Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@dv7wisnia Przedziwny a wręcz absurdalny wniosek. To nie są prowincjonalni dziennikarze, tylko ludzie z dużym zakresem wiedzy filmowej i oceniają serial wieloaspektowo.
To co Ty napisałeś, to pasuje do pisiorów - jak nie jesteś z nami, to przeciw nam i się mścimy.
To co oni zauważyli to min. słabą znajomość działania dziennikarzy od kulis.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Jakchcesz Ostatnio słuchałem rozmowy kilku dziennikarzy, którzy co tydzień hobbystycznie omawiają seriale. Nie zostawili na Rojście suchej nitki, a litania wad ciągnęła się bez końca.
Generalnie zawsze gdy opisują i oceniają serial i są jakieś za są jakieś przeciw, czasami się zachwycą, czasami mocno zjadą, ale Rojst ocenili jako serial upiornie zły.
2
@Rewolucja123 Zielony powstaje z żółtego i niebieskiego, może go poskładali? A poważnie, mam wielką nadzieję, że wkrótce się przekonamy, czy to w meczu ligowym czy pucharze Króla. Jeśli jest tak zdolny to minuty muszą się znaleźć.
2
@Kurkmen Develey ma ciekawy dressing
6
W "Meble Bodzio" może by uderzył
2
Dzisiaj to się nazywa, że miasto organizuje przejazdy turystyczne zabytkowymi tramwajami. Ja pamiętam, że 30-kilka lat temu te tramwaje nazywano wagonami bydlęcymi. Z czasem wszystko widzi się inaczej.
0
@Mixtape Entuzjazmu nie wzbudziłeś, jak widzisz
1
@Yoshi94 Jedni wieszają bombki na choince, inni psy na Moribie - co kto lubi
9
@ZiX Ja wolałbym żeby trener w pierwszym rzędzie wykazywał się umiejętnościami, a w dalszej kolejności wiarą
2
@Encore @DaPidejpi @Rewolucja123 Zgadzam się co do tego ewenementu.
Ale ja o czym innym:
Chyba nikt poważny nie będzie podważał Mistrzostw Świata jako najważniejszej imprezy piłkarskiej. Być może można przejść do historii wybitnym występem w Copie czy nawet EURO, ale legendę zarówno Pele, Maradony czy Gerda Mullera zbudowały mundiale, a nie imprezy kontynentalne.
Messi na tej Copie statystycznie zagrał jak Maradona na MŚ i w dodatku nie pomagał sobie oszustwem, a nikt i tak nie zrówna obu występów.
Osobiście wyżej cenię sobie wicemistrzostwo świata Leo niż wygraną Copę ze względu na nieporównywalny prestiż obu rozgrywek.
Bardzo doceniam obecną Copę, bo Argentyńczycy wygrali ją po 28 latach. Poprzednie wygrane pochodzą z lat 1993, 1991 i uwaga, uwaga, 1959. Czyli 3 razy w ostatnich 60 latach. Dla Argentyny wygrywanie trofeów międzynarodowych nie jest łatwą sprawą.
Co do oceny najlepszego zespołu w Ameryce Południowej zdecydowanie podpisuję się pod stwierdzeniem o wyższości Brazylii, choć zawsze będę trzymał kciuki za Argentynę
1
@AFA90 Właśnie to daje mi nadzieję: sukces sprawił, że Leo nie musi a może. Poza tym widać chemię w tej grupie, chęć walki jeden za drugiego, a nade wszystko Scaloni ma pomysł na ten zespół. Argentyna jest poukładana w defensywie i liczy, że czarodziej z ataku wsparty Lautaro i di Marią coś wykreuje. Podobnie jak w Anglii, rzetelność defensywna plus przebłyski indywidualności z przodu. To daje spore nadzieje na MŚ 2022.
1
@Rewolucja123 Na koniec (nie chodzi mi o przekonywanie, tylko o stronę formalną) wrzucę Ci opis z wikipedii, a taki sam jest na oficjalnej stronie Copy:
Copa America 2021 - 47. edycja piłkarskiego Copa América organizowana przez CONMEBOL. Turniej odbywał się w Brazylii między 13 czerwca a 10 lipca.
0
@Rewolucja123 Datę tego meczu będziesz miał sobotnią. Wiesz to trochę tak jakbyś rocznicy wygranej w LM nie świętował od rana, bo mecz był o 21.00 a tak nie robisz, bo liczy się data. Nieprawdaż, panie kolego?
0
@Rewolucja123 Ona formalnie jest już dzisiaj, mecz odbył się w sobotę wieczorem.
3
Arsenal właśnie kupuje Bena White'a za 69M euro z Brighton. Nie wiem czy ten gość to taki wybitny talent, czy Arsenal i jego polityka transferowa to porażka.
8
@Pasiak Przepraszam, myślę - Acuna ze złotym medalem i o mało się nie zesram ze szczęścia. No nie, tak to nie działa
3
@Yosemite Rewelacyjnie się spisał na kapitalnym mundialu. Kiedyś takie występy się doceniało, dziś byłoby: ale zawiódł w finale.
