Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@AssisMoreira Calbuco* ;)
12
Fuji
https://volcano.si.edu/gallery/photos/GVP-02009.jpg
Jest to drzemiacy stratowulkan położony w Japonii o wysokosci 3776m n.p.m i jest także najwyższym szczytem kraju kwitnacej wisni. Leży on na styku 3 płyt tektonicznych filipinskiej,amurskiej i ochockiej. Wulkan słynie ze swojej symetrycznej budowy. W szczycie znajduje sie krater o szerokosci 500m i głebokosci 250m.
Komora magmowa zasilajaca Fuji lezy na głebokosci 56 km i ma objetosc 1400km3.
Wulkan składa sie z 3 stozków wulkanicznych z czego kazdy ma odrebna historie. Najstarszym jest komitake.
W 2013 roku wulkan został wpisany na liste swiatowego dziedzictwa Unesco. Ostatnia potwierdzona erupcja miała miejsce w 1707-8 roku i była to erupcja tak samo silna jak Saint Helens o sile identycznej czyli VEI-5.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000
0
@ObiwanKenobi I utrudnimy zycie porzadnym ludziom. Czemu karac bogu ducha winnych kierowcow? Zajac sie trzeba prawem i jego egzekwowaniem
0
@FcPortoFan1999 Niestety to mało realne. Zdrowie mi na to nie pozwala zarowno psychiczne jak i fizyczne
0
Wieczorkiem post o Fuji :)
0
@tomek8756 Hahaha dobry ten raków taki nie za madry
5
@Kessie Jesli tylko wypozyczenie z opcja wykupu to tak. Gdyby sie spisał mozna by myslec o transferze definitywnym
2
@Kamiloza91
"Piękny Raków Częstochowa łatwo i przyjemnie melduję się w kolejne rundze Lig Mistrzów. ;)Legia in Lech uczcie się jak to się robi"
Rozumiem ze to żart? Bo jesli ty to na serio piszesz to chetnie pokaze kto tu kogo moze uczyc.
Zobaczymy czy Rakow pokaze cos w starciu z powaznym rywalem a nie z byle ogórem z Estonii chociaz trzeba przyznac ze i z takimi nasze kluby potrafia odpasc.
1
@Kamiloza91 Kur Rakow to najpierw niech gdziekolwiek awansuje. Rakow ma uczyc Legie i Lecha gry w europie? Żarty sobie robisz? Lech miał mega pecha ze karabach trafił im sie w 1 rundzie. Wy dostaliscie ogóra z Estonii. Z czym do ludzi?
Potem sie dziwia czemu nikt rakowa nie lubi jak kibice za grosz pokory nie maja
11
https://zapodaj.net/plik-w8ZSQT21Gp
Wow. Co to za niesamowite zdjecie z Malezji.
4
https://zapodaj.net/plik-zPdgbUxGCb
@Luciano99 to ktos od ciebie?
1
@Kgorecki2500 Peru to ogólnie piekny kraj jak i cała ameryka południowa
9
El Misti
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Volcano_Misti%2C_Peru.jpg/544px-Volcano_Misti%2C_Peru.jpg
Jest to uspiony symtryczny stratowulkan położony w Peru. Zbudowany jest on z andezytu,ryolitu i dacytu. Ma wysokosc 5822m n.p.m i jest niebezpiecznym wulkanem gdyz w swojej historii dosyc czesto silnie wybuchał. Niektóre jego erupcje osiagały 4 stopien na skali VEI. Leży tuz obok miasta Arequipa. Ostatnia znana erupcja El Misti miała miejsce w 1985 roku. Misti swoja budowa przypomina Wezuwiusza i podobnie jak on obecny stożek El Misti wyrósł w kalderze dawnego wulkanu w okresie miedzy 11 a 13 tys lat temu. 16 grudnia 2021 roku odnotowano zejscie Laharu z wulkanu. Ostatnia poważna erupcja miała miejsce ok 2300 lat temu.
