3

Ale koledzy i koleżanki nie karmimy sami wiecie kogo. Wysłałem 4 zgłoszenia, róbcie to samo.

0

@koksik2700 A gdzie CR7, tyle bramek narąbał, na pewno jakaś była piękna.

9

@Ronnie1992 Trol. I to jaki rasowy

16

Dzisiaj obchodzimy 11-tygodnicę klęski z Granadą

W związku z tym garść ciekawostek dot. tego wiekopomnego wydarzenia:

* Barcę reprezentowali w tym meczu: Stegen, Mingueza, Pique, Umtiti, Busquets, Roberto, Alba, de Jong, Ilaix, Messi, Griezman
* Jako zmiennicy zagrali - Trincao, Pedri, Dembele
* Jedynego gola zdobył Messi w 23 minucie
* Straciliśmy 2 bramki a w oczy rzuca się brak jednego filaru, opoki defensywy Barcelony. Czy wiecie o kogo chodzi? No właśnie.

2

@JimMorrisonFCB Ograniczenie ruchu samochodów w centrum jest ok, ale ta betoniarnia na św. Marcina to dramat. Dodaj do tego plac Wolności w betonie i troszkę trawy dookoła i jest słabo.

0

@BorzyKrzys Pomyśl w ten sposób: to co się musi dziać w innych miastach?

126

Dzień dobry Julio. A jak Ty dzisiaj ćwiczyłaś?

1

@cracker Jest tam wiele uprzedzeń i zamiłowania do pomników. Nie wiem czy Szczepłek nie odwinął się bo Stanowski i ekipa mają z niego polew, jako starego nudziarza, który ma polot i dynamikę prekambryjskiego dinozaura. Zresztą jeśli piszą dziadki, to nie dziwota, że preferują poddziadziałego (przy całym szacunku) i pozbawionego formy Szpakowskiego

1

@JimMorrisonFCB Tylko zdrowotne, mięso nam serwowane faktycznie jest szkodliwe. Nie ma porównania z tym co ludzie jadają, np. kuraka, świnię z własnego chowu. Z kolei tych rezygnujących ze względów światopoglądowych rozumiem. Czasami mnie samego ta masowa rzeź przeraża, ale w końcu człowiek jest człowiekiem, a mięso dobrej jakości jest smaczne. Nie urodziliśmy się trawożerni.

1

Z tekstu dziennikarzy Szczepłka i Żukowskiego dla "Rzeczpospolitej" o Szapkowkim, Borku i Węgrzynie - wybrane fragmenty:

Szkolnikowski zamienił dziennikarza, który pracuje od blisko czterdziestu lat w telewizji publicznej, na takiego, który dopiero tam przyszedł i nie tylko nie jest lepszy, ale już uczynił dziennikarstwu sportowemu wielkie szkody. Pracując jeszcze w telewizji Polsat, Borek reklamował zakłady bukmacherskie i komentował walki bokserskie, które sam organizował. W Polsacie długo to tolerowano, a Szkolnikowskiemu to wszystko nie przeszkadza. Pozwolił by zarówno Borek jak i Szpakowski w przerwach meczów reklamowali tę samą firmę, daje antenę wielu takim słupom reklamowym, np. twórcom napędzanego hazardowymi pieniędzmi Kanału Sportowego, promuje jego dziennikarzy – jest wśród nich także Borek – i ich produkt.

Zamiana Szpakowskiego i Juskowiaka na Borka i Węgrzyna była tym bardziej dziwna, że dwaj ostatni tworzyli najsłabszą parę komentatorów na Euro. Pobili rekord pod względem liczby wypowiedzianych słów, z których trzy czwarte było niepotrzebnych.

Węgrzyn jest też ciekawym przykładem medycznym człowieka, który mówi bez przerwy przez półtorej godziny, porusza się wyłącznie w wysokich rejestrach, nie łapie oddechu, a mimo to szczęśliwie przeżywa.

Dodam od siebie, że bełkotu Węgrzyna nie trawię. Całkowicie niweluje świetną robotę Borka, jest okropny

0

@JimMorrisonFCB @Rust_Cohle Nie tak szybko, proszę nie obrzucać mnie "inwektywami". Okresowo ograniczam mięso i to całkiem mocno.

25

Mięso powinno być zakazane* i nie ma tu dyskusji.


* z wyjątkiem wieprzowiny, wołowiny, drobiu, dziczyzny i baraniny

1

@Deviler Na szczęście kibic Barcy lub Argentyny nie musi wybierać czy podziwiać Lea za grę czy za błazenadę przy linii.

8

W sprawie Złotej Piłki wypowiedzieli się dziennikarze, którzy głosują w tym plebiscycie.
Oto taki kwiatek:

Manos Staramopoulos, Grecja, redakcja "Dimokratia"
" Wskazałbym na Cristiano Ronaldo. W wieku 36 lat zostać królem strzelców mistrzostw Europy to duży wyczyn. Na uwagę zwraca też sukces Leo Messiego z Argentyną, pierwszy jego tytuł z Argentyną. Po sezonie klubowym duże szanse widzę też dla Roberta Lewandowskiego, ale co najwyżej na podium"

Mój komentarz: uff, na szczęście zauważył triumf Messiego, ale pewnie nie dotarł do statystyk goli i asyst tego 34-letniego młodzieniaszka z Argentyny


1

@ElKamil Bo 95% użytkowników tego forum tak się zna na piłce jak Ty. Ale się właśnie skompromitowałeś. Szorujesz po bruku niewiedzy i ignorancji.

To jest król strzelców Mistrzostw Świata 1978 z 2 golami w finale.

