yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Dany9555 to w końcu nie umiemy sprzedać? Czy nikt nie chce kupić?
Dembele ma rok kontraktu i wygląda że sam chce odejść. My chcemy 50mln +25mln ma dostać agent. Więc kwota ma niby wynieść 75mln? Za zawodnika z rocznym kontraktem? Wątpię aby nawet Psg na to się skusiło. Łaczna kwota transferu to będzie może 60mln i to juz i tak będzie spory sukces. Tym bardziej że Psg zapewne czeka z decyzją Mbappe. I może się skończyć obopólnym transferem za rok. Z tym że ja nie postawiłbym że ze rok Dembele nie będzie kontuzjowany.
0
@FCBurnley ile wydaje Mu, Chelsea, Psg? Czy wygrywają ciagle? Nie. Lm wygrywa teoretycznie slaby Real bo potrafi grać drabinke turniejowa. I ma graczy idealnie wpasowujacych się w moment. My mieliśmy Fdj, Suareaz, Messiego i tez nie wygrywaliśmy.
A dodatkowo wpadliśmy w obłęd konieczności LM. Valverde zwolniony po polfinale lm, mistrzostwie i finale cdr co w obecnej sytuacji jest wynikiem swietnym.
Czy chcemy czy nie. Nas obecnie nke stać na model kupowania gwaizd na kazdej pozycji. Kupic nie problem. Ale za co to rejestrować?
1
@R10MatiG jak jesteś zawodnikiem, który pół sezonu spędza w szpitalach, to korzystasz z takich okazji. 5 letni kontrakt w Psg + równowartość sezonowego/dwu sezonowego zarobku z kasy dla agenta, od samej klauzuli? Raczej duzo gorsza propozycja kontraktu ze strony Barcy? Czy jest się nad czym zastanawiać
1
W sumie Dembele też jest w trudnej sytuacji. Z 50mln, 25mln idzie dla jego agenta, więc zakladamy, że połowa dla niego. Zysk.
Przy wykupie za klauzulę ma dobrą pozycję negocjacyjną kontraktu. Od jutra ona jest znacznie gorsza. Bo pewnie Barca krzyknie z 75mln, biorąc pod uwagę nadal te 25mln dla agenta.
Dodatkowo sam zawodnik ma świadomość roku kontraktu do końca. Więc jak nie pójdzie do PSG dziś, to odczuje naciski Barcy na podpisanie nowego. A on akurat tych nacisków, włącznie z gwizdami CN doznał. Dodatkowo sam zawodnik nie ma pewności, czy klub nie chce zwiększyć klauzuli i wtedy próbować go sprzedać.
Tak naprawdę wg mnie jedyną sensowną i korzystną opcją zostania w Barcelonie dla Dembele, jest przedłużyć dziś kontrakt do 2027.
Jeśli nie, to korzystniejsze z jego punktu widzenia jest odejście. Zarówno finansowo, jak i samą potencjalną sytuacją sportową.
5
Nie wiem skąd w kibicach przekonanie, że na każdej pozycji musimy mieć gwiazdę ala Messi. Drużynę buduje się na zawodnikach potrzebnych i chcących grać dla klubu. Jak nas nie stać na super gwiazdy bierzmy takich którzy rokują na odpalenie.
Czy my musimy dokonywać transferów 50mln+ i później narzekać?
Pora popracować nad scootingiem i przestać wynajdować miernoty na poziomie Desta. Wziąć przykład z Porto, Benfiki, Ajaxu.
6
Skład liczy 25 zawodników. Ktoś musi być na tą ławkę. A przeskok z Tercety do LaLiga to na pewno krok wielki, więc chłopak nie będzie marudził że musi ciągle grać.
Poza tym, jeśli dostawał by takie szanse jak z Realem (30min....w co nie wierzę) w lidze to na pewno nie moglibyśmy narzekać. Jeśli się nie sprawdzi. Sprzedać. Jeśli jednak może być opcją na ławkę, to do cholery czemu nie? Tani, młody, wychowany na stylu Barcelońskim. Zacznijmy inwestować w takich graczy.
1
Wy sobie zdajecie sprawę że mu został rok kontraktu. Za 100mln nikt go nie kupi. Z rocznym kontraktem? Nie bądźmy śmieszni. Za rok przyjdzie za darmo a w Barcie i tak pogra.
