0

@DJ6 ale czy miał do tego prawo? Oczywiście, że PSG tak powiedziało. Damy mniej Barcelonie to ty dostaniesz więcej. To jest oczywiste.
Po co PSG ma płacić więcej jeśli może zapłacić 50mln?
Czy to ich wina, że Barcelona podpisała taką umowę. Przypomnę PODPISAŁA TO BARCELONA.
A teraz do kogo jest pretensja? Do zawodnika? O co? O skorzystanie z zapisu kontraktu?
To jest dokładnie to o czym mówi JarekS. Robimy gówno burzę z sytuacji, która jest wyłącznie wynikiem naszych działań.

0

@Gappeq chwileczkę. Z tego co podają od dłuższego czasu, to podpisaliśmy/zawarliśmy umowę, że jak przyniesie ofertę 50mln to odchodzi. Wtedy podział wygląda 50/50proc. z tej kwoty. I przyszła taka oferta, którą piłkarz zaakceptował. A my nagle korzystamy z przysługujących nam praw? Jakich? Do utrudnienia realizacji podpisanej przez nas umowy?

Właśnie to pokazuje jaki beton obecnie jest w Barcelonie. Już przed transferem strona Dembele przekazywała informację, że tak naprawdę chcemy go sprzedać. Ale chcemy więcej niż 25mln z 50mln. Jak się okazuje to oni mówili prawdę.

W całym tym cyrku z Dembele i Mbappe śmieszne jest to, że kluby mają pretensje do zawodnika o to co sami z nim podpisali. PSG ma pretensje o płacenie różnych dodatków, które sami dali. A Barca po raz kolejny (po opłacie lojalnościowej dla Neymara) nie nauczyła się myśleć o tym co podpisują.

0

@ubiq80 Jasne. Tylko w tym przypadku, jest to jednostronne "złe" zachowanie. Miał zapis kontraktu? Z kim go podpisał? Z nami. Więc czemu to MY nie respektujemy tego co podpisaliśmy/umówiliśmy się?

0

@peetwithbarca No nie. Nie byłby:
"....a w Twojej umowie o pracę jest napisane, że pracodawca może Cię zwolnić jeśli podejmie taką decyzję i cyk."
Właśnie dlatego że mam taki zapis w umowie. Czyli godziłem się na takie rozwiązanie. Być może nie byłbym szczęśliwy, a wręcz pewnie wku.....ale akceptuje to. Bo taka była umowa.

0

@cules100pro jak się nie dogadały? Wg oficjalnych wiadomości podział jest ustalony od dawna. 50/50 z 50mln. Tylko nagle Barcie to nie pasuje. Czy wg ciebie to nie jest ustalony podział (przy założeniu, że taki był umówiony)?

1

@ubiq80 Ale chwileczkę. Piłkarz Barcelony mówi, że chce z nią zdobywać tytuły. Po czym jednak dostaje ciekawą ofertę, która spełnia jego wymagania. Dodatkowo ma umowę z Barceloną pozwalającą mu odejść za jego decyzją. I tą decyzję podejmuje. Gdzie tu jest mowa o braku szacunku? Tym bardziej, że na pewno zdawał sobie sprawę co go czeka jeśli nie zechce podpisać nowego kontraktu.
To nie czasy dżentelmeńskiego odejścia Lewego z BVB. Dembele raz już dostał swoje za niechęć podpisania. Teraz z tego zrezygnował. Wybrał jak wybrał bo ma do tego PEŁNE prawo. A tu się pisze o braku szacunku?
W jaki sposób okazał brak szacunku?

1

@pasquda myślisz logiką kibica, a nie bezstronnej osoby. Była umowa? 50/50? Wygląda na to, że była. I nagle jedna strona mówi, nam to nie pasuje, choć wcześniej na to przystała. To kto tu traci twarz? Dembele czy my?
JarekS ma tu kompletną rację. Barcelona nie zachowywała się i nie zachowuje fair wobec francuza. A to wszystko idzie w świat. Może dla ciebie jako kibica nie ma to aż takiego znaczenia. Ale uwierz mi, że ci co później negocjują i podpisują coś mają na to wtedy dużo większe baczenie.
Przez takie historie nasza pozycja negocjacyjna leci mocno w dół.

