3

@barcelonaLM Masz rację, że religia jest nieodłączną częścią ludzkości od zarania dziejów. Może nie tyle zawsze religia co wierzenia. Nie zmienia jednak to wymowy tego co koledzy tu podnoszą, że religia to usankcjonowane kłamstwo.

Jeśli powiesz, że zbawi cię Mietek z bloku na przeciwko, to zaczniesz pukać się czoło. I to jest zrozumiała reakcja. Jednak z niezrozumiałych względów grupa ludzi ubzdura sobie, że X cię zbawi a kupią tę opowiastkę tysiące, miliony a w końcu miliardy, z niezrozumiałych względów pukanie się w głowę jest obraźliwe. A przecież to jest ta sama reakcja, na tę samą opowiastkę.

To nie działa tak, że jak o 12 w południe milion ludzi uzna, że jest noc, to dzień staje się nocą. Dzień jest dalej dniem. I tak samo od stwierdzenia, że X cię zbawi nie znaczy, że cię zbawi. Słowo jest tanie.

1

@Cochise Zacznijmy od tego, że prawo powinno być w ogóle egzekwowane. Jeżeli państwo samo uczestniczy w czynnym atakowaniu pewnych mniejszości lub sprzyja tym atakom a z drugiej strony strategicznie przymyka oko na brutalne przestępstwa innej grupy, to na dzień mamy poważny defekt w uczciwym podejściu do obywateli.
Pewnie nie byłoby poruszenia pewnymi tematami gdyby stosować penalne ABC, a oprawcy spotykali się z reakcją ręki sprawiedliwości. Ale tak nie jest.

Sytuacja, którą opisałeś jest wizją idealistyczną, ale oczywistą z punktu widzenia człowieka uczciwego. Niestety, świat jest nieco bardziej skomplikowany i to co niektórym wydaje się oczywiste, dla innych jest niezrozumiałe.

Przecież kilka dni temu w Trybunale, w twarz nieskazitelnemu Bodnarowi, człowiekowi o nieposzlakowanej reputacji i zacięciu społecznym śmiało się troje sędziów, którzy są etycznie i mentalnie na poziomie najzagorzalszych PRL-oskich aparatczyków. I związki z PRL-em mają obfite.

A zatem "powinno" vs "jak jest faktycznie"

2

@marcin62 Natura się nie denerwuje, a od wielu tysiącleci cieszymy się stosunkowo stabilnym klimatem w porównaniu do tego co działo się setki milionów czy miliardy lat temu.
Człowiek destabilizuje klimat swoją aktywnością w pewnym stopniu, ale w skali historii planety nie dzieje się nic czego wcześniej nie było.

1

@AlicjaFCB Pomyśl sobie jak głupie zdanie napisałaś.

Czyli rodzisz się homo znaczy, że myślenie logiczne będzie problematyczne. To zdanie to przykład brawurowej głupoty. Orientacja jako kryterium myślenia logicznego.

Powiedziała gwiazda logiki. Zawsze mam problem z osobami, które błyskotliwością nie grzeszą, a oceniają innych.

0

@JimMorrisonFCB Tak, byłem bardzo za nim po triumfie z Ajaxem. I powiedz mi co byśmy stracili zatrudniając go? Przecież ostatnie 2 sezony i tak są zmarnowane. I nawet sprawdzając papiery Haga i Koemana, Ronald nigdy nie dotarł do 1/2 LM, a nawet jeśli docierał do 1/4 z PSV to było w czasach gdy piłka była inna.

Postawiliśmy na średniaka, a potencjalny talent dalej jest niesprawdzony. Nie mówię, że by wypalił, ale bez przetestowania go, nie dowiemy się

0

@JimMorrisonFCB Może, ale plotek żadnych nie słyszałem. A wydaje mi się, że on potrzebuje do rozwoju lepszego klubu i pewnie nie jeden klub mógłby postawić na obiecującego trenera. W Ajaxie już więcej nie osiągnie

0

Komentarz usunięty

1

To jest ciekawe, że chyba każdy trener, który dochodził do 1/2 LM jest gorącym towarem, który znajduje zatrudnienie w wielkim klubie np. Pochettino, Nagelsmann, Tuchel, a trener ten Hag, który osiągnął tak wiele z niedocenianym Ajaxem nie jest kuszony przez wielkich. Ciekawe ...

