RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Prawda jest bolesna, więc grilujemy Zełenskiego.
2
Ja jej wierzę, zwyczajnie budzi zaufanie.
1
@arasz1819 Obecne AM z Simeone to jakiś przeżytek, odgrzewany kotlet bez smaku.
1
"Ballada wrześniowa" - Jacek Kaczmarski
Słownik:
Soso (Stalin)- Wśród przyjaciół był on czasem znany pod dziecięcym przezwiskiem „Soso” – gruzińskim zdrobnieniem imienia „Loseb”. Tak podobno wołała na niego matka.
Hakenkrojc - "Hakenkreuz" - niemieckie słowo oznaczające swastykę
Wersalski bękart:
„Pokraczny bękart traktatu wersalskiego”. Tymi słowami określił Rzeczpospolitą Polską ludowy komisarz (minister) spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow. Przemawiając na forum Rady Najwyższej ZSRR 31 października 1939 roku, stwierdził:
"Koła rządzące Polski chełpiły się trwałością swego państwa i potęgą swojej armii. Okazało się jednak, że wystarczyło krótkie natarcie najpierw wojsk niemieckich, a następnie Armii Czerwonej, by nic nie pozostało po tym pokracznym bękarcie [»urodliwoje dietiszcze«] traktatu wersalskiego, żyjącym z ucisku niepolskich narodowości”.
"Traktat wersalski – główny traktat pokojowy kończący I wojnę światową, podpisany 28 czerwca 1919 roku przez Niemcy, mocarstwa Ententy, państwa sprzymierzone i stowarzyszone. Dokumenty ratyfikacji złożono 10 stycznia 1920 r. w Paryżu i z tą datą wszedł w życie. Traktat ustalił wiele granic międzypaństwowych w Europie oraz wprowadził nowy ład polityczny."
"Już wolny Żyd i Białorusin" :
Gdy Armia Czerwona weszła 17 września na Kresy, oficjalnie tłumaczono to jako „wyzwolenie Białorusinów i Ukraińców spod ucisku polskich panów”.
W gazetach sowieckich pojawiały się hasła o końcu „polskiego wyzysku” i o „wolności dla Żydów, Białorusinów, Ukraińców”.
Ten przekaz miał usprawiedliwić agresję na Polskę i przedstawić ją jako misję wyzwoleńczą.
1
@Kgorecki2500 Zdecydowanie.
1
Nie będzie wiele kontuzji i dobra forma, to pewnie zostanie jeszcze sezon. Chyba że pojawi się na horyzoncie jakaś wyjątkowo tania i dobra opcja.
2
Tak, ten proceder jest obrzydliwy, szczególnie że od strony konserwatywnej wymaga się strategicznego pragmatyzmu i działania zgodnie z interesem państwowym. Skażenie systemowe naszych elit jest w takich momentach widoczne jak na dłoni, ale tak naprawdę to oba zwalczające się obozy polityczne (PiS i KO) chorują na tę samą nieuleczalną chorobę autoagresywną - są w stanie poświęcić interes narodowy dla własnych politycznych korzyści.
1
17 września 1939r.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polsk%C4%99
1
No bardzo ciekawe czy Kukuła będzie w stanie zdobyć się na samokrytykę, czy może nawinie makaron na uszy widzom, tak jak to robią ostatnio zapraszani urzędnicy państwowi.
0
@Tatazolwinia Taka zabawka kosztuje pewnie z 15-30 mln zł.
Większe przestrzenie to raczej zupełnie inne systemy.
0
Potwór z Tarnowa, zabawka do zwalczania wszelkiego rodzaju latawców.
Zasięg 2 km, więc raczej tylko do obrony ważnych obiektów lub dużych skupisk ludności.
https://tech.wp.pl/potwor-z-tarnowa-oto-antydronowe-cudo-z-polski,7200424568486528a
0
@betonito W EPL to wystarcza. W Barcelonie zdecydowanie nie.
0
Dziadek posiedzi na stare lata.
0
Pożegnać po sezonie i kupić/podpisać nowego stopera. Danie mu kontraktu może oznaczać nową sagę z piłkarzem niezdolnym do gry, ale pobierającym pensje.
Trzeba w końcu iść do przodu z tematem, mimo że to dobry obrońca.
1
@Katalończyk 99 Nie, płaciłem godzinę temu.
0
@Destroyer_of_Worlds Nie będzie miał wyjścia, raz że dziewiątek nadających się na poziom barcy jest jak na lekarstwo, dwa ze nie ma kasy. Będą zmuszeni upchać tam kogoś niedrogiego kto jednak cokolwiek ogarnia.
