- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1515 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
41 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
33 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1515 Culés
6
Tak pomijając sprawy polityczne, cieszę się, że w końcu jest szansa na przykręcenie śruby medykom. Miałem z tym towarzystwem sporo do czynienia, zarówno w rodzinie jak i będąc pacjentem, i mam o nich jak najgorsze zdanie. Łapczywi na pieniądze, niekompetentni przy bardziej skomplikowanych sprawach, nie szanujący pacjenta.
Są też porządni lekarze, ale to mniejszość. Szkoda, bo medycynę uważam za najważniejszy dorobek rozwoju ludzkości, dodatkowo wychowany byłem w szacunku do białego fartucha.
Lektura na lato: "Stulecie chirurgów" - Jürgen Thorwald
Bardzo dobra i ciekawa książka, właściwie lektura obowiązkowa dla każdego
https://wbp.wroc.pl/wbp/pl/katalogi-przeglad/5339-stulecie-chirurgow-juergen-thorwald-recenzja
1
@RosjaninBut ja mam szacunek do lekarzy z którymi ja miałem do czynienia przy swojej chorobie ale uważam że to się na nich nie odbije bo właśnie są porządni. Wiem na 100% że złotówki by ode mnie nie wzięli Natomiast znam lekarzy który praktycznie otwartym tekstem żądają łapówek a jak dostaną kasę to zmiana zachowania o 180 stopni. Tak było np przy leczeniu mojej już śp babci
3
@RosjaninBut Tusk powiedział, że pan ordynator Jędrzejewski nie jest wiarygodny to nie jest. Kogo interesuje zdanie jakiegoś ordynatora który siedzi w temacie, pff
1
@RosjaninBut Ja nie mam takich doświadczeń, a raczej wprost przeciwnie. Nie, nie mam legitymacji KO, w saloniku też nie byłem! Naprawdę nie byłem. Poza tym salonik wymyśliliście wy!
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Nie zgadzam się, że porządnych lekarzy jest mniejszość, uważam, że większość, tyle, że negatywne przypadki lepiej się sprzedają i łatwiej zapadają w pamięć.
1
@clyde Mam nadzieję, że Donald zasięgnął już opinii w tej kwestii u postaci znanej, pana Jacka Murańskiego. On na pewno wie najlepiej.
1
@RosjaninBut ale ze onet, jak ten niemiecki portal śmie przedstawiać inne zdanie niż herr Tusk...
0
@clyde można się z Tuska śmiać, a nawet trzeba, postać znana, ale zobacz. Teraz nagle okazuję się, że cała Warszawa wiedziała, podwarszawskie Międzylesie, a podejrzewam, że wszyscy wiedzieli. Skoro odbywa się to od tak dawna, to czy reszta lekarzy nie powinna gdzieś tego nagłośnić? Choćby jako anonimowe źródło?
0
@Dari0G Ja nie mam na myśli łapówkarstwa i matactwa, kiedy pisze o tym, że porządnych medyków jest mniejszość. Bardziej chodzi o całokształt.
Długość wizyty, holistyczne (lub nie) podejście, zainteresowanie historią choroby i doświadczeniami pacjenta w przypadkach skomplikowanych i trudnych, szacunek dla leczonego i jego wysiłku finansowego. Niestety ale tak jeden na pięciu spełnia wymagania, a ciężkie pieniądze biorą wszyscy.
Dwie historie.
Byłem w szpitalu tydzień na zapalenie stawów. Ordynator (małe miasto) od początku mnie nie lubił, poniżał mnie przed personelem i pacjentami, wręcz obśmiewał. Kiedy dostałem od niego ciężkie leki, których nie tolerowałem neurologicznie (lęk i ból głowy nie do wytrzymania), nie akceptował tych objawów i przy ludziach śmiał się ze mnie, że jestem lękliwy i boję się lekarstw. Wystarczyło popatrzeć w google i szybko okazało się, że 20% ludzi nie jest w stanie wytrzymać tej chemii. Chłop zwyczajnie wyżywał się na mnie. Cały pobyt zmarnowany przez ordynatora-psychopatę.
Kiedyś znowu zrobiło mi się punktowe zapalenie żebra, akurat w pobliżu serca, ból średniego nasilenia, ale tak niefartownie promieniował do pikawki, że pierwszym wrażeniem było kłucie w sercu, przy każdym oddechu. Noc - myślę sobie co do cholery mam robić, strach, że się człek nie obudzi. To było u mnie w mieście, akurat mieszkałem koło szpitala z nowym odziałem kardio powstałym w porozumieniu z jakimś amerykańskim patronem.
No to idę, przyjęli mnie normalnie w nocy, lekarz zlecił badania i mnie przyjął.
Na wizycie potraktował mnie jak jakiegoś śmiecia, wyjątkowo chamskim tonem
oznajmił mi, żebym się nie odzywał i nie potrzebuje mnie słuchać.
Lekki szok przeżyłem, aż takiego gówna się człek nie spodziewał.
Poszedł po wyniki badań, kiedy się zjawił nagle zmienił ton, był przemiły, prawie mnie pogłaskał i jeszcze zaproponował, żebym kiedyś przyszedł to zrobi mi jeszcze więcej badań. Myślę sobie, co do cholery?
Ostatecznie okazało się, że zobaczył moje nazwisko na badaniach, a że jego córka kumpluje się z moją bratową, więc skojarzył dane osobowe i go lekko przytkało, że tak źle mnie potraktował. Czyli to co zwykle - dla znajomych uśmiechy, dla przeciętnego pacjenta kopy na dupę.
Generalnie leczenie na NFZ bywa poniżające, to tam próbuje się traktować pacjenta jak biedaka, który leczy się za darmo. No i jest okazja powyzywać swoje stresy na ludziach. Oni na serio są jedną nogą w komunie, jak się okazuje nie tylko sposobem bycia, ale też skłonnością do korupcji.
0
@escarabajo a skąd wiesz, że nie zgłaszali a sprawie po prostu nie była ukręcona głowa? Nie wiemy tego, możemy mówić tylko o tym co sprzedają nam media.
0
@clyde myślisz, że nie znalazłoby się absolutnie żadne medium, które chętnie by nagłośniło taką sprawę?
Ja w głowie słyszę jak Jankowski się drze do kamery.
0
@escarabajo No to widzisz że jeden wyskoczył i naczelna izba chce mu odebrać uprawnienia :)
0
@escarabajo myślę, że ten lekarz głupi nie jest jak był ordynatorem i nie ma co go deprecjonować. Póki co źle to wygląda dla Trzaskowskiego i partii rządzącej, mam nadzieję, że będzie to wyjaśnione.
0
@clyde nikogo nie deprecjonuję, głośno myślę.
@Gall mam nadzieję, że nie zamiotą tego szybko pod dywan i zaczną wychodzić kwiatki.