0

A gdzie Ty będziesz trenować od 28 lipca do 2 sierpnia?

3

Ale koledzy i koleżanki nie karmimy sami wiecie kogo. Wysłałem 4 zgłoszenia, róbcie to samo.

0

@koksik2700 A gdzie CR7, tyle bramek narąbał, na pewno jakaś była piękna.

9

@Ronnie1992 Trol. I to jaki rasowy

16

Dzisiaj obchodzimy 11-tygodnicę klęski z Granadą

W związku z tym garść ciekawostek dot. tego wiekopomnego wydarzenia:

* Barcę reprezentowali w tym meczu: Stegen, Mingueza, Pique, Umtiti, Busquets, Roberto, Alba, de Jong, Ilaix, Messi, Griezman
* Jako zmiennicy zagrali - Trincao, Pedri, Dembele
* Jedynego gola zdobył Messi w 23 minucie
* Straciliśmy 2 bramki a w oczy rzuca się brak jednego filaru, opoki defensywy Barcelony. Czy wiecie o kogo chodzi? No właśnie.

2

@JimMorrisonFCB Ograniczenie ruchu samochodów w centrum jest ok, ale ta betoniarnia na św. Marcina to dramat. Dodaj do tego plac Wolności w betonie i troszkę trawy dookoła i jest słabo.

0

@BorzyKrzys Pomyśl w ten sposób: to co się musi dziać w innych miastach?

126

Dzień dobry Julio. A jak Ty dzisiaj ćwiczyłaś?

1

@cracker Jest tam wiele uprzedzeń i zamiłowania do pomników. Nie wiem czy Szczepłek nie odwinął się bo Stanowski i ekipa mają z niego polew, jako starego nudziarza, który ma polot i dynamikę prekambryjskiego dinozaura. Zresztą jeśli piszą dziadki, to nie dziwota, że preferują poddziadziałego (przy całym szacunku) i pozbawionego formy Szpakowskiego

1

@JimMorrisonFCB Tylko zdrowotne, mięso nam serwowane faktycznie jest szkodliwe. Nie ma porównania z tym co ludzie jadają, np. kuraka, świnię z własnego chowu. Z kolei tych rezygnujących ze względów światopoglądowych rozumiem. Czasami mnie samego ta masowa rzeź przeraża, ale w końcu człowiek jest człowiekiem, a mięso dobrej jakości jest smaczne. Nie urodziliśmy się trawożerni.

1

Z tekstu dziennikarzy Szczepłka i Żukowskiego dla "Rzeczpospolitej" o Szapkowkim, Borku i Węgrzynie - wybrane fragmenty:

Szkolnikowski zamienił dziennikarza, który pracuje od blisko czterdziestu lat w telewizji publicznej, na takiego, który dopiero tam przyszedł i nie tylko nie jest lepszy, ale już uczynił dziennikarstwu sportowemu wielkie szkody. Pracując jeszcze w telewizji Polsat, Borek reklamował zakłady bukmacherskie i komentował walki bokserskie, które sam organizował. W Polsacie długo to tolerowano, a Szkolnikowskiemu to wszystko nie przeszkadza. Pozwolił by zarówno Borek jak i Szpakowski w przerwach meczów reklamowali tę samą firmę, daje antenę wielu takim słupom reklamowym, np. twórcom napędzanego hazardowymi pieniędzmi Kanału Sportowego, promuje jego dziennikarzy – jest wśród nich także Borek – i ich produkt.

Zamiana Szpakowskiego i Juskowiaka na Borka i Węgrzyna była tym bardziej dziwna, że dwaj ostatni tworzyli najsłabszą parę komentatorów na Euro. Pobili rekord pod względem liczby wypowiedzianych słów, z których trzy czwarte było niepotrzebnych.

Węgrzyn jest też ciekawym przykładem medycznym człowieka, który mówi bez przerwy przez półtorej godziny, porusza się wyłącznie w wysokich rejestrach, nie łapie oddechu, a mimo to szczęśliwie przeżywa.

