1

Oby Laporta nawet nie kiwnął palcem, w tej sprawie. Coś się skończyło, coś się zaczęło. Dziękujemy Leo za wszystko.

1

@Czarny_ck ale zdajesz sobie sprawę, że mówimy o obrońcy który będzie głębokim rezerwowym. A mimo wszystko Langlet z Tottenhamu gra na innym poziomie niż Umtit, mający problem z grą w Lecce. Clemant też nie ma mega sezonu ale jednak czołówka angielska jest innym poziomem rywalizacji.
Najlepiej było by pozbyć się obu. Ale trzeba pamiętać, że kupienie kogoś nawet na ich poziomie i obeznaniu klubu nie jest łatwe w naszej sytuacji.

0

@Barcaa12 tylko jemu już się nie chciało w Barcelonie. Na ligę wystarczyło. Zdobywał Pichcichi co sezon. Bo umiejętności ma. I później przychodziły ważniejsze mecze i te najważniejsze. I co się działo? Kolesia nie było. Roma, Liverpool to tylko przykłady. Sam rozjechał anglików na CN. Po czym po prostu "nie pojawił" się na Anfilde. A nie był. Zmarnował szanse w 45 minucie sam na sam bo postanowił pokiwać mając całą bramkę. I wiesz co? Zdarza się. I nikt o to nie ma pretensji. NAtomiast pretensje są za brak jakiejkolwiek reakcji. Pique krzyczał, Alba płakał. A koleś mający magię w nogach, na którego wszyscy liczyli, nie potrafił zdobyć się na to aby zacząć biegać. I tak jest w większości ważnych meczów. Ostatnim przykładem jest rewanż z Bayernem. 3-4 nieudane dryblingi i odpuścił duszą mecz. Zero biegania, zero pomocy w defensywie, zero rozegrania. Może była by magia gdyby był rzut wolny z 25 metrów na koniec. Ale nie było. I nie można tego puszczać płazem, ze jeden z najlepiej opłacanych piłkarzy nie angażuje się w grę zespołu. Można próbować tłumaczyć to:
"Nigdy nie biegał dużo, nie ma zadań defensywnych, koledzy nie pomogli"
Pewnie tak. Ale jak jesteś jakimkolwiek piłkarzem i widzisz że drużynie nie idzie, to wracasz się przy rożnym, to wychodzisz do podań aby rozegrać, przecież potrafisz okiwać 1.2.3.4 przeciwników, nie raz, nie dwa. Robisz cokolwiek. Bierzesz ciężar gry. Nawet jak ci nie wychodzi, to ludzie widzą zaangażowanie. Powiedzą. Próbował. Nie udało się. Zamiast tego snujesz się po boisku. Chowasz za rywalem i tak naprawdę jesteś osłabieniem drużyny bo mógłby wejść ktoś kto pomoże. Ale masz taki status że nikt cię nie ruszy.
I o to się rozchodzi. Messi pewnie da 20+ w Barcie. PEwnie mając go LL jest nasza na starcie. Ale jego wpływ na drużynę jest destrukcyjny. Nic w niej bez niego. Każda akcja przez niego. Nie idzie to tylko na niego. Tego Barcie nie potrzeba.
Zresztą w przed ostatnim sezonie Messiego w lidze nawet nie potrafił cieszyć się z bramek których sam nie strzelił. Co mu nawet wytykano.
Gdyby był jak Lewandowski 9, to ok środkowy napastnik wystarczy, że strzela. Ale obecnie mamy zespół pracujący i w ataku i defensywie. Obecność MEssiego wg mnie zburzy wszystko.

6

Smutnym jest nawrót "raka" Dembele. Koleś łapie się za udo/łydkę. Schodzi o własnych siłach bez większego grymasu, a tu jeb i 2/3 miesiące nieobecności. Eh
.... Demony wróciły.

