Azi

4

@DaPi Od 5 jeżeli już...

Azi

0

@kuz Zgadzam się - zagraliśmy fatalnie. W ostatnich 6 sezonach ogólnie gramy tragicznie i tylko cudem udało się wygrać LM w pierwszym sezonie Lucho. Potem lał nas już każdy.
Tylko że to nie ma nic wspólnego z tym co napisałem :)

Azi

0

@MiczenS Nie prowokuj ludu, bo będzie Ci się to odbijać ;)
Zresztą są na to regulaminy - chyba :P

Azi

0

@wajcha Do czego pijesz kolego? Bo nie rozumiem za grosz o co Ci chodzi...

Azi

0

@wajcha Podziwiam upór. Nic nie rozumiesz ale dalej robisz z siebie głupka :D

Azi

0

@wajcha To jedno zdanie pokazuje że Ty nie zrozumiałeś ani słowa z mojego pierwszego postu...
"Tak, chce marnowac czas i o tym pisac, tak samo jak i Ty marnujesz czas piszac posty o tym, ze dziwisz sie, ze ktos krytykuje druzyne po wczorajszym meczu, mimo ze go wygralismy."

"Czyli dopoki zgadzacie sie z moja opinia to zapraszam do dyskusji, a w innym wypadku won."
Cooo? :D
To nie jest przytyk - ile Ty masz lat że wyciągasz takie dziwne wnioski? :D

Weź poczytaj moje wypowiedzi w innych tematach. Bo nie rozumiesz o czym napisałem pierwszy post, wymyśliłeś sobie jakieś bzdury i teraz wałkujesz ten dziwny temat z uporem godnym lepszej sprawy.

Azi

0

@Maniek9444 z tego krótkiego opisu wynika że chłopakowi potrzebny jest odwyk. I to raczej szybciej niż później.
Przypuszczam że są jakieś infolinie z pomocą dla uzależnionych i ich rodzin (nigdy nie potrzebowałem i nie szukałem). Najlepiej zadzwonić i skonsultować się z kimś kto ma doświadczenie w podobnych przypadkach.

Azi

0

@wajcha "Wiec nie wmawiaj mi teraz, ze odnosiles sie do jakiegos tepego hejtu."
Co mają wstawione cytaty do Twojej odpowiedzi. Nic nie rozumiem...

"Nie podoba mi sie styl i mam zamiar o tym pisac."
Ja Ci bronię? Jeżeli podchodzisz pod kategorię osób o których napisałem w pierwszym poście to po prostu się dziwię że chce Ci się marnować czas na takie głupoty.

"Nie wszystko jest czarno-biale i przyjmij do wiadomosci, ze nie kazdy musi sie z Toba zgadzac."
Błyskotliwe ale wyobraź sobie że tak oczywisty fakt przyjąłem do wiadomości już wiele lat temu. Nie wiem czemu masz w tej kwestii wątpliwości.
Ostatnie zdanie to nie jest pytanie - to Twoja sprawa i w ogóle mnie nie interesuje dlaczego masz takie zdanie a nie inne.

"Ty nie widzisz problemu, ja widze."
Matko i córko. Ale poszalałeś z nadinterpretacją :D

"Mnie nie satysfakcjonują szczesliwie wygrane z druzynami z 4 koszyka."
Super. A mnie nie interesują Twoje opinie - nie wiem czemu uważasz że jest inaczej.

Azi

0

@Fake69 Nie siedzę w ich głowach. Ale mentalność nie jest ich najmocniejszym punktem, co pokazała druga połowa rewanżu z LFC (tak - mogliśmy i powinniśmy zamknąć ten dwumecz w pierwszej połowie rewanżu...).

Nie dostaliśmy łomotu ale dostaliśmy porządnie w zęby. To przypomina mi trochę sytuację z Anoeta z 1 sezonu Lucho. Nic nie jest jeszcze stracone - masz tego świadomość więc teraz możesz się wykazać. To czy się wykażą, pokażą piłkarską złość - to się przekonamy.

Azi

1

Brakuje mi tutaj refleksji czy nasi zawodnicy nie chcą biegać czy nie dają rady.

Nie widzę też związku między pierwszą częścią a drugą.

I wczorajsze spotkanie to był akurat mecz jakiego się spodziewałem (choć oczekiwałem to nie jest dobre słowo). W ogóle mnie nie zaskoczyła postawa Czechów. Za to mocno mnie zaskoczyła postawa naszych - w takich warunkach nie musisz biegać - musisz rywalowi odebrać chęć do biegania. Jak to zrobić? Nie dać mu dojść do piłki. To ile km przebiegniesz w ostatecznym rozrachunku - to już nie ma znaczenia.

Azi

2

@Danny Gaucho Nie wiem czy był zamierzony aby grac na pół gwizdka (przypuszczam że mimo wszystko tak) ale z pewnością nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Postęp jest o tyle, że choć rywal nas zabiegał to jednak wygraliśmy.

