yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Koleś ma 26 lat. Po rewelacyjnym sezonie w Milanie miał gorszy u nas, co mogło być potengowane tym, że nie dostawał na początku żadnych szans.
A my chcemy takiego zawodnika sprzedać za 15mln? I kogo w zamian za takie pieniądze? Serio mamy jakiekolwiek opcje w przedziale ~15mln?
Sprzedawanie go za taką kwotę to żart, taki sam jak kupowanie Oriola za 8mln mając darmowego Nico.
10
Z jednej strony marzenie.
Z drugiej:
- ostatni sezon w CIty na prawym skrzydle, opcjonalnie w środku. To rywalizacja z Dembele/Raphinią/Pedrim? Czyli najlepszymi graczami w drużynie? Bezsens.
- kwota transferu porażająca jak na możliwości naszego klubu.
Boże niech tu w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy.
- ok 8 mln za 31 ORiola na DM. Co oznacza, że nawet jak się nie sprawdzi to zostanie do końca podpisanego kontraktu. Bo po prostu będzie za stary aby go sprzedać i zza dużą pensją aby ktoś chciał go nawet za darmo. Chyba że komuś pensję opłacać będziemy.
- wypożyczenie Nico który nie ma dużej pensji i jest w klubie za darmo. Więc nawet jak się nie sprawdzi to mamy półroku/rok na szukanie DM z prawdziwego zdarzenia i zebranie na ten cel pokaźnej sumy. Co w końcu sprawiło by, że może zainteresowali byśmy się porządnymi graczami z perspektywami.
- klub wskazuje, że trener chce jeszcze dwóch pomocników poza DM. I ok. Patrząc na kadrę widać taką potrzebę. Ale do cholery kogo my chcemy wziąć jeśli nie potrafimy wykorzystać Torre i Kessiego? Czy naprawdę jesteśmy w stanie znaleźć kogoś lepszego niż Frank jeśli jego chcemy sprzedać za 15mln? Kto obecnie jest dostępny w przedziale do 20mln? Kim my chcemy uzupełnić ten skład? Ja rozumiem, że gracz się nie spisał. Ale czy tak naprawdę dostawał szansę? Czy trener wtedy kiedy tylko mógł wystawiał żelazną czwórke FdJ-Busi-Gavi-Pedri aż do zajechania? Dlaczego właśnie wtedy kiedy Kessi zagrał 1-2 mecze nie dano mu kolejnej szansy. Dlaczego nie próbowano go w meczach z czerwonymi latarniami, a oczekiwano cudów kiedy dostał szansę (z konieczności vs Real?). Czemu trener nie pograł nim nawet jak zdobyliśmy mistrzostwo? To samo tyczy się Torre? Odpowiedź jasna. Presja wyniku była tak duża że nie było miejsca na rotacje. Ale to droga do nikąd. Skończy się jak Ernesto Valverde którego zwolniono po osiągnięciu półfinału LM, finały CdR i zdobyciu Mistrzostwa. Wynikach o których marzymy obecnie. Ale przecież na trenerze ciążyła presja zdobycia LM bo wygrywał ciągle Madryt. I ta presja zabija nas do dziś. Zamiast budować chcemy na już. Zamiast ogrywać nowych Balde (który szanse dostał przez konflikt i próbę odsunięcia Alby + kontuzję), to się bawimy w stary szrot za grosze. Nie mogąc jednocześnie wysprzątać własnego podwórka z ciążących nam graczy.
0
Ja je......
Może najpierw kogoś sprzedadzą. Później niech załatwią rejestrację zakupionych już graczy. A później niech myślą czy są w stanie kogoś jeszcze sprowadzić.
Na ten moment lepiej zostać z zrejestrowanym Nico. Niż rzucać się na zakup Oriola.
Niech w końcu ogarną że za transfery trzeba płacić. I jeśli mamy DM to jie musimy na siłę go kupować. Są inne ważne pozycje.
2
Szczerze? 15mln za Kessiego? To wolę go w klubie niż szukać zastępstwa. Tym bardziej że za 15mln raczej ciekawej opcji nie znajdziemy.
2
@Greenalley bzdura. Co zrobiło Porto z Casemiro?
Jeśli wypożyczenie to właśnie Porto Benfica Ajax. Zespoły grające ofensywnie i szybką piłkę. A dodatkowo będące eksporterami najlepszych graczy. Jeśli u nich się wkomponuje u nas tez da radę. Aczkolwiek do tych zespołów ciężko wepchnąć gracza. Bo tam wolą kupić i sprzedać za miliony monet.
0
Chryste niech ktoś uspokoi tam Xaviego i poinformuje Laportę, że transfery nie tylko należy zrealizować, ale i zarejestrować!!!!
Na ten moment jedyny realny transfer z klubu to Langlet za 5-10 mln i Frank może za 20? Ale do cholery nim kupią kolejnego gracza niech się skupią na sprzedaży. Z Nico i Torre też się da grać. Młodzi z niskimi kontraktami. W przyszłym roku też jest okienko transferowe. A tak? Niedługo czuję Barca Katar FC albo bankrut.