0

Niech zapomną o Messim. Nie można patrzeć przychylnie na piłkarza, który w co drugim meczu, po prostu postanawia sobie zniknąć. Bez ambicji, woli walki, 0 zadań defensywnych. Ciągłe człapanie po boisku. Jasne potrafi odpalić. Ale znowu cała grs była by patrzeniem na to czy coś zroni, czy znowu mu się niw będzie chciało. Popatrzecie na mecze Psg. Dopóki Neymer był na gazie wszystko szło idealnie. Obecnie zespół jest rozbity. Współpracs Messi Mbappe ledwo teraz fukncjonuje. Co pokazał Leo z Bayernem to szkoda mówić. A mimo to nikt nie odważył się go zdjąć.
Dziekujemy ci Mistrzu za lata w chmurach. Ale obecnie pors wrócić na ziemię. My już na niej stanęliśmy. A ty kończ karierę. Zdobyłeś xo miałeś.

0

@WojciechM zdaje sobie sprawę. A biorąc pod uwagę DeLaurentisa w Napoli i realne szanse klubu na finał LM + Serie A, to śmiem stwierdzić, że nikogo może nie będzie stać.
Nie sprzedał Kulibalego, Zielińskiego, Mertensa kiedy miał kozackie oferty. A jednocześnie pozbył się każdego problematycznego zawodnika bez względu na formę. Wcześniej można było go wyśmiewać choć by za przepłaconego Victora (na moment transferu).
Ale teraz? Nikt nie podważy jego pozycji i zdania.

4

O transferach to ciężko rozmawiać, nie wiedząc ile w ogóle mamy pieniędzy. Na pewno środkowy pomocnik. Bez dwóch zdań. I nie założę się, że nie będzie nim powrót Nico. Abde na lewe skrzydło? Jeśli dostanie realną szansę to jak najbardziej ok. Jak nie, próbujmy sprzedać.
No i chyba ruszył bym po V. Roque. Choć w naszym przypadku transfer na 50mln + podpisy za 19 letniego zawodnika który miałby być zmiennikiem Lewego to mega ryzyko. Tu chyba trzeba by było iść pokerowym all in. Jak kupią musi grać.

Nie mam pojęcia co zrobią z Destem. Koleś poza wiekiem nie ma już nic z gry w Ajaxie. Nic. Langlet? Na upartego latanie dziur jako 4/5 środkowy obrońca, jak najbardziej. Mimo wszystko koleś poziom ma. Gdy nie prześladuje go pech i jakieś dziwne boiskowe sytuacje, typu odbicie od piety, staniecie na przexiwnika, itp, nie zawodzi. Potrafi grać też piłką. Nie wiem czy serio nie próbować sprzedać Garcię, na którego może chętny by się znalazła. Zamiast trzymać go cały sezon na ławece.Zakładam jednak, że problemem mogą być spore zarobki Francuza adekwatnie do młodego Hiszpana.
Z transferów z klubu to widzę jeszcze Albę. Ciężko mi wyobrazić sobie jego siedzenie na ławce a Xavi ewidentnie ma problem z wystawieniem go razem z Balde na lewej, co być może załatwiło by problem z przodu.

Jedno natomiast mnie cieszy. W końcu budują. Szukaj@ tanich i relatywnie potrzebnych opcji, a nie ściągają każdy szrot byle kosztował 50+ mln.

Zostaje Ferran i Fati. Za którego będą pieniądze tego bym sprzedał. Jeśli mam wybrać puścił bym Ferrana. Na prawej za mocna konkurencja. Na środku gra słabo. A po lewej nie istnieje. Fati choć ma slaby sezon na lewej i środku grać może. Najwyzej zostanie zmarnowanym talentem. Nie każdy może wystrzelić. I tak możemy mówić o mega szczęściu z kolejnym pokoleniem gwiazd. Pedri GaVi Balde. Może warto próbować po kosztach kogoś wcisnąć jeszcze na siłę do składu z młodzieży.

A gdyby tak fantazja? Bernardo Silva albo Victor "OsheeMan". I nic więcej nie potrzeba. Jednak to nierealne transfery.

2

Jego problemem był Messi i podporządkowanie gry pod Argentyńczyka. Zero szybkości grania, zero prostopadłych piłek.
Naprawdę chciałbym zobaczyć go w obecnej szybko grającej Barcie gdzie mógłby być wolnym elektronem lub na 10. Tym bardziej, że koleś tyra i w obronie.....
Niestety jego pensja sprawiała, że musiał odejść bez względu na nasze potrzeby.