Ale nie jest powiedziane też, że Barca go nie sprzeda za 40mln na czysto + ileś tsm dla agenta. My też nie wiemy jakie są warunki po wzroście klauzuli. Czy nadal 50/50proc. Klub/agent.
Psg wystąpiło z oficjalną prośbą o rozmowy. Więc może było skłonne dać do klauzuli zmienne nie chcą wchodzić w konflikt, które i tsk dzięki klauzuli rozwiąże na swoją korzyść.
0
@adrian89 Raphinia a jako jego zmiennik Ferran. Ta sama pozycja i brak innej opcji. Proste. Akurat na pozycję Dembele zmiennika kupować nie musimy. A że Ferrana i Ansu nie bardzo idzie nam się pozbyć, to kto zostaje?
1
Wszyscy po nim jadą. Ale tak szczerze, to czy te info:
"Helena Condis i Adria Albets: Dembélé podejrzewał, że Barça chce na nim zarobić. Dlatego Mateu Alemany spotkał się z nim wczoraj, aby przekonać go, że jest fundamentalny dla klubu i nie jest na sprzedaż. Dziś spotkanie z Xavim. Barcelona „pójdzie na wojnę” z PSG, jeśli Francuzi zapłacą klauzulę."
musi być kłamstwem? Czy na prawdę tak trudno wyobrazić sobie, że mamy w tym interes, aby ta klauzula wzrosła i klub nie siądzie wtedy do rozmów?
Może dla Xaviego gracz jest kluczowy. Ale dla Xavi to może chcieć transfery za 50mln aby wzmacniać klub. A na co nas stać, to wie tylko zarząd.
1
@Dany9555 podzielam to samo zdanie. Już mieliśmy przykłady Neymara w koszulce Realu za młodu. I miłości do klubu. A później wielka gwiazda Barcelony.
Piłkarz to zawód. I może wszyscy myślą, że liga francuska jest tak ogórkowa bo Seville wygrywają puchary Uefa. Ale ta liga jest na pewno dużo bardziej wyrównana niż ciągle słabnąca Hiszpańska gdzie robią się co raz większe przepaści. A kluby stać na transfery na poziomie 5-10mln na sezon. Co jest po prostu dramatem.
0
@DJ6 jeżeli podpisali klauzule w wysokości 50mln, z czego 25mln miało trafić do strony piłkarza to czemu ty się dziwisz??. Przecież podpisując takie coś, każda ze stron była świadoma, że piłkarz najprawdopodobniej odejdzie.
Zszedł z zarobków. Podpisał krótki kontrakt. I tyle. Mogli się pożegnać już wtedy za darmo. Mogli dać mu dużo więcej i się męczyć z połamanym. Żadna ze stron nie chciała zaryzykować i jest skutek. Sytuacja podobna do Mbappe. Dembele ma interes w transferze "do jutra". Bo może dostać pewnie też więcej za podpis jak zrobi to dziś/jutro niż jak zrobi pojutrze. A barca też ma interes w opóźnieniu bo pewnie od 1 sierpnia krzyczała by z 75 mln żeby samemu 50 zarobić. Proste. W cale nie musi być nieprawdą, że my go zwodzimy do czasu zwiększenia klauzuli.
Dodatkowo widać też zmianę w PSG. Choć nie muszą (przynajmniej w oparciu o info) poprosili o możliwość negocjacji. A mogą dać klauzule i po temacie. Chyba ich sprawa Mappeta ciut uczy, że to zawodnicy ostatnio rozgrywają kluby, a nie na odwrót.
Barcelona pójdzie na wojnę z PSG? Aha...tylko jaką? Już po Neymarze im wojnę wypowiedzieliśmy. I pokazali nam finansowe miejsce w szeregu.
Poza tym nie był bym zły na PSG. Korzystają z okazji. 50mln to nie jest duża kwota za takiego zawodnika na tle angielskich transferów.
2
@Transu96 połowa jest zapisana dla jego agenta. Taka była cena zejścia z zarobków i krótkiego kontraktu.
Prawdopodobnie każda ze stron stawiała na jego odejście po obecnym sezonie. Bo nie widzę innej opcji. Jednocześnie te 25mln dla agenta może być formą obchodzenia FFP albo jakiejś płatności zaległości.
