0

@korni20 Tylko sytuacja jest chyba w drugą stronę co? Klub by chciał, a kadra nie. Więc nie rozumiem twojego punktu widzenia.
Podkreślę. Trener KADRY GO NIE CHCE.
Więc klub jako posiadacz karty może go wysłać gdzie mu się podoba, ale nie na kadrę.
@Greenalley a jakie prawa ma klub w przypadku niepowołania zawodnika na kadrę? Możesz mi wytłumaczyć?
Bo mistrz z postu wyżej tłumaczy, że nie jest to termin fifa i klub może nie wyrażać zgody na wyjazd zawodnik. I ok: Może.
Ale tu kadra nie chce, aby zawodnik przyjeżdżał. Czyż nie? Więc?
@Dario47 no problem. Więc wyjaśnij. Bo ja rozumiem, że trener kadry go nie chce. Więc zawodnik nie został powołany. I co w tej sprawie może Barca?
To trener decyduje. I zdecydował. Czyż nie?

I jeszcze żeby było jasne. Pierwszy post był pisany przed aktualizacją " 23 sierpnia 2023, 11:36". Co można sprawdzić po godzinach. Więc kto nie umie czytać ze zrozumieniem?

2

@J23Closs prawdopodobnie ten zarząd nie ma już z czego ratować.
W momencie jak zobaczyli ksiegi należało ogłosić że jest tak źle, że nic nie da się zrobić. Wtedy zmieniki by model klubu na prywatny. Tylko że wtedy już by nie rządzili. I koło się zamyka.

1

@talizmo te firmy to są raczej tworzone pod to. Bo co to za firma "niemiecki fundusz", albo ta Meksykańska majac stronę www z przed 3 lat, która tak naprawdę nie wiadomo czy istnieje cyz nie. A po wpisaniu jej nazwy znajdujesz 4 inne z dodatkowymi czlonami, a jej nie.
Bardzo prosto i konkretnie opisany post. Wyjaśnia w prosty sposób mechanizm. Aczkolwiek nie jestem pewien czy my przy zwrocie im nie dopłacamy, bo inaczej nie mieli by interesu.

Im szybciej przyjdzie tu Szejk tym szybciej będzie spokój.

0

@ArcziArtt Amerykanin to prywatny inwestor. Niech lepiej znajdują szejka. Najlepiej Sauda albo Omańczyka (ci jeszcze nie rozpoczęli ekspansji wiec mogli by nie żałować funduszy). Tam pieniędzy długo nie zabraknie.

7

@pacior95 co roku są podawane wyceny klubów. 4.76mln niby Barca. Ale jak liczymy właśnie te Barca Studios itp.
Jaka jest realna wartość nikt nie wie. Szanowane firmy odmówił audytów finansowych klubu. A inne mogą je robić o ogólnodostępne dane. A z tych wynikało za Barto że z roku na rok sobie świetnie radzimy. Dopiero w Covidzie zanotowaliśmy stratę.

1

@tomek1656 to są deale mając na celu wprowadzenia jakichkolwiek pieniędzy do klubu. Niestety ze źródeł nieznanych. Gdyby sprzedadzaż tych praw odbywała się zgodnie z jakimikolwiek kanonami prawa, to obecnie sądzili byśmy się z dwoma firmami o nie zapłacenie 60mln (każda) + odsetki. Tymczasem my od sprzedajemy za nich te prawa nic od nich nie chcąc.
Dodatkowo czemu w artykułach nie pojawia się ciągle nazwa firmy, tylko "fundusz z Niemiec"? Bo jest to czysty wał. Znaleźli kogoś do jakiegoś interesu kto zapłacił 20mln ale nie wejdzie głębiej i jadą z dnia na dzień licząc na cud.

4

@BIGCULES bzdura. Nie jest kolorowo. I każdy normalny kibic powinien "kontrolować", to co się dzieje. Bo chyba każdy potrafi zauważyć iż umowa z Niemcami jest wałkiem, przez duże W. Nikt nie wie co tak naprawdę jest sprzedawane i komu. Kto daje pieniądze. Ile i dlaczego. Skoro "zostaliśmy" oszukani na wcześniejszej umowie przez dwóch kontrahentów. To takie sprawy rozwiązywane są w Sądzie. A firmy tw powinny płacić co mają wraz z odsetkami karnymi. Tymczasem dobry wujek Barcelona odsprzedaje ich prawa. O odszkodowaniu cisza. O czym to świadczy? O tym że na oczach wszystkich po prostu robią szfindle. Za które niedługo możemy zapłacić nowymi postępowaniami.

0

Inigo kontuzjowany. Arujo też. Nie daj boże jeszcze jeden środkowy obrońca na dłużej w najbliższym meczu (a Cristiansen też zmaga się z urazami, choć lekkimi) i będziemy dziękować, że ten Langlet w klubie jest.

0

@gaq bo stać ich na opłacanie całej w przypadku porażki, a być może zawodnik ma i inne oferty. Brał go Bayern, zainteresowana jest Barca. Więc zawodnik jest na obiektywie czołówki europejskiej.

