- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1471 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
36 odpowiedzi
martusiaaaa
0
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
21 odpowiedzi
Bykunn
1
@joloskyy cud miód i malina. Dalej są to pieniądze dobrowolnie oddane pod kontrolę państwa... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1471 Culés
3
Wiedźmin 3
Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?
Czy można w to grać, jeśli nie grało się w poprzednie części?
Dodam, że książki czytałem, więc historię znam.
P.S. Chcę kupić grę na GOG.
@MesQueUnClub_87 @marcin62 @Kgorecki2500 @clyde i inni fajni gier wszelakich.
2
@Safrani Edycje Kompletna, nie bedzie w niej tego DLC'ka co planują na przyszły rok ale będziesz miał całą zawartość jaka wyszła do tej pory
imo można ogrywać Wieśka 3 bez znajomości poprzednich części, wszystko ogarniesz ale możesz stracić kilka smaczków.
2
@Safrani Wiedźmin 3 edycja GOTY zawiera wszystkie dodatki fabularne i kosmetyczne.
3
@Safrani szczerze? W tydzień, max dwa ogarnąłbyś lekko obie poprzednie części. W1 jest dość toporny jak na dzisiejsze czasy, ale ma świetną fabułę, a W2 wg mnie bardzo dobrze się zestarzał i choćby dla paru postaci, które pojawiają się w W3 warto ograć.
1
@PawkoFCB No to w sumie mogę ograć
2
@Safrani Jako fanatyk tego uniwersum powiem ci po czasie, że warto byłoby ograć najpierw 2
Z 1 ciężka sprawa bo trzeba mieć psyche do tego drewna teraz xD w sensie fabuła tam była mocna, ale dla mnie to jest niegrywalne teraz
1
@Safrani Teraz chyba nawet nie da się kupić bez DLC. Poprzednich dobrze jest znać ale nie jest to do niczego potrzebne, w sumie bardziej przydaje się wiedza z książek niż z poprzednich gier do których odniesień za dużo nie ma.
4
@Esteban_ @Safrani No dwójka jest do ogrania na luzie, dobrze się zestarzała. Ale jedynki bym nie ruszał, bo to męczarnia już dzisiaj
3
@Safrani Najważniejsze, że znasz książki, więc bez problemu odnajdziesz się w tym świecie. Mimo wszystko polecam ograć poprzednie części, bo można powiedzieć, że gry są kontynuacją książek. A Jeśli planujesz w przyszłości zagrać w Wiedźmina 4, polecam przed premierą jeszcze przeczytać najnowszą powieść Andrzeja Sapkowskiego „Rozdroże Kruków”. Jeden z głównych scenarzystów CD Projekt Red, Philipp Weber, potwierdził, że książka nie zostanie zignorowana podczas tworzenia gry.
2
@Esteban_ @PawkoFCB Bruh, ja tam chętniej wracam do jedynki jak dwójki. xD
Genialny klimacik rekompensuje backtracing czy czy ten rytmiczny system walki
ale dwójka to nie dość, że mało wiedźminowata to jeszcze system walki w ogóle nie działał jak powinien i praktycznie całą grę się irytowałem na hitboksy xD
1
@marcin62 Ja ani do tej ani do tej nie wracam, ale no już nie jestem wstanie grać w takie starsze gierki xD
1
@Esteban_ a to juz inna sprawa xD ja lubie czasami sobie odpalić jakiegoś starocia, obecnie ogrywany jest drugi Fallout bodajże z 1998. :D
2
@Safrani Fabularnie niby jest ciągłość, ale jedynka to swobodna interpretacja historii z książek, spakowana jako kontynuacja sagi.
Dwójka była bezpośrednią kontynuacją jedynki.
A trójka zrobiła lekki "reboot" fabularny i w praktyce można ją traktować jako pojedynczą grę. Znając książki, będziesz znał większość ważnych, książkowych postaci, które przewijały się w poprzednich grach i dużo nie stracisz.
