1

@Marusek nieprawda. Widzew zapłacił 2 mln, a milion jest w bonusach. Z tych dwóch milionów Legia musi oddać Wiśle Płock 30%. Oprócz tego w tej transakcji jest wykup przez Widzew praw odkupu do Marcela Krajewskiego. Legia miała prawa za smieszne pieniądze, teraz nie ma.

2

@Comentateiro Doada, to ma tak bogate i fascynujące życie, że to aż serial powstał. Trzy odcinki po prawie godzinę. Już jest dostępny na Prime

1

@maroon kiedyś czytałem jakieś badanie, że jeśli chodzi o Suvy, to jest o wiele więcej wypadków z udziałem pieszych. Ale nie pamiętam liczb.

1

@Misiusessi akurat lewonożny to by się przydał. I pięciu stoperów zawsze daje dodatkowe opcje taktyczne.
Ale nie wiem, czy akurat Kapuadi jest tym, którego bym chciał

6

Nowym piłkarzem Widzewa został reprezentant Demokratycznej Republiki Kongo Steve Kapuadi. 27-letni stoper był dotąd piłkarzem Legii Warszawa.

W sezonie 2025/26 zanotował 16 występów na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasa.
Z Widzewem związał się kontraktem do 2030 roku.
Kapuadi do Łodzi przychodzi na zasadzie transferu definitywnego.

Nie bardzo rozumiem ten transfer, ale może coś z tego będzie.

@FcPortoFan1999 @FCBparasiempre @michal26 @Arkon @ferdas_rawa @Ojciec5tkidzieci @zgiru @Stinger_ @KochamInieste @Bernard777

15

Jaki jest według Was najlepszy polski film wszech czasów? Bardziej pytam od strony artystycznej, niż stricte o upodobania, bo tu wiadomo, że każdy ma swój gust i jeden wymieni Psy, a drugi Smoleńsk.

Dla mnie osobiście jest to Ziemia Obiecana Wajdy. No tu po prostu zagrało wszystko. Aktorstwo, fabuła, zdjęcia, muzyka i scenografia, choć o nią aż tak trudno nie było w tamtych czasach.

@MesQueUnClub_87 @BorzyKrzys @NeroTFP1 @Gary @Giwera @Arkon @Walker @JimMorrisonFCB @shinthps @Colon i inni

2

@MesQueUnClub_87 nie oglądałem Benji
Najlepszy chyba Nie czas na łzy

1

@lajcior SEC, albo Camaro z lat 80-tych oba

2

@Karol145 a ja lubię. Jeździłem służbowym mercedesem suvem właśnie. Moja żona jeździ dużym suvem.
Ja teraz jeżdżę zabytkowym Coupe, ale planuję coś nowego kupić na wiosnę. Czekam jak wyjdzie nowa Mazda CX5.

7

W Europie coraz głośniej mówi się o potrzebie reform, które w przyszłości mogłyby ograniczyć sprzedaż dużych SUV-ów i pickupów. Aktywiści zwracają uwagę, że rosnąca liczba takich pojazdów utrudnia poruszanie się w miastach i stwarza większe zagrożenie dla pieszych. Także raporty pokazują, że większe samochody nie tylko korkują ulice, ale w razie wypadku mogą powodować poważniejsze obrażenia.

Parlament Europejski zareagował na alarmujące wnioski ekspertów, deklarując wdrożenie działań mających na celu ograniczenie obecności SUV-ów na drogach całej Unii Europejskiej. Chodzi zarówno o kwestie bezpieczeństwa pieszych, jak i rosnące problemy z mobilnością w miastach spowodowane nadmiernymi rozmiarami tych pojazdów.

Według doniesień zachodnich mediów, pierwsze konkretne kroki w tym kierunku podjęły już Francja, Holandia oraz Belgia. W Paryżu i Brukseli władze rozważają wprowadzenie dodatkowych opłat parkingowych dla większych i cięższych pojazdów, co miałoby zniechęcać do korzystania z nich w centrum miast. Z kolei w Amsterdamie już obowiązuje zakaz wjazdu SUV-ów do ścisłego centrum, a władze miasta planują dalsze rozszerzenie stref ograniczonego ruchu dla dużych samochodów.

4

@mmaciass ja to się odniosłem głównie do wypowiedzi @maroon który stwierdził, że cały zachód wtedy tak myślał. Wyciągnąłem więc cytaty, które temu przeczą.
Co do wypowiedzi Krzysia, to jak czas pokazał była po prostu bzdurna. Już niektórzy w tym wątku wykazali, że były państwa, które pomogły jeszcze przed rozpoczęciem wojny.
A Wy prawi uczepiliscie się tych Niemców. Jakby Niemcy to był cały zachód, albo całe NATO, albo cała UE. Sami robicie bożków z Niemieszków.

