0

No właśnie to jest plus. No a poza tym atmosfera eh ;) No ale Ramon chyba zasnął, też by się można położyć już. On pewnie jutro stwierdzi, że wydał na wyjazd 500zł żeby sobie przez 90min tylko na Sergio patrzeć :D

A i jeszcze jedno. "kolego" tomaszów maz komrpomitujesz nasze miasto...

0

Przepraszam za jeszcze jeden post.

Poza wszystkim nie wydaje mi się żeby ktoś jechał na mecz specjalnie po to żeby 90 minut patrzeć na jednego zawodnika... Dlatego w życiu nie uwierzę, że Ramon tak bacznie śledził poczynania Sergio bo na pewno też kierował wzrok za akcją, za piłką.

0

No nie wiem, jak mówię na żywo obsorwuję tylko mecze siatkówki i wiem, że to nie to samo bo nawet w tv jesteś w stanie ogarnąć całe boisko, ale już z trybun nie wychwycisz takich szczegółów jak piłka po bloku, out/pole itp. Tak samo jest w przypadku piłki. Może i ogólny ogląd jest lepszy, ale nie dasz rady dostrzec niuansów ;)

0

overhead

Xavi i Iniesta są najlepszymi pomocnikami na świecie, a Valdes najlepszym bramkarzem. Z czym masz problem ?

0

nienajlepszym*

0

Dobra ziomuś tylko stwierdziłem fakt. Prywatnie nawet się nie znamy. Mniejsza o to. Jeśli nie siedziałeś za bramką to na pewno w jakimś nie najlepszym miejscu bo takie zazwyczaj dostają kibice gości. I nie powiesz mi chyba, że przed telewizorem widzisz mniej niż w czasie oglądania na żywo z trybun ?

0

O ostatnio widzę Pyrzo ostro się wspieramy na forum :D Wspólny front. Jak mnie cieszy, że z kimś inteligentnym i na poziomie ;)

Ramon patrz myślałem cały dzień, normalnie od kiedy pojawił się news głowił się co by tutaj odpisać krytykującym Sergio. Powiem więcej ! Nie zjadłem przez to kolacji.

A żeby nie było kompletnie nie na temat to napiszę jeszcze to co już padło czyli, że egoizm Messiego w tym akurat meczu był w pewien sposób wymuszony biernością innych. Ale ocenę bym zostawił ponieważ nie ma połówek.

0

Ja tam już się nie przjmuję i uważam, że takie samo podejście ma do tej sprawy Victor. Dobrze zna swoją wartość przez to co osiąga z klubem i przez to jak jest traktowany przez Katalończyków i innych prawdziwych kibiców.

Niemniej powołanie jak najbardziej się należy. A tekst Zbigniewa, że składu się nie zmienia na mecze towarzyskie to jest jakaś kpina... A po co jest mecz towarzyski ? Właśnie po to żeby sprawdzić szeroką kadrę dlatego bardzo często na drugą połowę wychodzi cała druga "11".

0

Nie dość, że jest fenomenalnym stoperem to jeszcze dobrym duchem drużyny w wersji DJ Piquer :) Bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła bo moim zdaniem Gerard będzie już tylko lepszy.

A co do tych klauzul odejścia to wiadomo, że są one tylko po to jakby zawodnik chciał odejść z klubu, a klub by tego nie chciał. A nie trzeba mówić, że naszym wychowankom bardzo zależy na klubie i chcą dla Niego jak najlepiej. Jeśli obie strony tzn i klub i zawodnik zgadzają się, że dalej chcą kontynuować współpracę, a jaki klub i tak składa za tego zawodnika oferty to klub może nawet krzyknąć miliard euro i nikt nie ma prawa się z tym nie zgodzić.

0

Jesteście wręcz żenująco nieobiektywni w ocenie Sergio (oczywiście nie redaktorzy, ale oceniający w postach pod newsem). Z Tobą Ramon od razu nie rozmawiam bo zaraz mnie wyzwiesz, że nie byłem na meczu i co ja tam wiem. A ja uważam, że siedząc na trybunach (prawdopodobnie loża za którąś bramką) widzisz jednak znacznie słabiej to co się dzieje na boisku niż my którzy mamy podgląd z najlepszych kamer na świecie. I jeśli chce się oceniać występ poszczególnych zawodników, a nie czuć atmosferę itp. to zdecydowanie lepiej zostać w domu i dysponować obrazem z kamer...

Najlepszy w destrukcji (wśród pomocników), najlepszy w ofensywie (wrzutka w pole karne, szybka gra z pierwszej piłki, pojedynki 1 na 1). Jak można mu wystawić ocenę taką samą lub gorszą od dwóch pozostałych pomocników ?