Jedynie pojedyncze postacie poboczne, które pojawiły się w poprzednich częściach gier, a których albo nie było, albo były jedynie wspominanie w książkach - natomiast też, nie popsuje ci to przyjemności z grania tylko w 3.
Ale inna sprawa, że dwójka jest chyba najlepsza fabularnie z całej trylogii i jako jedyna opowiada "świeżą" historię.
A jedynka jest najlepszą grą, jak chodzi o klimat itd.
Więc przy nadmiarze czasu - polecam wszystkie 3.
1
@Safrani Ja grałem tylko w 3 część i bawiłem się znakomicie. W ogóle mi nie przeszkadzało to, że nie grałem w poprzednie wydania. Tak jak już wyżej pisali "Edycja Kompletna" zawiera dodatki "Serca z kamienia" oraz "Krew i wino".
1
@BillyButcher czytałem czytałem. Wszystko Sapkowskiego czytałem
2
@MesQueUnClub_87 @marcin62 @Luciano99 @Esteban_ @Tasde .
To może ogram dwójkę najpierw, a pierwszą część sobie daruję.
0
@Ghostface aha. Dzięki.
1
@Safrani Jak masz możliwość to pewnie, że tak.
2
@Safrani Polecam dać jednak szanse jedynce, jak Ci nie siądzie to utopisz niecałe 5 ziko
1
@marcin62 dobra, przekonaliście mnie z @Ghostface
1
@Safrani Na Steamie właśnie zaczął się Summer Sale. Sam Wiedźmin kosztuje 10 zł, albo full pakiet za 30 zł. Ja polecałbym kupić wszystko, bo każdy dodatek to kolejne godziny gry, które są bardzo dobrą rozrywką.
1
@Safrani jedynki ma wyjść remake, ale trochę poczekamy xD
1
@Safrani Nie wiem, nie umiem polecić nikomu dwójki. Dziwny mechanizm walki strasznie męczy, fabularnie to 2 akty są fajne, początek zero klimatu a końcówka zrobiona na szybko byle zakończyć produkcję gry.
Jak Wiedźmina 3 przechodziłem wiele razy, Wiedźmina 1 mam ochotę przejść ponownie ale dopiero na remake (bo mam dość tej k***y xD Przechodziłem na premierę, do dziś mam obrzydzenie po tym jak musiałem zaczynać 2 razy od nowa bo się save zesrał).
Tak do Wiedźmina 2 nie czuje nic, nie podobał mi się.
Jak nie grałeś a chcesz to oczywiście jak najbardziej, ale ja jakbym miał decydować z tym co wiem o tej grze, to ograniczyłbym się do lets playa z Youtube xD
Zwłaszcza, że konstrukcja Wiedźmina 2 jest dość nieprzyjazna jeżeli gra ci nie siądzie, bo tam "w środku" gry masz 4 akty ale dostęp przy jednym podejściu tylko do dwóch i jak chcesz zobaczyć całą grę to musisz ją przechodzić dwa razy.
1
@Safrani
W1 w nadrabianiu będzie ciężki, tak jak wszyscy tu napisali, ale mowa jest o jakimś remasterze który jest w toku chyba.
W2 zestarzał się lepiej.
W3 ma mieć dodatek chyba w przyszłym roku i może warto spróbować najpierw przejść wcześniejsze części, chyba że któraś Cię odrzuci to próbuj z następną.
Ja jestem mało obiektywny bo zdecydowanie jestem fanem Wiedźmina, ale W3 to zdecydowanie jedna z dwóch najlepszych gier w jakie grałem.
0
@PeRRy wolę GOG. Polska firma.
Ale dzięki.
1
@Safrani ja ograłem tylko 3 część z dodatkami i podobnie jak Ty czytałem tylko książki. W zupełności wystarczy, bez obaw możesz śmiało grać tylko w 3 część i świetnie się bawić. Wydaje mi się (choć mogę się mylić bo nie grałem w 1 i 2), ale 3 część to zupełnie osobna historia i nawiązuje do książek.