Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Chłopie, ale też ile pograłeś pełnych meczów w Barcelonie, żeby przebiec więcej niż 8–10 km? :P
0
@Awtameok_Klana Przecież oni od lat nie żyją w Brazylii, więc co to ma do rzeczy?
1
@barpol11 Ter Stegen się spóźnił, chyba jedyna górna piłka, do której wyszedł nieporadnie (reszta wychodziła mu znakomicie), nie widzę też tam „wejścia w ciało”.
Jeśli w taką stronę zmierza futbol, to znakomicie. Od ściany do ściany, później gwiżdże się takie pierdoły, jak brutalny atak Szczęsnego czubkiem rękawicy w meczu z Argentyną.
I ja doskonale rozumiem, co chcesz mi przekazać, tylko się z tym kardynalnie nie zgadzam. Tyle. Nie widzę tam ataku na ter Stegena.
1
@barpol11 Spokojnie, bo żyłka pęknie. Moim zdaniem ten faulujący był dość bierny jak na atakującego, ale widocznie rzeczywiście jestem skończonym debilem, który ma czasem dość odgwizdywania tak lekkich „starć”.
Co nie zmienia tego, że żadna „strefa, gdzie nie można dotykać bramkarza” nie istnieje. I tu już mój chroniczny debilizm nic nie zmienia, to jest po prostu fakt.
1
@dariooo Ojej. A z powodu któregoś zdania, czy tak po prostu?
22
„Także Pablo Torre, który co prawda nie zagrał, ale zasługuje na występy, ponieważ bardzo dobrze trenuje” – to, do cholery jasnej, daj mu pan grać!
1
„Było tam starcie w strefie, gdzie nie można dotykać bramkarza” – nie ma takiej „strefy”, skąd Xavi, setki innych byłych piłkarzy i (pseudo)ekspertów ją biorą?
Dla mnie akurat odgwizdane na siłę.
0
Scenariusz rysuje się sam – kija teraz zagra, a za miesiąc czy dwa Xavi znów będzie biadolił na jakiejś konferencji, że „szkoda, że tak mało gra”. :)
6
Czy jest gdzieś na świecie jakikolwiek inny szef ligi czy federacji piłkarskiej, który udzielałby wypowiedzi medialnych choćby i cztery razy rzadziej od Tebasa? Ten klaun kłapie jęzorem kilka razy tygodniowo, coś niebywałego.
1
@lukkobe Wszystko przez kowid!
14
„W 2018 roku rozpoczął się czas cięć, aby uzdrowić finanse klubu”.
Nic śmieśniejszego już w tym tygodniu nie przeczytam. :P
0
„Podczas gdy jego prawnik zwraca uwagę, na niskie ryzyko ucieczki Brazylijczyka z Hiszpanii, obrona twierdzi, że istnieje takie ryzyko.”
Prawnik to obrona, a na ryzyko wskazuje oskarżyciel, czyli prokuratura. Taki chochlik trochę.
8
@mientusek1407 Xavi też chrzani o „dominacji”, więc są siebie w tym warci. ;)
0
Raz na „pan”, raz na „ty”, niezły cyrkowiec. :)
0
Pod jaką „kontrolą”, ludzie kochani...
0
Kurs na to, że Xavi powie o „dominacji” albo „kontrolowaniu meczu” wyniósłby jakieś 1,05. :)
Barcelona postawiła się rywalowi godnie, wychodzi z tego meczu z tarczą, ale jak dla mnie to wszystko. Równie dobrze ten Hag mógłby mówić o „dominacji”, obie ekipy miały okresy wyraźnej przewagi. Choć jak dla mnie United mieli te okresy dłuższe.
4
@cold_play Mam wrażenie, że gość miał zapisanych kilka potencjalnych pytań, ale wszystkie zadali już poprzednicy i wymyślił taki klops na szybko. :P
3
„Ostatni raz, gdy graliście na Camp Nou w Lidze Europy, nastąpiła „inwazja” kibiców z Niemiec. Czy klub zaimplementował jakieś nowe rozwiązania, aby tego uniknąć i aby stadion był pełny tylko kibiców Barcelony?”.
Pan z „La Vanguardii” żył gdzieś pod kamieniem przez ostatnie tygodnie? Klub przynajmniej na dwóch konferencjach przedstawiał już szczegóły.
Pomijam już to, że co to za pytanie do trenera...
