yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dziwię się i zawodnikowi i klubowi. Chyba że trener powiedział że nie będzie na niego stawiał (nie sądzę jednak aby tak było). Benfica w LM. Bayer z dużymi sznasami na bycie w ogóle poza pucharami. Dziwny ruch.
Pieniądze?
1
Fajnie grają. To jest właśnie tak jak strzelisz pierwszą bramę i przeciwnik musi się otworzyć. Dużo łatwiej się gra.
Raphinia bardzo fajny mecz. Balde to samo.
Boje sie tylko tego jak wróci Dembele to Rapha przysiądzie. A ewidentnie pokazuje, że od kiedy prawa strona jest jego, to możemy na niego liczyć. Double Double w pierwszym sezonie i kluczowy zawodnik.
2
Jeśli Barcelony nie stać na przeprowadzenie transferu Messiego (czy to opłacenie podpisu, czy pensji), to na co organizować dziwne, krzywe akcje związane z tym.
Co to w ogóle za pomysł, żeby klub kupił 36-letnego zawodnika, żeby móc opłacać jego pensję, za granie w innym klubie?
Czy wy naprawdę myślicie, że amerykanie to imbecyle finansowi? I zapłacą Messiemu 200mln za sezon żeby przyszedł tam w wieku 37 lat? Naprawdę wierzycie w to, że wszyscy chodzą i kłaniają się mu? To samo z Barcą która zachowuje się jak by coś znaczyła na rynku transferowym, a tak naprawdę wszyscy wiedzą, że jest praktycznym bankrutem i w większości bierze co może, a nie co chce.
Może na prawdę pora przyznać, że są problemy i pora na restruktyryzację, cięcie kosztów, nawet za cenę mniejszych sukcesów. Wicemistrzostwo i półfinał LM wydaje się ok. Czy stać nas na to? Patrząc na to kim gra Inter, Milan to na pewno. Tylko może trzeba się nauczyć, że są cele ważne i ważniejsze.
Real przegrał mistrza. Boli? Pewnie tak. Ale czy tam ktoś z tego powodu płacze? Nie, bo walczą w półfinale LM. PEwnie jak odpadną zacznie się lament. Ale mimo wszystko są w grze o wysokie stawki. Dające więcej pieniędzy niż zarobiliśmy my, którzy zdobyliśmy ligę.
Więc może i my nauczmy się, że jest sezon sukcesów i sezon porażek. I ważne jest wypełnianie celów sezonowych. I pod to budjmy skład na nowo a nie odgrzewajmy 36 letniego kotleta, z którym za sezon będzie problem. A może i w trakcie jeśli nie wypali.
Dlatego zacznijmy kupować tych na których nas stać. I rozliczmy się z tymi którymi mamy. Nawet za cenę sezonu czy dwóch.
A jak nie?
3
@Miloszek1337 przyjacielu. Nikt z Nas świętujących nie robi tego dlatego, że to był słaby gracz, tylko dlatego że jego wpływ na obecną drużynę, nie był taki jak powinien. I po mimo tego jak piszesz, zdarzały mu się super mecze, to często już odstawał od szybkiej gry, i nie nadążał w obronie, po tym gdy atakował wysoko. I te nieszczęsne straty, powodowane zbyt powolnym odwracaniem + względnie wysoki kontraky sprawiały że należał) go pożegnać. Natomiast nikt nie powie, że nie sprawdzał się gdy graliśmy wysoki pressing. Wtedy był nadal w topce.
Jednak teraz pora na silnego, lub szybkiego DM dysponującego strzałem z daleka.
Obecna Barca się zmieniła. Nie możemy patrzeć się w przeszłość. Bo ktoś, coś, bo był super. BYŁ, a MA BYĆ.
Zmiany są potrzebne i tyle. Pora dokończyć przebudowę. A do nowej Barcy po prostu wolny Busi nie pasuje.
A to że będzie problem go zastąpić? To oczywiste. Przez lata pozycja obsadzona. Wiadomo kto i co grał. Teraz trzeba znaleźć tam kogoś kto da wiecej w ataku i nie mniej w obronie.
