Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ratamahatta Lucho posadził Leo na ławce i prawie wyleciał za to po Anoeta. Dopiero Xavi go uratował. Potem było jeszcze kilka przypadków, kiedy Leo nie grał 90 minut - głównie kontuzje lub PK. Raptem parę z oszczędzania zawodnika. Leo grał wszystko. Przekłamujesz rzeczywistość.
Pique można posadzić na ławę ale kto ma grać? Todibo, który nie wytrzymuje 90 minut? Czy wiecznie leczący się Umtiti? De Ligt nie jest nam potrzebny...
Alba był skonfliktowany z Lucho i Neymarem, z którym nie mógł się porozumieć. Lucho wybrał Neymara - co chyba nie dziwiz uwagi na MSN. Potem pan konflikt poszedł sobie do PSG.
Bartomeu nie jest idiotą - nie weźmie trenera, który będzie mu bruździł i krzyczał jak to źle jest w klubie - i to tuż przed wyborami. A Bartek chce usadzić swojego człowieka na prezesowskim stołku, więc na pewno nie będzie sam sobie rozkładał min.
0
@A_Gomesinho_21 Oj naczytałem się tutaj jaki to zły jest Leo, bo nie lubi Semedo i nie podaje mu piłki. Że widzi tylko Albę itp. itd. W tym sezonie Alba nie jest w formie i piłek od Leo nie dostaje.
0
@messi564 Mecz ze Slavią pokazuje, że nie ilość napastników jest ważna. Z Czechami w środku pola grał (w teorii) Busi i de Jong. Ale pierwszy musiał askeurować stoperów, więc całą naszą drugą linię stanowił jeden zawodnik (sic!). Tak się nie da grać w piłkę. Można być w jej posiadaniu (szczególnie kiedy Leo cofnie się do drugiej linii) ale stworzenie zagrożenia czy przewagi jest praktycznie niewykonalne - chyba że któryś z zawodników popisze się geniuszem albo rywal popełni wielbłąda w bocznych sektorach, co pozwoli dograć piłkę w pole karne. Nie idźmy drogą z 2 pomocnikami.
4
Dzisiejsze rozmyślenia do porannej kawki:
Skąd u Was przekonanie że taki typ jak Bartomeu weźmie trenera, który będzie potencjalnym zagrożeniem dla władzy prezesa? W sensie, że będzie komentował decyzje "góry", wchodził w konflikty, pyskował itp (robił to co Valdes). Bartomeu raczej nie jest idiotą i nie strzeli sobie w stopę. Jaki miałby w tym interes? Poparcie ma tak czy inaczej. Niestety.
Valverde mocno trzyma w garści, więc Ernesto nie może nawet się głośno poskarżyć, że przygotowania do sezonu przypominały rewię mody a nie budowanie kondycji*. Kilka zdań za dużo i pyk! - nie ma Cię w klubie - żeby było zabawniej ku uciesze hejterów. Nie zdziwi mnie jeżeli sporo decyzji personalnych również wypływa od ludzi szefuncia. Nie zazdroszczę takiej roboty.
*Trąbili o tym jeszcze przed wylotem do Japonii - ja sam przez jakiś czas łudziłem się, że sztab da radę to ogarnąć, ale już pierwsze mecze ligowe pokazały, że jestem nadal naiwnym człowiekiem.
Od lat widać, że problemem Barcelony nie jest trener i zawodnicy - był Lucho a teraz EV, robimy transfery (i to jakie!) a problem i gra pozostaje ta sama - znaczy że źródło zarazy jest w innym miejscu . Całkiem niedawno było blisko do obalenia Bartomeu, ale wybronił się - nie do końca grając czysto. Teraz nie ma sensu robić referendum, bo 1. można za to iść do paki ;) i 2. niedługo są wybory. La Masia przestała pełnić swoją funkcję. Talenty uciekają a my ściągamy do rezerw zawodników z innych klubów (sic!). Ja rozumiem ściąganie młodzieży starszej do Juvenil ale do rezerw? A co najgorsze odeszliśmy od stawiania na talent i technikę na rzecz warunków fizycznych - i tak, ja wiem, że dziś piłka jest o wiele bardziej fizyczna, niż choćby za Pepa dekadę temu, ale w moim odczuciu niewiele to zmienia.