Dodam od siebie, że bełkotu Węgrzyna nie trawię. Całkowicie niweluje świetną robotę Borka, jest okropny

0

@JimMorrisonFCB @Rust_Cohle Nie tak szybko, proszę nie obrzucać mnie "inwektywami". Okresowo ograniczam mięso i to całkiem mocno.

25

Mięso powinno być zakazane* i nie ma tu dyskusji.


* z wyjątkiem wieprzowiny, wołowiny, drobiu, dziczyzny i baraniny

1

@Deviler Na szczęście kibic Barcy lub Argentyny nie musi wybierać czy podziwiać Lea za grę czy za błazenadę przy linii.

8

W sprawie Złotej Piłki wypowiedzieli się dziennikarze, którzy głosują w tym plebiscycie.
Oto taki kwiatek:

Manos Staramopoulos, Grecja, redakcja "Dimokratia"
" Wskazałbym na Cristiano Ronaldo. W wieku 36 lat zostać królem strzelców mistrzostw Europy to duży wyczyn. Na uwagę zwraca też sukces Leo Messiego z Argentyną, pierwszy jego tytuł z Argentyną. Po sezonie klubowym duże szanse widzę też dla Roberta Lewandowskiego, ale co najwyżej na podium"

Mój komentarz: uff, na szczęście zauważył triumf Messiego, ale pewnie nie dotarł do statystyk goli i asyst tego 34-letniego młodzieniaszka z Argentyny


1

@ElKamil Bo 95% użytkowników tego forum tak się zna na piłce jak Ty. Ale się właśnie skompromitowałeś. Szorujesz po bruku niewiedzy i ignorancji.

To jest król strzelców Mistrzostw Świata 1978 z 2 golami w finale.

Idziesz w zaparte, pokazując brak klasy. Ktoś kto interesuje się piłką nie tłumaczy się zdaniami typu: urodziłem się w 1980, więc nie wiem kto to Pele czy Beckenbauer. Kempes to bardzo głośne nazwisko, a Ty wykazałeś się ignorancją, a teraz dodatkowo arogancją.

A najgorsze jest to, że wielu Tobie podobnych nie zna zawodników z przeszłości, a jednocześnie chętnie im ubliża przy porównaniach, często dyskredytując ich wielkie umiejętności. Klasyka tej strony i jej "wspaniałych" użytkowników.

Jeszcze raz : KOMPROMITACJA

1

@AntekGriezmann Świetne ujęcia, obejrzałem parę filmów z Copy, ale ten jest inny. Świetnie to wynalazałeś

2

I teraz wyobraźmy sobie, że Moralesopodobne dzbany biorą udział w głosowaniach na najlepszego piłkarza roku. To nie jest dziennikarz, który używa głowy do myślenia. Facet gloryfikuje zawodnika, który nie grał w finale i statystyki zrobił w 2 z 7 meczów, a neguje zdecydowanie najlepszego gracza imprezy, bo nie błyszczał w finale w drużynie, która grała bardzo defensywnie. A moim zdaniem, Leo wykonał potężną robotę w defensywie i świetnie absorbował uwagę obrońców rywali.

Doceńmy naszych dziennikarzy, jednak jest kilku takich, którzy analizują statystyki i wchodzą w detale by ocenić piłkarza.

PS: swoją drogą, to jest news sprzed kilku dni

8

@ElKamil Taki mistrz świata z Argentyną. To, że nie znasz tego zawodnika, sporo mówi o Twojej wiedzy.

0

@AntekGriezmann Ale nie możesz używać wartości zawodnika sprzed dwóch lat do obliczeń dzisiaj. To tak jakbyś skasował 15-letnie auto i mówił że straciłeś 100 tys. bo tyle kosztował 15 lat temu, a nie 5 tys. czyli tyle ile wart jest teraz.

Barca przez kolejne 2 lata zyska bardzo dużo na różnicy w pensji zawodników, więc taka zamiana jest wręcz jak zbawienie. Laporta działa z pistoletem przy skroni a niestety eldorado finansowe w Barcelonie przeszło do historii.

1

@Deviler Żałosnie

0

Ta różnica między Shaw w finale EURO kiedy genialnie skontrował piłkę i w meczu Legii gdzie Norweg strzela w niebiosa. To te detale

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?