Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
21
Brawo!!!
1
@Bykunn Ze wspomnianych przez Ciebie powodów, rywalizacja (a raczej jej brak) w F1 może być odrzucająca dla postronnych widzów. Bo co tu podziwiać, zawodnika, sprzęt? Ale gdy ktoś lubi motoryzację, dźwięk silnika, wysokie prędkości, otoczkę i perfekcjonistów w akcji to można włączyć transmisję.
Dla mnie ci kierowcy jeżdżą jak cyborgi, a ich perfekcja i poziom koncentracji przez 1,5 godziny rywalizacji to coś zupełnie niebywałego. Fenomenalni w swoim fachu
2
@Encore Żeby trafić do najlepszego zespołu trzeba się czymś wykazać wcześniej. Przecież Lewy nie trafiłby do Bayernu z Lecha, musiał wcześniej pokonać kilka stopni i osiągnąć doskonałość.
Problemem F1 jest to, że w stawce nie ma kilku teamów, które walczą o triumf, a z reguły max. 2, a i z tym bywa trudno. Nie wiem w jakim stopniu Hamilton wygrywa bo ma najlepszy zespół, ale na pewno nie trafił tam przypadkiem. Pewne jest, że gdyby jeździł w znacznie słabszym zespole, nie walczyłby o tytuły. Tak jak Lewy we Freiburgu, ale najlepsze teamy zatrudniają najlepszych z najlepszych. Na pewno temat mają perfekcyjnie rozpoznany.
8
@monsterrize A nie martwi Cię, że to prezio decyduje o ustawieniu a nie treneiro
1
@Encore Pamiętam te dyskusje po MŚ 2014.
- Messi nie jest MVP turnieju.
- A kto?
- No, hmm, hmm, może któryś z Niemców?
Tu nie ważne kto jest MVP, czy GOATem, ale ważne kto nim nie jest, albo być nie może
2
@Encore Zauważyli te wszystkie okoliczności łagodzące, bo sprawa nie była aż tak oczywista w jedną stronę. Nie wiem jaki jest protokół, czy można podjąć inną decyzję po analizie już po samym wyścigu.
1
@Encore Można było spodziewać się podobnej kary
3
@Coutinho007 Ja jednak obwiniałbym tu Koemana
1
@Encore Ja orzekłbym (ale jestem ciemny w F1, tylko po wysłuchaniu kilku analiz) winę Hamiltona, ale nie rażącą, czyli pewnie dałbym mu karę. Wierzę, że sędziowie sprawiedliwie orzekną winę
1
@mekston No właśnie to jest istota sprawy, nie wiem też jakie są kary, ale jednak bym się skłaniał ku puszczeniu Hamiltona karnie ileś tam pozycji niżej. Ze względu na to, że jakkolwiek winny nie jest to krzycząca przewina. Komentator stwierdził, że w każdej innej sytuacji każdy z tych kierowców by odpuścił, ale obaj walczą o tytuł i o odpuszczaniu nie ma mowy.
1
@Damian11 Na niekorzyść Hamiltona może działać to, że de facto nie wyprzedził Verstappena, sekwencja typowa dla tej sytuacji jednak doprowadziłaby do zachowania 1 pozycji przez Maxa. Ale nie wiem jak takie rozumowanie może wpłynąć na decyzję sędziów, bo sytuacja była mocno stykowa.
2
@mekston Ciekawe czy tak stwierdzi jury, bo analiza jakiej przed chwilą wysłuchałem była bardziej wyważona niż Twoje stanowisko. Może sędziowie podzielą Twoje zdanie, ale stwierdzenie, że Hamilton go wyrzucił z wyścigu jest chyba emocjonalne
1
W szczegółowej analizie z wielu ujęć na jakimś streamie, który złapałem konkluzja była następująca "każdy z kierowców mógł zrobić odrobinę więcej, żeby uniknąć kolizji". Tzn. Hamilton mógł jechać minimalnie bardziej z prawej stronie toru, a Verstappen mógł minimalnie wolniej skręcać w prawo. Ciekawe jaki będzie werdykt, ale sprawa nie wydaje się być aż tak oczywista jak niektórzy tu sugerują
9
@Boogmacher Isco w formie ta zjawisko występujące tak często jak mamuty
2
@GuerillaAthletic Ale po co to robić? Żeby przez chwilę przykuć czyjąś uwagę? Nie mogę zrozumieć tej wszechobecnej maniery wpieprzania się na afisz. Człowiek przez takie zachowania kompletnie się dewaluuje. A te pseudo priorytety życiowe już zakorzeniają się od dziecka, kiedy to dzieciaki podchodzą do wszystkiego bezkrytycznie i nie ma czasu na zbudowanie systemu wartości.
5
@michal26 Podoba mi się Twój wpis. Przeraża mnie co ludzie są w stanie robić dla lajków, albo kasy. Godność osobista już dawno została przehandlowana. Najgorsze jest to, że gdybyś powiedział takim dziewuchom, to co napisałeś tutaj, one nie miałyby pojęcia o czym mówisz, a pewnie przypuściłyby kontrujący atak. One żyją w totalnie pustym świecie.
Ja mam podobne obiekcje do ludzi, którzy zostali niewolnikami własnych telefonów I Netflixa. Trudno mi zaakceptować sytuację, kiedy to nie ludzie decydują o sobie (rezygnują z tego), tylko pozwalają korporacjom narzucać sobie styl życia. Rezygnacja z życia prywatnego i szacunku do samego siebie są skutkami ubocznymi.
