0

@Tridente2015 Też przeczytałem i tu jest jasno mowa o tym, że pierwszym kapitanem ma być... Sergi Roberto, więc nie wiem, czego kolega @PuszkinFan nie doczytał.

1

@LukaszUH Ale ter Stegen już kapitanem jest, jego nie ma już po co wybierać. ;)

0

@barteq No jak, przecież kiedyś Alba się żalił, że „wszyscy go nienawidzą”. Nie chcieli go wybrać, woleli misia Sergiego R.

1

Aż mi się przypomniał złoty komentarz sprzed paru miesięcy (autora, przepraszam, nie pamiętam).

Szło mniej więcej tak: Sergi Roberto będzie pierwszym w historii kapitanem, który stanie do losowania, wymieni proporczyki, zrobią mu zdjęcie i... żwawym krokiem ruszy w stronę ławki rezerwowych. :)

2

Widzę, że słowo „przyłapać” dość szybko zmienia znaczenie. Jeszcze nie tak dawno przyłapać można było tylko kogoś na robieniu rzeczy wstydliwych i niegodziwych (zdrada, kłamstwo, podrzucanie śmieci do lasu itp.).

Chyba że pojawienie się agentów Alby w biurach Barcelony to też wstyd i niegodziwość. :P

2

Szkoda, że dziennikarskie hieny (na czele z Javim Miguelem) zabrały mu szansę, żeby sam przekazał to nam jako pierwszy...

3

Te opisy pogawędek piłķarzy, trenerów i agentów przy winku i ośmiorniczkach są czasem tak komiczne, że niedługo będą jeszcze do tego podsyłać im kelnerów z ukrytą kamerą i pluskwy do solniczek. :)

0

@Tridente2015 Tyle że wtedy mistrzostwo zapewnił dopiero ten ostatni mecz, to może być, że nie planowali niczego więcej. ;)

0

@Tridente2015 Ale w dniu meczu i po zmroku? To nie kojarzę, ale może po prostu nie pamiętam. :)

0

@Tridente2015 Sęk w tym, że nie zrobiliby tego na stadionie, bo jest tradycja fety w centrum miasta. ;)

0

@Tridente2015 Mecz z Espanyolem jest w niedzielę o 21. Mieliby robić fetę w nocy czy po sezonie? :)

9

@MateuszDoniec „Ostatecznie kluby nie domknęły transakcji. To rzeczy, które zdarzają się w futbolu. Ostatecznie kluby nie zakończyły transakcji, to rzeczy, które zdarzają się w futbolu. Ostatecznie negocjacje nie wypaliły i to Liverpool zgłosił się po mnie”.

Dużo tu się wydarzyło za jednym zamachem. :P

2

Nie ma lepszej rozrywki niż wzajemne dementowanie się tych bajkopisarzy, fantastów i medialnych śmieszków. :)

0

@AndOne88 To samo z wolnymi bezpośrednio przed polem karnym, prawie ich nie ma. Niedawno mieliśmy 2. rocznicę ostatniej bramki Barçy z wolnego i beka, bo i słusznie, ale też okazji było naprawdę mało...

2

@xavi890 Złota Piłka będzie przyznana w październiku, a głosowanie będzie w sierpniu.

0

@Yoshi94 Nie, nie, wtedy nie tylko nie grał, ale Xavi nie zabrał go nawet na mecz. Na następny zresztą też, póki okienko się nie skończyło. ;)

1

@Yoshi94 To pół roku później. Zimą 2022 mówił dokładnie tak: „Albo piłkarz przedłuży kontrakt, albo poszukamy rozwiązań dotyczących jego odejścia. Nie ma innego rozwiązania i innych rozważań. Byliśmy bardzo klarowni, przede wszystkim ja, wobec Ousmane’a. Dotarliśmy do takiej sytuacji, która jest niezrozumiała, on chce zostać, ale decyzja nie została podjęta. Jako klub też musimy podjąć swoją decyzję”.

https://www.fcbarca.com/103366-xavi-albo-dembele-przedluzy-kontrakt-albo-musimy-znalezc-rozwiazanie-dotyczace-jego-sprzedazy.html

1

„Alemany znalazł się w nieciekawym położeniu, kiedy oświadczył, że Ousmane już nigdy nie zagra dla Barçy”.

No nie, ktoś tu coś pomieszał solidnie. Przecież to sam Xavi mówił wtedy, że albo Dembélé podpisze nowy kontrakt, albo coś wymyślą, żeby odszedł jeszcze zimą. Chyba że Xavi nie mówił za siebie.

0

@LS Głosowanie będzie w sierpniu, więc i tak start nowego sezonu nic za bardzo nie zmieni.

3

@LS W jaki sposób przejście do klubu z Arabii na sezon 2023/2024 miałoby wpłynąć na wyniki Złotej Piłki za sezon 2022/2023? :)

0

@Varezq Ogólnie co do „L'Esportiu” się zgadzam, to jest gazeta typowo katalońska i do tego jednoznacznie niepodległościowa. Oni zwyczajnie uważają taki finał Pucharu Króla za finał rozgrywek w obcym kraju. A skoro grał w nim Real, no to tym bardziej mają ten Real w trąbie i wolą napisać cokolwiek o ich rywalu, byle nie o nich.

Po prostu z perspektywy „L'Esportiu” grali sobie o puchar obcego kraju, a np. Barcelona gra na co dzień w lidze obcego kraju. Za swój uważają tylko Katalonię. Przynajmniej są konsekwentni.

2

Jak to w ogóle brzmi, jakby był w Barcelonie lata i przegapił cztery presezony, a nie jeden. :P

0

„Barcelona zamierza też ograniczyć dzienne wydatki operacyjne o około 30 milionów”.

Aż jestem ciekawy, ile to procent z całości tych wydatków, o jakiej skali ograniczeń mówimy.

9

Jak to Xavi czasem mówi: „szkoda, że tak mało gra”. :P

2

Czy owoce swoich reporterskich dociekań przedstawiły już „Tygodnik Zamojski” i mieleckie „Korso”?

0

@payn100 Pytanie, czy Messi i tak dociągnąłby do 2026 jako piłkarz Barcelony.

Tu jest jeszcze inny problem – samą w sobie przebudowę Camp Nou trudno będzie sprzedać marketingowo, bo nie będzie niestety jednego momentu otwarcia. Wrócą na dalej przebudowany na stadion i będą grać przy trybunach częściowo ukończonych, a częściowo na placu budowy. Nie będzie efektu nowości, banery z Messim reklamującym stadion oddany do użytku na pół gwizdka trudno mi sobie wyobrazić.

0

„(...) kiedy to na kilka dni umowa Francuza wygasła”.

Kilka jak kilka, on podpisał nowy kontrakt po dwóch tygodniach, w połowie lipca. ;)

2

To jest żenada, mówiąc wprost. Inna sprawa, że ostatnio naprawdę mało samych takich szans. Fauli „wywalczonych” tuż przed polem karnym jak na lekarstwo.

6

@MarioVeB! Są trzy punkty od miejsca dającego Ligę Konferencji. Oczywiście wiadomo, że zdobywając puchar grają w Lidze Europy, ale „o nic” to na pewno w lidze NIE grają.

1

@JarekS To jest epokowa, kluczowa dla przyszłości klubu inwestycja, a mam wrażenie, że znaków zapytania wcale nie ubywa.

Inna sprawa, że niemal każdy, kto wskazuje na te znaki zapytania, jest albo „agentem Bartomeu”, albo „starym zgredem”. No tak to niestety nie działa...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?