0
@Bandzior ja się zgadzam, że jeśli uzyskaliśmy 40proc. praw do przyszłego transferu to jest to bardzo korzystna operacja. I nie dziwi wtedy 30mln opcja wykupu. Gdzieś się zyskuje, gdzieś się traci. Ale skoro oficjalnie jest powiedziane, że będziemy szukać pomocników do środka, to jaki sens jest wyprzedawanie Torre, Nico, Kessiego. Naprawdę za kwoty jakie za nich uzyskamy jesteśmy wstanie znaleźć lepszych graczy?
Naprawdę za 15mln jesteśmy w stanie kupić zwodnika który 2 sezony temu był topowym pomocnikiem Serie A i ma tylko za sobą, średnio udany sezon u nas?
Może to nasz system gry i prowadzenia akcji jsst problemem dla wielu graczy. Bo sporo z nich kompletnie się nie odnajduje w ciągłym ataku pozycyjnym. Wolnym rozciąganiu gry. Braku kontr.
Więc albo kupujmy graczy pod system albo trzymajmy tych których szkolimy. Bo nas system szkoleniowy jest odpowiedni pod naszą grę.
Dlatego transfer Nico w kwestii jego realizacji oceniam pozytywnie (w oparciu o info które mamy). Nastomiast sprzedaż oceniam kompletnie negatywnie. Bo za uzyskane pieniądze nie kupimy nikogo na podobnym poziomie. Chyba że zrobimy jakiś transfer "za darmo".
1
@Bandzior tu bardziej chodzi o to, że szukamy pomocników na jego poziomie za których będziemy musieli płacić (vide Oriol). A wypychamy młodego perspektywicznego gracza, bo trener nie widzi możliwości przesunięcia go.
Obecnie Barcelona jest chyba jedynym klubem, w którym zawodnicy są tlumaczeni za slabą grą, graniem nie na swojej pozycji.
Czy ktoś pytał Davida Ville cyz chce kopać na lewej stronie gdy Messi poszedł na środek? Wchodził i grał.
I piłkarze nie mają z tym problemu ale muszą się oswoić z pozycja. A u nas trener widzi wyłacznie presję wyniki i nie ma jaj by podją ryzyko i mieć gracza. Dlatego znowu przez 1000min z rzędu będziemy widzieć Pedri Gavi Franki Gundo + Oriol na zmiany, bo po presezonie widać że nie wywalczy miejsca. A pozniej się sypnie pomoc. I będzie oczekiwanie że nie grający od 10 spotkań Kassie 2.0 pociagnie grę z Realem Bayern albo City.
Xavi to nie jest zły trener pod wynik tu i teraz. Ale zarządzanie drużyny i przygotowanie na drugą (ważniejszą) część sezonu kuleje.
12
Nawet w meczu z Arsenalem Lopez mial z 2-3 fajne akcje w kontrze. Ale to co go wyróżniało to zaangażowanie i gra na ambicji.
Czy powinien dostać szansę do 1 drużyny na ławkę? Wg mnie tak. Ale to w związku z sytuacją kadrową. Po co szukać kogoś na rynku jak możemy próbować swoich. Czy w Arsenalu grały same gwiazdy jak Saka? Czy potrafiły pokazać się i dzieciaki z nikąd?
Szansa 2x 15min to żadna szansa. I jak sie kimś nie pogra regularnie, to nie ma szans na nic.
0
@kejdzi dlaczego? Jeśli masz 2/3 lata kontraktu za 16mln a oferuja ci umowe na 2/3 lata za 8?
To tylko kwestia rachunku finansowego. Dlaczego też zakładasz że będzie rok ławki? W teorii tak. Ale w praktyce zostanie to miejsce w 25 ma. 1/2 kontuzje. 1 słaby występ innego zmiennika, miejsce jest. Tak Real stworzył Ikera. Tak dzieki pensji, konfliktowi o kontuzji Alby sprawilismy ze Balde jest pewniakiem do 11. Różne są przypadki. A Langlet na reprezentacje tak czy tak się nie załapie. Więc 2x wieksza pensja jest kusząca.
2
@Emerald a co masz wspólnego z socios że tak bronisz interesu. Zobaczymy co będzie jak przyjdzie do płacenia długu. Bo chybw masz świadomość że długi spłaca właściciel?
3
Wy narzekajcie więcej. BArca idzie na dno, a tu płacz że chcą załatwić pieniądze.
Serio?
LGBT, antyKatar.....i za rok nie ma klubu. Fiu fiu rozwiązanie idealne. Tośmy sobie poideowali!!!.
