Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@DaPi Sam fakt że myśli mnie już zaskakuje ;)
1
@Witekk10 na szczęście przed meczem grałem sobie w Factorio i wróciłem do gry zaraz po spotkaniu. To pozwoliło mi oderwać myśli :)
1
@Grzesior667 Słyszałem już tyle przedziwnych usprawiedliwień dla niego, że zwyczajnie mi się znudziło czytanie tej fantastyki. Cieszy mnie że zagrał lepiej niż przeciętność do której nas przyzwyczaił i na tym zakończmy temat.
@Lamora jest mi obojętne gdzie gra - byle były efekty :)
2
@Grzesior667 @Lamora Tyle że mając Dembele na prawej (przykładów jest aż nadto) też się nie podłącza.
6
@IAmBackCules przyzwoite zawody. Trochę zabawny jest fakt, że na lewej stornie chętniej podłącza się do ataków niż na prawej :D
34
Wczorajszy mecz to było kuriozum. Do 25 minuty powinniśmy przegrywać przynajmniej 0:2 ale rywale chyba uparli się aby nie strzelić nam bramki. Tymczasem pierwszą połowę kończymy 3:0. Do tego Lahoz, który najwyraźniej jest zbyt tępy aby skorzystać z takiego narzędzia jak VAR przez co dwóch zawodników dostaje czerwo (Dembele za głupotę, ale niedopuszczalne jest aby to sędzia był prowokatorem takich akcji - nie jeżeli ma do dyspozycji takie narzędzie jak VAR...).
Fajnie że są emocje - po to się przecież ogląda piłkę. Ale to nie był mecz tylko cyrk. Tylko czy klaun z gwizdkiem jest jeszcze zabawny?
16
Te artykuły mnie rozwalają...
Zaraz będzie sensacja - Puyol od prawie 7 lat bez choćby minuty!!
1
@Adamski69 bardzo bezpieczne - świetnie wypada w większości testów.
0
@BigShaq może MatS po najbliższych meczach rzuci kadrę w diabły? :P
6
@dzagos Nie wiem ale to na pewno wina Valverde ;)
1
@kerouac Jak stawiasz na Real a nie na Barcelonę to co się dziwisz? :P
12
@Robertinho Ale ta reklama Viagry to już nie problem? :P
1
@ArterkHD Sentyment to nie jest dobre słowo. Jest mi obojętna ale zabawnie było ją spotkać...
... na porodówce. Odbierała poród naszego syna :D
3
@Puyolex wybierz studia które Cię interesują a potem kręć się w temat zajęć :p
3
@VenoM Zapewne dlatego 4 ostatnie mecze nie załapał się nawet na ławkę
2
@Jordi10 Już dawno jest :P
1
@Barca_Big_Moment Szkoda, no nie? Ale z drugiej strony może wygląda tak źle na treningach że na ten moment nie ma sensu dawać mu szansy?
2
@DonMatteo901 Te wybory przypominają mi ostatnio sytuację w której pyta się skazańca, kto ma wykonać wyrok...
Nie mam pojęcia czemu Semedo gra na lewej. Może ma lepszą lewą nogę niż S. Roberto a może EV woli aby chociaż prawa strona funkcjonowała w miarę poprawnie. Kto to wie? Możliwe że powód jest zupełnie inny - chętnie bym się tego dowiedział. Jest to dobre pytanie na konferencje prasową ale dziennikarze ostatnio wolą zadawać pytania głównie głupie czy wręcz abstrakcyjne.
2
@Darshan1010 A kto deprecjonuje Ajax? Za dużo sobie kolego dopowiadasz. Ja deprecjonuje Valencię - i to nie ogólnie tylko w ich stanie na dziś, bo w zgadywanie co będzie za 2-3 miesiące bawić się nie lubię.
1
@DonMatteo901 Semedo to nasz najlepszy PO? Dobrze zrozumiałem? :)
1
@masa11 może frytki do tego? :)
1
@Darshan1010 chyba nie słyszałeś co się obecnie odwala w tej Valencii? :)
0
@hen0x Wiecznie to samo. Próbujecie szukać banalnie prostych rozwiązań spodziewając się że rywale nic nie zmienią jeżeli my zaczniemy grać inaczej...
