0

No tak, w zasadzie w każdym momencie. Oprócz tego, w którym poszedł do szkółki Realu. :P

3

Ale która konkretnie wypowiedź samego zainteresowanego wskazywała na to, że to jego ostatni mecz? Sam mówił o ostatnim meczu, ale na CAMP NOU. Argument z celebrą też trochę z czapy, mieliby mu ją zrobić w Pampelunie?

Coś przegapiłem, czy pismacy dopasowali sobie „fakty” do wymyślonych przez siebie wniosków?

3

@Kgorecki2500 To nie są rezerwy (chociaż też im nie idzie, to inna sprawa). Barcelona Atletic gra o 18:00 z rezerwami Osasuny.

W ogóle się dziwię, że tu wpadła wrzutka o meczu juvenilu, to rzadkość.

0

@ElKamil Szczekanie do sędziów, płacz a la Ronaldo albo dzikus Ramos to jedyne formy oddziaływania na drużynę? Serio?

0

@Malibu Nie wiem, czy to komentarz na serio (mam nadzieję, że nie), więc chyba nic nie odpowiem. ;)

0

@PoGGi A miał je na boisku? W szatni może miał, tylko trudno się dziwić takiemu „mitowi”, skoro widzieliśmy zwykle co innego na samej murawie.

3

I już się powoli zaczyna podejście od skrajności do skrajności. Jedni widzą w Messim charyzmatycznego lidera, inni skończoną ciapę.

Jak dla mnie nic nie wskazuje na to, żeby był ani tym, ani tym. Swoją drogą w szatni to może mieć oratorskie popisy wszech czasów, tylko co z tego, skoro z samej murawy kojarzymy go raczej z głową spuszczoną w dół i wzrokiem w stronę nicości przy jakimkolwiek większym niepowodzeniu. A i tak jedno i drugie jest prawdą o tym piłkarskim geniuszu...

0

@Genesis W większości takich przypadków pasuje zwyczajne „męczyć się”. A kto tłumaczy, to akurat zwykle wiadomo, bo jest napisane pod tytułem. ;)

2

@jamaica_bart Co innego przesadna krytyka, co innego uznanie, że chłop zagrał dzisiaj miernie. Ja się tego trzymam.

Natomiast większy problem jest w tym, że Fati nie rozegrał nawet... dwóch pełnych meczów z rzędu. Nigdy, a ma już chyba z 80 spotkań na koncie. To musi niepokoić. Jak dla mnie jest po części zablokowany psychicznie i może już nigdy nie wrócić do dawnego błysku. Obym się mylił, ale jak tak dalej pójdzie, być może za jakieś pięć lat będzie łakomym kąskiem dla Celty czy Levante...

8

@jamaica_bart Ale Fati prezentował się nieźle w grze w piłkę? Bo ja sam nie wiem w czym.

4

Już się bałem, że nic nie powie o potężnym meczychu w Monachium!

23

„Poszukiwania następcy Daniego Alvesa”, odc. 829.

0

@Aragorn33 Przyznaję, że czekam na te skutki niezależnie od urazów tego czy innego zawodnika. Po prostu nigdy w historii nie było tak cyrkowego sezonu, samo w sobie jest to już ciekawe. Nawet ten rozwalony kalendarz 2019/2020 jest niczym w porównaniu z MŚ zimą...

2

@Aragorn33 Nie za bardzo jest aż tak. Weźmy przykładowo hipotetycznego reprezentanta Hiszpanii w barwach Barcelony.

Między 10 lipca a 15 listopada 2021 miałby do rozegrania potencjalnie 30 spotkań (6 sparingów + 13 w Primera División + 4 w Lidze Mistrzów + 7 w reprezentacji).

Między 10 lipca a 15 listopada 2022 ma potencjalnie... 29 meczów (7 sparingów + 14 w Primera División + 6 w Lidze Mistrzów + 2 w reprezentacji).

Wychodzi praktycznie na to samo.

