RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@OskP Rudy na punkty, wałek po remisowej walce.
8
Rudy nie mógł przepuścić takiej okazji.
"Premier @donaldtusk wytrzymał całe trzy dni w zgodzie narodowej, po czym znów odpalił polsko-polską wojnę. Do tego dorzucił scenariusz „wyobraźcie sobie rządy opozycji w kryzysie”.
Tyle że my nie musimy sobie niczego wyobrażać. W 2021 roku, gdy Putin pierwszy raz uderzył w Polskę przy pomocy migrantów, rządziło @pisorgpl.
Pamiętacie, co wtedy się działo? Wojsko Polskie i Straż Graniczna walczyły o bezpieczeństwo granicy, a w tym samym czasie posłowie @Platforma_org
robili pokazówki w lesie, Tusk mówił o „biednych ludziach i bestialstwie”, a medialne elity krzyczały o barbarzyństwie - dokładnie tak, jakby chciał Putin.
Przez miesiące trwał festiwal absurdu, w którym politycy @Platforma_org
biegali po zagranicznych mediach z opowieściami o „nieludzkiej Polsce”, a w prasie królowały bajki o Ibrahimie, który przez sześć dni miał płynąć rzeką, by uciec przed „bestialską” Strażą Graniczną.
I teraz wyobraźcie sobie, jakie bagno byśmy mieli w wykonaniu opozycji, gdyby to nie
@Platforma_org rządziła."
0
@Mokaczino Język swojego wroga trzeba znać.
0
@Alex1995 Co dalej z Ukrainą, Bałtami i Przesmykiem - to jest ciekawy temat do dyskusji. Ja myślę, że za jakiś czas zaczną siać do nas bardziej odważnie tymi dronami, tak dla wywołania zamętu i coraz śmielszego zaznaczania swojego stanowiska. Ale to pewnie jeszcze trochę minie do tego czasu.
Na Przesmyk lub Bałtów (lub jedno i drugie) ruszą dopiero po całkowitym abdykowaniu Amerykanów z roli gracza militarnego w Europie. Po prostu musi się otworzyć konkretne okienko, bez tego się nie zdecydują. Myślę, że jeszcze ze 2-3 lata co najmniej poczekają.
0
@Alex1995 Kraje NATO Zachodniej Europy są tak chętne do zdecydowanych działań w stronę Rosji jak i chętny jest Trampek, jeśli mówimy o czymś na serio konkretnym.
Jesteśmy od nich całkowicie zależni, co oznacza, że jesteśmy w niezłej dupie.
Bardzo mnie ciekawi czy nasze łajzy w ogóle ruszą dupę, żeby zbierać się do konstruowania strategii wojskowej do obrony Przesmyku Suwalskiego czy ewentualnie Bałtów. Czy może będą zaskoczeni atakiem jak tymi ostatnimi dronami.
1
@KamQiX To jest po to, żeby co jakiś czas przybić pieczątkę na kolejnym etapie topienia wiary w amerykańską protekcję i tym samym uświadamiać Europejczyków, że sytuacja się zmieniła. Zarządzanie strachem to ulubiona zabawa kacapów. Najwyraźniej jest to dla nich ważniejsze.
0
Lavrov na żywo - ruski punkt widzenia.
0
Oglądam ostatnie 10min i wygląda jakby to Sociedad grał w 10.
0
Piękna kreatura.
0
@Filipem Mam jakieś złe wspomnienia z jego kariery w Barcelonie, aczkolwiek przydałby się z braku laku.
0
@mmaciass Wszystko zależy od Valencii, jeśli zagrają dobry mecz i będą zmotywowani w typowy dla siebie sposób kiedy grają z nami, to u nas musiałby ktoś mocno to udźwignąć zamiast Yamala, inaczej będzie płacz. Zdaje się, że Rashford będzie miał swoją szansę do pokazania się.
0
Fajna niedziela się zapowiada, rano Canelo-Crawford, wieczorem meczyk Barcy.
Yamal nie zagra, czyli będą ciężary i możliwa strata punktów.
0
@Ku84fcb 46 - kompletnie zje..any wiek, ani stary ani młody.
Czuje się jakbym wisiał w jakiejś próżni. Nie polecam.
0
@Safrani Na razie to nawet nie wiadomo, czy nie będzie jakiejś wspólnej listy po stronie rządowej i czy partie lewicowe pójdą razem czy osobno. Jak sondaże pokażą jakieś nieciekawe prognozy to zacznie się kombinowanie.
