0

@Azazel_Pazuzu Dałbym dwóch stoperów, bo Duńczyk zbyt często kuleje.

0

@misterio Nie żałuj sobie chłopaku.

0

@tbas Zęba nie ma to fakt, ale bramkarz też ma rozstrój jak nie ma obrony.

3

Czułem, że Wojtula coś odwali dzisiaj, ale nie myślałem, że aż takie gówno.
Uratowało go piłkarskie cwaniactwo, poszukał kontaktu tak, żeby była szansa na gwizdek kiedy już wiedział co wykręcił.
Flick nie ogarnia Barcy w tym sezonie, brak dwóch zawodników i amputowanie Martineza nie oznacza, że ogórasy mają nas karczować jak chcą.
Zero pomysłu na ten sam problem występujący co drugi mecz.
Pieniędzy nie ma, nie dostanie wrzutki za 200 baniek.
Dodatkowo chłopaki grają momentami jak muchy w smole.

0

@Ayato2k Jak Barca partaczy to zmiana na Lewego nic nie daje, bo Ferran przynajmniej jest zwinniejszy.

0

@DonAndresFCB Może dlatego, że bramka ma 7 metrów.

2

@CLS63AMG W tym, że w USA nie było jednomyślności co do Polski i innych państw w NATO jest oczywiste, bo niekoniecznie mogło to się skończyć dobrze.
Były osoby polityczne zarówno polskie jak i amerykańskie, które zrobiły kawał roboty, żeby przy dużym sprzeciwie to się jednak dokonało. Ale jakie ma to odniesienie do, że tak powiem "problemu niemieckiego"?
Niemcy od bardzo dawna realizują swoje interesy w porozumieniu z Rosją, często kosztem krajów Europy Wschodniej i trzeba mieć się na baczności w tym temacie.
Zresztą tak samo Amerykanie - ich ostatnie zagrywki nie są nam przyjazne.
Mam wrażenie, że dużo się mówi ostatnio o "zdradzie od USA" i konszachtach Trumpa z Putinem, a trochę zapomina kim jest nasz zachodni sąsiad z za Odry, bo chwilowo przestał fikać i jakoby ma być jakąś alternatywą.

3

Artykuł Der Spiegel na temat niemieckiej "pomocy" w kształtowaniu się wolnych państw Europy Wschodniej po zmianach 1990. To wszystko jest bardziej skomplikowane niż zwykłe oskarżenie o sprzyjanie rosyjskim interesom, bo każdy ma swoje interesy polityczne, również Niemcy.
Jednak po zapoznaniu się z treścią zarzutów, biorąc dodatkowo pod uwagę pro rosyjską orientację tego kraju przed wojną na Ukrainie, można zadać sobie pytanie czy sensowne jest jakiekolwiek zaufanie do nich w sytuacji teraźniejszej. W końcu to Amerykanie przymusili ich siłą do zmiany polityki wobec Rosji.

Ostatnio były jakieś informacje o presji ze strony amerykańskiej na wykorzystanie rosyjskich zasobów zamrożonych w UE (około 160mld $) na pomoc Ukrainie. Poza oczywistym powodem, czyli chęcią znalezienia łatwych pieniędzy, ma mieć to jeden dodatkowy plus strategiczny - zaognienie stosunków niemiecko-rosyjskich, co przeszkadzałoby we współpracy tych dwóch państw po wojnie.

https://www.spiegel.de/international/germany/bonn-moscow-ties-newly-released-documents-shed-fresh-light-on-nato-s-eastward-expansion-a-5a362292-dfe6-4355-b90f-10d635d7d664


"Czy jego stanowisko wynikało jedynie z roztropności i chęci zapewnienia pokoju dla dobra Europy? A może było prekursorem porozumienia z Moskwą „kosztem innych krajów Europy Wschodniej”, o którym niedawno mówił poseł socjaldemokratycznej (SPD) Michael Roth? Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych w niemieckim parlamencie, Roth, opowiada się za powołaniem komisji śledczej, która zbadałaby błędy Niemiec i jego własnej partii w zakresie polityki wschodniej (Ostpolitik). Uważa, że ​​Niemcy „de facto negują suwerenność” swoich krajów sąsiednich."

0

@BorzyKrzys .. a ostatnio chwaliłem tego pacana za wywiad z Bartosiakiem. Wstyd.

