RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
"Pikieta powstańcza" - obraz Maksymiliana Gierymskiego
"Linia horyzontu dzieli obraz na pół: chłodną strefę nieba i ciepłą strefę ziemi. Obraz przedstawia konny patrol powstańców styczniowych zasięgający języka od dziada – włóczęgi na polnej drodze. Powstańcy są umundurowani i uzbrojeni. Dziad wędrowny ma na sobie sukmanę chłopską, przewieszoną przez piersi torbę i kij. Figury ludzi i koni nie stanowią jednak centralnego punktu obrazu. Wzrok widza biegnie poza granice obrazu, tam skąd może nadejść niebezpieczeństwo.
Przedstawiona scena jest jak gdyby syntezą sytuacji, w jakiej znaleźli się powstańcy. Zagubieni pośród piaszczystej okolicy, pełni niepewności czekają odzewu na oddany wystrzał, szukają swoich i wypytują o wroga. Sytuacja ta nosi na sobie piętno jakiejś absurdalności, niemożności wyjścia z zaklętego kręgu. Spokojna, jak zwykle u Gierymskiego, jest tylko natura. Potęga natury uwypukla kruchość człowieka, a jej obojętność przypomina mu o własnej śmiertelności."
0
W całej historii z kontuzją Lewego jest dla mnie jeden plusik. Przynajmniej nie będzie draki z wykonywaniem karnego przez rodaka w El Clasico. W 2022/23 nie strzelił trzech karnych z rzędu, od tego czasu mam jakieś złe przeczucia kiedy podchodzi do jedenastki.
0
@kanver_ Na plus Lewego dałbym, że jest silniejszy fizycznie przy podobnym poziomie technicznym. W przypadku tej pozycji na boisku nie jest to bez znaczenia.
0
@BorzyKrzys To co gada ma pewnie swoje podstawy w konkretnie określonej strategii jego administracji. Tylko jego sposób komunikacji i sam delikwent są mocno ekscentryczni.
5
Pomarańczowy nadal swoje.
"Podczas napiętego spotkania w Białym Domu Trump wezwał Zełenskiego do zaakceptowania warunków pokojowych Putina – poddania Donbasu – lub do „zniszczenia” ze strony Rosji. Spotkanie podobno przerodziło się w krzyki, podczas których Trump odrzucił mapy ukraińskich pól bitewnych i powtórzył argumenty Putina z poprzedniej rozmowy. Zełenski opuścił spotkanie sfrustrowany, gdy Trump odmówił wysłania pocisków Tomahawk."
0
@luckyluke8wwa Przecież rdzeń zespołu mamy zdrowy - obrona wszyscy zdrowi.
Yamal/Pedri/deJong - zdrowi. Olmo i tak był w tragicznej formie, a Lewy nie jest kluczowy. Jeśli Raphinha się wykuruje, a z Ferranem nie będzie jakiś dziwnych akcji to mamy normalny skład.
Najbardziej nie przekonuje mnie forma Yamala, jak będzie taka jak w ostatnich meczach to nas zjedzą samym Mbappe.
1
Szczęsny dotknął piłkę przy strzale w słupek?
0
Doliczenie tylko 4 minut w tym meczu to mega bezczelny wałek.
Ktoś tam naprawdę musiał się postarać.
1
uje muje na dobranoc od Bartosiaka
1
@Bykunn No dobrze, ale że rząd się nie ugnie pod presją Berlina, tego się nie spodziewałem.
1
To się nie dziej naprawdę.
0
@Aragorn33 Super pomocnik/zabawka do szukania wszelkich danych potrzebnych do rozwiazywania problemów technicznych wszelkiego rodzaju. Najwięcej mi pomógł w programach edycyjnych audio i wideo, skomplikowane dane techniczne części do samochodu też ogarnął, sporo ułatwia w medycynie (leki). Wsadził mnie na minę w temacie cła na towary spoza UE (czasem udaje, że ogarnia, a ma niepełne informacje).
Obecnie jest to dla mnie po pierwsze pomoc techniczna.
Uważałbym jednak na to narzędzie jeśli sprawa się kręci w temacie gdzie można ponieść duże straty finansowe. Bywa że pisze głupoty, najgorzej jak się nie zna dziedziny o którą się go pyta - wtedy nie jesteś w stanie wyłapać błędnego info.
