RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ja się tego mecenasa chyba boję.
1
@kubix05 Obu się słuchało ile wlezie. Zawsze byłem fanem George'a.
12
Precz z przywilejami!
https://x.com/krulbijedame/status/2070036844650090983
1
Film na odstresowanie.
0
Bartosiak i Giełzak godz. 19.00
8
Zandberg grilluje Rafała i Donalda.
0
Hyundai Ioniq 5 N - elektryk z imitacją odgłosu silnika i zmiany biegów.
8
Jakaś podejrzana metoda.
1
Niebawem zobaczymy ciekawą rozmowę. Bartosiak, czyli raczej sceptyk w temacie sojuszu z USA i Hal Brands, amerykański politolog, historyk i ekspert ds. geostrategii oraz polityki zagranicznej USA
Hal Brands (ur. 1983) jest amerykańskim felietonistą i badaczem polityki zagranicznej USA. Jest profesorem spraw globalnych im. Henry'ego A. Kissingera w School of Advanced International Studies (SAIS) na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, a także rezydentem naukowym w American Enterprise Institute.
1
Alvarez zostanie zmuszony do narobienia brudu, klub pragnie go znienawidzić na odchodnym, no i cała sprawa tego wymaga. Byłby naiwny, gdyby z powodu ugodowego charakteru dał się zamknąć w kiblu AM. Agent sam mu to pewnie wyłoży.
1
Motocykl elektryczny. Ciekawa sprawa, tylko trochę dziwne jeżdżenie bez
odgłosu silnika. Za jakiś czas pewnie będzie tego dużo.
11
Na posiedzeniu rady miasta też jak widać wesoło.
0
@Dari0G Ja nie mam na myśli łapówkarstwa i matactwa, kiedy pisze o tym, że porządnych medyków jest mniejszość. Bardziej chodzi o całokształt.
Długość wizyty, holistyczne (lub nie) podejście, zainteresowanie historią choroby i doświadczeniami pacjenta w przypadkach skomplikowanych i trudnych, szacunek dla leczonego i jego wysiłku finansowego. Niestety ale tak jeden na pięciu spełnia wymagania, a ciężkie pieniądze biorą wszyscy.
Dwie historie.
Byłem w szpitalu tydzień na zapalenie stawów. Ordynator (małe miasto) od początku mnie nie lubił, poniżał mnie przed personelem i pacjentami, wręcz obśmiewał. Kiedy dostałem od niego ciężkie leki, których nie tolerowałem neurologicznie (lęk i ból głowy nie do wytrzymania), nie akceptował tych objawów i przy ludziach śmiał się ze mnie, że jestem lękliwy i boję się lekarstw. Wystarczyło popatrzeć w google i szybko okazało się, że 20% ludzi nie jest w stanie wytrzymać tej chemii. Chłop zwyczajnie wyżywał się na mnie. Cały pobyt zmarnowany przez ordynatora-psychopatę.
Kiedyś znowu zrobiło mi się punktowe zapalenie żebra, akurat w pobliżu serca, ból średniego nasilenia, ale tak niefartownie promieniował do pikawki, że pierwszym wrażeniem było kłucie w sercu, przy każdym oddechu. Noc - myślę sobie co do cholery mam robić, strach, że się człek nie obudzi. To było u mnie w mieście, akurat mieszkałem koło szpitala z nowym odziałem kardio powstałym w porozumieniu z jakimś amerykańskim patronem.
No to idę, przyjęli mnie normalnie w nocy, lekarz zlecił badania i mnie przyjął.
Na wizycie potraktował mnie jak jakiegoś śmiecia, wyjątkowo chamskim tonem
oznajmił mi, żebym się nie odzywał i nie potrzebuje mnie słuchać.
Lekki szok przeżyłem, aż takiego gówna się człek nie spodziewał.
Poszedł po wyniki badań, kiedy się zjawił nagle zmienił ton, był przemiły, prawie mnie pogłaskał i jeszcze zaproponował, żebym kiedyś przyszedł to zrobi mi jeszcze więcej badań. Myślę sobie, co do cholery?
Ostatecznie okazało się, że zobaczył moje nazwisko na badaniach, a że jego córka kumpluje się z moją bratową, więc skojarzył dane osobowe i go lekko przytkało, że tak źle mnie potraktował. Czyli to co zwykle - dla znajomych uśmiechy, dla przeciętnego pacjenta kopy na dupę.
Generalnie leczenie na NFZ bywa poniżające, to tam próbuje się traktować pacjenta jak biedaka, który leczy się za darmo. No i jest okazja powyzywać swoje stresy na ludziach. Oni na serio są jedną nogą w komunie, jak się okazuje nie tylko sposobem bycia, ale też skłonnością do korupcji.
6
Tak pomijając sprawy polityczne, cieszę się, że w końcu jest szansa na przykręcenie śruby medykom. Miałem z tym towarzystwem sporo do czynienia, zarówno w rodzinie jak i będąc pacjentem, i mam o nich jak najgorsze zdanie. Łapczywi na pieniądze, niekompetentni przy bardziej skomplikowanych sprawach, nie szanujący pacjenta.
Są też porządni lekarze, ale to mniejszość. Szkoda, bo medycynę uważam za najważniejszy dorobek rozwoju ludzkości, dodatkowo wychowany byłem w szacunku do białego fartucha.
