0

@Explode ty naprawdę wierzysz że on tam przejdzie? Przy takich zarobkach i takiej grze? Chyba na emeryturę, spełnić marzenie. Bo na chwilę obecną kluby hiszpańskie mają dużooo mniej do zaoferowania niż Anglia.

0

@JarekS Szachtar kupował Brazylijczyków powyżej granicy osiągalności Ajaxu. Nawet w obecnym czasie. I te pieniądze pochodziły w początkowym okresie od oligarchy. Poźniej interes się krecił. Ale nie możesz opierać przychodów klubu na podstawie sprzedawania zawodników. Bo jak Benfika raz sprzedają za 100mln, drugim razem za 40. Więc co? Ogarniczamy się bo nie wyszkoliliśmy zawodnika za 100mln?
Nie sądzę.
Dodatkowo nikt nie da 100mln, bo jeśli wiąże nas przychód (w odniesieniu do transferów, pensji itp) to kwoty na transfery będą na poziomie 20 mln.

Dodatkowo nie wierzę też w to, aby topka zgodziła się na równanie w dół. Tu przykład LaLigi i podejścia Barcy i Realu, ale obecnie już i Atletico. Każdy woli zachować dominującą rolę.
Dodatkowo jakie argumenty można mieć przeciwko uczciwie zbudowanej marce Premiership? Dlaczego nagle oni mają zaliczyć zjazd pionowy w dół, gdzie większość klubów oparta jest na pieniądzach właścicieli?
Av, Mu, Tottki, Newcastle, Chealsea, Mc, Liverpool. Wszystko w oparciu o pieniądze prywatne. I teraz ktoś uwierzy, że powiedzą tam "ej dobra spoko, ladujemy miliony, ale zredukujemy swoją pozycję?"
Przecież to będzie 100 kroków w tył dla tej ligi. I na prawdę nie wierzę że ktokolwiek się na to zgodzi. Szybciej wyjdą z Uefa.

0

@JarekS mądrze piszesz ale nie jest to realne. Dlaczego? Bo dlaczego najsilniejsza liga, miała by się godzić na osłabienie względem innych? Zrozumiała jest idea NBA NFL NHL aby wyrównywać poziom ligi. Bo cała liga na tym zyskuje. Ale z kim konkuruje NBA? NHL? NFL? Każda to tak naprawdę jedna liga, działająca wyłącznie na swoją korzyść. I tak samo działa Liga Angielska. Luton ma stadion 11k ludzi? Dostana dotację w wysokości 80proc. Wartości rozbudowya aby zwiększyć pojemność. Tak dba się o wizerunekni rozbudowę własnego produktu.
A jaki jest interes Anglików z Hiszpanami jesli zagraj w sezonie może 2-4 mecze z nimi.
Przykład Szachtara. Bogaty bizmesmen był w stanie trzymac klub na wysokim poziomie. Nie topowym ale wysokim. Ciekawi gracze. Sprzedawani za miliony. Jak będą limity Szachtar nie istnieje. Bo jego przychody są mizerne. A większość to prywatna kasa.
Aby mowic o rownaniu to najpierw trzeba by sprawic aby rywalizujace zespoly mialy podobne budzety. A jak to wyglada to widziky choćby w Hiszpanii gdzid Real z Barca nawet z praw tv biora krocie wiecej niz Eibary, Osasuny. Dlatego inicjatywnie mówię nie.
Wprowadzenie limitów procentowych względem przychodów, stworzy jeszcze wieksze podzialy. Mały będzie potrzebowł lay sukcesów i budowania marki aby dogonić wielkich. A i tak oni wtedy będą już dwa levele wyżej.

2

SuperLigo nadciągasz. Zainteresowani nic nie musz@ robić. Uefa sama doprowadzi do powstania takowej.
Nagle się obudzili, że jedna liga wybiła ponad wszystkie inne? Alw zapracowała na to mega organizacja i pracą nad poziomem. Tam szacunek do pucharu krajowego jest taki, że jak zdobywca LM gra w komercyjnych KŚM, a termin koliduje z pucharem to wybór należy do zainteresowanego. Albo zarabiasz na KŚM albo grasz w Pucharze. Nikt ci meczu nie przekłada. I co? Liverpool 0:5 Aston Villa. Bo zagrali młodzikami.
To pokazuje jak dba się o własny wizerunek i markę.
A nie odpier.....szopki ze rankingami i przelicznikami pkt za gole w ligach. Gdzie w Polsce zawodnik musiał by strzelić prawie 80 bramek żeby wygrać. Ale spoko. Nie ma jak instytucja dzieląca ligi na lepsze i goresze, zaczyna płakać że ktoś jest za silny.