53
Ponieważ w obecnym świecie wiadomość żyje nie dłużej niż 1 dzień, chciałem zaznaczyć, że wygrana Messiego na Copie trzyma mnie mocno, a ja ciągle nie mogę się nacieszyć tym sukcesem Leo. Dla mnie to wydarzenie nie tylko tego roku, ale nawet jedno z kluczowych w czasie ponad 30 lat śledzenia zawodowego futbolu.
No mam radochę.
21
@Criss18Barca Oni patrzą dla czytelników, którzy żyją takimi bzdurami. Czyli dla Ciebie. Płyniesz na tej samej łodzi.
2
@Lola120 Super sprawa, też tak robiłem przez wiele lat w wakacje. Bardzo miło wspominam te czasy, to była świetna odmiana dla miastowego chłopaka.
4
@Kgorecki2500 Ty jesteś normalnie Szpakowskim La Rambli między 19.30 a 20.00. Emocje gwarantowane!
1
@dorszyk22 Podałeś ten ekstremalny przykład i tu pewnie ważne są odrębne przepisy, ale tu chodzi o to, że typowe nawożenie pól przeszkadza mieszczuchom. Jest taki okres w roku, że nad Poznań przywiewa trochę te zapachy. No tak już jest i nie poradzisz, że nawóz to nie dezodorant
2
@Lola120 Sam znam parę rodzin pod Poznaniem i mają, jak to rolnicy, zapierdziel od rana do wieczora, piątek, światek czy niedziela. Zresztą żniwa mają swój nieodparty urok, nie wiem co się z tymi przetrąconymi ludźmi dzieje. Egoizm, brak wiedzy, zrozumienia
2
@JimMorrisonFCB Często tam bywam, a nawet zrobiłem sobie spacer w stronę lotniska koło działek. Ludzie ponoć swego czasu domagali się odszkodowań za hałas, a co się dzieje? Nowi mieszkańcy wznoszą swoje domy coraz bliżej lotniska - nie wiedzą o jego istnieniu? Gdyby nie płot wokół koszar może weszliby z budowami na pas startowy.
41
Kto mieszka/mieszkał na wsi, albo spędzał tam wakacje, wie jak wyglądają żniwa. Wie, że prace polowe idą pełną parą nawet w nocy, a rytm często dyktuje dogodna pogoda.
A oto tytuł z portalu epoznan.pl: "Żniwa przeszkadzają nowym mieszkańcom wsi"
Mieszkańcy mają wzywać policję do rolników, którzy w trakcie żniw pracują także w
nocy.
Jak opisuje portal elka.pl, radny Rady Powiatu Leszczyńskiego z Rydzyny zgłosił interpelację w sprawie interwencji policji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej przez rolników pracujących w trakcie żniw. Jak mówił w trakcie zarządu powiatu Tomasz Szulc, nowi mieszkańcy wsi oczekują, że o 22.00 przy domu będzie cisza. Szulc sam jest rolnikiem i nie ukrywa, że zdarza mu się prowadzić prace polowe nawet do północy.
Ale nowi mieszkańcy wsi skarżą się nie tylko na hałas. W przeszłości pisaliśmy na naszym portalu o skargach mieszkańców na NIEPRZYJEMNY ZAPACH dochodzący z pól.
Ja od zawsze komentuję to tak samo: nowobogackim wyprowadzającym się z miasta poprzewracało się w dupach i tyle mam do powiedzenia.
0
@Messiah10 To nie frustraci krytykują, tylko ludzie o innym wyobrażeniu kultury osobistej. Jak wyzywasz od frustratów, to odsuwasz refleksję nad samym sobą.
Pewnie chodzi o te prosiaczki, które all-inclusive utożsamiają z obżarstwem do wyrzygania.
Kiedyś mój kumpel pochwalił się jak w jakieś restauracji, naładował sobie kreatywnie darmowych sałatek pod sam sufit, całą górę, tworząc jakąś sałatkową budowlaną konstrukcję. Ja mu tego nie powiedziałem, ale pomyślałem, że zachował się jak burak. I nie, nie byłem sfrustrowany, tylko kulturalny człowiek nakłada sobie tyle ile potrzebuje, a nie jak wygłodniały wilk, który nie jadł od miesiąca.
0
@patataj Aj tam nie wiem. Raz na jakiś czas pojawi się jakiś artykuł, praktycznie obowiązkowo w wakacje, ale czy to taki powód by tarabanić o tym jak sobie umniejszamy? Chyba przesadzasz. Z tymi Francuzami to zaszalałeś, całe tabuny Francuzów przemierzają Polskę budząc zgorszenie, he he. Niech Ci będzie, a ja i tak mówię, że Polskę przejęły dicopolowe prymitywy i nie widzę nic złego w tych artykułach.
0
@patataj Ale masz jakieś dane z zagranicy świadczące o tym, że w krajach Europy Zachodniej nie krytykuje się pewnych zachowań własnych obywateli, czy tak piszesz z wątroby bez oparcia w faktach?
Bo ja nie muszę czytać Onetu żeby stać na przystanku autobusowym, spojrzeć na trawnik zaśmiecony petami i puszkami i stwierdzić "co za bydło" . I podobnie w górach, nad morzem i w wielu różnych miejscach.
1
@Kettger Ale społeczeństwo kompletnie zdurniało