1
No, no, jestem przekonany, że Cadena SER wzruszy się do głębi smutkiem zarządu, „że ta informacja pojawia się właśnie w najlepszym sportowym momencie obecnego sezonu.” :P
2
„Z Busim nie ma żadnego problemu. On zna nasze stanowisko”.
Chyba właśnie nie do końca zna, takie mam wrażenie...
„Czy stawiasz LaLigę wyżej niż Ligę Europy? – Nie, nie. Nie ma priorytetu. Chcemy wygrać wszystkie możliwe tytuły”.
To chyba jednak nie słucha swojego pryncypała, bo Laporta wielokrotnie i jednoznacznie powtarzał, że priorytetem jest liga.
Zresztą nie wiem, gdzie tu sprzeczność – czy gdyby Kubacki powiedział, że stawia wyżej Puchar Świata nad Mistrzostwa Świata, to miałoby znaczyć według Xaviego, że nie chce wygrać i kryształowej kuli, i złota MŚ?
0
@talizmo Nigdzie tu nie padło, że powołują się na oświadczenie prokuratury, nigdzie też nie jest napisane, że te dowody przedstawiono już przed sądem. Może rzeczywiście tak było, ale ja tego tu nie widzę. Jeśli znajdziesz to gdzieś w tym tekście, to przyznam z ręką na sercu, że jestem ślepy.
A pismacy hiszpańscy są dobrze znani z tego, że donoszą o mniej lub bardziej rzekomych „szczegółach śledztwa”, o których później jakoś w sądzie nic nie słychać albo są poważne wątpliwości co do tego, jakim cudem materiały ze śledztw i dochodzeń „przypadkowymi przeciekami” dostają się do opinii publicznej dużo wcześniej niż powinny (albo dziwnym trafem później się o nich „zapomina”).
Albo jest jeszcze inna możliwość – brak profesjonalizmu hiszpańskiej prasy. U nas, jeśli ktoś powołuje się na prokuraturę, policję czy inne ministerstwo, to pisze to wprost. To jest obowiązek. Tu zwyczajnie tego nie ma. W Hiszpanii bardzo często nie powołują się na żadne źródło (choćby „anonimowe”), tylko podają wszystko jako prawdę objawioną, a my jako czytelnicy możemy mieć słuszne podejrzenia, że to brednie wyssane z palca (bo to norma).
1
@talizmo Nie bronię zupełnie Alvesa, bo nie mam powodu, ale jak na razie to nie „wszystkie dowody wskazują”, tylko „według El Periodico wszystkie dowody wskazują”.
Jak dobrze wiemy, pismacy potrafią wymyślić cuda na kiju – a już zwłaszcza w Hiszpanii. Ale póki tych „wszystkich dowodów” nie przedstawi prokuratura, to niestety nie można mieć pełnego zaufania do notorycznych kłamców, manipulatorów i bajkopisarzy z prasy.
11
„Jesteście nastawieni na zdobycie wszystkich pucharów?”
Co to jest za pytanie? „Nie, nastawiamy się raczej na dwa z trzech”?
Uwielbiam tamtejszych pismaków :P
0
@Tridente2015 Ale to Superligę nazywa zamachem stanu.
0
@Tridente2015 Zupełnie nie jest wyrwany z kontekstu. Jednoznacznie Tebas „zamachem stanu” nazywa Superligę i nic innego.
0
@adi7adi8 W Rosji nie na takie odległości latają co tydzień.
2
@Kettger Kapitalną jak kapitalną. Moim zdaniem świetne mecze przeplata takimi, po których można schować tylko załamać ręce...
1
@Yoshi94 Jest to jakiś trop, chociaż wątpię. Bogatemu nowych przychodów nigdy dość...
2
@Hogart W jaki sposób te propozycje Superligi zmieniają cokolwiek na korzyść w sprawie fizycznego wykończenia piłkarzy?
4
@Rhaan Nie wydaje mi, żeby jakakolwiek Superliga, Ekstraliga czy inna Megaliga miała decydować i ustalać, kto „gra w piłkę”, a kto „rąbie drewno”.
Tyle dobrze, że przynajmniej dali sobie już spokój z pomysłem, żeby większość drużyn tworzących Superligę nie mogły w żaden sposób z niej wylecieć – a to chyba najbardziej rozjuszyło „masy”.