Idziesz w zaparte, pokazując brak klasy. Ktoś kto interesuje się piłką nie tłumaczy się zdaniami typu: urodziłem się w 1980, więc nie wiem kto to Pele czy Beckenbauer. Kempes to bardzo głośne nazwisko, a Ty wykazałeś się ignorancją, a teraz dodatkowo arogancją.

A najgorsze jest to, że wielu Tobie podobnych nie zna zawodników z przeszłości, a jednocześnie chętnie im ubliża przy porównaniach, często dyskredytując ich wielkie umiejętności. Klasyka tej strony i jej "wspaniałych" użytkowników.

Jeszcze raz : KOMPROMITACJA

1

@AntekGriezmann Świetne ujęcia, obejrzałem parę filmów z Copy, ale ten jest inny. Świetnie to wynalazałeś

2

I teraz wyobraźmy sobie, że Moralesopodobne dzbany biorą udział w głosowaniach na najlepszego piłkarza roku. To nie jest dziennikarz, który używa głowy do myślenia. Facet gloryfikuje zawodnika, który nie grał w finale i statystyki zrobił w 2 z 7 meczów, a neguje zdecydowanie najlepszego gracza imprezy, bo nie błyszczał w finale w drużynie, która grała bardzo defensywnie. A moim zdaniem, Leo wykonał potężną robotę w defensywie i świetnie absorbował uwagę obrońców rywali.

Doceńmy naszych dziennikarzy, jednak jest kilku takich, którzy analizują statystyki i wchodzą w detale by ocenić piłkarza.

PS: swoją drogą, to jest news sprzed kilku dni

8

@ElKamil Taki mistrz świata z Argentyną. To, że nie znasz tego zawodnika, sporo mówi o Twojej wiedzy.

0

@AntekGriezmann Ale nie możesz używać wartości zawodnika sprzed dwóch lat do obliczeń dzisiaj. To tak jakbyś skasował 15-letnie auto i mówił że straciłeś 100 tys. bo tyle kosztował 15 lat temu, a nie 5 tys. czyli tyle ile wart jest teraz.

Barca przez kolejne 2 lata zyska bardzo dużo na różnicy w pensji zawodników, więc taka zamiana jest wręcz jak zbawienie. Laporta działa z pistoletem przy skroni a niestety eldorado finansowe w Barcelonie przeszło do historii.

1

@Deviler Żałosnie

0

Ta różnica między Shaw w finale EURO kiedy genialnie skontrował piłkę i w meczu Legii gdzie Norweg strzela w niebiosa. To te detale

4

@Rust_Cohle Rzadko mi się zdarza zaniemówić ale właśnie zaniemówiłem.

2

@Barwindg Nie bardzo mają szansę na zamknięcie w bańce, dlatego, że regularnie są obrzygiwani przez prawicowych obrońców normalności. Gdyby byli zamknięci nie mieliby przed czym się bronić. Chyba, że uważasz, że lesbijka w swojej bańce dowiaduje się, że jest człowiekiem, a nie schorowaną zarazą do wyleczenia. Prawicowa bańka normalności jednak dociera do niej z wielkim hukiem.

0

Messi na Copie harował jak wół. Świetne występy, nie tylko przez pryzmat goli i asyst. Wielu kibiców narzeka na słaby występ w finale, a to nie był słaby występ, tylko akcenty Argentyńczyków położone były na przeszkadzanie i walkę (by nie powiedzieć wojnę). Messi z Lautaro byli więc długimi okresami odcięci od gry, ale jednak swoja obecnością i pracowitością absorbowali uwagę obrońców. Mi się finał podobał, był bardziej dla koneserów, a jeśli ktoś woli fajerwerki mógł czuć się rozczarowany.
Piłka latynoska pokazała bardzo brzydkie oblicze, ale Messi nie pękał, nawet gdy rywale łapali na nim kolejne kartki w meczu i zdemolowali mu kostkę. Bardzo podobała mi się ta twarda i nieustępliwa wersja Leo. On, de facto, taki jest zawsze, ale odniosłem wrażenie, że na minionej Copie przeszedł w tych aspektach samego siebie.

1

@Bocheno1 Cześć, wybór jest czysto pragmatyczny. Gdyby nie fatalna sytuacja finansowa klubu pewnie Laporta nawet by tej wymiany nie rozważał. Jednocześnie pomijając nawet tę sytuację, Griezman jest mocno przepłaconym zawodnikiem w stosunku do tego co wnosi swoją grą do zespołu.
Zerknąłem na Saula i jego dotychczasową karierę. Nie jest to gracz, który w pomocy notuje ciekawe liczby - ani za wiele goli ani asyst, a mi marzyłoby się trochę liczb od pomocników. Dodatkowo w zeszłym sezonie nie był pewniakiem do pierwszej "11" i średnia not również nie powala. Z drugiej strony zanotował od 2016 roku 19 występów w reprezentacji więc pewnie nie jest to pierwszy lepszy gość.
Pewnie rachunek ekonomiczny takiej wymiany będzie pozytywny i chcąc nie chcąc nie wolno wybrzydzać. Bilans sportowy jednak jest dość wątpliwy.

0

@Cule007 Czyli klub zarobi 90 goli i 30 asyst? Dziwnie piszesz.

3

Skład jest nieistotny, nazwiska się zmieniają a naczelna dewiza Koemana będzie podobna:
Saul, Depay do Messiego piłki klepaj

Także tego, no luzik

3

To będzie dalej człapał za milijony? Jak to?

28

VAR na EURO jak decyzje naszej moderacji. Nikt nie rozumie dlaczego ale 100% decyzji prawidłowych.

0

@pele1282 Ale na ulicach nie widać specjalnie by ostatni obyczaj był ochoczo praktykowany

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?