0

@payn100 Pytanie, czy Messi i tak dociągnąłby do 2026 jako piłkarz Barcelony.

Tu jest jeszcze inny problem – samą w sobie przebudowę Camp Nou trudno będzie sprzedać marketingowo, bo nie będzie niestety jednego momentu otwarcia. Wrócą na dalej przebudowany na stadion i będą grać przy trybunach częściowo ukończonych, a częściowo na placu budowy. Nie będzie efektu nowości, banery z Messim reklamującym stadion oddany do użytku na pół gwizdka trudno mi sobie wyobrazić.

0

„(...) kiedy to na kilka dni umowa Francuza wygasła”.

Kilka jak kilka, on podpisał nowy kontrakt po dwóch tygodniach, w połowie lipca. ;)

2

To jest żenada, mówiąc wprost. Inna sprawa, że ostatnio naprawdę mało samych takich szans. Fauli „wywalczonych” tuż przed polem karnym jak na lekarstwo.

6

@MarioVeB! Są trzy punkty od miejsca dającego Ligę Konferencji. Oczywiście wiadomo, że zdobywając puchar grają w Lidze Europy, ale „o nic” to na pewno w lidze NIE grają.

1

@JarekS To jest epokowa, kluczowa dla przyszłości klubu inwestycja, a mam wrażenie, że znaków zapytania wcale nie ubywa.

Inna sprawa, że niemal każdy, kto wskazuje na te znaki zapytania, jest albo „agentem Bartomeu”, albo „starym zgredem”. No tak to niestety nie działa...

27

@KrwawiaceoczyVEB Otóż sprawdzali:



To, że czegoś nie ma na FCBarca.com, to nie znaczy, że tego nie ma nigdzie indziej. ;)

0

@sk13 Przede wszystkim takie sprawdzanie każdego faulu na kartkę wykluczają obecne przepisy i procedury.

0

„Zgodnie z prawdopobieństwem” dostaliście już w tym sezonie z 12 czy 13 czerwonych kartek, więc spisek przeciw Betisowi jest widocznie ogólnohiszpański. :)

0

@Krzysztof1987 To pewnie tak, ale jednak kaliber spraw jest inny. ;)

0

@Krzysztof1987 Tylko to jest naprawianie jednego błędu drugim tak naprawdę. Mimo wszystko chyba jeszce gorzej, bo zawsze rywal może powiedzieć, że odpuścił rzecz oczywistą i taki sędzia ma przerąbane do końca meczu, jak nie dłużej. Trochę błędne koło, niestety.

No i jeszcze inna rzecz – ludzie z kanciapy VAR nie mogą sobie odwijać sytuacji bez powodu i wracać do każdej minionej sytuacji. Oni też są z tego (teoretycznie) rozliczani. Nie mieliby więc jak stwierdzić, że wcześniej „dali dupy”.

0

@Krzysztof1987 To musiałby dostać podpowiedź od asystenta bardzo szybko, bo w obecnym brzmieniu Przepisów Gry kartkę można pokazać tylko przed kolejnym wznowieniem gry.

Czyli jeśli wszyscy sędziowie (ci na boisku, przy linii i w kanciapie VAR) przegapią coś i nie zdążą się zorientować najpóźniej w czasie najbliższej przerwy w grze, to nic nie mogą już zrobić.

0

@Krzysztof1987 Moim zdaniem druga kartka była bardziej zasłużona niż pierwsza.

0

@eRsko87 Pytanie, czy aż tak daleko iść z zakresem VAR-u, bo już teraz niektórzy sędziowie boją się własnego cienia i podejmowania jakichkolwiek kluczowych decyzji bez niego.

Gdyby konsultowali się w sprawie niemal każdej kartki, część z nich rozleniwiłaby się do bólu. Już i teraz w takiej Hiszpanii większość sędziów ma zerowy autorytet, bo albo nie są konsekwentni, albo nie mają jaj, albo nie potrafią panować nad meczem, albo wszystko naraz. :)

2

@Krzysztof1987 VAR nie może podpowiadać co do zwykłej żółtej.

0

@Maynard666 To po co zabiera go na mecze? Naprawdę jeżdżenie na wycieczki z pierwszą drużyną zbyt wiele mu nie daje. Taki Pablo Torre pewnie by się pod tym podpisał...

0

10 podań Torresa w godzinę, ja wysiadam. :P

1

@Greenalley No nie, tu w słabym świetle jest postawione akurat wszystko inne poza „agresją i intensywnością”.

I słusznie, bo „przecinakiem” jest niezłym – i tego przecież tutaj nie skrytykowano, wręcz przeciwnie. Ale inwencji z piłką przy nodze to u Gaviego mniej niż choćby rok temu. I o to chodzi.

0

@Tomek54321 Jak grali co trzy dni, też grał co trzy dni. ;)

4

A może Gavi wreszcie by odpoczął? Chyba tylko ter Stegen gra więcej od niego. Zajadą chłopa jak Pedriego.

I tak ma szczęście, że nie gra np. w Ekstraklasie, gdzie pauzowałby już za kartki dwa razy...

1

@slayer Jak by to ująć, myślę, że jednak jeśli ktoś ma ważny kontrakt z Barceloną, to jednak mimo wszystko można nazwać go pracownikiem Barcelony.

18

@slayer Jak mnie pamięć nie myli, to jednak pracownik FC Barcelony. :)

2

@kakusus Barcelona nie ma praw do transmitowania swoich meczów, zacznijmy od tego. ;)

3

To jest dramat, do jakiego stanu tamci, siamci i owamci doprowadzili FC Barcelonę.

Niewiarygodne, że w ogóle czytamy rozważania o licencji na grę w LM dla Barçy, a nie – z całym szacunkiem – dla Łudogorca, BATE czy Trabzonsporu...

8

I bez tej bijatyki koszykarzy Realu czekałoby gorące powitanie. Teraz to muszą chyba rozważyć, czy w ogóle do Serbii się wybierać...

0

Nawet co do liczby pracowników Barça TV pismacy się nie zgadzają. :P

0

To jest pewien paradoks – akurat teraz, gdy oglądać mecze z wszelkich kontynentów jest najłatwiej w historii ludzkości, wyprowadza się te czy inne rozgrywki, żeby miejscowa gawiedź miała je na wyciągnięcie ręki.

0

@Szklaner Gość na razie zagrał w lidze hiszpańskiej trzy razy mniej minut niż znany i lubiany parodysta Matheus Fernandes, tak że tego. ;)

0

Ale co jadł i czy mu smakowało? Czy miał ze sobą walizkę z pamiątkami spod Wieży Eiffla?

Zawiodłem się tym razem szczegółowością doniesień mediów katalońskich...

0

„Mieliśmy wiarę i odwagę” – taki Koundé to chyba największą, aż go sparaliżowała ta odwaga.

No i jeszcze Alba, najbardziej odważny na ławce, wyzywając sędziów przy ewidentnym faulu. Na boisku już taki żwawy nie był. :P

0

Ha, ha, już myślałem, że to zwyczajowo jedni pismacy-bajkopisarze wyjaśniają drugich pismaków-bajkopisarzy. :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?