0
Z Alabą jest ten problem, ze w momencie odejścia nie można negocjować z nim odroczenia płatności tych WIELKICH zaległości.
1
@Ptasior szczerze? Koleś musiał być mocno zje.....i po prostu z jego perspektywy chciał się pozbyć nie swojego syna swojej żony. Jak natomiast ocenić matkę? Widziała a jedyna reakcja to była taka, że zawiadomiła biologicznego ojca karząc mu zabrać małego, umyć i zawieźć do szpitala. Jeśli zbrodniarzowi dadzą dożywocie, to ona powinna dostać dwa.
Jedyne pocieszenie (choć nie sądzę żeby utrzymała się kwalifikacja w Sądzie), to reakcja Ziobry i zmiana kwalifikacji czynu z usiłowania zabójstwa i znęcania się z torturowaniem, na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.
0
@KobeFR Nie ma to żadnego związku. Obciążenia na jakich grają ci zawodnicy sprawiają, że jak ktoś jest podatny na ten rodzaj kontuzji to ją łapie.
Zobacz Dembele. Wyprowadzili go w tym sezonie, a mięsień strzelił przy prostym biegu. Takim typem gracza był Iniesta za młodu. Fabregas do przyjścia do Nas miał w Arsenalu cykl. Świetny poziom, kontuzja, powrót, złapanie świetnej formy i kontuzja. Obecnie z 1 drużyny Arujo ma trochę problemów z mięśniami. Ale Messi np takich problemów praktycznie nie miał. W jednym sezonie go dopadło i miał spory problem z powrotem. Tak więc nie ma co gadać na sztab, bo może lepszucj sie znalazło by. Ale w tym seoznie nie ma z tym większych problemó.
0
@Awtameok_Klana może cię to zaskoczy ale AV jest jednym z top finasnowo zarządzanych klubów w Anglii. Z tego co podawali chyba 5 najlepszym.
2
Acha czyli LaLiga notuje starty w sezonie - 20/21 - ok. 140mln, choć sama Barcelona z oficjalnych źródeł zanotowała strate 491 mln?
Taką kreatywność widzieliśmy już za Barto, który w żadnym sezonie nie odnotował strat a pojawił się dług na pozimie miliarda.
Bardzo łatwo zestawić się z innymi mając kreatywną księgową. Tylko później ta liga angielska i tak wychodzi na miliardowe plusy, a biedacy hiszpańscy będą tłem, co widać na przykładzie kwot transferowych, że nie wspomnę już o transferach wewnątrz ligowych.
Ale nadal hołdujmy LaLidze podpisującej kontrakty telewizyjne 2 lata po angielskiej i mówiacych, że są to umowy na poziomie angoli! Tak na ich pozimie 2 lata później.
2
@Leo1907 dużo wniosłeś fanboyu zawodnika, nie klubu.
0
@Tomek54321 i podobnie było z Andreasem w Chealsea. Tam się nie łapał, a tu odpalił. Oby noe był jednosezonwym objawieniem.
Tym bardziej, iż nie wiadomo czy Samu i Langlet nie wrócą. A może być ciężko ich się wyzbyć.
0
Jedziemy na zachwycie tego co pokazał w obecnym sezonie. Ale mieliśmy też Umtitiego i Langleta. I też była bajka. W momencie jak skończy się szczęście w obronie (a te poza naprawdę dobrą grą, dopisywało nam maksymalnie) i mega forma Matsa (ta już powoli chyba się kończy) sami będziemy go wypychać.
Należy zwrócić uwagę, że to tani transfer i sprzedaż w granicach ~30/40 to czysty zysk.
A jeśli serio Inigo jest podpisany, Alonso nie zostanie sprzedany, a Kunde chce grać na środku, to choć sam jestem zwolennikiem tego co pokazał Duńczyk, to bym się zastanowił dobrze.
1
Sergio last dance przed zamknięciem CN i piękne pożegnanie.
Twoja rola była i w sumie jest nadal wielka. Ale z tobą nie ma szans na zmianę stylu w grze pomocy. Naprawdę to my bardziej potrzebujemy abyś odszedł, niż ty potrzebujesz odejścia.