Żeby nie było, że tylko psioczę: klub wygląda naprawdę stabilnie ekonomicznie. Można się przyczepić do drabinki płacowej ale zarobki piłkarzy nie od dziś stanowią problem - zresztą nie tylko u nas. Nie wszystko jest złe. Tylko produkt końcowy jest taki jakiś - niedorobiony.
Miłego dnia wszystkim!
3
@kerouac Franek Smuda czyni cuda! :)
1
Barca do poprawy. Nie musicie dużo biegać ale tylko pod warunkiem że będziecie mądrze się ustawiać.
Do poprawy również Legia. Weźcie przykład z Czechów. Ich zawodnicy mają jaja. Może technicznie odstają od najlepszych ale dzięki dobrej taktyce i przygotowaniu fizycznemu maskują te różnice.
1
@IronSanHybrid Zdarzają się kiedy prezes musi ratować stołek i w zasadzie nawet brzytwy się chwyci byleby na tym stołku pozostać. Bartomeu o stołek się nie martwi.
3
@Gomess A po co miałby to robić? Źle mu w Barcelonie czy jak?
0
@IronSanHybrid Jak Ty to widzisz? Zarząd zatrudnia trenera, który z samego założenia ograniczy ich władzę? Takie rzeczy się w piłce nie zdarzają :)
3
@IAmBackCules Idźmy dalej:
Nie będzie EV a gra nadal będzie beznadziejna.
Winny X! (następca Valverde)
Może wiec zamiast skupiać się na szukać winnych pomyślcie jak rozwiązać problem bez pozbawiania ludzi roboty. Jeżeli udowodnisz że całe zło to wina EV - zwalniaj i zastępuj kimś kompetentnym. Ale skoro te same problemy występują od lat 5 to raczej nie jest to wina Valverde...
1
@ściah Mylić się jest rzeczą bardzo ludzką i nie ma się co dziwić. Za to przyznanie się do błędu już jest trudniejsze.
Podobał mi się też cytat: "Przepowiadać przyszłość (...) potrafi każdy. I każdy to robi, bo to wszakże łatwe. Nie jest żadną sztuką przepowiadać. Sztuką jest przepowiadać trafnie." - Andrzej Sapkowski - Wieża jaskółki
0
@JohnA A kto napisał że potrafią tylko biegać? Sam sobie wyciągnąłeś taki wniosek z tego co napisałem? Równie mądry jak to zdziwienie że zawodnicy grający w LM potrafią grać w piłkę.
0
@JohnA No jestem mega zdziwiony że piłkarze grający w piłkę w LM potrafią grać w piłkę ;)
Wielki szok, że zawodowi piłkarze potrafią takie rzeczy! Ty się spodziewasz że kto tam gra? Kelnerzy i listonosze?
0
@cosinus90 Czesi mają jaja i parę w nogach. Ale nie oszukując się - po za przygotowaniem kondycyjnym to wielkiego szału nie robią. Piłkę grają prostą. Ale wystarczyło że Griez z Albą zagrali na 1 kontakt to wszyscy rywale stali z rozdziawioną gębą :)
Szkoda tylko że mało pokazujemy takiej gry :'(
2
Nie lubię takich rozważań. Ja to wiedzę tak: co zrobić żeby awansować? Wygrać z BVB i Interem.
4
@Puyolex Jestem za. Proponuję zacząć od wywalenia Bartomeu i jego świty. Potem od ściągnięcia Xaviego a na koniec odświeżenia kadry zespołu.
A tak swoją drogą to chętnie zobaczyłbym Valdesa na ławce Barcelony. Facet nie patyczkował się z zarządem i robił co chciał - takie przeciwieństwo EV. Prawdopodobnie wyników by nie było ale za to byłaby jakaś odmiana.
2
@burixgm ja tam bym zdecydowanie wolał "Mamy tryplet" ale o gustach się nie dyskutuje.
0
@BigShaq Muszę przyznać że Valverde mnie trochę wkurza z tym Semedo. Wague czeka na szansę i naprawdę chciałbym zobaczyć jak sobie radzi. Do tego Junior - wystawianie na siłę Semedo na lewej stronie jest dla mnie kuriozalne.