0

@Vold94 raczej będzie, bo to to samo co u Dembele się co i rusz odnawiało.

2

Strata jednego zyskiem drugiego. Fermin juz na pewno zostanie łyknięty do 1 zespołu. Bo nie ma innej opcji.
Został przeciążony w pierwszym sezonie gry wystawianiem w 100proc. meczy i mamy.
Dlatego młodzi wprowadzani muszą być z głową. Choć by mieli nie wiadomo jak końskie zdrowie.

0

@Soetie wg mnie akurat to nie było żartem. A raczej dogryzanką. Tylko jak mieszkasz w Hiszpanii i cieszysz się z porażki drużyny narodowej, będąc w połowie narodowości drużyny która wygrała to jasno pokazujesz za kim byłeś. I nic w tym dziwnego.
Może mieć w sercu Maroko a i tak skończy grając dla Hiszpanii gdzie się urodził i wychował. Podobna sytuacja jest z Polskim Żukiem.

1

@nexxo masz tu artykuł dlaczego było to możliwe.
https://transfery.info/aktualnosci/munir-zmienia-reprezentacje
Bez zgody Fifa nie jest to możliwe. A tu już wielka niewiadoma czy będzie zgoda. Jakoś tych zmian za dużo nie mamy, więc zapewne nie jest to łatwe.

3

Nie sądzę aby zgodził się na dorosłą Hiszpanie. Jeśli ojciec tam ogarnia zgodzi się na młodzieżówkę i pozwoli wybrać synowi samemu jak podrośnie.
Wybranie teraz było by głupota. Nie wiadomo jak pójdzie kariera. Munir dla Maroka by pokopał. Koszulki Hiszpańskiej już raczej nie nałoży. Pośpiech w tym wypadku przyniesie więcej szkody niż pożytku.

3

Od kiedy to klub ma coś do gadania w kwestii kadry?
Uzanał , że chce mieć takich napastników i jego prawo. Tym bardziej, że widać iż ma na razie pomóc młodszej kadrze.
W 1994 błagano aby pozwolić grać młodziutkiemu Ronaldo. Trener na to nie zezwolił. Brazylia zdobyła mistrza, a gracz został Il Fenomeno. Co by było gdyby trener posłuchał? Nikt się nigdy nie dowie.
Ale to trener decyduje. I sam odpowie za wyniki.

1

Zdajecie sobie sprawę, że sparingi mają na celu sprawdzenie gry ofensywnej, jak i defensywnej. Więc nikt nie będzie się bronił autobusem i murował bramki.
Dlatego Barcelonie grało się miło i przyjemnie. Dlatego były kontry. A ile kontr zobaczyliśmy w 2 pierwszych meczach sezonu? 2? 3?
Co innego grać luźny sparing. Co innego mecz o stawkę. Dlatego też Yamal nie jest graczem na 1 skład. Bo zamiast przyszłej gwiazdy skończymy z połamanym 17 latkiem.
Każdy z nas pamięta fenomen Messiego. Ale ostatnio widziałem piękne zestawienie. W 1 sezonie za Rijkarda gdy debiutował zagrał mniej niż 300 min (ok debiut pod koniec sezonu). Ale w następnym to Ludovic Gulyi nadal był podstawowym zawodnikiem i miał więcej minut.
Młodych trzeba z głową. Też mi się podoba Fermin. Ale do 1 drużyny niech przyjdzie tylko jak będzie dostawał realne minuty. On już nie jest 17 latkiem. Jego kariera albo rusza, albo się zatrzymuje w 1 składzie.

0

@emjot Czytałeś jej wypowiedzi? Jest zadeklarowaną lesbijką. Stwierdziła, że nic się nie stało i nie chce aby robili z tego aferę, przykrywając tym medialność wygranego finału.
Tak naprawdę Rubiales dał po prostu amunicję swoim przeciwnikom. I tyle.
Wrzuć w net i znajdź sobie filmik z finału, gdzie trener Hiszpanek gada przy linii z jedną ze swoich zawodniczek, trzymając ją dłonią za cycka. To też powinni wrzuć do tej afery.

1

Serio jakikolwiek obrońca Barcy zasłużył na 11 kolejki?
Puścili 3 takie akcje jako blok defensywny, że mogło być równie dobrze 0:3 przed naszą pierwszą bramką. A dwie te akcje poszły stroną Kunde. Trzecia to błąd Balde. Ale Kunde też nie był w stanie go zaasekurować. Dodatkowo sytuacja jaką miał na bramkę, musi być bramką.
Jedynie FdJ zasuwał od pola karnego do pola karnego, rozgrywając, podając. Pedri poza bramką, a Gundo poza asystą nie wnosili za dużo do momentu gola.
Jednak statystyki na poziomie 95%+ skuteczności podań pomocnika robi swoje.
I dlatego Busi zawsze będzie wspominany jako najlepszy DM. Bo statystyki miał kozackie, ale wpływ na grę pod koniec już sporadyczny.
Tak naprawdę ten mecz zagraliśmy nie inaczej niż pierwszy. Tylko strzeliliśmy bramkę co otworzyło grę. A poza FdJ i Yamalem w pierwszej połowie zespół praktycznie nie istniał.
Tak więc te nominacje o kant dupy.