2
Szkoda mi tej pani, bo jest nawet sympatyczna.
1
Jakub Dymek (Dwie Lewe Ręce) w Super Ringu na temat Ukrainy i przekonań społecznych w Polsce.
0
Pocztówka z frontu.
0
@SelloutCrowd A o czym tu dyskutować?
Amerykanie odchodzą z prymatu, a Trampek to tylko część tego procesu.
Prędzej czy później i tak by się stąd zabrali.
3
@Safrani
@Tabaluga37
Zawsze uważałem Mentzena za kompletnie mało wartościowego polityka, którego na tron wepchała jakaś siła odśrodkowa w postaci potrzeby społecznej na konserwatywnego lidera spoza PiSu. Chłop ma krótkie nogi w polityce, ma szczęście, że nie mają tam kogoś bardziej konkretnego.
0
@partymaker Rudy piąta walka przegrana w karierze, gdyby go nie ciągneli za uszy.
Sam typ nie jest jakiś szczególnie denerwujący, ale te wały były bolesne.
Z najlepszymi to on ma jednak problemy.
2
Wrzucam kij w mrowisko, yoł..
..teraz rzucajcie się na mnie, jestem przygotowany
jak Crawford na dzisiejsze widowisko yoł..
..szumu narobił ten co ma Mentzen na nazwisko
..więc nie do mnie pretensje, bo to nie ja upadłem tak nisko..
0
@OskP Rudy na punkty, wałek po remisowej walce.
8
Rudy nie mógł przepuścić takiej okazji.
"Premier @donaldtusk wytrzymał całe trzy dni w zgodzie narodowej, po czym znów odpalił polsko-polską wojnę. Do tego dorzucił scenariusz „wyobraźcie sobie rządy opozycji w kryzysie”.
Tyle że my nie musimy sobie niczego wyobrażać. W 2021 roku, gdy Putin pierwszy raz uderzył w Polskę przy pomocy migrantów, rządziło @pisorgpl.
Pamiętacie, co wtedy się działo? Wojsko Polskie i Straż Graniczna walczyły o bezpieczeństwo granicy, a w tym samym czasie posłowie @Platforma_org
robili pokazówki w lesie, Tusk mówił o „biednych ludziach i bestialstwie”, a medialne elity krzyczały o barbarzyństwie - dokładnie tak, jakby chciał Putin.
Przez miesiące trwał festiwal absurdu, w którym politycy @Platforma_org
biegali po zagranicznych mediach z opowieściami o „nieludzkiej Polsce”, a w prasie królowały bajki o Ibrahimie, który przez sześć dni miał płynąć rzeką, by uciec przed „bestialską” Strażą Graniczną.
I teraz wyobraźcie sobie, jakie bagno byśmy mieli w wykonaniu opozycji, gdyby to nie
@Platforma_org rządziła."
0
@Mokaczino Język swojego wroga trzeba znać.
0
@Alex1995 Co dalej z Ukrainą, Bałtami i Przesmykiem - to jest ciekawy temat do dyskusji. Ja myślę, że za jakiś czas zaczną siać do nas bardziej odważnie tymi dronami, tak dla wywołania zamętu i coraz śmielszego zaznaczania swojego stanowiska. Ale to pewnie jeszcze trochę minie do tego czasu.
Na Przesmyk lub Bałtów (lub jedno i drugie) ruszą dopiero po całkowitym abdykowaniu Amerykanów z roli gracza militarnego w Europie. Po prostu musi się otworzyć konkretne okienko, bez tego się nie zdecydują. Myślę, że jeszcze ze 2-3 lata co najmniej poczekają.
0
@Alex1995 Kraje NATO Zachodniej Europy są tak chętne do zdecydowanych działań w stronę Rosji jak i chętny jest Trampek, jeśli mówimy o czymś na serio konkretnym.
Jesteśmy od nich całkowicie zależni, co oznacza, że jesteśmy w niezłej dupie.
Bardzo mnie ciekawi czy nasze łajzy w ogóle ruszą dupę, żeby zbierać się do konstruowania strategii wojskowej do obrony Przesmyku Suwalskiego czy ewentualnie Bałtów. Czy może będą zaskoczeni atakiem jak tymi ostatnimi dronami.
1
@KamQiX To jest po to, żeby co jakiś czas przybić pieczątkę na kolejnym etapie topienia wiary w amerykańską protekcję i tym samym uświadamiać Europejczyków, że sytuacja się zmieniła. Zarządzanie strachem to ulubiona zabawa kacapów. Najwyraźniej jest to dla nich ważniejsze.
0
Lavrov na żywo - ruski punkt widzenia.