0

I o dziwo nie jest to bzdura wyssana z palca (jak dziesiątki innych rzeczy z szatni), bo akurat to jest nagrane.

1

@jaras121 Za parę lat to ruszyłby proces. :P

4

@denks1984 W takim razie pozdrawiam i cieszę się, że fragment „Barcelona miała już zdecydować, że nie liczy na Luuka i spróbuje go jak najszybciej sprzedać” byłeś w stanie odczytać inaczej niż tak, że... Barcelona spróbuje go sprzedać.

A jeśli wyjaśnisz mi mój błąd, to będę już w siódmym niebie!

3

Jak można próbować sprzedać cudzego zawodnika, co to za głupoty?

0

@Magicc89PL Ale to i tak odlot ciężkiego kalibru...

2

Dosłownie Lucho powiedział: „kiedy przegramy mecz, wróci kanibalski holokaust”.

Ja wiem, że oni tam w Hiszpanii pełno mają gadki o barbarzyństwie, cierpieniu, zabijaniu i innej walce, ale to już jest dla mnie jakaś inna liga absurdu. :P

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@AxelF Wiem, wiem, tylko w nagłówku pada „wykorzystywana przez Josepa Marię Bartomeu do atakowania jego rywali podczas kampanii wyborczej w 2017 roku”, a później jeszcze „zniechęcić ich do głosowania na innych kandydatów niż Josep Maria Bartomeu”.

I jedno, i drugie nie ma w takiej formie sensu. Red. Łoś zabrnął w jakąś ślepą uliczkę nieistniejących „wyborów 2017”, gdy oryginalny tekst ewidentnie mówi o 2021. ;)

0

@AxelF Tam jest w ogóle w tekście błąd i nie wiem nawet, skąd się wziął, bo w oryginalnym tekście go nie było. Przecież w 2017 nie było w Barcelonie żadnych wyborów. :P

Tak naprawdę chodziło o wybory 2021 i próbę dyskredytowania rywali potencjalnego kandydata odchodzącego zarządu. Tylko takiego kandydata... w ogóle ostatecznie nie było (na szczęście). Jeśli to wszystko jest prawdą, to ci frajerzy z kliki Bartomeu wydali pieniądze, żeby pomóc komuś, kto nawet nie wystartował. Kolejny fenomenalny „biznes” tej bandy nieudaczników...

Pan redaktor Łoś pogubił się w tłumaczeniu i logice, bo w oryginale wyraźnie mowa o kandydacie zarządu Bartomeu. Przecież sam JMB nie mógł już startować..

0

Typowy artykuł ze środka przerwy reprezentacyjnej – totalne brednie wyssane z palca tylko po to, żeby czymś wypełnić te grubaśne dzienniki sportowe.

0

@mleczkoo Nie 20 lat, tylko 17. ;)
Ale fakt, że średnio na sezon Alves ma tych meczów nieco więcej. Co w sumie nie powinno dziwić, bo przyszedł już jako ukształtowany zawodnik, a Messi jednak musiał się przebijać.

10

Z tym tytułem z „L'Esportiu” to z grubsza o to chodzi, ale w sumie warto dodać coś więcej.

„Roda el món i torna al Born” to takie barcelońskie powiedzonko, z grubsza „przemierz świat i wróć do Born”, jednej z bardziej znanych i charakterystycznych dzielnic miasta. Chodzi o taki powrót do korzeni, możesz być wszędzie, a i tak wrócisz kiedyś do siebie.

0

@Pustelnik Tam chyba inaczej do tego podchodzą niż u nas, takie mam wrażenie.

9

Już za samo udostępnianie danych osobowych socios – jeśli to prawda – ten pseudozarząd powinien dostać porządny wpiernicz...

2

Przecież według tych pismaków Xavi ściągnie z wypożyczeń i z rezerw tylu graczy, że w kadrze pierwszego zespołu będzie tak z 35 zawodników. :P

0

@Tasde Mimo wszystko wydaje mi się, że ogromna większość drużyn myśli bardziej i zdobyciu jednej bramki więcej niż rywal, a metoda to sprawa drugorzędna. „Nikt nie znosi” to bardzo odważna teza, nie za bardzo ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Gdybym był kibicem Espanyolu, byłbym całkiem zadowolony z takiej deklaracji, niezależnie od przebiegu meczu. Czułbym, że klub podnosi głowę.

0

Za trzy godziny:

„MD: Barcelona ostatecznie postanowiła nie sprowadzić Daniego Alvesa”.

0

@karci0 Dlatego zwykle bawi mnie takie podniecanie się tymi bzdetami. Inni pismacy podają slowo w słowo, co powiedział Xavi na zamkniętym treningu, też hicior. ;)

0

@Tasde Tylko ta wyższość często nie ma żadnego związku z wynikiem. ;)

7

Skąd oni niby wiedzą takie rzeczy, kto jest kretem?

0

@Tasde Ale to jest jeden z elementów futbolu. Czasem daje wynik, czasem nie, ale widać, że mówią swoje.

1

@Krokodil Problem w tym, że „Marca” często nawet o Barcelonie ma bardziej wiarygodne informacje od naczelnych bajkopisarzy z „MD” czy innego „Sportu”...

31

Nikt się już nie cacka, nikt już nie robi w portki. I co się dziwić...

1

@martool Za pisanie takich rzeczy należą się „dziesiątki razów”. :P

19

Nie powiedziałbym, że to Koeman odsunął Puiga na boczny tor. On nigdy nie był na innym...

0

@Marcelinho99 A mnie nie jest go szkoda i raczej... jemu samemu też nie jest siebie szkoda. Przecież sam mówił, że przyszedł jako „plan B” i tak właśnie to wygląda.

Pan de Jong złapał Pana Boga za nogi, trafiając do Barcelony, nawet w jej kryzysie. Kilka lat temu nie rozważałby jego przyjścia dosłownie nikt.

0

Jeśli jest jakiś moment na kaftan dla tego fantasty, to teraz. I to szybko, póki nie stwarza jeszcze większego zagrożenia dla otoczenia.

0

@Tomek97 Nie, tego też bym nie chciał, to bawienie się w błahostki, jak tutaj. Z klubu wiemy tylko tyle, że „doznał urazu”. Trochę mało, tyle i to bez komunikatu klubu było wiadomo...

1

To tak teraz codziennie będziemy mieli raport z placu boju? Ja tam wolałbym wiedzieć coś więcej o rzeczach dużo ważniejszych, np. co tak naprawdę jest z Fatim. Wiedzieć coś oficjalnie, a nie wymysły i domysły pismaków.

1

Kojarzy mi się głównie... z Matheusem Fernandesem. :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?