0

@Seneka No to dokładnie tak jak u nas. Winni byli piloci którzy pod naciskiem zgodzili się na lądowanie. Nikt kto ma więcej niż dwie szare komórki nie podważa tej wersji.

2

@stone80 nie, chce żeby składka wynikała z tego ile ktoś zarabia (jaką ma umowę) a nie z tego ile ma dzieci. Można zachęcać ludzi do posiadania dzieci mądrymi programami socjalnymi, dostępnością żłobków i przedszkoli czy ułatwiając kobietom powrót na rynek pracy po ciąży. Ale nie jest rozwiązaniem kolejne grabienie klasy średniej która już i tak tyra na te wszystkie socjale.

2

@ViscaelBarca2007 xD o skurwesyn co mie ma wstydu

1

@Seneka no co zdziałali? Skazali "zaocznie" 3 osoby za ewidentny atak rosyjskim sprzętem na ich cywilny samolot. Ale efekt. My mieliśmy skazać brzozę i mgłę?

1

@Kazragore z drugiej strony dla wierzycieli lepiej żeby nie skoczył i oddał hajs :D

6

@AduŚ07 i co dostaliśmy sfabrykowane ciała bez dziur po kulach?

1

@Roobo no i po co tyle służb do niego marnować? Skacz typie albo do ciupy

0

@ferdas_rawa Ja nie mam żadnej umowy :D Niestety obywatele płacą składki na moje chorowanie. Na wasze szczęście na emeryturę nie będziecie musieli :D No fikcja, fikcja, ja wiem, tylko uzależnianie teraz wypłat emerytur od ilości dzieci jest zwyczajnie nieuczciwe.
A z OFE pieniądze są na indywidualnych subkontach ZUS z tego co wiem.

2

@clyde bede rzygoł

0

@Inko nie wiem kto jest targetem takiej restauracji... żenada kompletna

0

@directedbyfcb o kurde xD nie wpadł bym na tak debilny koncept no ale ok co kto lubi

1

@Batys bardzo dobrze, w dumie się poprzewracało tym wanna be influencerom. 200 obserwujących na tiktoku i chłop będzie reklamę knajpom robił za darmowe żarcie xD

0

@Messibestplayerintheworld no praktycznie nie gra więc nie ma się co dziwić chłopakowi

2

@Tasde mi się wydaje że trzeba by odwołać cały TK i wybrać nowy ale większością 2/3 głosów. Albo by znaleźli sędziów którzy pasują wszystkim albo cyrk by trwał dalej. Gorzej i tak nie będzie

1

@Gary i to się szanuje, swoich trzeba wspierać :D

1

@macio_944 Ta no, dziadek ja odwołuje to wszystko co pisałem :D

0

@MessiForeverTheBest W zasadzie według najbardziej prawdopodobnej teorii, to nie ma tu słowa kłamstwa :D

1

Ej ja tak kategorycznie się opowiadałem za Yamalem w dyskusji Yamal vs Olise a tu się teraz okazuje, że pan Francuz się urodził tego samego dnia co ja w grudniu xD Nie no dobra Olise GOAT! :D

0

@Dari0G Może za znieważenie wizerunku czy coś? Jakby co ja nie zgłaszałem :D

9

Mam totalnie inne wrażenia z gry Olmo no ale ja oglądałem mecz tylko na żywo bez żadnych powtórek czy oglądania drugi raz, może taki "test oka" zawodzi w tym przypadku.