Wiec Uefo może pora na radykalną zmianę i podejście do lig i federacji. Pora powrotu do równości. Odejścia od rankingów w celu zarabianis większych pieniędzy i przede wszystkim UŁATWIANIA drogi topowym zespołom do finałowych rozgrywek.
Pora skończyć z niemożliwością gry zespołów z jednego kraju w 1 etapie drabinki. Pora skończyć w turniejach Euro z rozstawianiem zespółów po rankingu bo rozstawienie to było w eliminacjach, a awans do turnieju wszyscy wywalczają na określonych zasadach. I w rozgrywakach turnieju końcowego nie ma już "wybramych". Czemu Portugalie, Włochy, Niemcy itp mają mieć latwiejsze drogi? Jak los da niech eliminują się w grupie. A nie..... Bo kasa musi się zgadzać?

Niech działają tak dalej, to powstaną ligi zawodowe na wzór NBA, NHL gdzie dlugie lata zawodnicy z nich, nie grali w kadrach. A dopiero teraz te ligi zaczęły pracować nsd wyrównaniem poziomu bo zobaczyły że liga jest tsk mocna jak najsłabszy a nie najmocniejszy zespół.

0

@Roobo mój błąd. Nie odświeżyło mi LiveScora i spojrzałem na 37 kolejkę. Masz rację, będzie się działo.

0

@Roobo znaczenia ma wyłącznie mecz Almerii z Valladolid. Wygrywa Almeria z ligi leci Valla. Pada remis. Z ligi leci też Valla. Jeśli wygra Valla to na znaczeniu zyskuje wynik Celty, która jeśli zdobędzie choć 1 punkt, to spuści z ligi Almerię. Jeśli przegra to sama spadnie.

0

@sokot no właśnie ma zarobić manager, dlatego tak ciśnie na realizację. Mam wrażenie że Barca ma wiele dziwnych zobowiązań, stąd tyle dziwnych niezrozumiałych transakcji.

0

Dramat. Nie ważne jak się sprawdzi. Trener go nke chce. A to manager ma od dłuższego czasu ciśnienie aby go tu umieścić. Xavi sie uprze to Ruben nie powącha murawy poza CdR

1

Bez względu czy dotyczy to Barcy czy i nego zespołu. Nie widzę NIC złego w podziękowaniu każdemu kibicowi, który w jakikolwiek sposób wspiera klub.

3

@karolup dlatego że jest dużo pewniejszy i gra na lewej stronie środka. A Kounde rywalizuje z Arujo. A dodatkowo w tym sezonie robi tragiczne bledy (nyc moze przez nieogranie na srodku).

0

@JarekS ile znasz przypadków rasizmy skierowanego przeciwko białym? Bo mi się wydaje, że nazwanie kogoś "białasem" jest tak samo rasizmem, jak nazwanie kogoś "czarnuchem". Rasizm to rasizm. Ma swoją definicję. I właśnie tkwienie w błędzie, że skoro dany kolor skóry miał kiedyś gorzej, to teraz zasługuje na przywileje z tego względu. Nie. Każdy bez względu na kolor skóry i cechy wyglądu POWINIEN być traktowany tak samo.
Więc pytam się dlaczego jeśli liliputa nazwiesz "karłem" to nie jesteś rasistą? Jesteś. Bo wypełniasz znamiona definicji rasizmu nazywając go w ten sposób. To tak jak mówić o czarnoskórym: "bambusku". Niby też pieszczotliwie nie? A jednak rasizm.