Henry - po Jego wejściu gra się ożywiła, ale było to też zasługą zejścia Iniesty do środka i opadnięcia z sił graczy VFB. Ale nie winił bym go tak bardzo bo Maxwell zagrał bardzo mizerne spotkanie więc nie było wsparcia, a poza tym większość naszych akcji szła drugą stroną boiska.

Zlatan - klasycznie, zgadzam się z Pyrzo. Albo my wymagamy za dużo albo Wy za mało... Ja jednak obstawiam, że Wy za mało (nie umniejszając panom redaktorom niczego). Jednak za ważną bramkę z bólem dałbym 6.

0

Ale na Camp Nou średnio przychodzi teraz po 50-70 tysięcy ludzi i Oni też dopingują swój klub, a atmosfera przypomina bardziej tą z meczów ligi siatkówki w Polsce i to jest jak najbardziej na plus. Był okres gdzie jeździłem na każdy mecz Skry Bełchatów i z hali po prostu nie chciało się wychodzić... A nie było żadnych rac, bluzgów, wyrywania krzesełek itp.

0

To była tylko moja ocena jak wszystko co piszę, więc jak najbardziej uważam, że dla Ciebie mogę nie mieć racji. W kwestii polityki ja będę konserwatystą i swojego zdania nie zmienie. I żebyśmy się dobrze zrozumieli - polityka to nie tylko lewica, prawica, utożsamianie się z opcjami politycznymi. Jeśli mówię o polityce w kontekście FC Barcelony to mam na myśli szerszą perspektywę;)

No, ale każdy ma prawo do swojej opinii. A ja nawet jakbym był w mniejszości zdania nie zmienie.

0

to nie jest argument*

0

Bo wolę na polskie stadiony nie chodzić, a po drugie polską ligą się nie interesuje. A na prawdziwym stadionie czyli Camp Nou byłem nie raz...

Prawdziwa atmosfera to nie jest dla mnie banda idiotów drących mordy i podpalających race... Doping na Camp Nou jaki jest obecnie bardzo mi odpowiada.

Na wyspach ten system funkcjonuje ale trenerzy mają od tego "miliony" asystentów bo na prawdę ciężko trenerowi np latem jeździć po Amerykach czy Azji i oglądać potencjalne wzmocnienia. Ja uważam, że u nas funkcja dyrektora sportowego działa jak najlepiej i oby tak pozostało.

Już pisałem, że Barcelony nie da się odciąć odpolityki ! Koniec i kropka. Nie ma ze mną dyskusji w tym temacie. A według mnie tylko otumaniony mrzonkami Rosella baran może napisać, że Laporta toruje sobie drogę do polityki poprzez prezesurę w Barcelonie...

A co do Twoich pierwszych żenujących zdań to zwrócę Ci tylko uwagę, iż argument, że "w Anglii się to sprawdza" to jest argument, a przynajmniej nie do poważnej rozmowy. Żegnam, dobranoc

0

Uważam, że w takim klubie jak Barca puchary są tylko dodatkiem i przychodzą same... A nie wątpię, że coś jednak z poprzedniego sezonu powtórzymy

0

Zakład. Real dojdzie maksymalnie tak samo daleko jak Barca, chociaż i w to mocno wątpię. Ich mecz był niezły, ale nie porywający. Gdyby nie Cristiano Ronaldo to było by im znacznie trudniej. No i karne z kapelusza mhm poezja;d

Ja kocham Barce za styl, za wychowanków, za Katalonię, za bycie więcej niż klubem, za historię, za wszystko! Nie chciałbym żeby przyszła jakaś wielka ilość zmienników z wielkimi nazwiskami. Perspektywiczni młodzi zawodnicy + La Masia, nawet jak będzie to kosztem kilku sukcesów, to dla mnie sukcesem będzie trzymanie się swojej filozofii.

0

A mnie boli to, że co drugi "kibic" na tej stronie chciałby z Barcy zrobić drugi Real. Na prawdę przez noc przemyśl to co tu piszesz i czy czasem nie pomyliłeś klubu któremu chcesz kibicować.

0

Ale jest wystawiany jako ofensywny pomocnik przez Guardiolę chyba, że Barca w magiczny sposób w kilku meczach tego sezonu grała systemem z dwoma DMami

0

Za Ibre oczywiście Bojan. A moim zdaniem nawet powinien być układ za Bojana Ibra... Bo Szwed zdecydowanie nie umie grać naszym "trybem". Ewentualnie dawać tu tego Keirrisona i niech pokaże co umie.

0

Za Inieste i Xaviego mamy Sergio, Keite, Dos Santosa, Thiago bardzo perspektywiczni zawodnicy. A żeby pozostać przy filozofii Barcy w jakiś sposób muszą się rozwijać. Chyba lepiej będą to robili pod okiem najlepszych na świecie, w dodatku także Katalończyków niż w portugalskich, hiszpańskich czy szkockich średniakach.

