Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
17
@SenseiFCB To jest 18 latek ja pier... Wymagasz by w tym wieku ładował po 20 goli w dosyc wymagajacej lidze?
0
"Jasne wszystko na wilka nie ma to jak Rasizm!"
Piekna animacja mimo ze brzydka :]
1
Przyjdzie Mapet czy nie jesli Barca chce na dłuzsza mete rywalizowac z Realem to musimy zdecydowanie zainwestowac w atak. Obrona jest wzglednie bezpieczna ale koniecznie potrzeba kogos do ataku i rezerwowego napastnika +Gundogan do pomocy.
Boki obrony na next sezon jeszcze moga zostac ale i tak PO bedzie potrzebny i solidny zmiennik dla Balde.
Nic nie poradzimy na to ze Real jest w gazie i musimy najpierw zajac sie soba a nie realem.
Wierze ze w next roku bedzie szansa na wieksze transfery zwłaszcza w kwestii ofensywy
0
@Limit_l3ss Pedri do boku? Pijany czy głupi?
Ty ogladasz mecze? Widziałes jak gra wyglada bez Pedriego?
0
@kamil9040 Najblizej do erupcji jest Campi Flegrei z Włoch. Yellowstone jest spokojny i nic erupcji nie zapowiada a Laacher See z niemiec nie ma potencjału do super erupcji.
0
@kamil9040 Jak bedziesz nieopodal to nie bedziesz musiał :]
8
St Helens
Jest to aktywny stratowulkan położony w stanie Waszyngton w USA. Jest czescia pacyficznego pierscienia ognia i jest jednym z najmłodszych wulkanów w górach kaskadowych. Wulkan posiada charakterystyczna kaldere w kształcie podkowy która powstała po erupcji z 1980 roku. Obecnie wulkan ma wysokosc 2550m n.p.m
Nazwa czesto jest spolszczana na Góre Swietej Heleny co jest dużym błedem. Wulkan zawdzięcza swoja nazwe brytyjskiemu dyplomacie który był baronem St Helens.Wulkanowi nazwe ta nadał George Vancouver na czesc ww dyplomaty.
Erupcja 1980
Do silnej erupcji doszło w 1980 roku. Była to jedna z najwiekszych erupcji w nowożytnej historii USA. Skutki erupcji były widoczne az w 48 stanach. Wulkan wyrzucił wówczas 4km3 materiału i było to VEI-5
Zanim jednak doszło do tragedii wulkan dawał sygnały o zbliżajacej sie erupcji poprzez liczne trzesienia ziemi.
Feralnego dnia tj 18 maja 1980 o godzinie 8:32 wstrzas spowodował najpierw gigantyczne osuwisko a następnie doszło do potężnej erupcji.Kolumna popiołu wzniosła sie na 19km. W wyniku stopienia sie lodu powstały m.in lahary które zdewastowały najblizsza okolice. W wyniku erupcji zgineło 57 osób. W wyniku lawin zniszczono 380km2 powierzchni lasów. Straty szacuje sie na ok 1 mld dolarów.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a0/MtStHelens_Mushroom_Cloud.jpg/480px-MtStHelens_Mushroom_Cloud.jpg
https://media.defense.gov/2020/May/18/2002302128/2000/2000/0/800518-F-XX000-001.JPG
https://media.springernature.com/full/springer-static/image/art%3A10.1038%2Fs43017-020-0059-5/MediaObjects/43017_2020_59_Figa_HTML.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi
0
@ChampionLW Oh no,anyway
3
@Kapiczek Udaru dostałes chyba
3
@bartas97 Nikogo. Po co zagracac szalupe? No chyba ze to ładna blondynka o długich nogach i ładna buzia to wtedy mozna sie imo zastanowic
18
@MesQueUnClub96 Nie bedziemy tesknic.
Adios
1
najlepsza scena z hobbita która defacto jest w miare zgodna z kanonem.
0
@Rust_Cohle 4 pokolenia w przód tego nie doczekaja a ty sie o wnuki martwisz xD
3
Sauron tworzy Czarnoksieznika z Angmaru. Ja wale alez arcydzieło.
