2

@czar007 Lepiej, ale teraz jest jeszcze czas, żeby jednak trochę to zbalansować i pewnych złych nawyków Gaviego oduczyć. Waleczność walecznością, ale robi wiele rzeczy czasem zbędnych, a nieraz wręcz szkodliwych.

Łapanie tylu kartek prędzej czy później odbija się na zespole, czy to w konkretnym meczu, czy w perspektywie zawieszenia. I tak ma szczęście, że to nie np. Ekstraklasa, gdzie już miałby drugą przymusową pauzę ligową za osiem żółtych kartek.

Chociaż jednej rzeczy akurat obecny sztab go nieoduczy – a niestety Gavi nabiera coraz bardziej typowej maniery Busquetsa i Alby, czyli kłócenia się z sędzią o dosłownie cokolwiek. I to nieraz w sposób mocno bezczelny. Tu akurat na Xaviego nie można liczyć, bo... sam to robi i jako zawodnik też kłapał niemało.

1

Gaviego to trochę jednak przydałoby się zdyscyplinować. W ostatnich pięciu meczach cztery kartki i nie powinien mieć pretensji o żadną z nich...

5

@betonito „Liga Mistrzów jest okrutna”, a „przeciwnik może strzelić gola w każdej chwili”. :)

1

@Patryk1899 Czas na Barça Chip Factory, przynajmniej będzie nowa dźwignia. :)

0

Xavi lubi czasem rozbawić.

Raz biadoli, że w futbolu nie ma reguł co do wysokości trawy, a kilka zdań później, że „jeśli chcemy spektaklu, musimy przestrzegać pewnych reguł”. :)

0

O, to też dobre:
„Przeciwko Bayernowi zagraliśmy świetną pierwszą połowę i mogliśmy zdobyć bramki, ale zabrakło nam trochę szczęścia, przeciwnik był lepszy w końcówce”.

Co to za mecz? W pierwszym Bayern strzelił dwie bramki zaraz po przerwie, w drugim było 0:2 po pół godziny...

0

„W Lidze Mistrzów przeciwnicy mogą strzelić bramkę w każdej chwili...”. :P

0

@Rhaan „Farmazonem” to jest odnoszenie wszystkiego do Realu.

2

@Rhaan Wszystkie rzeczy i zdarzenia mamy odnosić do Realu? A może na tym polega bycie „więcej niż klubem”, żeby jednak wyznaczać jakieś standardy etyczne?

Kija mnie Real obchodzi w tym momencie, naprawdę.

21

To jest po prostu żenujące, że Laporta nie widzi problemu w całym tym chorym układzie, bo „faktury były na syna”. Mogłyby być nawet na Dalajlamę, co za różnica?

Choćby tam nie było cienia korupcji – w co wierzę – samo w sobie uwikłanie się w takie układanki jest niewytłumaczalne i nie ma tego jak obronić. Niestety. A już rżnięcie głupa, że tu nie ma żadnej „kwestii etycznej”, nie broni się tym bardziej, a wręcz pogarsza tylko sprawę.

0

@slayer Tam już od lat otoczka jest ważniejsza od samej piłki, ale ten sezon to już przegięcie pały...

29

Oho, jeden z moich ulubionych kabaretów hiszpańskiej prasy sportowej, czyli jak pismacy wzajemnie się dementują w sprawie tego, kto się do kogo uśmiechnął, z kim zagadał, komu podał dłoń, a na kogo patrzył krzywo i odwrócił się na pięcie. :)

1

@Trencaxarxes Mimo wszystko dość zabawnie brzmi, że Puchar Europy był wtedy „raczkującym turniejem”, kiedy Puchar Miast Targowych był dokładnie... tym samym, a do tego gorzej zorganizowanym i jego pierwsza edycja niemiłosiernie się przeciągnęła.

Mogło się wydawać, że PMT wygra tę rywalizację, bo miał większe chody w UEFA, ale nic to nie dało.

1

Szczere gratulacje dla Refeeefe, zdążyli rozpatrzyć skargę Elche jeszcze przed końcem sezonu!

1

Już sam nie wiem, co lepsze:
„Czasem lubisz być na boisku i pomagać drużynie wygrać”

czy niedawne:
„Wieżowce są trudniejsze, bo jest taka kolejność, że nie można budować górnej części bez dolnej”.

Obie myśli szczerozłote. :)

2

@Lucassito Nie pomyślałbym nawet, że można byłoby tego geniusza wziąć na poważnie. :P

1

Laporta to jest jednak swego rodzaju geniusz. Skierował całą uwagę na sprawy, które w ogóle nie mają związku z samym problemem faktur, raportów i czego tam jeszcze. ;)

0

„Podczas spotkania online zauważono, że informacje te wyciekły i przerwano naradę”.

Cała Hiszpania, jedna wielka banda kapusiów. :)

0

@Bartek22 O, po raz pierwszy w Barcelonie miał serię ponad 12 miesięcy bez urazu. Czyli jednak nowość.

Za to jak już seria się skończyła, to z przytupem. Nie ma chłop szczęścia co do zasady...

0

@Yoshi94 To trudno mi powiedzieć, nie mnie pytaj. ;)

1

@Yoshi94 Ale Pedri nie ma bagażu sześciu sezonów z rzędu z notorycznymi urazami. Nie ta skala, nie ten kaliber. Przynajmniej jak na razie.

3

@Bartek22 „Są mocni tylko, kiedy zawodnik jest kontuzjowany” – tyle że to „tylko” zdarza się trochę częściej niż „tylko”.

A trudno „wartości sportowej Francuza” nie oceniać jednak też pod kątem tego, że dostępny do gry jest rzadziej niż zdecydowana większość piłkarzy...

Oczywiście życzę mu wszystkiego najlepszego, żeby nie było.

0

Dobrze się tam w „Sporcie” bawią, jeśli dla nich Kalifornia jest na tym samym wybrzeżu co Floryda. :P

0

@RDM1899 „Etyka - piękne słowo. Kompletnie pomijane w biznesie na najwyższym szczeblu”.

Brzmi dość zabawnie przy tym, ile razy sam Laporta jedzie na sloganach „nie jesteśmy tacy jak inni”. ;)

0

@RDM1899 Korupcja korupcją, pewnie takiej tu rzeczywiście nie ma, ale w żaden sposób Laporta nie wyjaśnił, po co były te raporty, kto z nich korzystał i jak to jest, że Lucho czy Valverde twierdzą, że nawet nie wiedzieli o ich istnieniu.

Ale przynajmniej jedno El Presidente wyjaśnił jednoznacznie – nie widzi problemów etycznych, bo faktury były na syna Negreiry. Nie myślałem, że będzie aż tak szczery...

2

Przynajmniej klub się nie bawi w podawanie terminu powrotu. Jeszcze i on załapie się na jakiś spowalniający rekonwalescencję Ramadan i wróci w połowie jesieni. :P

3

„Kwestie etyczne nie mają znaczenia, biorąc pod uwagę, że głównym usługodawcą był syn wiceprezesa CTA”.

Nie mam pytań. Dramat.

0

@_Specjalista Tu bardziej chodzi o to, że nie spodziewasz akurat tego typu argumentów akurat po ter Stegenie. :)

3

Greenkeeper Marc ter Hernández. :P

0

Tak po prawdzie to tu jest tylko 14 graczy z pola z pierwszej drużyny, a to wliczając Gaviego. Niewesoło.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?