Sytuacja jest jaka jest. I możecie sobie płakać. Nikt nie wie czy nie długo nie będzie zmiany modelu właściciela klubu na "szejkowy", a tu dramat bo umowę z Arabii chcą przynieść.
Radzę pomyśleć naprawdę nad prawdziwą sytuacją klubu, którego nie stać na rejestrację DARMOWYCH transferów.
0
@ikar34 żeby tak powiedzieć to musi mieć argument kontraktowy. PSG mu taki dało, jak my kiedyś Neymarowi. Będzie w klubie do tego i tego dnia i dostajesz premię. Tylko należało ten dzień wyznaczać na dzień po zamknięciu okienka transferowego, a nie końca sezonu.
O Real bym się nie martwił. Po milionach dla Bale i Hazarda raczej poszli po rozum do głowy. Choć od zawsze ich drabinka płacowa wyglądała dużo lepiej niż nasza.
0
@korn234 nie wierzę, że on podpisze za mniej niż 40mln netto za sezon. A jak podadzą że mniej to tam kosmiczne pieniądze pójdą pod stołem jak za Neymara. Generalnie osobiści przy takich zapisach kontraktowych jak ma w Psg nie wierzę też że odejdzie w tym sezonie. Można chcieć gdzieś grać. Ale 150mln za sezon piechotą nie chodzi. Tym bardziej że Mbappe zachowuje pełną kulturę klubową. Trenuje, mówi że chce ten sezon grać w klubie. Nie wykonuje żadnych gównianych buntów. A większość wojenek to wymysły prasy.
0
Fajnie że gra, a przede wszystkim strzela, także z mocnymi ligowcami.
0
Pomijając Morientesa w Monaco i obecne PSG, to kiedy klub Francuski zrobił transfer Hiszpana?
Bez podestów, ale tam wolą silnego czarnoskórego obrońcę z Afryki, który i kosztuje mniej i zarabia mniej. I rokuje na dobry transfer do ligi angielskiej.
Więc transfer Langleta jak najbardziej, a Eric nie.
Zresztą wystarczy zobaczyć. Umttiti jak zszedł z pensji i mogli negocjować od zera zaraz znalazł zainteresowanie we Francji. Niestety zarobki Langleta sprawią, że oddamy go za darmo.
4
Gdyby ten transfer doszedł do skutku dziś, to w momencie wypłaty pierwszych transz pensji za nowy sezon, ogłaszamy bankructwo.
Pomijając, że nawet takiej pensji byśmy nie zarejestrowali.
Idiotyczna plota.
0
Nie rozumiem potrzeby sprzedaży tego zawodnika. Za kwotę 15 mln nie kupimy nikogo w jego wieku i na podobnym poziomie.
Więc po co? Nie potrzebujemy amortyzować jego przyjścia za darmo. A na pewno kogoś byśmy musieli kupić bo zostajemy z 4 pomocnikami, po wypchnięciu Torre i Nico.
Więc? Jaki sens?
3
Jak łatwo przedstawić ten transfer po stronie sukcesu. A tu jedno słowo klucz i cały obraz zmienia się diametralnie. Choć i tak z perspektywy czasu, my sprzedający zawodnika za 40mln? Bajka.
0
Może najpierw rejestracje i transfery z klubu. A później uzupełnienie pomocy?
A nie jakieś Felixy.
0
Ja to bym chciał zobaczyć wszystkie ukryte dopiski, zapiski, klauzule i zmienne do tej umowy. Bo coś mi się nie wydaje aby zawodnik 31 zrezygnował z jakichkolwiek pieniążków, gdyby nie miał tego odkuć.
0
Fajnie jak będą z niego jakieś pieniądze. A jeśli byłby to transfer na miarę Rafy Marqueza to już w ogóle. Tani i niezastąpiony. Ale Arujo też nie był drogi.
0
Porto to duże ryzyko bo tam konkurencja spora. Więc jak nie dpali to przesiedzi Sezon na ławie. Z drugiej strony Casemiro wyprowadzili na kosmiczny poziom
27
Jeśli ktoś go wypożyczy to będzie skończonym idiotą.
26lat. Słabszy sezon ale ograny na wysokim poziomie. 15mln za sprzedaż? To znajdźmy zmiennika na tym poziomie za tyle jak 31 letni Oriol kosztuje 8.