Ogólnie z Chatem jak ze wszystkim, trzeba nauczyć się używać.
Kiedyś urośnie z tego potwór, na razie to jest dziecko z potencjałem na bycie King Kongiem. Kolejna rewolucja technologiczna właśnie się zaczyna.
0
@clyde Również Lewy z Messim, szczególnie kiedy był młodszy i w trybie karabinu maszynowego do strzelania bramek.
6
Takich to się bierze na głęboką rezerwę lub wypożycza na ogranie gdzieś w LaLiga.
0
@gumaz Jakby był to zmarnowany czas, to bym tu nie siedział.
0
Wspaniałe czasy, polowanie na jakiegoś placka po kontrakcie.
2
Ścięgno Ferrana.
2
Ćwiąkała o Lewandowskim.
5
@Damiain Obecnie to za 25mln nawet z darmową wysyłką. 50mln to była realna cena przed urazem i komplikacjami.
1
@Nightraider To nie są jakieś gigantyczne wypłaty, bardziej niedorzeczna jest obecność Araujo w klubie w ogóle.
1
Kto to tam wie, co siedzi w głowie Yamala i jego ojczulka.
Jedno jest pewne, Barca za jakiś czas będzie musiała sięgnąć bardzo głęboko do kieszeni, jeśli chce, żeby ptaszek nie uciekł z klatki. Historia klubu w tym temacie jest bezlitosna.
3
@don'T.R.I.P.e Prędzej sam się zawinie jeśli stwierdzi, że ten psychiatryk nie rokuje na wyniki. Na moje to będzie żądał rozumnych konkretnych transferów - nie będzie, to być może podziękuje za dalsze szarpanie nerwów.
4
Jak mawiał klasyk - hejterom wiadomo co w co.
0
Do klasyku jeszcze dwa mecze plus dzisiejsza repka, wystarczy żeby ktoś kolejny złapał uraz. Jeśli się uda bez kolejnych przykrych niespodzianek to nie jest tak źle z tym składem. Olmo i tak był pod formą, a Lewus jakimś gamechangerem nie jest. Byle Raphinha i Yamal zdążyli dojść do siebie. Bardziej obawiam się ogólnej formy psycho-fizycznej, ten mecz pokaże czy coś tam nie gnije od środka.
0
@adamek20151 Isak zawsze mi się podobał, ale to że zabłyszczał w EPL nie oznacza, że nie ma ryzyka przeciętności po powrocie do LaLigi. Ciekawy piłkarz, ale wzrost jego wartości do 120mln to jakiś żart. Idealny transfer, żeby utopić wielką kasę.
4
@Roobo Sprawa muru na granicy, oranie CPK, Niemcy podrzucający nam podejrzanych imigrantów, kwik bo trzeba było przekopać Mierzeję, próba wywalenia wyborów - Rudego nie da się przebić dokonaniami. Oba ugrupowania polityczne są poniżej poziomu zero, szczególnie jeśli chodzi o sprawy strategiczno-militarne, ale ferajna kłamcy naprawdę zrobiła sporo, żeby wygrać wyścig po złoty medal patologii.
0
Play of Battle - klimacik gry mega wciągający, ale pograć w to bez znajomości tego typu zabawy raczej trudno. Bez jakiegoś konkretnego samouczka i dużych chęci na naukę gry można tylko patrzeć jak kacapy niszczą ci kraj. Dość nieprzyjemne uczucie.
Jako że nic nie kumam w temacie rozbudowanych gier strategicznych z milonem opcji, musiałby mnie ktoś za rączkę przeprowadzić przez podstawy tej rozgrywki. Przydałaby się też jakaś wiedza o rozgrywaniu bitew, przygotowaniu sprzętowym i wielu innych zakamarkach świata wojny.
3
@Roobo Albo z kamieni na osiedlu, to se ne vrati.
0
Gierka już się ciągnie ze Steama. Krótki czas dają na to demo, chyba tydzień.
Pechowo akurat dzisiaj padł mi światłowód.
6
Ratowanie postrzelonego kocura. Podobno ma się dobrze.