0

@Vito9 Chwileczkę. Miał kontrakt i może zostać na rok. Później odejść za darmo. Nigdzie nie powiedział, że chce przedłużyć umowę. A to trzeba rozróżnić, nie? Mbappe też chce zostać w PSG. Prawda?

1

@OldMc84 oczywiście, że zaszkodzi. Po prostu psujemy swój wizerunek w oczach innych graczy. Bo to pokazuje, że porozumienia z Barcą są mało warte.

0

@szafiks1985 i 4 opcja. Barca zostaje z Dembele i jego kontraktem konczacym sie za rok. Jest 16mln w plecy z tytułu płatności. I 25 mln z tytułu transferu a jednocześnie nie ma zawodnika, bo chyba oczywiste że nikt mu nie da kopać już u nas.
Cudowny plan.

3

Szczerze to kibicuję Barcie od 1991. Gorszego syfu nie widziałem. Ale tak naprawdę nie ma dla mnie jako przeciętnegk kibica znaczenia, jaka jeste struktura właścicielstwa klubu. Mogą być i szejki, a nie socios. Jeśli zmieni się podejście i rozwaga w tym klubie. Inwestycja na miarę MC. Budowanie z głową infrastruktury i potęgi klubi. Bo kadrowo jest bardzo dobrze. A bez długów moze byc tylko lepiej. A czy sprawia to szejki magiczna różdżką z kurka od ropy. Czy następcy Laporty jakimś kosmicznym cudem nie ma znaczenia. Oby Barcs była znowu wielka za mojego zycia.

0

Leżę i kwiczę. A jak się nie stawi na trening to co? Mamy postawę do rozwiązania kontraktu? Podobna sytuacja byla z BvB. Odmówił treningów i musiał być transfer. Ale tu ma promese i jak z teho wyjść?
Już po prostu zakończmy ten dramat i tyle.

0

@MESSIah16 tylko tam obowiązuje *transfer request. Jeśli zarząda transferu MC jest zobowiązane rozpocząć rozmowy. Co nie znaczy że byłoby tanio.

2

Idiotyzmem było by puszczanie go.
Rozumiem że gdyby była opcja za 30 mln to można by ją rozważać. Ale koleś pokazuje, że jak dostanie szansę, to jest graczem innym niż Fati. On gra do linii, a nie do środka. I przede wszystkim potrafi wrzucać. A tego brakuje Lewandowskiemu, aby być sobą z Bayernu. Górnych piłek.
Tam naprawdę może powstać fajne lewe skrzydło wsparte dynamiką Balde.

0

@luki9v tak jak napisał następny kolega. Zarejestrujmy co mamy i wtedy dopiero ruszmy po kogoś. I tak musimy uzupełnić pomoc.

0

@AbelKabel czytasz też inne artykuły o nim? Sami w Barcelonie nie wiedzą czy chcą wypożyczyć za 10+12 pensji, czy kupić.
Tak samo z opcją wykupu. Podpiszesz obowiązkowy, dostaniesz taniej. Podpiszesz opcjonalny będzie drogo.

10

Nie. Gra strzela i się rozwija. Przy Lewandowskim nie pogra a nie róbmy z 9 skrzydłowego jak to mamy w zwyczaju. A później płaczemy, że nie spełnia oczekiwań.

0

Powodzenia Dembele. Było jak było ale się skończyło.
Szkoda, ze tylko 25 mln. Ale cóż. Powodzenia tobie i nam.

2

Prowadząc MC rolą Pepa jest działanie na wyłączną korzyść tego klubu. Relacje mOżna mieć dobre. Ale to jest profesjonalizm, a nie kryminał.

0

12mln pensji. Nie widzę tego. My nie możemy kupować kota w worku z taką pensja. Jeśli transfer nie wypali to mamy 3-4 sezony zawodnika na kosmicznej płacy i poblokowane fpp.
Naprawdę takie kwoty to mogą dostawać gracze w top formie. I pora się do tego przezwyczaić.
Albo od razu szukać Szejka Allaha co 1.5mld od ręki wyłoży.

0

@LudoGiuly podzielam twoje zdanie, jednak koleś nie gra regularnie od roku. Nie przepracował okresu przygotowawczego. I kosztował by ok 22mln za sezon wypożyczenia. 10 mln opłaty + 12 mln pensji. Naprawdę nas na to stać? Za 22mln to my możemy KUPIĆ prawego obrońcę na własność, a nie sprawdzać gracza przez rok.