Lektura na lato: "Stulecie chirurgów" - Jürgen Thorwald
Bardzo dobra i ciekawa książka, właściwie lektura obowiązkowa dla każdego
https://wbp.wroc.pl/wbp/pl/katalogi-przeglad/5339-stulecie-chirurgow-juergen-thorwald-recenzja
0
@Comentateiro @Karol145
Warzecha jest tu mało ważną postacią i sam go nie lubię.
Ukraina w UE to dla nas kłopoty (np. rolnictwo), a w stosunkach między państwami nie ma moralności czy empatii. Gdyby sytuacja była odwrotna to oni by nas blokowali, zwyczajnie patrząc na swój interes.
Wojna wojną, a sprawa członkostwa to osobna sprawa. Tutaj nie ma miejsca na emocje, trzeba patrzeć pragmatycznie. Można finansować im zbrojenia czy w ogóle państwo, żeby nie upadło, a jednocześnie realizować swój polityczny biznes.
4
Bezrefleksyjne poparcie dla wejścia Ukrainy do UE, to jedna z wyjątkowo głupich decyzji obu rządów. I nie ma tu znaczenia opinia publiczna, bo społeczeństwo nie jest świadome konsekwencji takiej decyzji i nie powinno o tym decydować.
0
@gumaz Za pieniądze jest dostępnych wiele rzeczy w więzieniu. Są mini-telefony, takie malutkie, tylko trzeba poznać ludzi. Niby tam mają takiego gościa co chodzi z miernikiem i sprawdza cele, ale najwyraźniej spryciarze jakoś to obchodzą. Cały nielegalny szpej wnoszą zapewne strażnicy, bo na widzeniach wszystko jest monitorowane i pilnowane.
5
Była kiedyś konkretna afera w Łodzi w 2002r. Handel zwłokami.
4
Piękna parka - Jerzy Urban przewraca się w grobie ze śmiechu.
4
@tribo Jacek ma naturalny komentatorski flow, coś czego większości brakuje.
Jedyne co można mu zarzucić, to brak umiejętności budowania napięcia.
Raczej taki na luzie komentarz, pogadanka, nie emocje.
5
Kumotrowie żołędni mają pełne ręce roboty.
Pali im się pod dupą.
14
@Bykunn Prawo jest bardzo skomplikowane i nieznane przeciętnej osobie, a w zeznaniach liczą się nawet zwroty jakich użyłeś. W aferze gdzie przeciwko lekarzowi jest pół państwa, wypowiadanie się bez pełnomocnika (adwokata/radcy prawnego) byłoby bardzo ryzykowne. To nie działa zero-jedynkowo, czyli powiedział co wiedział i poszedł.
Twój oprawca prokurator/śledczy ma narzędzia i kompetencje, żeby wsadzić cię na minę, a ty nie masz przed tym żadnej ochrony, jeśli jesteś sam.
Psy sądowe są wściekłe i zajadłe - jakby stał nad tobą oficer SS, nie chciałbyś być tam zdany na siebie.
1
@BORO_12 130mln pewnie pęknie + zmienne.
Byle się ten diament nie nabawił jakiegoś urazu na dzień dobry. Moim zdaniem nie będzie strzelał jak karabin, ale wzmocni nas konkretnie.
0
@PIWOSZ89 Ja już byłem w totalnym gazie z formą i pykło w biodrze.
Całe lato bez kardio, siłownia obcięta o 40% - kontuzja w najgorszym momencie.
Ku..va stopę chciałem umyć na stojąco i za wysoko podniosłem.
0
@MessiForeverTheBest Istnieje coś takiego jak forma sportowa na miarę wymagań jakie stawia klub. No ale tutaj jeszcze się nie pali, bo typ jest nadal jako tako przydatny. Kolejny rok powinien być ostatnią szansą na powrót do formy dla Kounde i Balde.
5
Rudy kłamca odpalił się na X, chyba próbuje gasić pożar benzyną.
1
Czyli jesteśmy na łasce humoru naszego modela.
10
Zwykły ptaszek (Słowik) powoli staje się prawdziwym nemesis Donalda Tuska.
0
@Kgorecki2500 Kijem Wisły nie zawrócisz, a każdy ma własne życie i karierę.
Lekarze generalnie wiedzą o wielu patologiach, często drastycznych, ale trzymają gębę na kłódkę. Zresztą nie tylko lekarze. Takiego typa, który tak po prostu wyszedłby z tego typu kwiatkami, zwyczajnie się niszczy zawodowo za pomocą urzędników.
0
@galix22 Alvarez za jakieś 130-135 mln podstawy to nie jest łatwa cena, ale takie są zasady - chcesz kogoś mocnego to płać ekstra. Boli brak obrońcy, bo my zwyczajnie nie mamy zdrowego, jakościowego trzeciego stopera i na tym będziemy się wywalać, jeśli klub nie kupi solidnego obrońcy. Niestety widać, że realizują plan wzmocnienia ataku z niekorzyścią dla obrony - tak jak zapowiadali na początku sezonu.
Jeden ligowy stoper radzący sobie z piłką by wystarczył, żeby zatkać najgorszą dziurę.