0

@kejdzi Ale jest też mniej pieniędzy z tzw. market pool.

2

@Tasak88 Z tą kasą to nie bardzo, za samo wyjście z grupy LM jest wyższa nagroda niż za zwycięstwo w LE.

0

Pismacy albo stosują czasem zbyt duże skróty myślowe, albo nie potrafią liczyć, albo jedno i drugie naraz. Awans Barçy może rozstrzygnąć się w Monachium, ale może się też rozstrzygnąć w Kijowie przy porażce 0:15 z Bayernem.

Tymczasem:

– „będzie musiała pokonać Bayern na wyjeździe” – może tak, może nie,

– „Barça zmuszona do wygrana w Monachium” – może tak, może nie,

– „jej przyszłość w Lidze Mistrzów zdecyduje się na boisku Bayernu” – może tak, może nie...

– „awansuje, jeśli w ostatniej kolejce zanotuje taki sam wynik jak Portugalczycy” – też niekoniecznie, przecież może wystarczyć remis Benfiki

Prawie wszystkie gazety zaplanowały już z automatu zwycięstwo Benfiki. :P

28

Najlepsze: mieć wszystko w swoich rękach po strzeleniu dwóch goli w pięciu meczach

Różne cuda na kiju Liga Mistrzów już widziała, ale czegoś takiego, że nadal można awansować z dwiema bramkami na koncie, to jeszcze nie grali. :P

1

@waletpl Ale tu chodzi o rewanż z marca.

1

@fcbarcafan19 Grał wtedy w mistrzostwach Ameryki Południowej U-17. Pewnie złe tłumaczenie czy coś.

2

@Tridente2015 Stara nawijka agentów. Gdyby starał się o miejsce w Legii, zaraz dowiedzielibyśmy się, że od lat podziwiał rzuty wolne Leszka Pisza. ;)

0

@_Specjalista Ale tak mówią Przepisy Gry – VAR wchodzi tylko w przypadku „oczywistego błędu” lub „pominięcia poważnego zdarzenia”.

0

@equwesta Co do zasady to VAR sugeruje sędziemu głównemu, czy ma podejść do monitora czy nie. Teoretycznie dopuszczalne są przypadki, gdy sędzia robi to wbrew opinii VAR-u, ale to naprawdę rzadkie, przynajmniej tak wychodzi z praktyki, bo sędzia musi się wyjątkowo uprzeć, żeby podważyć opinię VAR-u. Nie rozumiem, dlaczego tak jest, skoro VAR ponosi zerową odpowiedzialność za ostateczny werdykt.

Źle to trochę ująłem, że VAR „może nie pozwolić”. Formalnie nie może, ale może za to strzelić focha za podważanie jego ustaleń.

0

@equwesta W obecnym układzie to VAR ma zwykle więcej do powiedzenia niż sędzia główny, choć przecież to sędziemu głównemu pozostaje wyłączność interpretacji. Jednocześnie VAR może nie pozwolić mu zobaczyć danej sytuacji z odtworzenia, gdy ten miałby taką ochotę. Dość dziwny układ.

0

@ainolatuk Niestety obecne przepisy za bardzo tego nie zabraniają, więc i karać nie można poza ordynarnymi przypadkami.

0

@equwesta Właśnie niestety nie. Tak mogłoby się wydawać, ale w obecnej formie i przy obecnych przepisach VAR jest tylko po to, żeby pomóc sędziemu w tym, czego nie widział.

8

Nie ma końca skala samouwielbienia hiszpańskiego środowiska sędziowskiego...

1

@Don-Corleone Bramki to nie rodzaj żeński? ;)

2

@Alberto1031 W ogóle Złota Piłka to cyrk o tyle, że niby bierze się pod uwagę rok, a tak naprawdę głosujący mają już jesień w trąbie. Zresztą jak ma być inaczej, skoro głosuje się w październiku, a nie np. w grudniu lub styczniu. Cyrk. Powinni to zmienić na nagrodę sezonu, a nie roku, przynajmniej będzie jasność. Chociaż w 2022 to dopiero będzie jazda, MŚ w grudniu, to co, też będą głosować w październiku...?

1

@norbi77 Masz rację, ogólnie selekcja wiadomości mniej lub bardziej wiarygodnych lub prawdopodobnych kuleje tu coraz bardziej, a Tiki-taka w ostatnich miesiącach to jakieś apogeum beki. Mój faworyt to chyba „news” na Tiki-tace z wiosny, że przed sezonem będzie sparing z Red Bullem Salzburg, a następnego dnia, że będzie sparing, ale z... RB Lipsk. :P

2

@norbi77 A jak to w zasadzie sprawdzić? Pewnie oba doniesienia są wyssane z palca, tylko raz to palec jednego pismaka, a raz innego. :P

0

@krych4100 Nawet kojarzę, tylko czasem naprawdę trudno ją wyczuć. Wielu tutaj na serio cieszy się z urazów tych graczy, których uważają za szkodników.

0

@mikiiki Nie no, po prostu kosmicznie. Jednego w odwodzie mniej. Z czego tu się cieszyć?

0

@equwesta Ale mówisz chyba tylko o ataku na nogi, ja myślałem też o pracy rąk.

0

@_Specjalista Przepisy co do korzystania z VAR-u są takie same na całym świecie. I nadal sprawiają wrażenie niedopracowanych lub wręcz niepoważnych (w zasadzie stawiają VAR w sytuacji uprzywilejowanej wobec sędziego głównego).

0

@equwesta Zawsze było, jest i będzie ocenianie siły kontaktu. Problem w tym, że trudno ustanowić jednoznaczne zasady. Ale nie może być tak, że dotknięcie kogoś małym palcem będzie traktowane tak samo jak nadepnięcie stopy, a niektórzy tak chyba by chcieli.

1

@Gall Braku to ja mu też nie zarzucam, ale chyba od dawna jest w trybie uśpienia.

0

„Wykorzystać jego zmysł taktyczny”. :P

2

No, wreszcie tabela, dziękuję!

0

Dajcie człowiekowi żyć. Media rzuciły się jak hieny, niech sam Agüero się określi, gdy uzna to za stosowne. Przecież i tak jeszcze długo by nie grał, więc po co ten pośpiech?

0

@MrPGG Z reprezentacji chyba numer przekleili. ;)

0

@Jestjakjest Od połowy września nie minęło jeszcze nawet 2,5 miesiąca, to jednak trochę mniej niż 4. :P
Co nie zmienia faktu, że szkoda chłopa. Gorzej, jeśli sam miał decydujący wpływ na to, że wrócił zbyt wcześnie. Niech mu się wiedzie.

0

W sobotę sobie ktoś „przypomniał”, że ktoś spóźnił się we wtorek. Tak, tak, jasne. :P

0

@normasubiektywna Na razie chyba rozdzielił to między Elenę Fort i siebie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?