La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1533 Culés

0

-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni Skiba po przesłuchaniu lekarza-sygnalisty z Warszawskiego Szpitala Południowego. Medyk został wezwany po wywiadzie w kanale Zero, w którym zarzucił placówce, że narażano w niej pacjentów na utratę życia. Ze słów Skiby wynika, że lekarz nie chciał wypowiadać się bez pełnomocnika. [PolsatNews]


@Comentateiro @Roobo @michal26 @misterio @Bykunn @BillyButcher @July_6_BcN

7

@Kgorecki2500 w sumie śmieszne to jest, że system jest tak skonstruowany, iż służby mogą tobą kręcić na wszystkie strony jeśli sam nie wyrazisz sprzeciwu i nie zadbasz o obecność pełnomocnika

3

@Kgorecki2500 xD w telewizji u Stanowskiego nie potrzebował rzecznika. A jak już trzeba to samo powiedzieć i mogą być za kłamanie realne konsekwencje to jednak nie sorry jednak żartowałem poczekam na prawnika xD
Przy czym zaznaczę bo to trzeba zaznaczać ewidentnie - ja nikogo nie bronię ani nikogo nie atakuje. Po prostu mnie bawi takie postępowanie

6

@Bykunn No ale to chyba normalna rzecz xD to nie PRL

3

@Bykunn Ja już się wypowiedziałem akurat, że trochę mnie dziwi, że nie był najpierw na policji (bo to przesłuchanie chyba idzie z innych działań) ale akurat wywiad a przesłuchanie przez służby które podlegają pod ministrów partii z której jest oskarżony to jednak dwie inne rzeczy :P

2

@BorzyKrzys normalna jak się kręci. Jak się mówi prawdę to po co ci pełnomocnik? Żeby zweryfikował czy za dużo prawdy nie powiesz?
@MessiForeverTheBest ale nie kumam. Jak tobą kręcić? Jak mówisz prawdę to po prostu mówisz prawdę cały czas taką samą. Gdzie tu miejsce na kręcenie

8

@Bykunn No dziwne, że w takiej sprawie i to jeszcze przeciwko połowie KO gość nie chce rozmawiać bez pełnomocnika, gdzie Ci tylko czekają na jego potknięcie

2

@Bykunn chooopie, to może niech sobie odrazu założy stryczek na szyję :d

3

@Deathwing112 to już aż połowa KO jest w to zamieszana? Kurde szybko to rośnie. Ale dalej nie rozumiem, jeśli mówisz prawdę to po co ci pełnomocnik? Żeby w czym ci pomógł? Bo albo wy oglądacie za dużo filmów albo mi wytłumaczcie

0

@Bykunn Przecież ci po drugiej stronie nie słuchają biernie i tylko dodają czy skończyłeś. Ciągle jesteś pytany o różne aspekty swoich wypowiedzi i są ci sugerowane różne rzeczy (a to w wersji light, jak mają złe zamiary/podejrzenia to jest tylko gorzej)

3

@MessiForeverTheBest xD i dalej nie rozumiem co to zmienia jeśli mówisz prawdę? Prawda jest jedna, jak mówisz takie rzeczy i masz dowody to o co by cię nie zapytali wystarczy że odpowiesz zgodnie z prawdą.
Chyba że tak sobie słodko pierdzisz i nie masz żadnych dowodów na to co mówisz. No to wtedy fakt możesz się zacząć plątać i lepiej mieć prawnika

3

@Bykunn XDD no ja nie mam siły już tłumaczyć na czym polega rola pełnomocnika w systemie demokratycznym... poczytaj sobie.

1

@BorzyKrzys pilnowaniu żebyś nie poszedł siedzieć za składanie fałszywych zeznań głównie ;)

0

@Bykunn Szukaniem prawdy to się epistemologia zajmuje, a nie wymiar sprawiedliwości. Przechodząc do przykładu - jeśli ta osoba ma dowody, że pacjent mógł umrzeć z powodu niedopełnienia obowiązków to jest różnica czy powie że został zabity, czy że trafił na podejrzane dane w tej sprawie itp.

3

@Bykunn ja też najpierw nagłośniłbym w mediach, żeby sprawa była zbyt znana, by mogli mnie i innych uciszyć. Teraz każde słowo jest ważne i nie dziwię się, że chce odpowiadać przy adwokacie. Dziwię się natomiast, że są ludzie, którzy poszliby na przesłuchanie w najglosniejszej aferze ostatnichnlat bez adwokata.
Edit. Widzę resztę Twoich głupio-mądrych komentarzy i już wiem, że nie oczekuję odpowiedzi. Dziękuję I życzę byś nigdy nie musiał udowodnić w sądzie prawdy.

6

@Bykunn pełnomocnik jest po to, żeby partyjny funkcjonariusz z prokuratury nie wpisał ci do protokołu, że powiedziałeś coś, czego nie powiedziałeś. Zwłaszcza, gdy przed przesłuchaniem prokurator generalny, minister sprawiedliwości daje do zrozumienia, że będą cie na przesłuchaniu dociskać.