Jak dla mnie jest to dość komfortowa sytuacja. Dostajesz w mordę, jesteś świadomy że tak to nie może wyglądać ale jednak cel nie został zatracony. Teraz pytanie czy wnioski będą wyciągnięte.

Nie mam wielkich zastrzeżeń do postawy poszczególnych zawodników. Ale u nas nie ma drużyny. Formacje pracują ale każda gra na inne tempo. To jak orkiestra, złożona niby z wirtuozów ale jak się słucha to szału nie ma.

Na szczęście wszystko (wywiady i newsy) wskazuje na to że jest refleksja zamiast wrzucania zdjęć na insta. Zobaczymy we wtorek i w rewanżu czy na gadaniu/myśleniu się nie skończyło.

Azi

0

@EGON1128 No jasne. Todibo, który nie daje rady grać pełnych 90 minut, to idealne wyjście...

Azi

0

@prokofiew Ludzie są mega zdziwieni że Barcelona biega mniej od rywali :D

Azi

0

@wajcha Gdzie ja się chcę z Tobą kłócić? O.o

Serio - tam wyżej już to napisałem ale się powtórzę:
Postaraj się zrozumieć co chce przekazać nadawca a mniej opieraj się na własnym rozumowaniu.

Azi

0

A jak ktoś nie popełnia błędu to może paść bramka? To zaskakująca teoria :)

Ja tam w końcówce widziałem jak masowo marnowaliśmy setki. Na tyle masowo, że Slavia powinna wywalczyć remis, bo jak się nie wykorzystuje takich okazji...

Azi

0

@norbi77 "si, si, senor Ernesto" :D

Azi

0

@MaTt_BarcaFan Tylko że my nie mamy defensywnego pomocnika od czasu jak z klubu odszedł Yaya Toure. No chyba że za takiego uznać Masche, tyle że u nas za bardzo w drugiej linii nie grał...

Azi

0

@wajcha "Mowisz, ze piszesz o tepym hejcie, ale w Twoim glownym poscie nie ma o tym wzmianki."
Przykro mi że potrzebujesz aby wyłożyć Ci wszystko dokładnie bo inaczej nie załapiesz.

"Jedynie to, ze krytykujacym szajba odbija (...)"
Gdzie użyłem słowa "krytykującym"?

"wiec wg mojego rozumowania dotyczy sie to wiekszosci komentujacym na La Rambli"
Postaraj się zrozumieć co chce przekazać nadawca a mniej opieraj się na własnym rozumowaniu.

"Nie rozumiem, dlaczego chcesz wmowic, ze takie mecze sie wygrywa najmniejszym nakladem sil?"
Może dlatego że gramy w zasadzie co 3 dni a czeka nas jeszcze ze 30-35 spotkań? (nie chce mi się liczyć ile)

"Dla mnie to jest frazes pilkarski, ktory pasuje do stylu wypowiedzi Tomasza Hajty"
Fajnie. Tylko co z tego?

"Kazdy mecz trzeba wybiegac, zwlaszcza kiedy jest sie bez formy i nie ma sie kontroli nad meczem"
To pewnie też jest frazes rodem z Tomka Hajty :)

"Nasza Barca gra slabo i to gra slabo od jakiegos czasu i nie widze zadnych przeslanek zeby mialoby byc lepiej, bo juz przez to przechodzilem przez ostatnich kilka lat."
OK. Co to ma do tematu?

"Wmawiamy sobie, ze to trudny teren, nie ten moment sezonu stad taka gra a nie inna (...)"
Kto tak wmawia?

"(...)najwazniejsze sa 3 pkt "
Jak rozumiem zwycięstwo nie było ważne. Można było ten mecz przegrać byle dac z siebie 100%. Dobrze rozumiem Twoją "logikę"?

"Barcelona z roku 2014/2015"
Mówisz o Barcelonie która przegrała z Realem 1:3, potem z Celtą, potem z RSSS po którym Lucho miał wylecieć i wpadł w konflikt z Leo ale uratował go Xavi? W którym to zawodnicy ciągnęli zespół a nie trener? Nie jest to za dobry przykład...

"Bayern z 2012/2013"
Który w 2 kolejce przegrał na wyjeździe z BATE Borysow? I 8 sezonów temu? Całkiem niedawno :)

"Jednak tez nie popadajmy w skrajnosc, nikt nie oczekuje ze w kazdym meczu bedziemy wygrywac po 3-0 i nagle znow bedziemy Barcelona sprzed 5 lat (...)"
Żadnej Barcelony podobnej do Lucho. Masakra i tragedia. Już lepiej ten brak stylu EV.

