Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@jamesbond6 W jaki sposób nie mogą? A próbują? Tego rzeczywiście nie widzę, przyznaję, nie trafiłem na kroki ani Juventusu, ani Barcelony, żeby wystąpić z krajowych federacji, ale może przegapiłem.
0
@jamesbond6 No to niech sobie jeden z drugim klub czy nawet zrzeszenie klubów wystąpi z całości „ekosystemu” FIFA/UEFA, droga wolna. Co to za różnica, czy liga X jest prowadzona przez osobny podmiot, czy przez federację krajową, skoro i tak same kluby należą do tych federacji?
Jak można być członkiem federacji krajowej, która należy do UEFA i jednocześnie wbrew jej interesom tworzyć konkurencyjne rozgrywki?
0
@kejdzi To jest półprawda. Kluby mogą wystąpić ze struktur FIFA, UEFA i związków krajowych i wtedy zakładać sobie jakiekolwiek rozgrywki. Tego nikt zabronić nie może.
Sprawa jest taka, że kluby Superligi chcą zjeść ciastko (stworzyć własny puchar i wycofać się z pucharów UEFA) i mieć ciastko (grać nadal w ligach krajowych podlegających de facto UEFA, mieć sędziów zrzeszonych w związkach krajowych itp. itd.). Trudno się dziwić, że UEFA tego nie chce i blokuje w sposób czasem wręcz obrzydliwy.
0
@Nieznajomy To ja nie wiem, gdzie tu różnica zdań miedzy nami. :P
0
@Nieznajomy To po co wrzutka z Cavanim? :)
0
@Nieznajomy To United grają w La Lidze? Raczej chodzi wyłącznie o kluby hiszpańskie, wątpię, żeby prawo hiszpańskie obejmowało kontrakty w Anglii. :)
0
Normalnie kwestia godzin. Kluczowych!
0
@Greenalley https://www.fcbarca.com/106122-sport-ujawnia-szczegoly-nowego-kontraktu-ousmane-a-dembele.html
0
Ja nadal nie mogę uwierzyć, że gość, który zdążył już odejść z klubu, zanim ten przyjął go łaskawie z powrotem jako „syna marnotrawnego”, był w stanie jeszcze wywalczyć dla siebie (swojego agenta) połowę kwoty klauzuli. Nie rozumiem tego do dziś i nadal łudzę się, że to bzdury.
2
No jak, przecież szejkowie „prostowali”, że to ostatni mecz Messiego, ale tylko w tym sezonie. :P
0
Rabini barcelońscy coś nie są zgodni w sprawie Benzemy. :)
1
Jak szeroka musi być kadra Hiszpanii albo jak biedna w ofensywie, że miałby zmieścić się w niej Fati? Po jednym dobrym meczu na dziesięć czy jak?
5
Podejdzie do Xaviego na treningu, a gdy ten go nie skojarzy, pokaże mu fotki ze wspólnego świętowania mistrzostwa. :)
0
@Gall Właśnie akurat ja tego nie odebrałem w ten sposób, stąd nieporozumienie. :)
0
@Gall A gdzie ja tu powiedziałem, że to było w jednym czasie? Coś się chyba grubo nie zrozumieliśmy, „misiu”, przecież chyba jest jasne, że tu mowa o Haalandzie do wyjęcia za 20 mln z Salzburga.
0
@Gall Tak, mało kto słyszał o gościu, który strzelił wtedy jako nastolatek siedem czy osiem goli w fazie grupowej LM jako grajek Salzburga...
A to, że głupawka z Coutinho była, to inna para kaloszy. I jeszcze jak się wielu cieszyło, że tam strzela fochy w Liverpoolu. ;)
1
Bracia Żukowie.
0
@jamesbond6 Pierwsze mecze ci geniusze z RFEF ustawili... dzień przed końcem Primera División.
1
@66gold666 Muzeum zostało przeniesione do innego budynku, do hali hokeistów. Teraz już nie ma szans na zwiedzanie samego stadionu, w zamian jest opcja rozszerzonego zwiedzania z lożami, szatniami i boiskiem, ale... w Palau Blaugrana.
Muzeum w starej formie już nie ma.
9
My tutaj w Polsce prawdopodobnie dużo mniej cenimy Sergiusza Roberta niż „właściwe” katalońskie barcelonismo, które jakoś też bardziej zdaje się lubić tę sympatyczną i niepozorną maskotkę ławki rezerwowych Barçy...
...ale nawet i przy tym Xavi odleciał w stratosferę. :)
0
@Death_voice No to o nich właśnie mówię jako o momentach po wyjściu, a nie przed, tak to widzę.
1
@Death_voice Z opisu wygląda, że raczej to są sceny już „po łazience”.
0
@Yoshi94 Dziękuję, zorientowałem się po czasie, gdy już nie miałem jak edytować komentarza.
Bardziej przejrzysty byłby opis, że 35% z tej kwoty Barça dostanie w przyszłym sezonie, 20% za dwa sezony, 15% za trzy itd. Oczywiście wychodzi na to samo, ale jak dla mnie brzmi logiczniej niż ta rozpiska z artykułu.
Średnio mi się podoba ten system, żeby być szczerym. To jest chyba z myślą o podtrzymywaniu przy życiu klubów, które zdążyły spaść i nie potrafią wrócić do elity. Wychodzi na to, że jeśli ktoś spadnie, to przez pięć lat korzysta z kasy za sezon spadkowy, choćby był już od dwóch lat w trzeciej czy nawet czwartej lidze.
1
„W przyszłym sezonie Blaugrana otrzyma 35% z ponad 60 milionów, które przysługują jej za zajęcie pierwszego miejsca w tym sezonie”.
Czyli kto zgarnia pozostałych 39 mln? Tebas?
0
@sendesara No nie, ani na pierwszego kapitana, ani na drugiego, ani nawet na trzeciego nikt Sergiego Roberto nie wybrał. Szatnia wybrała go na czwartego, a w górę idzie tylko dlatego, że odchodzą stopniowo ci wyżej w hierarchii.
Busquetsa – z tego, co wiadomo – też nikt nie wybrał na pierwszego kapitana. Odszedł Messi, Koeman powiedział, że Busi zajmie jego miejsce i widocznie nikt nie protestował.
11
Następnym razem naprawdę lepiej wrzucić taką ankietę z możliwością wielokrotnego wyboru. Trochę mija się z celem wybór czterech osób, gdy można wskazać tylko jedną.
1
Za każdym razem, gdy czytam i słyszę o „pokorze” Alby, zastanawiam się, co on przez to słowo rozumie, bo jak dla mnie na boisku zbyt często był jej przeciwieństwem...
1
@krzak82 W sumie wątpię, bo oni go tam w Katalonii raczej klepią po plecach i z radością chcą utrzymywać swoją chodzącą maskotkę w szatni. Taki barceloński miś – a zastępczy miś Pucio niestety wyemigrował...
5
@Volley Gavi i Balde to na razie mogą być kapitanami swoich szafek w szatni. Ale kiedyś... zobaczymy.
0
A ja nie rozumiem, dlaczego koniecznie bramkarz nie może być pierwszym kapitanem. Przecież i tak czasem musi grać z opaską, choćby był i czwartym w hierarchii.
No chyba że ktoś uważa, że głównym zadaniem kapitana jest chodzenie śladami Busquetsa i Alby i kłapanie jęzorem do sędziów z każdą pierdołą i bez cienia racji. To wtedy rozumiem.