0

@Emhyr Borek dzban? Nowe,nie znałem.

2

@Emhyr Wtf ale sie spasł xD

2

@IronSanHybrid Dobrze ze ostrzegasz bo juz chciałem odpalic z ciekawosci xD

2

@MesQueUnClub96 Dzieki za ta garsc bezuzytecznych informacji senior dodi

1

@Comentateiro Masz racje ale mi sie zakorzeniło w ze to jest Solado a nie Salado i ciezko mi to wyplenic xd

2

@fart Przeciez on to typowy hejter wiec o czym z nim dyskutowac?

6

Ojos del Solado
https://static.wikia.nocookie.net/explorate/images/7/79/3.jpg/revision/latest?cb=20140403190837&path-prefix=pl

Jest to aktywny stratowulkan(Wulkan złożony) położony w Andach na granicy Argentyny i Chile. Ojos jest najwyższym wciaz aktywnym wulkanem na ziemi o wysokosci 6887m n.p.m
Wyższyn wulkanem jest tylko Mauna Kea ale to tylko biorac pod uwage wysokosc od podstawy do szczytu która w przypadku Hawajskiego wulkanu wynosi ponad 10km. Ojos del Solado ma bardzo suche warunki przez co snieg i lód wystepuje tylko w zimie. Obecnie wulkan przejawia aktywnosc tylko fumarolowa a ostatnia duza erupcja miała miejsce ok 1000-1500 lat temu. W 1993 podobno wystapiła emisja gazów i popiołu ale jest to nie potwierdzona informacja. Ostatnia erupcja miała miejsce ok 750 roku naszej ery. Co ciekawe pierwsze udane wejscie odbyło sie w 1937 roku i dokonali tego polacy Jan Alfred Szczepanski oraz Justyn Wojsznis

W szczycie wulkanu znajduje sie mi.n kaldera,stożki piroklastyczne,kopuły lawowe i kratery
Ojos del Solado posiada takze najwyzej położone jezioro kraterowe na wysokosci 6480 m. n.p.m. Podobnie jak inne wulkany z Andów Ojos del Solado jest czescia pacyficznego pierscienia ognia

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23

0

W red bullu powinni pomyslec nad zmiana 2 kierowcy bo Perez skasztanił sie

2

@Medium Ale ogórem sie zrobił

1

@MarcepanowyKsiaze Vini czy Rodrygo pokazuja ze warto ryzykowac bo w Brazylii jest mnóstwo perełek.

0

@tomek8756 A gdzie Taylor z CSI NY?

0

@tomek8756 Wszystko by było spoko gdyby nie duchota. Gdyby tak co 3 dzien padało byłoby git a tak lipa jest troche.

0

@MarcepanowyKsiaze Przestaniesz psioczyc? Nie ma oficjalnych informacji ile zapłacimy i jakie sa zmienne a nawet jesli trzeba je płacic tzn ze był ich wart.

2

@Rewolucja123 No ta lepiej odpuscic i znowu płakac. Takie czasy ze piłce młode talenty swoje kosztuja a brazylijczycy to jeszcze x2.

2

Nie było żadnego ultimatum. Ultimatum wymysliliscie wy.

Haha i tak to sie zyje z tymi pismakami etc :]

4

@BARCA1899Messi Co sie zesralismy to nasze :)

2

Wzrosła aktywnosc sejsmiczna na półwyspie Reykjanes na Islandii.

Prawdopodobnie zbliza sie kolejna erupcja szczelinowa Fagradalsfjall

0

@tbas No i to sie zgadza. Posprzatanie tego syfu to 3-4 lata minimum

0

Jeszcze conajmniej 1 rok takich cyrków i dopiero wtedy bedzie w miare stabilna sytuacja wzgledem ffp.

Licze ze jutro wszystko skonczy sie po naszej mysli

8

Popocatepetl
https://volcano.si.edu/gallery/photos/GVP-03789.jpg

Jest to aktywny stratowulkan położony w Meksyku. Z wysokoscia 5426m n.p.m wulkan jest drugim najwyższym szczytem ustepujac tylko wulkanowi Pico de orizaba(5626m). Popocatepetl leży we wschodniej czesci trans-meksykanskiego pasma wulkanicznego. Wulkan w 20 wieku przez niemal 50 lat był uspiony a swoja aktywnosc wznowił w 1994 roku i od tego momenty wybucha regularnie. Jest to takze jeden z najaktywniejszych wulkanów w tym kraju.
Nazwa Popocatepetl oznacza płonaca góre.
W swojej historii wulkan doswiadczył conajmniej 3 duzych erupcji plinianskich a ostatnia miała miejsce ok 800 roku naszej ery. Wulkan podczas erupcji wyrzucał zarówno lawe andezytowa jak i dacytowa a obecnie wyrzuca mieszanine andezytu i dacytu. Szacuje sie ze Popocatepetl ma ok 700-730 tys lat.

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23

1

@KlonaZepan Lepsze to niz pisanie wysrywów

1

@KlonaZepan Przyganiał kocioł...

0

@Rust_Cohle No to juz kwestia interpretacji moderacji wiec jak ktos chce i ma czas to niech porozmawia o tym z odpowiednimi ludzmi. Zawsze chyba moze moderacja poprosic o zmiane avataru nim przejdzie do brutalnych metod

0

@kynio302 Ała xD

0

@Rust_Cohle Ale zawsze mozna go dodac do ignorowanych. Inne awatary tez mozna by uznac za prowokacje i co kazdy miałby byc karany? Albo wszyscy albo nikt.

Ponijam fakt ze wiele rzeczy mozna podciagnac pod prowokacje

@Objectivo to juz twoja opinia :)

1

@kuz Masz do tego prawo i szanuje twoja opinie. Zwracam tylko uwage na fakt ze jest to legalne.

Sam z tym problemu nie mam ale wiem ze kogos to moze razic w oczy ale nie łamie on prawa

@HighestInTheRoom No i wszystko do tego sprowadza. Moze to kogos prowokowac ale jest to w pełni legalne.

1

@Objectivo Zgadza sie. Ale jest opcja ignoruj lub szukanie rozwiazania u moderacji.

0

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu/prokuratura-orzel-na-teczowym-tle-nie-zniewaza-symboli-narodowych-ra875070-6332749

Mozna zamykac temat. Ludzie kochani ja wiem ze moze to kogos razic w oczy lub wywoływac niesmak ale ten jego awatar nie bezczesci symbolu narodowego co za tym idzie moze go uzywac.

Chyba ze w regulaminie jest cos na ten temat. Wtedy to zalezt tylko od moderacji

0

Ja pier Simpsonowie licza sobie 750 odcinków :o

Pomnozyc x23min daje 17250 min czyli ponad 280h

Ja pierdziele ale tasiemiec

0

@DaPidejpi Hah myslisz ze pocisniesz mnie wzrostem? Przerabiałem to nie raz i bynajmniej mi tym przykrosci nie zrobisz a co najwyzej rozbawisz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?