3

@bartulek98 Ale przecież można wyjechać w Bieszczady i sobie żyć powoli w komunistycznej biedzie, jedząc chleb z masłem, naprawdę nikt nie broni. Takie romantyzowanie tego syfu jak mój teściu, może i nic nie było ale chociaż każdy był biedny po równo...
Taka presja, takie szybkie życie, takie wszystko niezdrowe, a średnia długość życia ciągle rośnie, zagadka kosmosu

5

@Roobo Myślę, że Roman jest od zbyt dawna zbyt blisko wszystkiego żeby go tak łatwo spuścić. Myślisz, że Kaczyński nie chciałby spuścić takiego Kamińskiego czy Ziobry? Pewnie, że tak, ale nie mógł bo byli zbyt blisko i za dużo wiedzą. Myślę, że tutaj sytuacja jest podobna

4

@CLS63AMG Problem jest taki, że zwykli podatnicy, przedsiębiorcy, którzy najwięcej dają do tego chorego systemu, w końcu nie wytrzymają i powiedzą dobra wywalone lepiej otworzyć firmę w Czechach albo w ogóle ograniczyć działalność bo po co to robić? Nie dość, że składają się na 800+ 300+ 1500+ to jeszcze teraz mają dostać dodatkową opłatę bo nie chcą mieć dzieci? Przecież to jest absurd.
Oczywiście, że cały system jest do zmiany, ale nie można w kółko doić klasy średniej bo i tak prawie już zniknęła... Trzeba się wziąć za ogromne korporacje i najbogatszych i tyle.

2

@CLS63AMG No czyli nie normalnie. Bo jak opłacam wyższą składkę to powinienem dostawać wyższą emeryturę :D Dodam tylko jakby ktoś pisał, że dyskutuję tutaj pod swój benefit, no nie, ja do emerytury, z dużą dozą prawdopodobieństwa, nie dożyję także cokolwiek w składkach zapłaciłem zostanie w systemie bezpowrotnie. Niestety składacie się na moją rentę no ale co zrobić
Zamiast zastosować najprostsze rozwiązanie czyli podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn to szukasz kwadratowych jaj i jakieś dodatki za brak dzieci.

3

@mrboom "Wyższa emerytura w zależności od liczby dzieci oraz niższa emerytura za brak dzieci (a możliwość ich posiadania zachodzi)". A ja ci mówię - dokładnie taka emeryturą na jaką sobie zapracowałeś składkami.
Albo w ogóle może niech nikt nie pracuje tylko niech wszyscy siedzą w domach i robią dzieci. Zobaczymy jak to zadziała

5

@Kozinho. Ja zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Ale nie może być tak, że państwo przez 40 lat od ciebie ściąga składki a ostatecznie mówi ci no sorry nie miałeś dzieci więc nic ci się nie należy xD

3

@wyrek Ale to jest problem państwa a nie mój :D Płacisz składki - masz mieć zapewnioną emeryturę, proste.

4

@Deathwing112 Otóż to. A państwo ma się martwić jak to ogarnąć... A nie człowiek mnożąc się jak królik bo może wtedy emeryturę będzie miał. Co to w ogóle za rozumowanie

9

@Hosh @CLS63AMG @Tusiek27 @wyrek Dobrzy jesteście xD Rozmawiacie z byłym pracownikiem ZUS, tak tylko dodam, jakby ktoś dalej myślał, że nie wiem jak działa system emerytalny w Polsce.
Tylko, że to jak fizycznie działa nie ma żadnego znaczenia. Każda osoba pracując i opłacając składki zawiera jakby z państwem umowę. Legalnie pracuje, płacę składki a w przyszłości państwo wypłaci mi emeryturę jak już przestanę pracować. Nie dlatego, że mam dzieci albo nie mam, tylko dlatego, że legalnie pracowałem i opłacałem składki i przyczyniałem się do wzrostu PKB! To nie ma nic wspólnego z tym czy dana osoba ma dzieci czy nie.

10

@CLS63AMG Nie, gówno prawda, każdy sam pracuje na swoją emeryturę przez kilkadziesiąt lat opłacając składki. Jeśli byłoby tak jak piszesz to każdy by dostawał taką samą emeryturę niezależnie od tego jaki ma staż pracy i ile składek odprowadził. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że system jest niewydolny ale to niczego nie zmienia. Każda pracująca legalnie osoba ma prawo do emerytury na którą sama odkładała pieniądze!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?