Nie można pozwolić aby właśnie na kanwie zadośćuczynienia jednym, pozwolić na dyskryminowanie pozostałych. Jeśli masz znajomych w korporacjach (np. moja partnerka życiowa jest wyższym managerem w Banku City mającym w Polsce jedno z 5 największych światowych centrów ), to zapytaj co robią pracownicy czujący, że ich pożegnają. Robią tzw. comming out, że są gejem, albo lesbiją. I zwolnienie nie wchodzi w grę, bo boją się procesu o dyskryminację. Bez względu na metaforyczność pracownika.
Tak samo dzieje się tu. Czarni na kanwie rasizmu korzystają bardzo dużo. Chcesz kolejnego przykładu? Jestem Policjantem a w moim mieście wojewódzkim (Olsztyn) jest Uniwersytet. Jest kierunek medycyny dla zagranicznych uczniów gdzie Szejkowie z Emiratów biorą pod patronat arabskich studentów i opłacają im te studia. Ci studenci dostawali już w 2016r. ok 2tyś euro na miesiąc utrzymania. A mimo to nie kupowali biletów (sieciówek na autobusy kosztujące studenta 89zł). Następnie każde zatrzymanie przez kontrolera zgłaszali jako rasizm!!!.
Dopiero interwencja w ambasadzie i negocjacje z biurem współpracy z zagranicą Uniwerku doprowadziło, że mają oni wykupowane sieciówki przez Opiekuna.

Więc sorry ale nie zgadzam się z pewnymi twierdzeniami przytoczonymi przez ciebie przeniesionymi na sytuację gwiazdy Realu. Koleś padł ewidentnie ofiarą HEJTU, który przybiera formę rasistowskich prowokacji. Ale jednocześnie nie byliśmy świadkiem wizyty 40tyś braci KKK na stadionie Walencji. Były tam dzieci. Kobiety. Czarni. Vincius zrównał ich wszystkich do rasistów. Nie potrafił odpowiedzieć na ich działania. Nie potrafił uwypuklić RASIZMU i poszedł w zwykłą bandytkę. Co zrobił mu klub z Walencji? Nic. Prowokowali go kibice. A ten uderzył w ich klub. Jak to się kończy na stadionie? Pewnie tak, że nawet jak ktoś mu współczuł, to pewnie pomyślał "boże co za małpa".
Dodatkowo zamieścił komentarze atakujące LaLigę. No to prezes mu odpowiedział, że w związku z jego zgłoszeniami dwa razy organizowano spotkania mające mu wytłumaczyć co LaLiga może. Czego nie może. Jakie są możliwości.
Można było podjąć temat? Można było zostać twarzą LaLigi NieDlaRasizmu? To co zrobił Pan pokrzywdzony? Nie przyszedł na żadne spotkanie. Prezes mu tylko to wytknął (jakim jest prezesem dobrze wiemy, ale argumenty stosuje trafne i potrafi walczyć w mediach społcznościowych). No i co zrobił Vincius? Zrównał go z rasistami z Walencji w komentarzu. Zadeklarowanego Madriste. Brawo Panie Piłkarz.

Problem jest też tu inny. Nic trudnego jak robi to człowiek, albo grupka. Co innego jak masz pół stadionu. I co teraz ma zrobić Walencja, Gurda i Real? Aresztować 20tyś. osób? Pewnie aresztują ale głównych prowokatorów.

Inną natomiast kwestią jest równe traktowanie. Jakim cudem sędzia w pomeczowym protokole mógł nie wpisać gestów, oklasków, prowokacji wobec kibiców ze strony Vinciusa? Mniejsza o to czy gracze Walencji powinni dostać czerwone kartki. Dostał Vincius a jego zachowanie po kartce było karygodne. Mimo wszystko sędzia tego nie odnotowuje. I już mamy przykład równego i równiejszego traktowania. Czy można to nazwać korzystaniem na kampani rasizmu? Nie wiem. Nie wiem czy sędzie nie chciał tego zapisać, bo nie. Bo bał się większej nagonki. Bo cokolwiek. Nie ważne. W myśl zasad powinien to odnotować i powinna być rozpatrywana dodatkowa kara, która oczywiście mogła by nie zostać przyznana.
I nie, nie jest to foch w typie "bo Lewandowski". To samo tyczyło by się gracza każdej drużyny.
Chcemy równości i braku dyskryminacji? Nie ma gwiazd ligi. Nie można kogoś chronić bardziej. Każdy piłkarz jest równy jeśli gra w tej samej lidze. Takie chyba są założenia? Ale niektórzy oczekują specjalnych względów. I później pojawiają się takie komentarze jak Ancelottiego "jest gwiazdą ligi i Realu Madryt powinien być chroniony"....serio w wypowiedzi o równości można użyć takiego argumentu? No jak widać można.