Serio wyglada to lepiej niz Ring of Power mimo estetyki typowo growej
Ale i tak uwazam ze Shadow of Mordor i War to kiepskie fabularne gry
@macio_944 @TheNekro94 @Jakchcesz
6
https://static.prsa.pl/images/cc651064-56d7-447d-bcee-d8ad33a3d8f2.jpg
Stromboli-Włochy
Mimo aktywnego wulkanu na wyspie zyje ok 600 osób ;)
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi
0
@VbamboeB Porównujesz Montjuic do stadionów z naszej 1 i 2 ligi? Stadiony to nie tylko wizytówka ale i sposób na zarobek dla klubów.
Barcelona grac tam musi z koniecznosci a nie dlatego ze chce. Kiedys remont trzeba zrobic a Espanyol predzej zburzy stadion niz pozwoli na nim grac
Zobacz na jakich boiskach graja kluby z 1 ligi. Jesli oni chca walczyc o awans to niech zadbaja tez o stadiony bo niektóre wygladaja gorzej niz w 5 lidze angielskiej
0
@PIWOSZ89 Stadion nawet kameralny to minimum jakie kluby powinny zapewnic sobie by grac w ekstraklasie. Jesli klub ma ambicje by tam grac to nie moze byc tak ze graja na obcym stadionie. Kur no powinny byc jakies minimalne wymogi.
Rozumiem sytuacje Puszczy i np mogliby grac na tymczasowej licencji i skoro awansowali to powinni zajac sie dostosowywaniem infrastruktury do pozionu najwyzszej klasy rozgrywkowej w polsce
0
@PIWOSZ89 Jesli Awansowali to powinni stadion dostosowac do poziomu rozgrywek. Puszcza moze grac gdzies indziej ale nie moze tak byc ze w lidze sa kluby które infrastrukturalnie nie dojezdzaja.
Sprawa puszczy? Graja z tymczasowa licencja dopóji stadionu nie ogarna. Sytuacja Jagi jest zupełnie inna i np oni juz licencji nie powinni dostac bo w teorii maja gdzie grac a ze nie potrafia sie dogadac z miasten nie powinno nikogo obchodzic
1
https://ekstraklasatrolls.pl/jagiellonia-opuszcza-stadion-w-bialymstoku-wiemy-gdzie-moze-zagrac-w-przyszlym-sezonie/
Hahaha kolejny klub bez stadionu...
Nie no kur to sa zarty. Jesli klub nie ma stadionu nie powinien dostac licencji na gre w eklapie.
@FcPortoFan1999
0
@GeneralXavi Taka Chelsea 2x i to 2x tak z dupy xd
1
@Kessie Na TVN24 leciał bodaj. Moze kiedys odpale
1
https://www.filmweb.pl/serial/Midnight%2C+Texas-2017-766004
Kur czemu tylko 2 sezony. Gnioty nie raz maja po 6-7 a tu dobry serial zakonczony po 2 sezonach ;(
6
Fuego
Fuego to Stratowulkan i najaktywniejszy wulkan Gwatemali. Jego nazwa oznacza Góre Ognia co nikogo dziwic nie powinno.
Fuego ma wysokosc 3763m n.p.m i leży obok innego wulkanu o nazwie Acatenango.
W 2018 roku doszło do silnej erupcji o sile VEI-3 która zabiła blisko 200 osób. To była najsilniejsza erupcja od czasu VEI-6 Santy Marii z roku 1902.
Kolumna erupcyjna miała 16 km wysokosci.
Żeby uzmysłowic wam jak zabójcze sa spływy piroklastyczne załaczam ten o to film:
Ciekawostka w tym samym roku do silnej erupcji doszło na Hawajach gdziec wybuchła Kilauea
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi
2
@Kgorecki2500 Za oscypka moge umrzec :)
0
Spaghetti? Top. Posypane oscypkiem? Top Top.
0
Barwny był Silvio ale nie szkoda mi go.
Mocno kontrowersyjna postac zarówno w polityce jak i piłce
9
Porozmawiajmy o trofeach Tottenhamu:
Koniec dyskusji.
0
@bartas97 Powiedział fan rakowa który został twarza kampanii wyborczej Pinokia w zamian za dofinansowanie na rozbudowe stadionu.
0
Najpierw Anka sie o Hiszpana ociera a teraz wychodzi na jaw ze żona Kiwiora jest mistrzynia twerkowania :]
Aj tacy to pożyja.
0
@Khajio To zle?