0
@Safrani Robienie analiz na wybory, kiedy w ciągu 2 lat mogą się tu zdarzyć cuda na kiju jest dość karkołomne. Dość gorące czasy nadchodzą, pewnie się to odbije na polityce. Chociaż nigdy nie wiesz, naród jest tak zacięty w swoim sporze, że może nie zauważy, że niebo wali mu się na głowę.
0
@michal26 Ja się nie spodziewam, że się uda z RN, bo PiS pewnie zrobi przeciętny wynik. Mentzena i jego wolnościowców nie lubię, bo ich wizja państwa to nie moja bajka.
0
Samokrytyka top. Swoją drogą spławić Mentzena z jego grupą oszołomów byłoby wskazane.
2
O tym dokładnie właśnie dzisiaj rozmyślałem. Ludzie z tego jak i poprzedniego rządu zasługują na wyjątkowo surową karę i powinni zostać postawieni przed sądem za swoje zaniedbania i prywatne wojenki w obliczu zagrożenia wojną. Problem w tym, że Polacy kompletnie nie mają świadomości z czym mają do czynienia. Mam nadzieję, że ten moment jednak kiedyś nadejdzie, choć pewnie wcześniej rzeczywistość zmieni się w piekło.
0
@barteq Nie za bardzo sobie wyobrażam kogokolwiek wracającego za 6 tyg po zaleczonej wcześniej rekonstrukcji wiązadeł, samoistnym obrzęku z jakimś krwiakiem i artroskopii. Za 6 tygodni to on może zacznie biegać.
1
Stawiam na artroskopię i potem na pewno dłużej niż 5-6 tyg.
0
Może stwórzmy jakieś morskie siły specjalne, ukierunkowane tylko na zniszczenie tego gazociągu. Weźmie się tych hiszpańskich nurków, ukraińską firmę krzak i sprawa załatwiona, trop będzie prowadził do Wenezueli.
1
Ale to było w słusznej sprawie przecież..
6
@wyrek Chodzi o obraz nędzy i rozpaczy jakim jest zakłamywanie opinii publicznej w obliczu realnego zagrożenia.
0
W Kanale Zero siedzą jakieś typy z rządówki i na żywo ściemniają ludzi jak stare komuchy w dzienniku telewizyjnym lat 80tych. Niepojęte jest jakie to jest stado kłamliwych baranów bez kompetencji.
0
@michal26 Oni za powinni mieć sprawy karne za swoją niekompetencję narażającą życie ludzi i kraj na straty finansowe, a nie laurkę za pseudo reakcje po fakcie.
0
@adamek20151 Ja pier..lę ale tam jest znieczulica.
2
@Republikanin W pracy to nie wiem, ale na pewno w necie.
Wydaje się, że niezbyt przyjazne podejście państwa ukraińskiego do nas oburzyło część społeczeństwa, reszty dopełniły ruskie trolle. Partie czy postacie o nacjonalistycznym zabarwieniu też mają w tym swój udział, bo eksploatują tego typu emocje społeczne.
Nie zmienia to faktu, że dzięki Ukrainie nie mamy kacapów pod domem, a i część gospodarki działa dzięki ich rękom. Tak że i tak to my po pierwsze korzystamy.
0
@esem91 A nie było przypadkiem tak, że sprawa tej rakiety nie została wiarygodnie wyjaśniona, bo strona amerykańska nakazała nam i Ukraińcom jedynie słuszną wersję?
0
Słownik geopolityczno-strategiczny.
"Strategy by deterrence" - odstraszanie przez karę
Esencja: działa przez strach przed konsekwencją, nie przez samą obronę.
Chodzi o to, żeby przeciwnik wiedział, że nawet jeśli wygra pierwsze starcie, to zapłaci tak wysoką cenę w odwecie, że cała operacja będzie bez sensu.
Mechanizm psychologiczny: kalkulacja strat przewyższających korzyści.
"Strategy by denial " - odstraszanie przez zaprzeczenie
Esencja: nie tyle strach przed karą, co przekonanie przeciwnika, że i tak nie wygra.
W praktyce oznacza to budowanie takiej obrony, infrastruktury i siły militarnej, aby przeciwnik nie mógł osiągnąć swoich celów nawet jeśli spróbuje.
Mechanizm psychologiczny: poczucie bezsensu ataku, bo jego cele są nieosiągalne.
1
@kubix05 No konkretny wehikuł czasu, wszystko miałem.