0

@Kamil689 nie ale Tenes musial chyba cos śpiewać że tak odpalił Carve

1

@HavertzKai oczywiste że są. Ja rozumiem że z Realem nie robi się glupich ruchów. Alw do cholery po co nam 25 graczy jeśli nie możemy wyjść Torre na Osasuny/Girony. Jasne że będą walczyć. Ale to są zawodnicy którzy nie są tlem. Którzy nie powinni sobie nie prowadzić ze średniakami ligowymi, tym bardziej wsparci innymi graczami.
Tak samo czy Alba ostatnio nie dawał rady? Mamy problem z lewym skrzydłem? Zagrajmy Alba (obrona) Balde lewoskrzydłowy. Można? Nie. Jeśli się nie spróbuje.
Guardiola mógł grać Keita i Yaya wspartymi Jeffrem i Cuenca. I dało rade? Nie zawsze. Ale jak potrzeba było odpocząć to Iniesta, Villa, Alexisodpoczywali. Po to są mecze ze słabszymi rywalami właśnie. A u nas najlepiej zajechać Pedriego. Koleś w wieku 23 lat bedzie mial wiecej meczów niż 90 proc. zawodników w historii. A kiedy odpoczywa? Jak kontuzję!!
Gdzie byli Raphnia i Kassie jak byl Dembele i Pedri? Byli bez formy i bez regularnej gry. Gdzie był Balde w zeszłym sezonie? I gdzid by był gdyby nie problemy kontraktowe i potencjalne odejście Alby? Nie grasz nie to nie jesteś w formie. Możesz być Jokerem. Ale takiego też trzeba trafić.

0

Najlepsze. To zdecydowany fakt, że Fdj, Gavi a nawet Kessi (w przeciwieństwie do Busquesta) w końcu potrafią odwrócić się z piłką i z nią ruszyć. Natomiast Sergio jak to on. Dostaje i od raU oddaje. Może to i fajne w środku, ale idiotyczne zagrania tego pokroju w defensywie widzieliśmy ile nas potrafią kosztować.
Miejmy nadzieję że czas tego pomocnika (choć końcówkę ma naprawdę dobrą) dobiegnie końca po ty sezonie.

Także Balde zdecydowanie na plus. Co koleś ma umiejętności i chęć gry, a także spokój to glowa mala. W takim wieku, w takim meczu całe skrzydło wyłącznie dla niego. A ile pojedynków (nie koniecznie wygranych, alw nie przegranych) sam na dwóch przeciwników to szacun. Naprawdę perełka.
In minus? Choć nie tracimy bramek to ostatnio bardzo często widzimy obrazek gdy dajemy się zamknąć w 16. I brak nam zawodników przed polem karnym do wyjścia, zblokowqnia. Ten sezon tego nie pokaże, bo po prostu tracimy bardzo mało bramek. Ale jak zacznie wpadać z 16m+ to będzismy mieli problem.

0

Bo im kreski nie padają prospodle w dół to wymyślają. Spalony ewidentny. Natomiast ujęcie jak najbardziej mylące, sugerujące jak mało brakowało. A tak naprawdę Asensio był mocno wychylony. To jednak pokazuje z jakimi problemami musi radzić sobie var. Czemu wybrali akurat ten obraz do pokazania tego hym?

1

@MajkiYB bo Xavi boi sie zagrać Albą w defensywie i Balde na lewym skrzydle z przykazaniem "spieprzysz czy nie, wjeżdżaja w pole karne". Albo właśnie odwrotnie. Alba na szybkie wejścia i przerzuty z prawej.
Granie tam Ferranem mija sie z celem. Na prawym skrzydle potrafi cos pograć. Na lewym nie mamy zawodnika.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 no to udowadniamy. Problem w tym że na nas mają jakieś dowody.