1

@ProMILs xD jak mówię za dużo filmów oglądacie. Ale ok wiem że ja nikogo nie przekonam

1

@Bykunn może Ty ogladasz za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@ProMILs no może może. Ale jako że dowodów brak to ja zostanę przy sceptycyzmie co do mafijności organów państwa

2

@Bykunn Mordo, komisje śledcze puszczali w tv i sam widziałeś co tam się odwalało. Myślisz, że prokurator nie zakręci chłopem tak, że przyzna się, że był tym drugim co ukradł księżyc? Możliwe, że największa afera od czasu łowców skór, a gość ma iść bez pełnomocnika? I to jeszcze zeznawać przed kolegami partyjnymi oskarżonego? To byłoby mega nieodpowiedzialne

0

@Bykunn Haha takie słowa po tym co wyczyniał PIS xDD gratuluję i życzę miłego dnia

0

@BorzyKrzys dowody do mnie przemówią

0

@Kozinho. Dla mnie mega nieodpowiedzialne jest klepanie jęzorem przed mediami a przed prokuratorem zasłanianie się pełnomocnikiem. Jak już jesteś taki kozak to bądź kozak. I podkreślę jeszcze raz, jesli to wszystko się okaże prawdą to chwała gościowi za chęć zmian. Ale ja bym oczekiwał że jak trafiasz na jakiś gruby temat to już wszędzie potem w tej sprawie chodzisz z dyktafonem albo kamerą żeby mieć podkładkę i dowody.

3

@Bykunn ostatni raz jak prokuratorzy KO kogoś przesłuchiwali bez pełnomocnika, to świadek kopnęła w kalendarz xD może dlatego.

0

@ProMILs A co powstrzymuje prokuraturę przed wpisaniem do protokołu, że powiedziałeś coś, czego nie powiedziałeś, zanim pojawi się pełnomocnik?

0

@Bykunn Ale naiwniak z Ciebie. Na przesłuchaniu wystarczy jedno źle sformułowane zdanie i masz stres i robotę na lata. Jasne jest też, że jest pewna gradacja tego co możesz powiedzieć kumplowi przy piwie, dziennikarzowi na wywiadzie a funkcjonariuszowi na oficjalnym przesłuchaniu

1

@Bykunn Prawo jest bardzo skomplikowane i nieznane przeciętnej osobie, a w zeznaniach liczą się nawet zwroty jakich użyłeś. W aferze gdzie przeciwko lekarzowi jest pół państwa, wypowiadanie się bez pełnomocnika (adwokata/radcy prawnego) byłoby bardzo ryzykowne. To nie działa zero-jedynkowo, czyli powiedział co wiedział i poszedł.
Twój oprawca prokurator/śledczy ma narzędzia i kompetencje, żeby wsadzić cię na minę, a ty nie masz przed tym żadnej ochrony, jeśli jesteś sam.
Psy sądowe są wściekłe i zajadłe - jakby stał nad tobą oficer SS, nie chciałbyś być tam zdany na siebie.

1

@Bykunn Prokuratura Żurka który kryje dooopy ludziom Tuska (i często robi to po bandzie) będzie przesłuchiwać gościa który może zatopić jego mocodawców ale po co prawnik .... XD. Jesli mówi prawde to da rade. ha ha ha. Chciałbyś aby go uwalili co? Nieskazitelny obraz twojej partii dalej byłby w twoich oczach nieskazitelny ;). Na szczęście gościu ma łeb na karku z tego co widać i sie nie wychyla bez papugi.

0

@Bykunn ja trzymam twoja strone i też jestem bardzo sceptyczny. Teraz kolejny oszolom... pewnie pisior prezes naczelnej izby lekarskiej potwierdza, że duża czesc z tego coś mówił dr. Emil byla potwierdzana juz wcześniej przez innych lekarzy... twierdzi też, że teraz przychodzą do niego lekarze z południowego twierdząc, ze wcześniej bali się mówić zdając sobie sprawę z układu panującego w palcówce, bojąc się że wylecą z wiczym biletem z roboty...ale to oszołomy, my mamy Romana Giertycha, osobe nieskazitelną, osobę wiarygodną... I póki on mówi, że wszystkiemu winny PiS, to wszystkiemu winny PiS... komu mamy wierzyć jak nie Romanowi.

0

@BorzyKrzys No nie wiesz jak czytam komentarze.

0

@YeastMoss A byłeś na przesłuchaniu?

0

@sokot ja mam serdecznie w nosie czy go uwalą czy nie. Jedno plemię i tak wie swoje a drugie wie swoje. Ja bym chciał żeby, jeśli dopuszczono się przestępstw, winni ponieśli odpowiedzialność. Tylko tyle. Burza medialna wokół tej sprawy lata mi koło Wacława.
@RosjaninBut ja się zgadzam! Ale to samo prawo jest skomplikowane i działa jak udzielasz wywiadu do mediów. Bo co prawda to odpowiedzialność z innych artykułów ale możesz odpowiedzieć za pomówienie. Więc kierując się tą logiką to do Stanowskiego też lepiej było bez prawnika nie przychodzić

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?