1

Laporta z Almanym tego transferu finansowo nie ogarną. Ale jestem pewien, że z księgowym Barto byłby on jak najbardziej Realny.

A już tak serio mam dość słuchania kto jest priorytetem Xaviego. Kumam że trener jsst od mówienia kogo by chciał. Ale zejdźmy na ziemię i powiedzmy sobie kto jest w naszym zasięgu. Rejestracja, rejestracja i jeszcze z 10 rejestracji a później transfery. Miejmy chociaż skład jakimi mamy. Wtedy można go uzupełniać młodzikami. A nie fantazjujmy o wypożyczeniach za łączną kwotę 22 mln/sezon na Cancelo albo transferze w samej kwocie ~60mln za Bernardo, b3z pensji.

Mc moglo wyciągać Akanjego za ok 20 mln? Szukajmy i my w klubach Francuskich, Niemieckich. Tam są dobzi gracze zw stosunkowo jeszcze niskie kwoty. Ale przestańmy robić z siebie debili i rzucać się na kolesi na których naprawdę nas nie stać.

0

W przypadku transferu do Arabii i obniżonej kwoty bym się nie martwił. 4mln to nic dla Arabii więc jak schodzą z ceny to będziw jakaś inna umowa sponsorska czy coś. Może wykupienie tego kontraktu co mieli ogarniać Niemcy.

Mimo wszystko taki gracz ja Kassi za 10mln. Powodzenia w szukaniu zastępstwa.

0

@abram3k Oriol/Gavi/Pedri/Gundo/Fdj i teoretycznie S. Roberto? Kontuzja, dwie, żółte kartki i gramy w trybie ciągłym jedną 4 w pomocy. Jak to się skończyło w zeszłym sezonie chyba wiemy, gdy Torre z Kessim mieli pociągnąć Barcę przeciwko Realowi.

0

@PietrasCoelho dlatego właśnie można to wrzucić także w długi płatności i odroczonych wynagrodzeń. A to już wpływa na FPP. Np taki Fdj ma zaległości.

1

Nie znajdziemy zastępstwa takiej jakości i w takiej cenie, bo rynek przebrany i psuty przez Saudyjczyków. A zastąpić go kimś trzeba.

1

@PietrasCoelho oczywiście że jest. Bo nie płacisz odsetek tylko kapitał. Więc maleją odsetki, dług i jego kapitalizacja.

0

Może i w Psg jest kiepsko (czyżby?). Ale płacą regularnie i dobrze.
Poza tym dlaczego w Psg ma być kiepsko? Bo nie chcieli puścić Mbappe do Realu?
Czy klubowi może zależeć na zawodniku? Czy znamy umowy i ustne porozumienka jakie między nimi padły? Zobaczcie ile tego gówna jest w Barcelonie. Do 31 lipca Psg nas okradało. Po 1 sierpnia okazało się że sami zawarliśmy porozumienie, że choć zwiększamy klauzule to zwiększenie nie obowiązuje.
Może jak pier.....kontrakty zaczną być jawne to będzie normalnie. Może w końcu skończą się jakies bzdetne premie lojalnościowe. Albo podpisujesz z klubem i w nim jesteś albo odchodzisz.
Naprawdę piłka i jej finanse powinny stać się jasne i jawne. Inaczej wał goni wała.
A psg nie jest tu akurat niczemu winne. A wręcz zachowuje się jak należy. Przynieś ofertę jaka nas zawodoli i odejdziesz. Kluczowe: NAS ZADOWOLI.
Nie ciebie. Bo chcesz. Bo ci się nie podoba. Pospisujesz to masz prawa. I obowiązki.

2

22 mln za wypożyczenie kolesia na rok? Serio? Jest się w ogóle w naszej sytuacji nad czym zastanawiać?
Koleś od roku prawie nie gra. Albo inaczej. Gra ogony. To ryzykowny i kosztowny transfer nawet dla dobrze sytuowanego klubu. A co dopiero dla nas?

0

A ja to widzę tak. 50 mln na konto i cyk 50mln w poczet najważniejszego zadłużenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?