1
Młody, persepktywiczny pomocnik wracający z wypożyczenia. A my się kusimy na 31 dziadka który u nas się nie sprawdził, bo nie miał nawet na to szansy. CHryste. Przemęczcie się z tym cholernym Niko przez sezon, a nie opcję 4 wyboru. Jakaś wewnętrzna potrzeba wydawania kasy? Jak jego musimy jeszcze zarejestrować.
1
Ok, oszczędność na pensji może tłumaczyć darmowy transfer. Fajnie jak by oficjalnie bylo wiadomo ile klub zaoszczędził.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@normasubiektywna bardzo zły wybór argumentu. Przywołujesz przykład Appla, który dokładnie zaorał się na skraj bankructwa, tym co napisałeś. Czyli tym że nie montowali do swoich zestawów gniazd PCI co sugerował Jobs. A co zostało uznane za zbyt drogie i nie perspektywicznie. Chwile po ich zestawie IBM wydał swój z gniazdem PCI inikt już nie chciał Appla. Bo na ówczesny czas to jak przysiąść się z welocyped na rower.
Twój przykład można porównać też do rezygnacji Nokii z telefonów z klapą, które w ówczesnym czasie osiągneły szczyt popularności, szczególnie wśród kobiet. I ten błąd kosztował Nokię lidera rynku. Co zaowocowało efektem śnieżnej kuli kłopotów firmy. A podjęli taka decyzję bo uznali to za chwilową tendencję modową....a co najlpesze mieli rację. Ale nie włączenie się w nurt przyniosło konsekwencje.
Dlatego nie zawsze można polegać na analizach i przewidywaniach.
Kupujesz Davida Ville który ma być gwiazda a on łapie otwarte złamanie piszczela . I biznes plan idzie.....
Laporta raz wyciągnął klub z kłopotów. Teraz podjął podobne działania. Ale sytuacja jest dużo bardziej krytyczna. I prawda jest taka że jeśli nie wygra kolejnej tury zabraknie mu czasu. A my ocenimy go wtedy bardzo negatywnie. Bowiem pocztątkowy okres jest najtrudniejszy i przynosi najdrastyczniejsze zmiany. A taką było choćby spuszczenie z klubu Messiego.
0
Boże jaka ta Barcelona sprytna. Podpisała taką wspaniąłą umowę, że mogła nie płacić mu za dwa lata i rozwiązać kontrakt.
Pytanie. Co mu dali w zamian? Bo o tym ani słowa. Koleś miał dwa lata kontraktu na rewelacyjnych warunkach. Więc czsmu miałby obniż sobie zarobki i wpisać negatywne dla niego rozwiązania?
1
Czemu uparcie szukamy DM. Rozumiem, że chcieliśmy Zubamendiego. Później przyszła refleksja. Za drogi. Więc poszliśmy w stronę Brozovica. Brak możliwości realizacji i szukanie planów rezerwowych na gwałt. Parejo. Oriol.
Po co? Obecnie na rynku mega trudno coś złapać. Ale za pół roku nowi wolni zawodnicy. Może uda się kogoś przekonać.
Mamy Nico więc po co na siłę chcemy wdać pieniądze? Ok jeśli koleś nie da rady, będzie trzeba poszukać. Ale naprawdę jest tak słaby, że nie można mu dać szansy? Przecież patrząc w ten sposób to my nie mamy ławki w pomocy. 5 graczy (licząc odejście Kassiego). Na 4 pozycje. To skąd nagle tam mają się znaleźć zmiennicy?
Xavi niech ochłonie. To nie Arabia. 200mln z nieba nie spadnie. Weźmy w końcu przyjmijmy na klatę sytuację finansową klubu. I starajmy się pozyskiwać tego kto tu chce grać. A takich będzie. Przestańmy podpisywać wysokie kontrakty z "darmowymi" zawodnikami, bo przy wtopie nie można się ich pozbyć. Co zresztą widać i po Realu.
Racjonalizacja płac. Ustabilizowanie sytuacji finasowej. I szukanie na rynku okazji, jak kiedyś Marquez, Abidal. I obecnie Arujo.
3
Dalej nie rozumiej@ w klubie że umowa o rosnącej pesnji kończy się tym, że zawodnik nie musi prezentować nic. A właściwie nie musi nawet grać a pensja rośnie. I pozniej sa mega problemy ze sprzedażą.
I znowu mam wrażenie że lepiej było by brać te 50mln na teraz.
0
Gdyby nie miał takiego kontraktu to można było by negocjować prawie z każdym. A tak oni mogą czekać i pewnie w konsekwencji dadzą tyle ile chcemy. Tylko czy my możemy czekać?
W kwestii transferów Barca nawet kosztem już suchego okienka powinna się skupić na sprzedawaniu, wypychaniu kogo się da, z przeznaczonych do odejścia. A jeśli się uda kontraktować Roque. A to z uwagi na to że na rynku obecnie brak bramkostrzelnych 9. Nie mówimy o Kane za 100 mln. Bo nas nie stać.
1
Szczerze? Wole przemęczyć się z darmowym Nico. Wyzbyć się ciążących kontraktów. A jeśli jakimś cudem uda się to kupić Roque.
