Azi

8

Życie jest piękne. Robisz sobie rano kawusie. Wchodzisz dla relaksu na LR a tam jak zawsze wylewanie żali na Valverde. I dowiadujesz się, że jak tylko go wywalą to przyjdzie super trener i powie zawodnikom "Panowie: teraz gramy piękną piłkę!". I tak się stanie. Od tak. Z tymi samymi zawodnikami i całą otoczką.
https://media.giphy.com/media/12NUbkX6p4xOO4/giphy.gif

Piękne są te proste rozwiązania. Po co my tak kombinujemy. Trzeba dać władzę prostym ludziom a wszystko będzie super. Już Lenin to wiedział. Ale potem przyszedł Valverde... znaczy Stalin! I wszystko popsuł. I znowu lud musi ratować świat. Ciężkie jest życie bohatera.

Tymczasem przyjemnej kawusi tym co już wstali. I spokojnego wypoczynku tym, którzy się dopiero kładą. Miłego dnia wszystkim :)

Azi

0

@Gaucho Argumentować to wystarczy zwykle odrobinę - problem w tym że tutaj mało osób odróżnia argument od wyrażania swojej opinii. A najzabawniejsze jest odwoływania się do tzw. wiedzy powszechnej. Zazwyczaj wymyślonej na poczekaniu i nie mającej pokrycia w jakichkolwiek faktach.

Azi

1

@Rewolucja123 Nie nauczył @robsesh porządnie liczyć ;D

Azi

0

@Patrykl145 jest jakaś transmisja na YT?

Azi

1

@student97r Wychodzi na to że ja jestem to "nic"... :'(

Azi

0

@Criss18Barca Legia wystawia ten sam skład na Piasta i na Górnik? :)

Azi

3

@stone80 Skoro dzban może pisać odpowiedzi do moich postów to padaka może grać w piłkę ;)

Azi

3

Bardzo chciałbym zobaczyć taki skład: MatS - S. Robero, Pique, Umtiti, Alba - Busi, de Jong, Alena - Perez, Messi, Dembele/Fati

Ekipa złożona z zawodników z DNA Barcelony :)

Azi

0

@robsesh Jakie ma znaczenie gdzie na kartce wpiszesz dane nazwisko? To tylko papier a na boisku wygląda to zupełnie inaczej.

Z innej beczki:
Bardzo nie podoba mi się Barcelona z Vidalem. Arthur też ma wahania formy zbyt duże aby opierać na nim grę. Nasz skład jest zbyt zróżnicowany. W tym sezonie jest mega dużo nieporozumień na boisku: ktoś podaje albo na dobieg kiedy kolega stoi w miejscu albo odwrotnie.

Azi

7

@kerouac Czego bym na Netflix nie oglądał to zawsze jest promowane LGBT. Nie mam nic do ludzi - niech se żyją jak chcą ale takie nachalne wciskanie ideologii jest mega niesmaczne.

Azi

0

@Witekk10 Fakt. W takim razie jakiś uraz musiał się trafić

Azi

0

@zadafcb A nie jest zawieszony?

Azi

0

@FDJ Pieniądz to temat który jest poruszany w Biblii najczęściej :)
Ludzie zawsze są tacy sami.
A ksiądz zawsze będzie człowiekiem. Tylko żaden ksiądz nie jest Bogiem. I warto o tym pamiętać

Azi

0

@Arkon W Biblii jest coś o celibacie?

Azi

1

@NeroTFP Nie mam pojęcia. To pytania do teologia a nie przeciętnego chrześcijanina :)
Nie rozumiem tylko dlaczego tak bardzo potrzebujesz znaleźć to w Biblii?

Od siebie mogę powiedzieć że nigdy o takim podejściu nie słyszałem. Trudno mi tez uwierzyć w jego prawdziwość kiedy zazwyczaj połowa kardynałów uważa że obecnie pełniący funkcję Papież myli się w wielu kwestiach.

Człowiek zawsze będzie człowiekiem. Mamy swoje wady i fakt że ktoś jest np. księdzem nie powoduje że nagle się tych wad i słabości wyzbywa. Jestem za to pewny że naskakiwanie na księży to takie usprawiedliwianie samego siebie. Logika typu: "skoro ksiądz grzeszy to ja mogę podwójnie". I choć smutne jest że wielu księży ma sporo na sumieniu to warto pamiętać że w ostatecznym rozrachuhnku każdy odpowiada za siebie a nie za innych.

Azi

1

@FDJ Nie wiem. Stary testament jest trudny do interpretacji. Często są tam sformułowania które są zrozumiałe dopiero jak przeczyta się przypis albo zna kontekst historyczny. Tutaj trzeba by zapytać biblistów skąd takie lata.

Azi

3

@NeroTFP Zapraszam do dyskusji :)
Co chcesz dokładnie wiedzieć

Azi

56

Każdego dnia pojawia się tutaj tyle postów z krytyką kościoła, księży i chrześcijan że to jest aż zabawne jaki ból tyłka mają te osoby co to wrzucają :D

Azi

0

@ściah "Odnośnie reszty Twoich zarzutów, to proszę je skierować do oceniajacego, czyli @ViscaBarca123 :)"
Choć moje uwagi odnoszą się bezpośrednio do tego meczu i ocen @ViscaBarca123 bo są to jednak uwagi ogólne a podobny problem nie pojawia się pierwszy raz (od razu zastrzegam że nie będę się bawił we wskazywanie palcem innych przypadków - nie w tym rzecz).

