Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
„Wieżowce są trudniejsze, bo jest taka kolejność, że nie można budować górnej części bez dolnej”.
Moje nowe motto. :)
2
Swoją drogą jeśli Barcelona „przepłaciła”, to Mallorca tym bardziej. :P
6
Wygląda na to, że w Hiszpanii zbiorowo zatracili jakiś kompas moralno-etyczny i prędko się to nie zmieni.
Jedni płacą za raporty o sędziach wiceszefowi komitetu sędziów.
Inny nie widzi problemu w robieniu biznesów z jednym z klubów ligowych jako wiceszef ligi.
Jeszcze inny prosi szefa federacji o pomoc w zdobyciu Złotej Piłki.
I wreszcie ostatni – jako czynny piłkarz bierze udział w ustawianiu formatu Superpucharu, aby jego drużyna miała niemal gwarancję uczestnictwa rok w rok i jeszcze bierze za to prowizję.
Ludzie, co to jest w ogóle za cyrk?!
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
5
No tak, w końcu Ramadan pojawił się w kalendarzu znienacka. Ludzie kochani, co za bzdety. :P
5
Te okładki „Marki” i „AS-a” powinni schować w kiosku trochę głębiej, coby dzieci nie straszyć...
0
@Dertinho „Siedem rocznych miejsc w Hiszpanii w europejskich rozgrywkach zostałoby przesunięte o jedno miejsce w górę. To jest tak proste”. :P
1
„Drugie miejsce w mistrzostwach miałoby "dodatkową nagrodę": udział w losowaniu Ligi Mistrzów (jeśli ostatecznie Barcelona zostanie ukarana, podkreślamy)”.
Przepraszam, nie rozumiem. Jakich mistrzostwach i jaki udział w losowaniu?
1
@slayer Torre nadal ma na koncie mniej minut w Primera División niż powszechnie znany parodysta Matheus Fernandes, to jest jakiś cyrk. :P
4
Jeśli z tą niedyspozycją to prawda (a w sumie nie mam powodów, żeby Lewandowskiemu nie wierzyć), to ręce nie mają gdzie opadać.
Tylko to nie zawodnik XYZ sam się wystawia do gry. Robi to trener.
Już było paru takich, co to niby nie byli w pełni dysponowani, ale grali, bo „bardzo chcieli”. Jeden z nich jest nawet obecnie „dziesiątką Barcelony”.
0
„Joan Laporta będzie musiał bardzo dobrze przygotować się do konferencji, podczas której zapewne padnie wiele niewygodnych pytań”.
Znając poziom tamtejszych pismaków na konferencjach prasowych wcale bym zbyt pewny tych niewygodnych pytań nie był. ;)
0
Najgorsze i tak jest to, że nie ma żadnej konkurencji. Żadnej. Nie ma konkurencji, nie ma zastępstwa, nic.
0
Dochodów to on już raczej Barcelonie nie przyniesie nigdy, tu chodzi o przychody...
2
Spokojna głowa, zawsze mogą powiedzieć, że może i nie był w zarządzie klubu XYZ, ale za to przy ostatnim wyborze na szefa UEFA miał już siedmioletni staż jako... szef UEFA. ;)
0
Czy Laporta myślał już o założeniu Barça Chip Factory? W sumie przydałaby się. :)
0
@gordon7155 Żeby on tylko z sędziami tak pajacował, to mógłby się jeszcze zgodzić, tyle że tak niestety nie jest...
1
„Źródła z zarządu miały stwierdzić, że Laporta zastrzega sobie prawo do przekazania szczegółów tego finansowania w zależności od wyniku meczu Barça - Real Madryt”.
Chyba ktoś sobie jaja robi. To nie jest prywatny folwark Laporty i nie wierzę, że aż tak to miałoby wyglądać.
0
@ChaosTheory Dlatego napisałem „raczej”, a nie „tylko”. ;)
0
@gordon7155 Nie napisałem, że u Gaviego brak chamstwa, bo nieraz je rzeczywiście widać. Mam tylko wrażenie, że u obu panów proporcje między nadmierną agresją w grze a chamstwem są różne.