2
Z pomysłem wyszła Federacja i z jej pkt widzenia koszty budowy są jak najbardziej opłacalne. Czemu? Bo zwrócą się po ok. 50 meczach. Na ten moment Federacja musi wynajmować stadion pod mecz. Nie jest jego zarządcą. Logistyka w związku ze zmianami miejsc rozgrywania meczy kuleje.
Problemem jest wyłącznie lokalizacja. Bo raczej oczywiste, że centralnie położony Madryt a nie skrajna Sevilla. Barcelona teoretycznie mogła by być z pkt widzenia logistycznego ale dla kibica hiszpańskiego już skrajnie daleko prawie z każdej części.
Mimo wszystko stadion zarabiał by na siebie.
A czemu 40k miejsc? Nie chcą przedobrzyć i nie chcą rywalizować z Wanda i Bernabeu na gruncie najmu. Pewnie chcą znaleźć swoją niszę. Nie topy typu Rhiana, ale średniaki, które przy organizacji nie potrzebują 100k publiczności. I wolą zapłacić mniej.
0
I tyle znaczy rasizm.
7
Jeśli mamy przyzwoitą opcję na lewe skrzydło, to zróbmy wszystko aby się udała. Czemu? Bo jest za darmo. Ograny w lidze. I nawet jak dostawał szanse u nas to potrafił coś zagrać.
Więc po co szukać transferu za miliony, jeśli tu można mieć dobrego gracza, albo samemu sprzedać za miliony.
3
Trzeba zrobić rozpoznanie rynku. Czy realnym jest poźniej sprzedanie go za ponad 2mln (jeśli 50proc. praw zostanie w Andorze). Jeśli jest Realna szansa nie ma co się zastanawiać. Kupić i sprzedać od razu. Jeśli ktoś chce dać klauzule 3mln, to czemu nam nie miał by dać 2,5mln gdybyśmy go odkupili?
2
Ktoś kto w wieku 17 lat kręci niezłe staty i zbiera dobre oceny meczowe w wymagającej lidze tureckiej na pewno musi być obiecującym graczem.
Wybór Niemiec? Bardzo mądra decyzja. Co obecnie mogą zaproponować mu Real i Barca poza dobry kontraktem? Grę w 3/2 lidze? Ze słabą perspektywą na pierwszy skład.
Natomiast BVB i Lipsk to kuźnie talentów eksportowych. Zrobi liczbę z Fenerbahçe w Bundeslidze w wieku 18 lat i 40 mln na czysto Niemcy wezmą. Poza tym tam ma naprawdę realną szansę gry. W Hiszpanii praktycznie zerowe.
Portugalia dla niego też nie jest dobrym miejscem, choć tam są również kuźnie talentów. Jednak stawiają zdecydowanie na latynoskich graczy.
Więc wybór prosty BVB, Lipsk albo liga holenderska.
13
Akurat nie martwił bym się o ten transfer. Grał na dobrym poziomie, w mocnym klubie. Nie Tottenham to ktoś inny weźmie. 5mln to żart za zawodnika w wieku 28lat na jego pozycji.
1
Teraz skoncentrować się aby zarejestrować go. I można myśleć na DM + Roque, lub na poważnie rozważyć zostawienie Nico. I zakończyć okno. Nawet Real będący w dużo lepszej sytuacji nie szasta na rynku.
Kwestia tego czy kogoś będzie też sprzedawać. Bo tu może być dużo trudniej.
1
@partymaker ok. Niby rozwiazli kontrakt. Ale mial na pewno zapisane premie za mistrza mvp itp. Wiec grał o swoje.
0
@Maker0 co znaczy "BY NIE MUSIAŁA?" Nie musiała. Można to było zrobić na spokojnie z głową. Odejście jednego zawodnika nie rozwaliło nagle całego zespołu.
Trzeba było być przewidującym i mieć parę opcji. Dembele nie był wtedy obligiem, a że chcieli go szybko i na siłę, to nas wydojono i tyle. Czyja to wina? Psg? Bvb? To raczej my się zachowywaliśmy skandalicznie wobec BvB, robiąc im to samo co Psg nam. Tylko oni wykorzystali kwotę wykupu, a my skręciliśmy zawodnika, że odmówił trenowania aby wymusić transfer.
2
ZNowu to samo. Tyle czasu i nie mogą akcji na rzut z drugiej lini eh..
Mimo wszystko gratulacje
1
Strasznie to wygląda. Nawet w przewadze nie umieją rozrzucić.
0
Kompletnie nie radzą sobie z obroną 5-1
0
@Barcaa12 Jak na sekundę przed końcem Gembala broni w kole, kolesia który w jakimś kosmicznym skoku poleciał do przodu to dostają. To tak jest. Wystarczyło stać.
0
Strasznie przez środek w nich wjeżdżają.
1
Ale to popsuli. Masakra. Zawodnik przewagi i 16 sekund na akcje. A w 10 nie przygotowali nic, z akcji końcowej. Zdobywanie bramek od 15 min II połowy to straszny ból tyłka dla Polskiej drużyny. Strasznie się męczą.