0

Jak można wymać, że ktoś wejdzie na boisko za trzech z pięciu najlepszych piłkarzy świata i będzie grał lepiej od Nich ? Musiał by być lepszy od "najlepszości" ... Trochę bez ładu i składu. Wiadomo, że Barca nie grała by tak samo jakby naraz odpadli Ci trzej piłkarze, ale mamy na prawdę mocnych wychowanków, którzy są w stanie zastępować w/w wirtuozów.

0

1. I czym jeszcze będzie zajmował się trener i Jego pomocnicy ? Sadzeniem marchewki żeby gracze mieli co na obiad zjeść w klubie ? Trener ma się zajmować treningami i motywacją zawodników, a nie jeszcze lataniem i obserwowaniem ewentualnych nabytków (czego może nie dostrzegacie, ale właśnie to robi Txiki).

2. Żadnej skrajnej głupoty tylko ja mam po prostu taką opinię, że Barcelona jako klub od zawsze była "zaangażowana" politycznie i wielką głupotą jest zmienianie tego. W tej kwestii mnie nie przekonasz bo już rozmawiałem z rodowitymi Katalończykami i zgadzali się ze mną (ale i z takimi którzy się nie zgadzali, szanuję każdą mądrą opinię). A czy Laporta jakoś bardzo dzięki klubowi wybija się do polityki ? Angażuje się politycznie, to prawda, ale czy dzięki klubowi ? Bardzo sporna kwestia według mnie.

3. Absolutnie się nie zgadzam. I nie pisz mi tutaj, że to są najlepsi kibice bo dla mnie najlepsi kibice to tacy którzy teraz przychodzą na Camp Nou. Czasami brakuje trochę większego zaangażowania, ale w moim odczuciu są to tylko chwile. A BN byli zwykłymi wandalami jakich pełno na naszych polskich stadionach... W żaden sposób nie jesteś mnie w stanie przekonać, że tak nie jest.

4. No chyba mi nie powiesz, że Rosell ma zamiar kontynuować taki model zarządzania klubem ? Uważam, że kandydaci popierani przez obecny zarząd dużo bliżej trzymali by się obecnej linii niż w/w pan i moim skromnym zdaniem dla klubu byłoby to dużo korzystniejsze

0

Każdy byle nie On... Główne zarzuty -

1. Zlikwidowanie pozycji dyrektora sportowego czyli de facto odpowiadanie prezesa za tranfery

2. Odcięcie klubu od tożsamości katalońskiej

3. Zapowiadane ponowne wpuszczenie na trybuny Boixos Nois, co byłoby kompromitacją

4. Zaburzenie rytmu wypracowanego przez Laportę, sprawdzającego się w praktyce

0

Bo Yaya to mądry człowiek, a nie jakiś baran który będzie płakał bo dostaje trochę mniej czasu niż Sergio. Myślę, że Toure doskonale rozumie na czym polega myśl trenerska Pepa, którego z resztą nazywa wspaniałym trenerem. Uważam, że żadna wymiana nie będzie miała miejsca... Yaya chce grać w Barcie, a Barca potrzebuje Yaya.

A no i nie uważam(to do kolegi niżej) żeby Henry odszedł po tym sezonie.

0

Nie napisałem, że inteligentami tylko inteligentni, a to różnica ;)

Nie jestem jasnowidzem, ale jestem obserwatorem... I widzę co się dzieje

0

Tak, pisałem już o tym, ale nic się nie stało ;)

bazooka

Nie uważam żeby Zlatan był angielską szynką jak to ładnie ująłeś. Uważam, że jest chamem boiskowym co niestety udowadnia.

Mamy prawo krytykować Zlatana w czasie sezonu, mamy prawo uważać, że przez Niego Barca gra źle, mamy prawo bronić naszych tez argumentami.

Co za różnica czy pod koniec sezonu czy teraz. Jesteśmy inteligentnymi ludźmi, jeśli w drugiej części sezonu Barca będzie grałą porywająco ze skutecznym i walecznym Zlatanem to oboje z Pyrzo (nie chcę mówić za Niego, ale jestem w 99% pewien) stwierdzimy, że jednak się zaadoptował i transfer wyszedł nam na dobre.

0

Tylko, że jeśli Zlatan nie zagrał by ręką w ogóle nie mogło by być mowy o strzale i ręcę zawodnika VFB

0

FCBP nie jest stroną traktującą o Barcelonie, tylko oficjalnym fanklubem ;) Niemniej na meczu mnie niestety nie było (kiepskie finanse ostatnio) dlatego nie piszę nic więcej.

0

Haha :D Uważasz, że Ibra pogra u nas 5-6 lat ? Życzę powodzenia ;)

0

No jakby Kapitan się nie zatrzymał w dobrym momencie to by było ciężko a Lehman pewnie znowu by dostał czerwoną w meczu przeciwko nam xd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?