2

@Danqoo patrzysz na sprawę w sposób jaki chciałbyś ją widzieć. A nie jest tak prosto. 5 różnych zarządów płaciło mu, nie pod postacią czystej zamówionej usługi, tylko lewymi, poukrywanymi przelewami. PIĘĆ. Szybciej każdy uwieży w korupcje niż w to, że członkowie 5 zarządów w ten sam sposób wyciągali pieniądze na lewo z klubu. Dodatkowo to, że oskarżą Barcelonę nie znaczy, że nie oskarżą też Negreiry. Prześledzą ruch pieniędzy, ludzie odpowiedzialni za to mogą zostać oskarżeni. I teraz wyobrażasz sobie, żeby człowiek odpowiedzialny za realizację, zlecenie, akceptację itp brali odpowiedzialność karną na siebie? Nie sądzę. Do póki oskarżany jest klub a nie jednostka. Wszyscy mogą siedzieć sztywno. Zobaczymy jak sprawa zacznie rozgrywać się indywidualnie. Wtedy zobaczymy kto ma co do powiedzenia.
A co do tego " jak sąd stwierdzi ze Barca byla niewinna".....na ten moment to nie widzę Sądu który by to mógł stwierdzić. A pieniądze polecą. Nawet jak kiedyś UEFA musiała by je zwrócić to jest KIEDYŚ.

1

@talizmo a można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?
Myślę, że w tym przypadku spokojnie tak było.
Zarabiał każdy z zainteresowanych + klub zyskiwał przychylność sędziego przełożonego.
Kwestią inną jest, czy nie było np. kogoś po naszej stronie, kto nie chciał się urwać z układu. Ale za "sugestią" arbitra, bali się tego zrobić.
W końcu objęło to trochę lat i paru prezesów i dużą liczbę ludzi związanych z klubem.
Koniec końców nie tłumaczy to naszego klubu.

8

A ja rozumiem opinię i punkt widzenia EV, choć var zadziałał w tym momencie jak powinien. Problemem jest tu opiniowość sędziego i to co można, a czego nie można cofać Varem. Gdyby to FdJ zdobył piłkę i my byśmy strzelili gola, Var nie cofnął by ewidentnego faulu. Jeśli sędzia go nie odgwizdał. Bo nie miał by uprawnień. A do ręki miał.
To samo z meczu z Valencią. Był faul? Myślę, ze 90proc.+ obiektywnych osób powie, że był i Var powinien interweniować. A var nie interweniował, bo SĘDZIA uznał, że nie było intensywności kontaktu (kopnięcie w stopę nim nie jest???)? A Var nie może skorygować decyzji, jeśli nie ma EWIDENTNEJ pomyłki sędziego!!!
To samo ręka Fatiego w meczu z Interem anulująca bramkę. Bramkarz po prostu wybił piłkę, w tą rękę. Zero korzyści, zero zmiany toru lotu, zero intencyjności zagrania, zero szans na uniknięcie, bo dostał w nią z z połowy metra w walce z bramkarzem. Ale bramki nie ma. Czy płakaliśmy, skarżyliśmy, mówiliśmy o skandalu? Tak. Tak robiliśmy.

Dlatego przepisy Varu muszą być jasne i klarowne. A nie że raz może, a raz nie interweniować.
Jeśli anuluje bramkę wobec oczywistej ręki, powinien anulować wobec odebrania piłki oczywistym faulem.

Paradoksem jest sytuacja faulu na linii pola karnego. W polu karnym var może zgłaszać faule, poza nim już nie (jeśli nie są na czerwoną kartkę). Więc jak jest decyzja sporna, przy faulu na linii pola karnego, gdzie zakładamy:
1) Obrońca faulował
2) Piłka została w akcji wybita na potęcjalny rożny
to sędzia po konsultacji var uznając, że faul jest, ale przed polem karnym, powinien wskazać na rożny!!!!! (w myśl przepisów o Var). Bo varu nie można użyć do stwierdzenia faulu przed polem karnym.

Tak samo wskazywanie właściwej drużyny do wybicia rożnego/trójki, autu. Czemu tu Var nie działa. Bo nie ma prawa. Ale czemu? Przecież oczywistym jest że powinien.
Przykładowa sytuacja z ostatniego Cdr z Realem po 90 min. Presja na karnego ze strony Realu. Sędzie nie wskazuje na wapno. Wszyscy szczęśliwi, a Real dostaje rożnego. Którego nie powinien mieć, bo odbiło się od ich gracza, po interwencji naszego obrońcy!!!!.
Czy wypacza to wynik?
W tym meczu nie!!.
Ale czy można strzelić bramkę z rożnego po 90min? Zapytajcie Ramosa i Atletico.