ALe weź przykład z EL Capitana. Puyol kiedy wiedział, że nie daje tyle ile powinien zespołowi po prostu odszedł. Iniesta tak samo. Więc nie udawaj betonu i po prostu powiedz "dzięki, ale pora by Barca ruszyła dalej beze mnie".
12
Tak. Sprzedajmy pół drużyny aby zakontraktować Messiego. Dajmy mu 25mln za sezon i 500 mln pod stołem.
Zamiast budować klub na nowo, wróćmy 5 kroków wstecz.
Jak tak dalej pójdzie naprawdę socios będą musieli modlić się aby jakiś Szejk kupił od nich ten klub.
BO jeśli zadłużona na potęgę drużyna nie potrafi zrozumieć, że nawet za cenę chudych lat należy grać tymi gwiazdami, które się narodziły i próbować uzupełniać skład tanimi okazajami, to długo ten Nasz klub nie wydoi, jeśli ratunkiem ma być 36 letni gracz chcący sobie pokopać na emeryturze. I znowu będzie, że wszyscy winni porażki tylko nie MEssi.
A jeszcze do tych co narzekają na kibiców PSG. Ci przynajmniej nie mają klapek na oczach. Oni za odcięte kupony nie biją mu braw. Ich nie kupisz statystyką asyst nabitą w meczach wygrywanych po 5:0, i człapaniem z zerowym zaangażowaniem w meczach w których nie idzie.
To samo czeka nas w Barcie. Pichichi po meczach wygrywanych wysoko. I zero obecności oraz pomocy na boisku w meczach priorytetowych.
Wystarczy obejrzeć rewanże z Romą, Liverpoolem i porównać do tego co prezentował w LM w fazie pucharowej w PSG.
0
Ludzie mówią o wizjach trenera i sztabu transferowego. Trener zawsze będzie chciał najlepszy sort. Natomiast sztab wie ile ma pieniędzy i na co można sobie pozwolić.
Dodatkowo to że chciał pozbyć się zawodników z najwyższym obciążeniem kontraktowym i nie topić klubu Messim.
2
@Artysta9 grają z jedna z najmocniejszych ekip w Europie. Z będąca w niesamowitej formie strzeleckiej polką Ewą Pajor która z 8 bramkami przewodzi klasyfikacji strzelczyń w LM. Żaden wstyd przegrać. Ale piłkarki Barcelony też są topką światową. Więc w drugą stronę bedzie podobnie.
2
Małe wynagrodzenie to ile za podpis? Albo przez ile lat po wygaśnięciu kontraktku?
0
Skoro Gavi wygląda slabo przez żółtą kartkę to po to była zmiana.
Co gorszego moglo nas spotkać niż przegrywanie meczu w którym nie istmiejemy w środku?
Można było chociaż dać się pogrywać. Zamiast tego wracamy do przewidywanego męczeni buły Pedrim i FdJ do momentu az sie nie przewrócą.
5
Nie ma co sie oszukiwać. 16mln za sezon nikt mu nie da. Więc o odejście może być trudno. A znajac życie niedługo zacznie się kampania na rzecz "odejdź i zrzeknij się zaległych należności", jak to było z FdJ. A później że to Alba zły bo klub chciał.
Niestety sytuacja rynkowa pokazuje że dużo zawodników woli na koniec (a nawet w środku) kariery wziąć pewne pieniądze niż odchodzi i coś komuś udowadniać.
Bale, Hazard, Mariano to przykady Realowe. I szczerze? Czy ktoś będzie mógł winić Albe jeśliby został na ławce za 16mln rocznie? Tym bardziej, że zawsze jest gotowy do gry i nie widać by grymasił.
Niestety Barcelona musi po rozliczać się z przeszłości i dopiero zacząć przebudowę. Bez tego się nie da.
0
Pena nie pogra bo Ter Stegen będzie śrubował rekord. I to raczej zrozumiałe.
Proszenie się o Yamala, kiedy Ferranowi i Fatiemu brakuje minut raczej jest nie poważne.
Natomiast czemu nie zagrać w pomocy Gavi-Torre-Fdj-Kessi to nie wiem lub Pedri za Gaviego w tym zestawieniu.