2
@Fake69 Ja proponuję drugą linię Cou - Messi - Griezmann. Na stoperze de Jong a w ataku MatS - świetnie się sprawdza w polu karnym. Czemu tak nie gramy?!?!
0
@D10SLEO To dlaczego nie przełączysz skoro oczy Ci krwawią? Jesteś masochistą i lubisz się dzielić publicznie swoimi żalami czy o co chodzi? :)
0
@barteq pomijam fakt, że wiesz jakie były założenia taktyczne ale nawet zakładając, że to co piszesz jest prawdą to nie zmienia to faktu że nic to nie daje a robi gigantyczną wyrwę w środku pola.
O tym bieganiu Semedo już było wiele razy, więc wracać do tego nie ma sensu. Fajnie że choć próbuje się pokazać w ofensywie a nawet miał ostatnio setkę ale to nadal kropla w morzu potrzeb i wielkiego progresu nie ma, więc jeżeli odejdzie to płakać po nim nikt chyba nie będzie.
0
@donleoJR Mam lepszy pomysł: zacznij pisać tak, żeby nie trzeba było jej szukać tam gdzie jej nie ma :)
1
@nieprzysiadalnosc "Druga sprawa jest taka: średnia postawa zespołu? B*tch please. Oni na mecz Ligi Mistrzów wychodzą, jakby byli Realem i zdobyli ją trzy razy od rząd, kiedy są Barceloną, która patrzy z utęsknieniem na Puchar w klubowej gablotce. To nie jest średnia postawa, to postawa, której trzeba jak najszybciej ukręcić łeb."
Pełna zgoda. Tyle że to samo było za Lucho, więc już 5 sezon się ciągnie. Dlaczego myślisz że nowy trener (dowolny) da radę coś zrobić z tymi samymi ludźmi? Wystarczy się zastanowić chwilę żeby zobaczyć, że problemy które nas męczą nie zaczęły się ani wczoraj ani nawet 3 lata temu. Klub wymaga gruntownej przebudowy i powrotów do korzeni a nie kosmetyki w postaci wymiany szkoleniowca.
5
@juliacicha fajnie wyciągał obrońcę. Pokazywał się do gry. Ale ciężko mu grać kiedy reszta kolegów głównie się przygląda.
Swoją drogą nie cierpię spotkań z Vidalem w pierwszym składzie. Wczoraj Busi przez większość meczu musiał asekurować obrońców, więc jedynym pomocnikiem był FdJ. I co on może sam zrobić na tak wybieganego rywala? Leo oczywiście nie zdzierżył i cofnął się do drugiej linii czego efektem był brak armat jeżeli nie ma Suareza. Podziwiam waleczność Vidala ale taki zawodnik musi grać jak Paulinho - wychodzić z drugiej linii za obrońców, czego Chilijczyk nie robi. Gra z nim w 433 mija mi się z celem.
3
@Trojanek23 Nigdy nie wpadłeś na taki pomysł że życie nie jest czarno-białe? I że osoby które nie hejtują Valverde wcale nie musza być jego zwolennikami? Ba - mogą być wobec niego krytyczni (np. ja).
Nie zmienia to faktu że hejter to po prostu głupek, którego ktoś nauczył (niepotrzebnie) pisać i wmówił mu że wyrażanie swoich opinii publicznie jest spoko.
3
@donleoJR Czytać potrafię. Tylko znaleźć logikę w Twoich wypowiedziach jest ciężko.
1
@donleoJR A co ma piernik do wiatraka?
1
@KamQiX Szkoda Juniora. Tym bardziej że ze składu wywala go akurat Semedo.
0
@qbuteq Rakitic lubi to!
2
@SuperPatsonFCB Mnie tam jest obojętne czy odejdzie czy zostanie. Nie jestem kibicem Valverde tylko Barcelony. Jeżeli gra będzie wyglądała tak jak bym chciał, to nie ma dla mnie większego znaczenia kto usiądzie na ławce.
@ProMILs Po co tak kombinować? Wywalić wszystkich i wprowadzić La Masie do pierwszej drużyny. Tylko nowy trener musi pamiętać żeby zakazać im podawania do Leo w każdej akcji. Magic!