El Misti jest czescia centralnej strefy wulkanicznej Andów.
Co ciekawe obok wewnetrznego krateru odnaleziono mumie i różnego rodzaju antyki należace do Inków. Wykopaliska prowadził John Reinhard oraz Jose Antonio Chavez a miało to miejsce w 1998 roku.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000
0
@FcPortoFan1999 Legia Lech Pogon Rakow w takiej kolejnosci bedzie top 4 moim zdaniem
2
Mentalista? Top serial.
Nawet po głównym watku serial dalej trzymał poziom. Jeden z moich ulubionych. Swoja droga rewelacyjnie poprowadzono watek Red Johna ;)
0
@Transu96 Spokojnie czekam z palcem w gniazdku :]
0
No i to chyba 1 raz od dawna gdy alert rcb sie przydał bo faktycznie mocno grzmi i wieje u mnie
5
@bartas97 Ciesz sie ze mogłes to napisac xd
0
@MesQueUnClub96 No i fajno
0
@Encore Nie pierwszy i nie ostatni raz trafia kula w płot. Taki to ekspert
2
@MesQueUnClub96 Ty czytasz czasem co piszesz?
0
@HavertzKai A po cholere? Juz Mounta sprowadzili a City nie odda Fodena. Juz i tak pozbyli sie Gundo a jeszcze Silva i Walker
0
@maniak33333 Niby dlaczego? Lech swoje zrobił w LKE i wywalczył medal a wczesniej mistrzostwo wydarte Rakowowi
1
@maniak33333 Dramat nie dramat mnie ich porazki ciesza. Szkoda ze z Legia ale nie mozna miec wszystkiego
8
Gratulacje Legia. Utarcie nosa Rakowowi zawsze w cenie :)
1
@Emhyr A dobrze klaszcze?
0
@Criss18Barca Haha dobry żart.
Budzet Lecha 117 do 110 o długach nie wspominajac. O centrum badawczo rozwojowym nie bede wspominał bo to tez deklasacja Lecha.
Mozna szydzic z kolejorza ale to jest najzdrowszy i najbogatszy klub w polsce. Pod tym wzgledem Lech deklasuje legie.
10
Volcano do Fuego
https://theworldtravelguy.com/wp-content/uploads/2022/12/DSCF8237_1200-3.jpg
Fuego(W jezyku hiszpanskim oznacza wulkan ognia) to aktywny stratowulkan położony w gwatemalii. Razem z sasiednim wulkanem
Acetenango tworzy kompleks wulkaniczny La Horqueta. Wulkan ma wysokosc 3763m n.p.m i jest jednym z najaktywniejszych wulkanow w tej czesci swiata. Wulkan wyrzuca popiół srednio co 20 min a zdarzaja sie tez duzo powazniejsze erupcje jak w 1974 czy w 2018 roku.
W 1974 wulkan wybuchł z siła oszacowana na VEI 4.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Volcan_de_Fuego_October_1974_eruption.jpg
W 2018 roku wulkan ponownie wybuchł gwałtownie i w wyniku nagromadzenia materiału w dolinie spływ z erupcji przelał sie i zabił conajmniej 200 osób. W skali vei ta erupcja miała 3 stopien.
Filmik pokazujacy gigantyczny spływ piroklastyczny z 2018 roku
Jest to jeden z tych wulkanów którego zachowanie trudno przewidziec. Jest efektowny do podziwiania i bardzo dobrze wychodzi na zdjeciach. Jest tez bardzo niebezpieczny co potwierdza erupcja z 2018 roku.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @kamyk_23 @Kim Kallstrom
1
@Criss18Barca No popatrz a to najbogatszy klub w polsce i najlepiej zarzadzany.
Wiec jak to swiadczy o reszcie?
11
@abram3k Wypozyczyc obu by ich ogrywali? Gdzie podpisac?