Niestety w przypadku obu sędziowie zbyt często nie mają jaj.
Z Gavim jest chyba ten problem, że zdaje się mieć parasol ochronny od Xaviego i sztabu, „bo jest młody”. Świetnie, jak nie będą reagować mocniej, to lepiej nie będzie, zbyt często myli odwagę z odważnikiem...
Vinicius to jeszcze inna historia, bo on całym sobą demonstruje postawę totalnego „wszystko mi się należy”. Tego – na szczęście – u Gaviego w takim stopniu nie widzę.
12
Trzeba powiedzieć wprost – niemal całe środowisko hiszpańskich sędziów trzęsie portkami przed pokazaniem Viniciusowi szczególnie drugiej żółtej kartki. Zbyt wielu cyka się też przed podobnym gestem w stronę Gaviego.
Różnica jest „tylko” taka, że problemy Viniciusa są efektem raczej nieposkromionego chamstwa i prostactwa, niezależnego od przebiegu gry i akcji, a u Gaviego to raczej nadmierna agresja w samej walce o piłkę.
1
@jamesbond6 A wykrzyknik w tytule to już w ogóle hit. Normalnie „brejking nius” miesiąca.
Mocno się dziwię, że w taką stronę portal idzie akurat pod światłym kierownictwem Michała Gajdka. Jak tak dalej pójdzie, w kąciku medialnym „swojego” podcastu będzie cytował tytuły także stąd....
0
@Mavcin1980 Duża część klubów autentycznie go popiera i poczuli się wręcz, jakby Pana Boga chwycili za nogi, gdy usłyszeli o „wspaniałym” dealu z CVC...
Do tego gość nie ma praktycznie żadnych konkurentów. Zresztą tak samo jak inny dziad Rubiales.
1
@MateuszDoniec Ta liga nazywa się Primera Federación, zmienili nazwę przed sezonem. ;)
0
@Tridente2015 Ja zawsze myślałem, że po spadku w 2023 można wrócić w 2024, ale widocznie jednak nie kumam czaczy. :P
1
@Tridente2015 Ja tam im życzę powrotu już za rok. ;)
0
@xavi890 Przecież on opowiada o przebiegu meczu, który się odbył, a nie o takim, którego nie było, bo skład się „nie zgadza”. :P
0
@TridenteMSN Sprawa odpowiedzialności karnej klubu to jest inna para kaloszy.
„Czaję” natomiast to, że „na szwank naszą reputację i dobre imię” nie naraził Barcelony ten czy inny pismak, tylko... sam klub, wchodząc w taki układ. Bo sam ten układ z Negreirą jest nienormalny, choćby tam nie było źdźbła korupcji czy nacisków.
Było tego nie robić, a nie liczyć na to, że sprawa nigdy nie wyjdzie. A sprawa jest i żaden rozumny człowiek nie może temu zaprzeczać. Pewnie bez korupcji, ale i tak niedopuszczalna.
Mnie tutaj zwyczajnie brakuje, żeby ktoś z klubu miał jaja i zwyczajnie przyznał, że nie powinni tej relacji z Negreirą ciągnąć. Obawiam się jednak, że zarząd nie widzi w niej w ogóle problemu, tylko idzie w narrację „wszyscy nas nienawidzą”...
0
@Fenelon Laporta rzuca takimi ogólniaki, że można to zinterpretować w każdy sposób. Co by nie mówić, jest doświadczony wprowadzeniu narracji oblężonej twierdzy. ;)
0
@Rioletto Oficjalnie zarabia okrągłe zero.
0
@Fenelon Jaką plotę? Przecież on bije w dochodzenie hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości. Tej sprawy nie wymyśliły gazetki i inne pisemka. Chyba że nie chodzi o sprawę Negreiry i wrzucił wszelkie różne sprawy do jedno worka pod hasłem „biją nas jak zawsze”, to co innego.