"(...)jednak mysle, ze kazdy oczekuje, ze nasi beda grali z zangazowaniem i pomyslem na gre, ale u nas nie ma od dluzszego czasu ani jednego ani drugiego."
Nie jestem trenerem Barcelony i nie jestem w stanie stwierdzić czy zaangażowania nie ma czy jest. Za to z łatwością mogę stwierdzić, że latania po świecie nie pomaga w przygotowywaniach do sezonu. Zawirowania polityczne też nie.

Azi

1

@MesQueUnClub_87 jest na szczycie na wielu listach. Ale większością nie chciałby się chwalić.

Azi

0

@Jordi10 w PL też by się przydało. W Warszawie jeszcze opłaty za wjazd do centrum.

Azi

0

@norbi77 Może niektórzy mówią po hiszpańsku nie lepiej niż Dembele? :P

Azi

3

@wajcha Tyle że chłopie na załapałeś przesłania. Nigdzie nawet nie sugeruje że zagraliśmy dobry mecz.

I druga rzecz, której - tak wnioskuje z Twojej wypowiedzi - nie załapałeś. Krytyka to coś pozytywnego. I do krytyki się nie odnoszę. Za to tępy hejt, który stał się tutaj codziennością to nie jest krytyka i nie ma z nią za wiele wspólnego.

Do Twojej wypowiedzi warto dodać jeszcze jeden element: pokaż mi zwycięzcę LM, który przez cały sezon grał piękną piłkę i lał wszystkich jak leci trzymając pełną kontrolę nad meczem. Powodzenia w szukaniu :)

Azi

9

@macio_944 Są przesłanki. Druga linia z de Jongiem i Arthurem wygląda dużo lepiej. Do tego Griez który musi się wprawdzie jeszcze wpasować w drużynę ale jest nadzieja. Neymar i Suarez też z miejsca nie zrobili wielkiej różnicy. Nawet na Semedo nie psioczę bo widać poprawę. A to wszystko z presezonem, który przypominał bardziej festyn niż przygotowania do sezonu.

Valverde dalej prowadzi zespół. Czy wygramy LM? Nie wiem i nikt tego nie wie. Ale jeżeli już prowadzi Barcelonę to nie bądźmy idiotami i wspierajmy klub któremu kibicujemy.

Azi

8

@FDJ Tylko że wczoraj nie graliśmy z Romą ani z Liverpoolem...

Azi

52

Czytam wypowiedzi niektórych i normalnie mózg wybucha.

To jest faza grupowa LM. Tutaj, szczególnie ze słabszymi rywalami, trzeba zdobyć 3 punkty i to jak najmniejszym nakładem sił.

Poprzedni sezon:
Liverpool - wtopa na wyjeździe z Crvena zvezda i awans na styk kosztem Napoli. A jak się skończyło to każdy wie.
City - 1 pkt z Lyonem
Real - dostał dwa razy w tyłek od CSKA
Juve - przegrali z Young Boys (i mogło ich to kosztować 1 miejsce w grupie)

Niektórym tutaj odbija totalnie szajba. Nie będę wymieniał z nicku ale wystarczy przejrzeć kilkanaście ostatnich komentarzy i samemu można sobie stworzyć listę.

Takie mecze jak ten ze Slavią to nie jest konkurs piękności gdzie drużyny popisują się stylem. Szczególnie kiedy rywal robi absolutnie wszystko aby sprawić sensację. Wystarczy zerknąć na statystykę przebiegniętych wczoraj km. Slavia zrobiła ponad 15 km więcej niż my. To tak jakby grali nawet nie w 12 ale w 13. Do tego zagrali naprawdę dobry mecz.

A jednak to my wywozimy punkty. Do tego w końcówce spokojnie powinniśmy zabić to spotkanie ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu nasz atak postanowił nie dobijać rywala. Ważne punkty, bo to jest LM a nie PK. Tutaj nie ma drużyn pokroju Legii czy Piasta. A styl*? Za to punkty dają ale w skokach narciarskich. Jeżeli już Wam się plączą dyscypliny to pora wziąć kilka głębszych oddechów i zastanowić się czy jest sens się odzywać.

*Każdy chce żeby Barcelona grała pięknie ale w meczach takich jak ten wczoraj jest to praktycznie niewykonalne.

Azi

8

@Danny Gaucho Jestem w stanie wyobrazić sobie jeszcze inne ciekawe zastosowania :P

Azi

1

@anonimek Napisałem mu smska. Odpisał że to głupi pomysł. Pozdrawiam

Azi

1

@IronSanHybrid gdyby baba miała wąsy...

Azi

2

@NGTRX że statystyk po meczu wyszła różnica 15,5 (bez kilkuset metrów). To tak jakby grali w 12 a nawet 13

Azi

0

@Chwytliwy widziałeś statystykę km? Slavia zrobiła prawie 15,5 więcej niż my. To tak jakby grali z dodatkowym zawodnikiem. Nawet z 1,5...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?