Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
No tak, w zasadzie w każdym momencie. Oprócz tego, w którym poszedł do szkółki Realu. :P
3
Ale która konkretnie wypowiedź samego zainteresowanego wskazywała na to, że to jego ostatni mecz? Sam mówił o ostatnim meczu, ale na CAMP NOU. Argument z celebrą też trochę z czapy, mieliby mu ją zrobić w Pampelunie?
Coś przegapiłem, czy pismacy dopasowali sobie „fakty” do wymyślonych przez siebie wniosków?
3
@Kgorecki2500 To nie są rezerwy (chociaż też im nie idzie, to inna sprawa). Barcelona Atletic gra o 18:00 z rezerwami Osasuny.
W ogóle się dziwię, że tu wpadła wrzutka o meczu juvenilu, to rzadkość.
0
@ElKamil Szczekanie do sędziów, płacz a la Ronaldo albo dzikus Ramos to jedyne formy oddziaływania na drużynę? Serio?
0
@Malibu Nie wiem, czy to komentarz na serio (mam nadzieję, że nie), więc chyba nic nie odpowiem. ;)
0
@PoGGi A miał je na boisku? W szatni może miał, tylko trudno się dziwić takiemu „mitowi”, skoro widzieliśmy zwykle co innego na samej murawie.
3
I już się powoli zaczyna podejście od skrajności do skrajności. Jedni widzą w Messim charyzmatycznego lidera, inni skończoną ciapę.
Jak dla mnie nic nie wskazuje na to, żeby był ani tym, ani tym. Swoją drogą w szatni to może mieć oratorskie popisy wszech czasów, tylko co z tego, skoro z samej murawy kojarzymy go raczej z głową spuszczoną w dół i wzrokiem w stronę nicości przy jakimkolwiek większym niepowodzeniu. A i tak jedno i drugie jest prawdą o tym piłkarskim geniuszu...
0
@Genesis W większości takich przypadków pasuje zwyczajne „męczyć się”. A kto tłumaczy, to akurat zwykle wiadomo, bo jest napisane pod tytułem. ;)
2
@jamaica_bart Co innego przesadna krytyka, co innego uznanie, że chłop zagrał dzisiaj miernie. Ja się tego trzymam.
Natomiast większy problem jest w tym, że Fati nie rozegrał nawet... dwóch pełnych meczów z rzędu. Nigdy, a ma już chyba z 80 spotkań na koncie. To musi niepokoić. Jak dla mnie jest po części zablokowany psychicznie i może już nigdy nie wrócić do dawnego błysku. Obym się mylił, ale jak tak dalej pójdzie, być może za jakieś pięć lat będzie łakomym kąskiem dla Celty czy Levante...
8
@jamaica_bart Ale Fati prezentował się nieźle w grze w piłkę? Bo ja sam nie wiem w czym.
4
Już się bałem, że nic nie powie o potężnym meczychu w Monachium!
23
„Poszukiwania następcy Daniego Alvesa”, odc. 829.
0
@Aragorn33 Przyznaję, że czekam na te skutki niezależnie od urazów tego czy innego zawodnika. Po prostu nigdy w historii nie było tak cyrkowego sezonu, samo w sobie jest to już ciekawe. Nawet ten rozwalony kalendarz 2019/2020 jest niczym w porównaniu z MŚ zimą...
2
@Aragorn33 Nie za bardzo jest aż tak. Weźmy przykładowo hipotetycznego reprezentanta Hiszpanii w barwach Barcelony.
Między 10 lipca a 15 listopada 2021 miałby do rozegrania potencjalnie 30 spotkań (6 sparingów + 13 w Primera División + 4 w Lidze Mistrzów + 7 w reprezentacji).
Między 10 lipca a 15 listopada 2022 ma potencjalnie... 29 meczów (7 sparingów + 14 w Primera División + 6 w Lidze Mistrzów + 2 w reprezentacji).
Wychodzi praktycznie na to samo.
1
@pacior95 Faulował gościa, który byłby blisko wyjścia sam na sam. Ale to było dość daleko od bramki i jeszcze inny z obrońców mógłby raczej zdążyć powalczyć.