Nie mam zastrzeżeń do ocen @ViscaBarca123 - bo to bądź co bądź jego osobista ocena i jego sprawa. Ja chciałbym tylko, żeby oceniający ogólnie przyjęli możliwość, żeby nie patrzeć ślepo na danego zawodnika, tylko na jego błędy i plusy. Bo często jest tak, że w akcji zawodnik nie dotyka piłki ale sam jego ruch pomaga kolegom przedostać się pod pole karne (tutaj warto zobaczyć co robi Suarez). Tego w ogóle nie bierzecie pod uwagę a jest to mega istotne.

Azi

0

@ściah Ależ proszę bardzo. Szanownego Pana bardzo przepraszam za użycie tego niegodnego uproszczenia. W pierwszym zdaniu powinno oczywiście być "niższą bądź równą". Nie zmienia to oczywiście ABSOLUTNIE NIC a czepianie się tego jest zwyczajną próbą unikania tematu. Ale skoro jest to najważniejsza rzecz w tym co napisałem to proszę o potraktowanie tego jako omyłki.

Czy teraz jest Pan zadowolony? :)

Azi

0

@ściah Ciekawe. Nie przeczytał a wie że nieprawda. Poziom logiki porównywalny z jakością oceń :D

Weź już lepiej nie odpisuj bo dawno tutaj nikt się tak nie skompromitował.

Azi

0

@ściah To jest max co możesz wymyślić na obronę? Że 5 to super ocena przy wyniku 5:1?

Fakt że nie potrafisz się odnieść do zarzutów tylko potwierdza że mam rację.

Azi

0

@ściah 5. Było 5,5. Nie mam pojęcia o jakich "częściach" piszesz.

Dziw mnie bardzo przyjęta skala. Na tyle bardzo, żeby uznać oceny za totalnie nieprofesjonalne. Ciężko mi sobie wyobrazić mecz ligowy wygrany 5:1 bez specjalnego wysiłki - z naprawdę niewygodnym rywalem - w którym niemal połowa składu (5/11) zagrała "przeciętnie" lub niżej (do bardzo słabo włącznie). Jak to wygląda? Oni tylko partolili a wynik świadczy o tym że Leo co akcję dryblował całe boisko i zdobywał bramki? Bo na to wskazują oceny. Wydawało mi się że piłka jest sportem drużynowym i jeżeli wygrywa się 5:1 to świadczy o tym że drużyna funkcjonowała w meczu raczej dobrze. Oceny wskazują na coś zupełnie innego.

W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak ocenić oceniających na 3 - bardzo słabo.

Oceniacie zawodników przez pryzmat indywidualnej postawy a nie tego jak ich gra wpływa na zespól. Notujecie sobie kto coś zrobił dobrze w minucie x (plusik) a co źle (minusik). Ale mecz to nie jest algorytm. To bardziej żywy organizm. Nie da się dobrze ocenić postawy zawodnika jeżeli będziesz patrzył tylko na niego. Tak można ocenić modelkę startującą w miss world. Ale nie piłkarza.

Ciężko też pominąć fakt, że w meczu wygranym 5:1 napastnik który strzela jedną z bramek dostaje notę 5 jakby wynik był na pograniczu a on zawalał masowo setki... No chyba że mam rozumieć iż rywal jest totalnym amatorem i wymogiem minimum było zdobycie 5 bramek? Ale jeżeli nie to bądźmy proszę poważni.

Azi

1

Nie ma to jak wysoko wygrać i dać połowie składu note niższą niż wyjściowa za zwycięstwo :D

Redakcja jest wymagająca. Nie zadowoli się byle czym. Problem w tym że jak ktoś zagra naprawdę źle to będzie musiał dostać note ujemną.

Azi

2

@Coutinho007 Semedo słabo wczoraj zagrał. Choć zapadły mi też w pamięci dwie ładne akcje: klepka z Suareze koło 17 minuty i ładne podanie od Leo kiedy wszedł w pole karne i posłał piłkę wzdłuż bramki - akurat w takiej akcji Alba przeważnie zagrywa za plecy obrońców ale już sam fakt, że Semedo podłącza się do akcji jest ogromnym przeskokiem w jego rozwoju. Szkoda że potrzebował na to 2 sezonów bo ktoś z taką techniką byłby dla nas wybawieniem prawej strony.

Azi

6

@Veb1233 Przecież to troll... Szkoda marnować życia na odpisywanie

A jeżeli nawet nie jest trollem to jest to tylko jakiś koleś który wymyślił sobie że cokolwiek rozumie z tego co mu się wyświetla na tv.

Efekt końcowy jest taki sam - szkoda czasu na rozmowę z kimś kto rzuca teksty w stylu "trzeba by było oglądać spotkania żeby się potem wypowiadać" okraszone gimbazowym "xD". Koleś nawet nie załapał że napisanie takiej bzdury to samozaoranie.

Azi

0

Zdecydowanie dałbym mu zostać w klubie do końca kontraktu, chyba że sam wyrazi chęć odejścia (na sensownych warunkach).

Azi

3

@Kapitan hawk Już 20 lat tego nie widziałem :)

Azi

3

@PrinceDamon 15-16 tak, 6-10 nie. A najlepiej 20 :)

Azi

0

@NaFazieHitman w historii potrafili przybijać za jajca do mostu. Czy przestępczość spadła? Nie bardzo. Przynajmniej jak wieszali to nie było problemów z recydywą ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?