Dlatego var budzi tyle niechęci.

1

@michal26 Var nas nie mógł uratować....bo jest od tego aby sędzia dostał informacje o tym czego nie było widać. Ręka była? Ewidentna. W meczu nawet zawodnicy nie protestowali jak Muniain tak zagrał.

1

@GeraltzKatalonii po prostu jesteśmy przyzwyczajeni do epoki dominacji ....gdzie przeciwnik jak nawet wygrywał, to my mieliśmy milion akcji.
Paradoksalnie piejemy nad Xavim.....a dziś przeciwnika trenował EV, którego zwolniono po porażce w półfinale LM, porażce w finale CdR i zdobyciu LL :D

0

@Kondziubarca z jednej strony tak, z drugiej po prostu jesteśmy przyzwyczajeni do epoki, gdzie przeciwnik nie gra, a właściwie nie dotyka piłki. Nawet jak wygrywamy to czujemy niedosyt. Bo gra nie jest taka jaką sobie wyobrażamy.
Największy paradoks dzisiejszego meczu? Przeciwnika dziś prowadził trener którego zwolniliśmy bo:
Przegrał w finale CdR.
Odpadł w półfinale LM po zwycięstwie u siebie i porażce na wyjeździe.
Zdobył LaLigę.

2

Rozumiem że lewandowski w 93 minucie musi stac na 40 metrze a nie pilnować gracza na 20.....w końcu broni cały zespół.

8

Messiego z tak@ ambicja i zaangażowaniem meczowym to powinni wywieźć na taczkach z Psg. Oby nas nie było stać nawet za darmo. Ma swoje mecze. Ale jak mu się nie chce tyłka ruszyć, to jest ciałem obcym, który nie istnieje ani z przodu, ani tym bardziej w defensywie. Żeby zawodnik z takim skillem w takim meczu jak wczoraj nie potrafił rozegrać jednej piłki. Dramat. I tak oczywiście to wina kolegów. Tylko 17 latek po wejściu na boisko dwoma zagraniami zrobił więcej niż chowaj@cy się Messi.
Sorry ale nie Leo. Byłeś wielki w wielkiej Barcelonie. Dziękuję za wszystko. Dobrze się stało że się rozstało.

6

Obejrzyjcie to co pokazał vs Bayern. Ambicja na 2 akcje do przodu i na 3 rozegrania. Człapanie człapanie i człapanie. Za miliony monet.
Sorry ale "nie" dla Messiego w Barcelonie. Dzięki za wszytako ale to już iny zespół.

1

To pokazuje jak ważne jest przygotowanie drużyny, na NAJWAŻNIEJSZE momenty sezonu i takie same spotkania. Nie da się wygrywać ciągle i ciągle być w formie.

1

Nam jest potrzebny kratywny środkowy pomocnik i przyszłościowy DM a nie kolejny obrońca.

0

Dla zespółu w strefie spadkowej taka decyzja to skandal. Karny ewidentny. Na początku myślałem, że może poza polem karnym i dlatego Var nie reagował. Ale ewidentnie w szesnastce.
Kolejny dramat sędziowski. Co będzie jak zabraknie im punktu do utrzymania, to nie wiem (choć karny to nie gol).

3

Gra Ferrana na lewym skrzydle to jest skandal i kryminał. Pal licho zmarnowany karny, choć uderzając lekko, jak można nie trafić w bramkę? Ale te dwa wybicia z 4 metra z pod linii w kierunku swojej bramki to zachowanie czystego idioty. Za coś takiego to u Guardioli posiedział by z 5 meczy. Dodatkowo zabrał możliwość pogrania młodych zawodników tym meczu.

Wniosek jest jeden. Fati i Ferran nigdy więcej w tym sezonie na boisku razem nie powinni się pojawić. Są po prostu wsparciem przeciwnika gdy grają razem.

7

Sami. Sami to robimy. Mieliśmy akcje na zamknięcie meczu a teraz będziemy biegać w 10 na 11. I drżeć o wynik. Ja pier.....

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?