1

@pacior95 Faulował gościa, który byłby blisko wyjścia sam na sam. Ale to było dość daleko od bramki i jeszcze inny z obrońców mógłby raczej zdążyć powalczyć.

0

Kolejny „kontrolowany mecz” z wyjściem na prowadzenie w 90+3'.

Naprawdę chciałbym poznać słownik terminów piłkarskich Xaviego, bo coraz mniej rozumiem jego postrzeganie futbolu...

1

@kuz Tak, tylko w tym tekście naprawdę piszą o tym, że chcą go sprowadzić w styczniu, a nie czekać na Messiego do lata. Pewnie Redakcja wrzuci cały tekst przetłumaczony, bo to są takie jaja, że chyba warto. :P

1

@Jakchcesz Nie, nie, czytałem oryginał tego tekstu i tam naprawdę piszą o sprowadzeniu Messiego w styczniu, a „jedną z przeszkód” może być niechęć PSG do pozbycia się go w środku sezonu. Serio.

0

Miłość Messiego do Barçy jest nieskończenie większa od gry w Lidze Europy. :P

0

@Mroziu Przecież już kilka lat temu Bartomeu zgodził się przed sądem na uznanie Barcelony za przestępcę podatkowego właśnie w związku z transferem Neymara, nie pamiętasz tego?

0

@Korek365 Ale to nie jest tak, że albo ma biadolić, albo robić z siebie niepoprawnego optymistę. Czy nie ma żadnych stanów pośrednich? Sprawia wrażenie, jakby nie wyciągał wniosków.

6

A, jeszcze to: „mieliśmy mecze, w których odrabialiśmy straty”.

Czy ktoś mógłby podesłać Xaviemu niedawny artykuł o tym, że po raz ostatni Barça wygrała mecz po straceniu bramki jako pierwsza... w kwietniu, a od tego czasu w ośmiu takich meczach ma bilans 1–13?

Naprawdę zaczynam się niepokoić tymi farmazonami.

2

O co chodzi z to, że Xavi po raz kolejny ubolewa nad tym, że Pablo Torre prawie nie gra? To nie on sam decyduje o tym, kto gra? Ma kogoś za plecami czy jakiś algorytm, który zmusza go do przyspawania gościa do ławki?

1

@Piechta A, to faktycznie. No to rzeczywiście jest jeszcze możliwe.

Tyle że wiadomo, że im więcej kolejek, tym mniejsza szansa, że ta przedostatnia coś zmieni. Sam się zakałapućkałem trochę.

0

@rumilas Tak, tak, MŚ 1982 to był skandal, ale ten mecz RFN – Austria był w ostatniej kolejce. Na szczęście po tym cyrku to zmienili.

0

@Piechta Ale A i B już grały ze sobą wcześniej. ;) Pewnie chodziło Ci o porażkę B z D w trzeciej kolejce.

0

@rumilas Przepraszam, zwracam honor. Wbiłem sobie do głowy, że w finałach MŚ decyduje najpierw bilans bezpośredni, a jednak nie. Pomyliłem z EURO.

0

@rumilas Raczej po rozegraniu 4,5 kolejki, to była przecież 5. kolejka.

Czyli rozumiem, że według Ciebie powinni grać obie ostatnie kolejki w jednym czasie, czy nawet i wszystkie trzy ostatnie?

PS. Twoja teza z MŚ nie klei mi się.
Załóżmy, że mamy takie wyniki:
A – B 2, C – D 2, A – D 2

czyli tabela to:
D 6 pkt, 2 mecze
B 3 pkt, 1 mecz
C 0 pkt, 1 mecz
A 0 pkt, 2 mecze

W jaki sposób A miałby jeszcze wyprzedzić B przy braniu meczów bezpośrednich pod uwagę?

0

@rumilas „uefa powinna się zastanowić nad rozgrywaniem obu meczów w grupie o jednej porze”.

A dlaczego? Na tej zasadzie to tym bardziej drugą kolejkę fazy grupowej finałów MŚ trzeba było by grać o jednej porze. Terminarz był, jaki był, wcześniej były aż cztery kolejki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?