Sorry ale to jest mega płytkie myślenie. Każdy nasz kolejny rywal próbuje wykorzystać nasze bolączki - jeżeli zabierzesz jednego zawodnika ze środka pola to rywal automatycznie pójdzie do pressingu wiedząc, że zmusi nas tak do biegania czego robić nie umiemy i nie lubimy. Jeżeli rywal sam się nie zabiega (Inter wczoraj zrobił 10 km więcej niż my) to granie 4231 jest strzałem we własną stopę. Chyba że musimy np. gonić wynik - wtedy ryzyko może się opłacać. Ale ryzykować tak w lidze? Czyste wariactwo...
1
@hen0x A odpowiedź jest bardzo prosta. Mianowicie nie wszyscy nasi rywale ustawiają zasieki na wysokości własnego pola karnego. Większość zespołów próbuje jednak powalczyć w środku pola i stosować wysoki pressing. A warto zauważyć że w tych pojedynczych sytuacjach kiedy Inter wczoraj w drugiej połowie wyszedł do pressingu to nie udawało nam się ich łatwo ominąć.
433 jest zdecydowanie najbliższe równowadze między obroną a atakiem. Daje też możliwość przejścia na bardziej ofensywny wariant - jak np. wczoraj.
0
@ViscaBarca123 To zaczyna wyglądać jak otwarty bunt załogi. Bartomeu powinien się teraz zacząć zastanawiać czy nie ma przypadku w tym, że akurat na początku października wychodzi bagienko. Może by się tak ewakuował? :)
0
@VenoM Zapewne tak się skończy. Ale Wague grał trochę w kadrze na lewej stronie - może dostanie szansę?
4
@BaRcA!FaN Cou gra na 10 (pozycji Leo) i akurat wczoraj to szału nie robił.
1
@Chwytliwy tak jak napisał @Striker - ja mam nr w play - wszedłem na play24 i poblokowałem. Sms nie przychodzą. Czasem tylko dzwonią z mojego poprzedniego banku albo z jakimiś ankietami ale to na bieżąco blokuje numery i po sprawie.
11
Jestem jak najbardziej za tym transferem. Vidal fajny chłop, wojownik jakich mało ale jak ma pełnić funkcję podgrzewania ławki to aż mi się serce kraje.
1
@VandaI
rozliczenie transferów w uproszczeniu:
"cenę" zakupu (145) dzielimy przez okres obowiązywania kontraktu (5,5 sezonu) - jest to średnia roczna amortyzacja. Cou spędził u nas 1,5 sezonu. Łatwo policzyć w takim wypadku cenę minimalną za jaką opłaca się sprzedać zawodnika aby nie być stratnym (bardzo istotny element głównie w ffp). W tym wypadku mogliśmy go sprzedać (w lecie) za 105 baniek bez straty w bilansie transferowym.
Cou spędzi sezon w Bayernie i dodatkowo dostajemy za to 8,5 mln Euro. W kolejne lato możemy sprzedać go bez straty za około 79-80 baniek. Jeżeli więc uda się go sprzedać za 120 to jesteśmy około 40 baniek do przodu w bilansie transferowym (jeżeli dodamy opłatę za wypożyczenie to wychodzi nawet niecałe 50 baniek).
Oczywiście jest to ogromne uproszczenie. Nie da się tego rozpisać w dwóch krótkich akapitach. Nie jestem też specjalistą w tym zakresie - ot poczytałem kiedyś trochę o tym jak to się rozlicza. To tylko taka symulacja, która ma zobrazować, że błędne jest rozumowanie w stylu "Zawodnik X przyszedł z 50 baniek, jeżeli po 3 sezonach sprzedamy go za 30 to jesteśmy 20 baniek w plecy".
Nie biorę też pod uwagę zmiennych przy transferze, które - chcąc, nie chcąc - muszą mieć wpływ. Warto też zwrócić uwagę, że te kwoty nie mówią nic o posiadanej przez klub gotówce. Ale to jest akurat (paradoksalnie) mniej istotny element.
* dane z transfermarkt