@Cochise napisał to, co wiele osób wie od ćwierć wieku. I ja mam nadzieję, że to w końcu wyjdzie, bo tego człowieka trzeba odsunąć od polskiej polityki. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że taka wiedza i takie haki bardziej będą przydatne Kaczyńskiemu, czy Tuskowi do własnych rozgrywek. Prawda jak zawsze będzie nieistotna.

P. S. Pisząc, że Bosaka trzeba odsunąć od polityki mam na myśli samego Krzysia, a nie całą Konfe.

1

@Vegeta88 pomyślmy. @NeroTFP1 założył post o Bosaku. Potem @Cochise dodał coś od siebie o Bosaku. To o kim miałem pisać? O kransoludkach?

Na drugi Twój post odpowiedział Ci już @Comentateiro i w sumie nie mam nic do dodania.

0

@bartekvisca mają matową powłokę. Przez pierwsze dwa lata są też odporne na wszelakie zmywanie czy nawet szorowanie. Plamy łatwo się usuwa. Ale z czasem już tak pięknie nie jest. I już tak łatwo się nie zmywają

3

@Criss18Barca on już raz wielki Stomil zbudował.

1

@Arkon no wymieniłeś dwie perły.

1

@Arkon no ja akurat The Wire stawiam bardzo bardzo wysoko. Na pewno w pierwszej 10.

0

@Arkon tak, oczywiście.

2

@Arkon ja BB obejrzałem w całości. Ale jednym tchem mogę wymienić od cholery seriali, które uważam za lepsze. BB jest dla mnie serialem, który ocenię góra 7/10.
@CPuyol

1

@Arkon ok, za jakiś czas spróbuję w takim razie.

1

@maroon nie wiem i się szybko nie dowiemy. Trudno powiedzieć co robili po cichu. Wyjdzie to dopiero wiele lat po wojnie.

15

@maroon Macron już 26 lutego
"Ta wojna będzie trwała... Musimy się na to przygotować z dużą dozą determinacji"

Biden chwilę później - "Ta bitwa nie zostanie wygrana w ciągu dni ani miesięcy. Musimy przygotować się na długą walkę, która potrwa lata".

Boris Johnson - ​"Musimy przygotować się na długą wojnę, ponieważ Putin ucieka się do kampanii na wyniszczenie"

Stoltenberg też mówił, że trzeba się przygotować na lata wojny

4

@Cochise możliwe. Na bank wiedzą ludzie z jego otoczenia. Tego teraźniejszego, jak i z przeszłości.

10

@Cochise ja już dawno pisałem albo do @mmaciass albo do @michal26 że na Krzysia w końcu wyciągną pewne brudy. Oczywiście w odpowiednim momencie. Są świadkowie, są zdjęcia, jest kilka ciekawych tematów.
Konserwatyzm pełną gębą inaczej rzecz ujmując.

34

@ProMILs no nie wiem. Większość się nie wypowiadała w temacie, ale na przykład taki Morawiecki powiedział, że to się szybko nie skończy.
A Krzysio? Szkoda na Krzysia prądu.

6

24 lutego 1953 roku o godzinie 15 w więzieniu Mokotowskim został powieszony dowódca Kedywu KG AK gen. August Emil Fieldorf "Nil".
Został zamordowany przez Polaków po sfingowanym procesie.

Jedne z ostatnich słów jakie powiedział do żony:

"Pamiętaj, abyś nie prosiła ich o łaskę. Zabraniam tego."

1

@Arkon no nie oglądałem. To jest tematyka, za którą nie przepadam

2

@Arkon Rycerz i Ołowiane. I póki co z nowości to tyle.
Z drugich sezonów polecam Klangor.
Od wczoraj na Disney jest też Paradise. Wjechały trzy odcinki drugiego sezonu. Pierwszy mi się podobał, więc liczę, że i drugi da radę.
I dzisiaj na HBO wleciał pierwszy odcinek Władcy much. Co z tego będzie, nie wiem, ale też liczę, że będzie fajne.
Na Canal + pojawiły się dwa odcinki Król i zdobywca. Też liczę mocno na ten serial.

1

@Konradowskyy za jakiś czas, jak będę miał więcej wolnego dla siebie. Póki co katuje Baldurs Gate 3

1

@Colon popieram @Giwera w całej rozciągłości

1

@Konradowskyy całkiem fajny utwór. W grę nie grałem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?