0

@DonPancio i pewnie tak będzie. Bo na ten moment w Barcelonie nie ma takiej mobilności zawodników i gry bez piłki. Wysatrczy spojrzeć na City. Zawodnik z piłką nie szuka piłkarza. Właściwie może oddać ją w każde wolne miejsce na boisku, bo wybiega tam kolega. Takie właśnie były założenia tiki taki. Gra w ciemno. Rozdzielanie piłek....SZYBKIE.....rozdzielanie piłek + umiejętności indywidualne.
U nas bardzo brakuje tej gry bez piłki. Busi statecznie czekający na podanie i rozdający do boku. Skrzydła nie wychodzące na przód aby zagrać im piłkę, tylko czekające na nią. Chyba tylko Alba rusza do przodu pod przerzuty nad obrońcami.
Dlatego Ikay na pewno będzie wyglądał inaczej. Na pewno gorzej całościowo. Ale na pewno jest też w stanie wiele dać i podkręcić tempo swoimi umiejętnościami indywidalnymi.

0

@Tasde tak ironicznie. Ale Vincius chyba serialnie ma najczarniejszą skórę z nich wszystkich na boisku dzisiaj.

9

@JarekS czyli rozumiem, że ja Messiego wyzywano od karłów i sterydów , to w sumie było ok. Bo nie odnosiło się do koloru skóry, tylko do wzrostu. Bo tego nie podepniemy pod rasizm wiec wszystko gra? Ale przecież to defincyjny rasizm:
"Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. racisme od race „ród, rasa, grupa spokrewnionych”) – zespół poglądów opartych na pseudonaukowej teorii przyjmującej wyższość jednych ras nad drugimi[1][2]. Przetrwanie tych „wyższych” ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami „niższymi”[b]. Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne".
Kluczowe jest tu, że "rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi..."
ale niestety jest tylko rozpatrywane, kiedy dotyczy czarnych.
Nazwać kogoś "głupią małpą", liczone jest jako rasizm, tylko wtedy kiedy dotyka czarnoskórych? Bo jak powiesz do białego "biała małpo" to nie ma w tym rasizmu prawda?. Czy ktokolwiek słyszał, żeby podciągnąć słowa "głupia małpa" pod rasizm jeśli jest kierowane do białego? Jeśli usłyszy je latynos? Więcej nawet Azjata?

Ale obecnie liczy się tylko czarny. Biedny czarny człowiek, dzięki któremu mamy obecnie robione pranie mózgów. Zakłamania historyczne o czarnych kobietach wikingach, będących przywódcami. Ba, nawet Królowymi Anglii.
Dziwne, że w tej poprawności, że czarni byli wszystkimi, nie zrobiono jeszcze filmu o hitlerowskich kommandach śmierci dowodzonych przez czarnoskórych.

A prawda jest taka, że zapewne 99proc tych krzykaczy z Mestalla, miało w dupie czy on jest czarny, biały, czy niebieski. Dowalili mu tam gdzie go boli.
Bo tak niestety robią kibice. Bo "Shakira Kurwa" bolała Pique. Jak zapewne Messiego "Karzeł". Ale identyczne zachowanie miały wywołać krzyki do CR7 "Messi, Messi".
Ale to nie w/w podciągali pod rasizm, to że sędziowie nie gwiżdżą na nich fauli.

Swoją drogą dziwne, że żaden z sędziów LaLiga nie jest czarny. A to rasiści.

Osobiście podzielam twoje zdanie, że ludzie zachowali się jak bydło. Ale nie widzę w tym problemu jeśli jest to reakcja na zachowanie.
Jeśli prowokujesz kogoś to dostaniesz to na co zasłużyłeś. Dlaczego należy uważać, ze jak kogoś uderzysz otwartą ręką, on odpowie ci tym samym? Odpowie ci tak jak umie i tak jak ciebie zaboli. I do tego doprowadził Vincius. Połowa składu Realu w każdym momencie dzisiejszego meczu to byli czarni. Po czerwonej kartce Rudiger, aż znosił Vinciusa. Tłum wiwatował. Bo dostał co chciał. A ten debil jeszcze im pożywkę dawał.
Oczekuje zrozumienia i szacunku, ale jest ostatnią osobą do przyjęcia odpowiedzialności na klatę.
Możemy się założyć, że w następnym meczu w którym zagra, dostanie powtórkę.