0

@Borneo ja nie przeczę jakości Cancelo, który jednak rok ma stracony. Bo nie grał a pozniej grzał ławę. Kwestionuje natomiast jego cenę o jakiej mówili. 10mln za wypożyczenie i pensa na poziomie 12mln brutto. To idiotyzm go wypożyczać w naszej sytuacji. No ale nie ma co. Czekamy i zobaczymy. Gdybym nie miał urlopu fo 4 września, chciałbym aby okienko już się zakończyło. A tak niech sierpień trwa. Poczytamy jeszcze wiele głupot.

1

@against_modern_football nie było jeśli podali prawdę i obniżył kontrakt. Chyab że obniżył jak Dembele. W górę. Co by mnie nie zdziwiło.

0

@Borneo ale też kwoty jaka ma zapłacić klub. Mniej niż 60 za Feliksa nie będzie

2

Ostatni mecz pokazał, że zarówno Ansu jak i Ez przy szybkiej grze i wolniejszym polu grają fajną piłkę. Ansu fajna akcja ze strzałem ze środka. Mógł podawać ale w sumie należy zrozumieć go gdy był na 17 metrze. Dodatkowo rozklepana akcja z golem ze spalonego przy udziale Lewego i Ferana.
Abde to samo. 2-3 fajne drybling i przede wszytskim wejście w pole karne z piłką. Dobrze ułożone strzały z pół dystansu.
A nawet Ferran. Słaby, niewidoczny ale jak strzela to mamy go krytykowac? Jak dorzuci 10 bramek w sezonie i parę asyst to będzie zły wynik?
A my chcemy Felixa, który gra jak Griezmann i w dużej mierze bazuje na prostopadlych piłkach i szybkosci. Czyli czymś czego u nas do otwarcia meczu nie uświadczysz. Dodatkowo koleś z 5x droższy w utrzymaniu niż Ez.
Kur.... Naprawdę mnie to irytuje. Kiedyś u nas mogli biegać anonimowi na tamte czasy Pedro (aka robie wiatr rENcami) i Alexis, którzy dawali liczby bo w nich wierzono i na nich stawiano. A nie musieli mieć głośnego nazwiska.
A u nas przez 3/4 okienka transferowengo wypycha się dwóch młodych napastników którzy nie zawiedli w pre sezonie. Bo 20mln świeci się w oczach.
Jak chcą sprzedać kogoś to niech do cholery z tych pieniędzy restruktutyzują dług a nie myśla o wtopieniu kolejnych pieniędzy na Felixów albo tym bardziej ok 30mln na roczne wypożyczenie Cancelo gdzie za 20mln możemy mieć na stałe 19 letniego reprezentanta kraju.

1

Jedyny zawodnik który w ataku na lewej stronie potrafi zagrać i do linii i do środka. A dodatkowo ma strzał i drybling. Ponadto jego zarobki są stosunkowo niskie. ALe u nas filozofia finansów na teraz.

0

LEwandowski albo nie pasuje do statecznej gry Barcelony, albo styl Barcelony nie pasuje do Lewandowskiego.
Swoje strzeli, zrobi, pomoże.
Ale lepszy nie będzie. Tak jak przyszedł czas Suareza tak i przyszedł Lewego.

2

Żebyśmy za chwilę nie przepraszali go.
Arujo kontuzja. Inigo kontuzja. Cristuansen co chwilę uraz. Za chwilę zostanie elektryczny na środki Kounde i Eric.

0

@robertocarlos76 bo w sparingach robienie zmian było łatwe. W meczu o stawkę po co je robić i coś zmieniac.

0

Po co Oriol jest na boisku jeśli to Fdj gra na DM. Strata pomocnika. Potrzeba ruchu Franki dobiega do 25 metra i nie ma co zrobić. A sam się boi iść na przebój w pole karne.

0

Jaka jest pozycja Gundo w tym skłądzie? Jeśli Oriol gra DM, to ten gra defensywnego DMa? Nam potrzeba kogoś z techniką w przodzie a gramy trzema defensywnymi pomocnikami w ataku. Chryste.

0

Tak będzie to wyglądać jak nikt nie zamyka z lewego skrzydła.
Przy zamku Balde nie ma szans się rozpędzić, a na prędkości najlepiej drybluje.

0

@Kulakula rozumiem to. Tylko, że to nam zależało na wyzbyciu się go. A jeśli zostanie to tak naprawdę jesteśmy 17mln w plecy. Pensja + to co dawali.
A jak widać tyle co my za niego chcemy nikt nam nie oferuje.
To tak samo jak możemy za Fatiego oczekiwać 70mln? Możemy. A ile zaoferowano?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?