0

Tak, w kadrze pomór co 2 miesiące, Yamal z kontuzją, a jedyny nominalny PS pójdzie na wypożyczenie. Obecnie ma idealną sytuację na ogrywanie w Barcelonie. Po sezonie gdyby przyszedł jakiś lepszy darmowy PS miałoby to sens.

1

@Who_you_mam No niby Ferran.

4

Brałbym Eyonga i zostawił Lewego z minimalną wypłatą, w razie gdyby ten dzik miał problemy to dziadek by pomógł. Tylko czy trzy dziewiątki to nie za dużo?

1

@Pedri16Future Poza babolem z Sevillą Wojtek ostatnio daje radę.

1

Ma to sens, Szczęsny w dobrej formie ostatnio.

1

@norbi77 No tak, to prawda. chłop ma motor w d...e , a nie bardzo chce mu się wracać do defensywy.

2

Rashford się udał, jedyny problem to raczej marne szanse, że on będzie grał jakoś szczególnie lepiej niż teraz. Brakuje mu decyzyjności przy wykończeniu, gdyby to poprawił to były z niego kawał skrzydłowego. Siła, szybkość, shot acceleration, kopyto i celownik ma na dobrym poziomie.

0

@sokot Ten mecz byłby dużo trudniejszy gdyby Elche nie nawaliło głupich błędów na początku.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@kubix05 Ciągle mam tę rybę, kupiłem w obawie, że wyginie.

0

@kanver_ Akurat Dembele się mocno wyróżniał i był tani. Barca pomacała i jak to zwykle bywa odpuściła późniejszą gwiazdę. Pamiętam jak nie mogłem zrozumieć czemu oni go nie biorą. Wypożyczenie na rok do BVB i sprawa załatwiona. U nas nie mają nosa do takich transferów, chyba nie ma odpowiednich ludzi.

0

Jeśli chcą utrzymać jakość w ataku, a właściwie to ją zdecydowanie podnieść, to chyba jedyny sensowny transfer. Reszta to nierealne finansowo bajki albo niebezpieczne tanie eksperymenty na żywym organizmie. Moim zdaniem Bayern pewnie to zablokuje, dadzą mu jakieś galaktyczne pieniądze lub nie zejdą z ceny.

1

@Patry10 To jest coś czego Barcelona nie umie robić poza nielicznymi wyjątkami, tzn. znaleźć przyszłą gwiazdę za małe pieniądze. Ostatnio tylko Pedri był takim lepszym transferem. Pamiętam Dembele w Rennes, to był oczywisty kocur za 20mln, a Barca odpuściła tego zawodnika. Brak porządnego dyrektora sportowego robi swoje.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@kamiVeB Za 300 mln bym sprzedał, ale tylko jeśli klub byłby w stanie zastąpić go jakimś innym magikiem na PS, sam Alvarez nie wystarczy, żeby taką dziurę załatać.

0

@Seledynowy Raczej nie, bo z przodu nadal ma Yamala, wróci w końcu Raphinha.
Myślę, że będzie cisnął po swojemu, jego Bayern też był hiper ofensywną maszynerią.
Chłop chyba nie preferuje gry innej niż z gazem wciśniętym do dechy.

5


Pedri sobie odpocznie, teraz to dopiero będzie wesoło z formą ekipy.

0

Te plotki transferowe to na kaca po klasyku i kolejnej kontuzji?
Zdaje się, że na Rashforda i stopera będzie trudno nazbierać euraków, a napastnik będzie pewnie z łapanki za pół darmo. Tak na dobrą sprawę, to jeśli chcą budować coś pod wyniki, to trzeba by pożegnać Chrisensena i sprowadzić dwóch środkowych obrońców, takich co ręce i nogi mają.

0

@MesQueUnClub_87 To jest kluczowa sprawa - czy Raphinha odbuduje formę i nie będzie łapał kolejnych urazów, i czy Yamal zdoła w miarę szybko wrócić do dobrej dyspozycji. W obronie cudu się raczej nie dokona, więc wszystko wisi na zdrowiu/formie obu skrzydłowych. Tylko powrotem mocy w ataku można wrócić do rywalizacji o coś konkretnego.

14

Brakuje takich ludzi na świecie.

3

@Kgorecki2500 Byle nie jakiś eksperyment podobny do Xaviego, żadnych niesprawdzonych piłkarzy/trenerów. W Barcelonie przetrwa tylko ktoś z charyzmą, tak że i na to trzeba patrzeć poza samym warsztatem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?