7

Jakie gwiazdy tacy kibice.
Prowokujący dzieciak, potrafiący kopać piłkę, który myślał, że jak przypnie łatkę rasizmu, to mu zaczną gwizdać. No i niestety doczekał się. A teraz z tego bagna nie będzie zbyt łatwo wyjść.

0

@Gall na pewno w prime formy, alw raczej już u schyłku wieku piłkarskiego. Szczególnie w pomocy.

0

Pajor to najlepsza strzelczyni LM Kobiet. Naprawdę kawał napastnika.
Liczę na zajebisty meczyk z pięknymi bramkami.

1

@Dzieniu pewnie na stronie Barcy. Aczkolwiek może być mega ciężko.

0

@Uukasz_93 tylko on przy Busim nie grałby praktycznie nic. I to był problem Barcelony. Zastąpienie Alvesa? Niemożliwe. Alby praktycznie niemożliwe przez lata. Busi? Nie do zdarcia. Iniesta Xavi? Parę sezonów minęło.
Mieliśmy swój styl gry i do niego próbowaliśmy (choć się nie udawało) dobierać piłkarzy. Później choroba LM "bo Real wygrał" i się zaczęły dramaty.

0

@Sysia11 ja wiem czy słabo? Nieskutecznie na pewno. Ale słabo? 2 bardzo dobre sytuacje. Jedna setka. Przy bramce na 2:0 ściąga dwóch obrońców.
Swoje zrobił.

0

@Criss18Barca to prawda. Tylko wynik idzie w świat. Czasem są takie mecze, że wszystko wpada. Strzały z daleka, odbitki, samobóje.

1

@Comentateiro ale jednak wygrał CdR i KMŚ. Więc nie ma co gadać.
Zeszły sezon mieli taki, że my możemy pomarzyć.
A taki sezon paradoksalnie przyspieszy zmiany i przebudowę.

0

Przy sytuacji Erlinga przypomina się zeszły sezon i Jacek z jego dwoma sytuacjami.

0

@cris2706 W zeszłym sezonie Real nie grał vs City dobrej piłki przez 179 min dwumeczu. Poźniej dramat.
Real nie grał nić przez 165 minut dwumeczu z PSG. Przegyrwał w dwumeczu 0:2. I wystarczyła jedna bramka, żeby piłka magicznie potrafiła się odbijać od piszczela za polem karnym i nabierać takiej rotacji, że wpadała na 3:1 poza zasięgiem bramkarza.
Bóg piłki uwielbia Real. A oni potrafią najlepiej na świecie wychodzić z opresji. Oby dziś po prostu nic im nie wyszło.

1

Jak strzelą 3 to po meczu. Ja nie, to niech się modlą do końca, aby Real nie strzeli pierwszej z tak zwanej dupy. Jak rok temu. Bo będzie dramat.

0

@Mixtape nie. Był wywiad już, że bez względu na wynik zostanie. Jedynie poziom ich gry może chyba to zmienić.
A tak serio dali dziadkowi stary skład z dodatkiem 2 nowych graczy w defensywie. Z beznadziejnymi skrzydłami (Lewego nie ma stąd Cavaniga tam), na prawy Carva to w tym sezonie dramat. LV choć był jokerem w zeszłym sezonie w tym nawet nie wstaje. I całkowity brak uzupełnienia ofensywnej pomocy. Nie mogą ciągle jechać na Modricu. Mimo wszystko w drabince pucharowej Real to zawsze Real. Jak go nie zmiażdżysz to na niskie wyniki cię zniszczy.

0

@Tomo1989 ja mam wrażenie, że on po prostu odpalił po całości kiedy dostał do pomocy Stonsa. Teraz gra ofensywnego DM, biorącego udział w ataku i czatującego na 30 metrze na piłki, bo cały tył chroni Stones.
Ale masz rację, że takiego DM w ciemno by człowiek brał.
Podobnie jak 3/4 ich pomocy :D

0

@Tomo1989 to raczej cały zespół. Popatrz jak oni pracują i wychodzą bez pilki. Tam w ciemno na wolne pole grają bo wiedzą ze parter wyjdzie.

0

Nabijamy się nabijamy ale widać w komentarzach szacun dla umiejętności odwracania sytuacji przez Real.

0

@Compadre oby nie zakończył się przewidywanym Real to Real w LM :(

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?