0
Kolejny „kontrolowany mecz” z wyjściem na prowadzenie w 90+3'.
Naprawdę chciałbym poznać słownik terminów piłkarskich Xaviego, bo coraz mniej rozumiem jego postrzeganie futbolu...
1
@kuz Tak, tylko w tym tekście naprawdę piszą o tym, że chcą go sprowadzić w styczniu, a nie czekać na Messiego do lata. Pewnie Redakcja wrzuci cały tekst przetłumaczony, bo to są takie jaja, że chyba warto. :P
1
@Jakchcesz Nie, nie, czytałem oryginał tego tekstu i tam naprawdę piszą o sprowadzeniu Messiego w styczniu, a „jedną z przeszkód” może być niechęć PSG do pozbycia się go w środku sezonu. Serio.
0
Miłość Messiego do Barçy jest nieskończenie większa od gry w Lidze Europy. :P
0
@Mroziu Niestety trzeba było za to też bulić:
https://www.fcbarca.com/107010-rozpoczyna-sie-proces-sadowy-zwiazany-z-transferem-neymara-do-barcelony.html
0
@Mroziu Przecież już kilka lat temu Bartomeu zgodził się przed sądem na uznanie Barcelony za przestępcę podatkowego właśnie w związku z transferem Neymara, nie pamiętasz tego?
0
@Korek365 Ale to nie jest tak, że albo ma biadolić, albo robić z siebie niepoprawnego optymistę. Czy nie ma żadnych stanów pośrednich? Sprawia wrażenie, jakby nie wyciągał wniosków.
6
A, jeszcze to: „mieliśmy mecze, w których odrabialiśmy straty”.
Czy ktoś mógłby podesłać Xaviemu niedawny artykuł o tym, że po raz ostatni Barça wygrała mecz po straceniu bramki jako pierwsza... w kwietniu, a od tego czasu w ośmiu takich meczach ma bilans 1–13?
Naprawdę zaczynam się niepokoić tymi farmazonami.
2
O co chodzi z to, że Xavi po raz kolejny ubolewa nad tym, że Pablo Torre prawie nie gra? To nie on sam decyduje o tym, kto gra? Ma kogoś za plecami czy jakiś algorytm, który zmusza go do przyspawania gościa do ławki?
1
@Piechta A, to faktycznie. No to rzeczywiście jest jeszcze możliwe.
Tyle że wiadomo, że im więcej kolejek, tym mniejsza szansa, że ta przedostatnia coś zmieni. Sam się zakałapućkałem trochę.
0
@rumilas Tak, tak, MŚ 1982 to był skandal, ale ten mecz RFN – Austria był w ostatniej kolejce. Na szczęście po tym cyrku to zmienili.
0
@Piechta Ale A i B już grały ze sobą wcześniej. ;) Pewnie chodziło Ci o porażkę B z D w trzeciej kolejce.
0
@rumilas Przepraszam, zwracam honor. Wbiłem sobie do głowy, że w finałach MŚ decyduje najpierw bilans bezpośredni, a jednak nie. Pomyliłem z EURO.
0
@rumilas Raczej po rozegraniu 4,5 kolejki, to była przecież 5. kolejka.
Czyli rozumiem, że według Ciebie powinni grać obie ostatnie kolejki w jednym czasie, czy nawet i wszystkie trzy ostatnie?
PS. Twoja teza z MŚ nie klei mi się.
Załóżmy, że mamy takie wyniki:
A – B 2, C – D 2, A – D 2
czyli tabela to:
D 6 pkt, 2 mecze
B 3 pkt, 1 mecz
C 0 pkt, 1 mecz
A 0 pkt, 2 mecze
W jaki sposób A miałby jeszcze wyprzedzić B przy braniu meczów bezpośrednich pod uwagę?
0
@rumilas „uefa powinna się zastanowić nad rozgrywaniem obu meczów w grupie o jednej porze”.
A dlaczego? Na tej zasadzie to tym bardziej drugą kolejkę fazy grupowej finałów MŚ trzeba było by grać o jednej porze. Terminarz był, jaki był, wcześniej były aż cztery kolejki.