Najgorsze, że tego nie zatrzymamy.
7
@KSSniper We czwartek - to już będzie 12-tygodnica. Ależ ten czas pędzi
1
@geass Albo zerkać raz na jakiś czas na to co się ogląda odrywając wzrok od telefonu. Nie ma mowy o tym, żeby obejrzeć rzetelnie mecz gnijąc w telefonie. Potem człowiek nie wie co się naprawdę działo mając w głowie nie poskładane strzępki obrazów. Gdzieś tam już nie raz i nie dwa były podawane dane o ile sama obecność telefonu pod ręką zmniejsza koncentrację na tym co robimy, nie mówiąc o jego używaniu.
Co do pokazanej sytuacji, na pewno wszyscy oglądają mecz, ale jakimś cudem, w tym jednym momencie mieli wizję i olśnienie i wyciągnęli telefony by zrobić zdjęcie. Już to widzę. Dla mnie to typowe współczesne kapuściane głąby, które nie rozstają się z gadżetem bo są uzależnieni. Ludzie zdurnieli
0
@takisobiektos Może działać tu już zmęczenie postsezonem.
2
@osa91 2 sezony temu opinia była taka, że Lenglet to dobry zakup za nieduże pieniądze. Ja ciągle mam na uwadze, że Lenglet zaliczył regres pod okiem trenera nie najwyższych lotów, a mam też uwagi co do rozwoju innych piłkarzy pod okiem tego samego szkoleniowca. Na pewno zasługuje Francuz na kolejny sezon - w dobie braków finansowych trzeba liczyć na odbudowanie się Lengleta.
0
@Colon Ja jestem wrogiem polityki zawstydzania tych, którzy jedzą mięso, w końcu jesteśmy wszystkożerni, więc nie przejmuj się specjalnie. Ale interesująca robi się kwestia przetrwania człowieka w liczbie 8-10 miliardów i jego wyżywienia na taką skalę. Przy pewnych zmianach klimatycznych, może stać się to palącą kwestią, problematyczną do rozwiązania. Póki co doceniajmy dobrobyt i pełne półki, przecież nie musi być tak zawsze, z różnych względów. Ach, te zraziki.
0
@AmigoBlancos @Colon
Jeśli przez dłuższy czas nie je się mięsa, można się od niego odzwyczaić, a owsianka z rodzynkami, bananem czy innymi owocami smakuje lepiej. Kwestia przyzwyczajenia organizmu. Sam lubię boczek, ale czasami wolę taką owsiankę.
Jeśli mięso będzie kwestią światopoglądu, to tak właśnie będzie. Jeśli to będzie dotyczyć kwestii obiektywnych dot. ograniczonych możliwości hodowli, to może nie być wyboru.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale wskutek przemysłowej uprawy roli i monokultur wydajność gruntów rolnych zmniejszyła się już o ok 10% i ciągle spada, co źle rokuje na przyszłość
1
@Khajio Człowiek ma się zastanawiać nad nieznaczącym sparingiem w lipcu? Wszystko ok?
1
@kubix05 "Gdzie ci mężczyźni?"
2
@michaleu Oby to podtrzymali
3
@PauCasals I taką twarz, zawsze ale to zawsze, powinien mieć Kościół - nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do charakteru swojej działalności. Szkoda, że jest inaczej.
0
@Encore Wg mnie Ivan spisał się bardzo dobrze, ale nie aż tak spektakularnie. Jednak Modricia uznałbym za serce tej reprezentacji. Uwielbiam grę Modricia, jego arsenał zagrań stoi na wyższym poziomie niż Rakiety.
0
@Boogmacher Czyli trochę prowokowałeś, rozumiem? Ok, wspaniały sezon miał wtedy Modrić - może nie tyle indywidualnie w Realu, tu bardziej decydowała przynależność do zwycięskiego Realu. Ale na najbardziej prestiżowej imprezie zagrał koncert. Ja byłem nim zachwycony - zawsze broniłem tego bardzo dobrego wyboru na gracza roku. A Leo podobnie teraz, wszędzie grał bardzo dobrze lub znakomicie i załatwił z kolegami ważne trofeum dla Argentyny po 28 latach. Cos pięknego.
Mnie ta Złota Gała wali, cieszę się szczęściem Messiego.
0
@Encore Tu można różne argumenty przytaczać. Faktem jest, że Varane był jak Modrić w zespołach odnoszących sukcesy, ale Modrić był spektakularny na MŚ.
Real defensywę w LM miał relatywnie słabą, a kto był szefem z dwójki Ramos-Varane wszyscy wiemy. Wiemy jak Varane wygląda w wielu meczach bez Ramosa.
Modricia nazwałbym zdecydowanie opoką swojej reprezentacji, Varane - nie. Choć akurat Varane wtedy zaliczał chyba ostatni tak świetny sezon stąd uzasadnione rozważania w kontekście Złotej Piłki. Od tamtej pory zaliczył jednak spory zjazd.
9
@Boogmacher Z PSG - kłamstwo, 2 gole, świetna asysta do Dembele na 2:0 w pierwszym meczu. Dodatkowo bardzo dobry mecz w rewanżu.
Świetny poziom w La Liga.
Miażdżąco najlepszy na Copie plus triumf końcowy.
W mojej opinii Złotą Piłkę Modricia podważają tylko ignoranci. Ale Twój opis Messiego jest też bardzo ignorancki i amatorski.