Na pewno nie szalał bym z Pedrim i raczej dowoził bym go na spokojnie do końca sezonu niż eksploatował jak do tej pory. Po prostu chrońmy najważniejszego piłkarza, którego po prostu nie mamy kim zastępować.
0
Jak oni nie mają pieniędzy na rejestrację Gaviego i niby Gundogana i Martineza to skąd wziąć pieniądze na Messiego który za sam podpis będzie krzyczał z 40mln?
Ludzie. Ogarnijcie się. Transfer trzeba zrealizować za pieniądze na "już". A możliwe zyski może będą, może nie. A jak będą to za rok.
Więc skąd na to brać?
Nie bądźmy idiotami. Sprowadzenie Messiego nie jest warte utopienia klubu.
Chyba, że serio jest koncepcja przejścia z modelu socios na sprzedaż arabom, którzy pokryją miliardzik długu od ręki. Bo tak naprawdę wygląda na to, że bez tego może się nie udać.
0
Sprzedaż Duńczyka była by głupotą. Bowiem moze być zawodnikiem podstawowego składu, jak i pierwszym rezerwowym.
Dodatkowo sprawdził się. Więc po co brać kota w worku za niego.
0
Wypowiadają się ludzie, którzy sytuację widzą na powtórkach, z miliona perspektyw. Sędzie na boisku widzi to zdecydowanie inaczej. Ma też var.
Jednak, żeby mówić o varze, należało by przeczytać w jakich sytuacjach może on interweniować i zgłaszać cokolwiek sędziemu.
Bo większość krzykaczy nawet tego nie wie, myśląc chyba, że każda sytuacja jest analizowana varem.
Z wszystkich wymienionych sytuacji tylko rękę można było rozpatrywać varem.
5
Na 1000 procent logo robił fan loga Juventusu.
Prostota jak najbardziej ale te LL jest dramatyczne. Czionka pod napis LaLiga natomiast bardzo fajna.
3
@Herbert podeślij o twórcom i zerkaj na konto...te stwierdzenie bije milion razy na głowę te logo.
7
Tak sprzedajmy Pedriego i Gaviego i dorzućmy Arujo, żeby ściągnąć 36 letniego gracza, który w co drugim meczu nie ma ambicji, ani chęci aby pobiegać po boisku, a dodatkowo jego przyjście wymaga cudów budżetowych.
Do czego doprowadziło trzymanie się ciągłe wychowanków i nie zmienianie składu na bieżąco widzimy teraz, kiedy próbujemy wyjść z "czarnej du....".
Messi był wielki. Uczynił Barcę większą. Ale jego czas minął. Dziękujemy Leo. Ale oficjalnie w koszulce Barcy zagraj co najwyżej mecz pożegnalny.
0
Po prostu nie chciał przedłużyć kontraktu, bo już ma umiejętności na grę w średniakach ligowych. Mając kartę przetargową w wolnym transferze znajdzie klub, a tak kto kupił by go z 3 ligi?
Seville, Arsenale, Milany to by go do rezerw kupowały, stąd nie ma się co dziwić, że wybrał Leeds w którym ma realną szansę na łapanie się do składu.
Taka piłka. Nie ma miejsca dla wszystkich "obiecujących", którzy chcą wystartować do przodu z karierą.
1
Tak będzie wyglądać nasza gra, do moemntu aż nw DM pojawi się ktoś kto umie przyspieszyć grę.
Busi w defensywie spoko. Ale rozegrania czegoś poza podaniem do najbliższego grwcza, to dramat.
0
To jak chcemy Cancelo, to po co było ściągać gracza z Usa?
0
Nie grasz, nic nie pokażesz.
U nas od długiego czasu grwcz na pozycji musi być 1 do 1. Lewoskrzydłowy nie może zagrać na środku albo na drugim skrzydle. Dlatego na pewnych pozycjach nie ma się prawa bytu.
Gdyby niw konflikt kontraktowy i kontuzja Alby Balde też by nie istniał. Tak samo na dm nie pogra nikt do czasu odejścia Busiego. U nas przespano zmianę warty w dużej mierze przez to że gwiazdy byly wychowankami.