0

Padnę ze śmiechu, jak się okaże, że nie odchodzi do Interu Miami, tylko zupełnie gdzieś indziej. To święte przekonanie mediów, że tam i tylko tam, jest aż podejrzane.

7

@maroon Wymyślili to tak, że 1/3 rekompensaty dostaje klub danego zawodnika w sezonie 2020/2021, kolejną 1/3 dostaje klub w sezonie 2021/2022, a ostatnią 1/3 ma obecny klub.

Taki schemat powstał pewnie z myślą o „mniejszych” klubach, które w ciągu tych dwóch lat wytransferowały jakiegoś grajka do „większego” (np. Legia zarobi na Juranoviciu sprzedanym do Celtiku). A tutaj akurat wyszło jak wyszło, to Barcelona zgarnia 2/3 puli. ;)

Tak czy tak, gdyby coś się Braithwaite'owi stało, to i tak FIFA płaciłaby Espanyolowi dodatkowo z jeszcze innej puli.

0

@Nano22 Dostał zawieszenie za wykluczenie po drugiej kartce, a tę dostał za faul. Dodatkowe dwa mecze zawieszenia to już inna historia.

3

Grają kolejowe derby z Pendolino i Warsem?

0

Prowadź, Wielki Kapitanie!

0

Naprawdę się staram, ale nadal nie rozumiem, w jaki sposób Superliga z udziałem drużyn z Premier League miałaby pomóc w konkurowaniu... z drużynami z Premier League? Albo w jaki sposób pomysłodawcy Superligi chcieli uciąć skrzydła „klubom-państwom” zapraszając do niej Manchester City i PSG?

0

W jaki sposób obserwowanie kogoś w listopadzie i grudniu ma świadczyć o tym, że chciało się go sprowadzić kilka miesięcy wcześniej? :P

0

Pewnie jeszcze tę decyzję podejmą w lutym, na wyjazdowym posiedzeniu komisji w Maroku przy okazji KMŚ. W końcu nie ma się co spieszyć. ;)

1

Naprawdę ktoś zagłosował na Fatiego? :P

3

@lukking Nie było wiadomo, ani czy w ogóle ta edycja KMŚ będzie rozegrana, ani gdzie, ani kiedy. Do tego nawet Azjatycką Ligę Mistrzów muszą przyspieszyć, bo finał miał być... w maju 2023, a będą musieli zdążyć w styczniu. FIFA w pełni formy!

6

@Emhyr Co jak co, ale to akurat ma wpływ na ligę hiszpańską. Jeszcze pewnie ten łyso-rudy pajac z FIFY odpowie, żeby zamknęli dziób i zmniejszyli ligi, jak im się terminarz nie podoba.

6

W mordę jeża, myślałem, że po prostu dali już sobie spokój z organizowaniem KMŚ do czasu wprowadzenia tego nowego formatu. A tu taka wrzuta bandy Rudego z FIFA, co za cymbał!

0

@mekston I nawet ten mecz o brąz na Mistrzostwach Europy pierwotnie był, gdy jeszcze grało maksymalnie osiem drużyn. Szkoda, że sobie dali z tym spokój.

0

Spokojnie, następnym razem będzie 48 drużyn. I wtedy też format rozgrywek będzie dostosowany do Mistrzostw Świata.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Ale dlaczego miałyby istnieć konkurencja w organizacji pucharów w ramach tych samych struktur? Przecież to jest kompletny absurd. UEFA miałaby sankcjonować rozgrywki konkurencyjne wobec swoich?

Tak, właśnie taka jest – i powinna być – alternatywa. Albo dogadujemy się wewnątrz, albo do widzenia, radźcie sobie sami.

0

@JordiAlbion I oni z tymi klubami-państwami sami chcą robić interesy, więc nie za bardzo wiem, jak chcieliby to zmienić.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Skoro im do tego stopnia nie podoba się UEFA, no to po co mieliby w niej tkwić, skoro nie są w stanie jej zmienić?

1

„Trzeba otworzyć rynek i wyznaczyć zasady. Raport to przyznaje”.

OK, no to gdy TSUE stwierdzi, że rynek jest otwarty, to droga wolna i mogą opuścić struktury FIFA/UEFA. Już nikt i nic ich nie będzie siłą trzymać.

„Piłka nożna potrzebuje stosowania jasnych reguł, muszą być takie same dla wszystkich, a nie tak jak do tej pory.”

To znaczy co konkretnie? Jakiś totalny, bełkotliwy, publicystyczny ogólnik. Może chodzi o to, że chcieli, aby założyciele Superligi byli „równiejsi” i nie mogli z niej wylecieć?

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Ale co to po prawdzie ma wspólnego z NBA? Nie widzę prawie żadnych wspólnych punktów.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Być może boją się też i konkurencji, ale pewnie też i „rozłamowego” cyrku, jaki jest np. w europejskiej koszykówce. I zwyczajnie broni swoich interesów, co się dziwić? Od dekad uginają się pod mniejszymi lub większymi żądaniami „możnych”, którym nie wystarczy palec, tylko chcą całą rękę.

0

@JordiAlbion Nie wiem, zapytaj raczej w tych trzech klubach, dlaczego chcą grać naraz w rozgrywkach związanych z UEFĄ i rozgrywkach od niej odrębnych.

1

Jak co cztery lata przy mistrzostwach świata można w ciemno typować dwa ulubione tematy barcelońskich pismaków:
– wyróżniający się zawodnik X mógł trafić do Barcelony, ale zabrakło tego, tamtego i owego,
– wyróżniający się zawodnik Y nową opcją Barcelony.

I wierszówka wpada, kliki się zgadzają, wiarygodność też (czyli zwykle żadna), wszyscy bawią się wspaniale. :)

0

@JarekS Wydaje mi się, że oni dali już sobie spokój z tym zamknięciem rozgrywek i cała sprawa jeszcze bardziej wygląda na klasyczny bój o wielką kasę, oczywiście argumentowany z obu stron wszystkich innym poza kasą.

0

LaLiga to kabaret do kwadratu – nie dość, że cyrk, to jeszcze z klaunem na czele.

Czy ktoś zna szerzej zawiadowcę Premier League czy innej Bundesligi? Tak średnio, mają pewnie inne zajęcia, nie to co ten showman Tebas.

1

@sebsbastiams.fcb.fan92 Pewnie tak, tylko nie widzę w takim wariancie żadnych wygranych.

1

@sebsbastiams.fcb.fan92 Czysto teoretycznie monopolu tu nie ma, bo nadal nadal trzy kluby mogą opuścić obecne struktury i tworzyć sobie jakiekolwiek odrębne struktury. A trochę chcą jednak zjeść ciastko i mieć ciastko.

1

@nowy19pl I co, rozgrywki z trzema klubami? Zakaz gry przeciw drużynom spoza Superligi? Wykluczenie piłkarzy z reprezentacji? Wyciąganie sędziów spod kurateli FIFA/UEFA, żeby w ogóle miał kto to gwizdać? Jak miałoby to wyglądać?

0

A gdzie Araujo?

1

To jest typ artykułu, który można ustawić jako szablon używany co cztery lata, tylko z podmianą nazwisk. :P

1

A gdzie Araujo?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?