0

@Magicc89PL zgadzam. Sie wymiana z mała dopłatą ok. Ale czas na zakup Belga już minął. Wolał bym 3 młodych perspektywicznych jak Mina.

1

@sk13 zgodze się. Oni przecież zajmowali miejsce dające awans do LaLigi. Ale też grało ich po 3-4.
U nas natomiast obecnie presja wyniku jest taka, że Pedri to najlepiej aby grał 120proc. min które może zagrać.
Sorry ale właśnie na tym polegają rotację, żeby Kassie albo Tore pograli cały mecz. Żeby taki Gavi nie kopnął piłki ani razu z 3 ligowcem bo po co?
Mieliśmy wynik, więc można darować mu.
Będą ważniejsze mecze.
I tak wiem, z 3 ligowcem trzeba wygrać.

0

Guardiola grał Sandro, Cuencą i innymi młodziakami i nikt się nie dziwił, że potrafili oni pocisnąć 5:0. A tu przy 0:4 dajemy szansę na ~10 min chłopakowi i wielkie halo. LUdzie on grał przy pewnym wyniku z praktycznie podstawowym składem Barcelony na boisku. Ja, ty, my też byśmy dali radę przy takiej różnicy klas. Wystarczy zobaczyć mecz PSG. Nawet z 1 zawodnikiem mniej strzelili 3 bramki w osłabieniu. 3 stracili ale to miało być show.
Raczej zmarnonawan sznasa na pogranie chłopakiem.

0

Rozliczył bym tego kto odpowiada za transfery do pomocy.
Bo niby dobry, a jednak nie pasuje. Bo wolny, bo słaby technicznie, bo coś. To kto do cholerny go obserwowała, opiniował, a w końcu klepnął?
Może w końcu należy porotować tym składem i pobudować jego formą. 2 mecze z rzędu na pewno sprawią że się zbuduje. I nie mówie tu o meczu w CdR gdzie będą pewnie kopać składem który pierwszy raz gra w takim zestawieniu.
Kiedyś by) taki Keita. Co on dawał? Wchodził faulował, zabijał grę. Ale taka była jego rola. Takie zadania. Sfaulować, przerwać ważną akcje. A po Kessim widać że dużo lepiej odnajduje się w grze z przodu niż kiedy bronimy. Wiec czy nie odnajdzie się z jakąs Osasuną itp.

0

@Calderon Carasco gra co najważniejsze na lewym skrzydle, posiadając naprawdę rewelacyjny drybling, z wejściem w pole karne + nie boi się pojedynków 1 na 1.
Dodatkowo jest naprawdę rewelacyjny technicznie i w zespole grającym piłką + zazwyczaj atakującym liczby mogły by ładnie wzrosnąć.
Czy wziąłbym go za Depaya? Tak. Depay za pół roku odejdzie za darmo. A nie ma aż takiego kontraktu, aby zwolnić niebotyczne kwoty na zawodnika z topu. Plus za ten top trzeba zapłacić. Więc jeśli wymiana 1 do 1 (a mam wątpliwości), to bym w to w chodził. Bo daje to jakąś możliwość wystawienia na sprzedaż Rafy/Ferrana/Fatiego (jednego) za których można już brać niezłe pieniądze. Bo żaden z nich nie daje tego co trzeba nam z przodu.
Z drugiej strony. Czy my potrzebujemy kolejnego skrzydłowego? Chyba jednak bardziej opłacało by nam się myśleć o jakimś pomocniku.

1

@Bulos11 zgadzam się. Oni nie zagrali nic, a jednak strzelili. My zagraliśmy super mecz a jednak dopuściliśmy do tej głupiej straty bramki. I zgadzam się s tobą że Real nie pokazał nic. Dosłownie. Dwie akcje lewym skrzydłem. 3 wrzutki z prawego. I z 2 razy próba klepki. Słownie nic jak na taki zespół. Ale oni zawszs tak mają po Nowym Roku. Są gorsi przez 2/3 dwumeczu z Psg wygrywaja. Są lepsi przez 15 minut dwumeczu z City. Wygrywają. Z Chelsea to samo. I tego powinni#my się uczyć od nich. Pragmatyzmu w wygrywaniu.
Natomiast mecze z nami pokazują że ich po prostu trzeba dobić po pierwszym ciosie. Bo oni wracają choć by byli najsłabsi jakich widzieliśmy.

0

Najgorsze to strata bramki. Real miał pół akcji. A mimo wszystko strzelił. To pokazuje, że w lidze nie będzie można z nimi grać na 1.0. Oni po prostu to mają, że jak by nie szło coś wepchną.
Brak zmian/a raczej późne, w meczu o stawkę który mógł zbudować paru graczy. Nie rozumiem czemu przy 3.0 Xavi nie powiedział Raphini weź i baw się piłką. Pociągnij po skrzydle. Pokaż na co cię stać. Zamiast tego ten tylko spowalniał akcje. A Kessiego nie wiem czy było widać raz przy pilce.

A najlepsze? To że w końcu potrafiliśmy rozegrać szybką piłkę klepką po mimo pressingu oraz zagęszczenia pola w środku przez Real. A to nie wychodziło nam ani z Atle ani z Espanyolem.
W końcu Pedri w końcówce nie wyglądał jak maratończyk któremu kazano przebiec potrójnego IronMana.

0

Gra wyglada bardzo dobrze. Ale trenerze w takich meczach buduje się zawodników.
Dawaj Kessiego i Rafinie.
Potrzeba im meczu gdzie moga na luzie alw jednak z pressja pokopać

0

@Aragorn33 jak ma 1.0 to nadal prowadzisz 1.0 i wygrywasz mecz. Jesteśmy wychowani na Barcelone 8.0 itp. Trzeba tez jednak umieć grać na wynik. Ja z Atletico. Ja nie miałbym nic przeciwko gdybyśmy ostatnie 20 min grali tiki take bez atakowania. Niestety kiedy przeciwnik stosuje pressing nie potrafimy wymieć 3 szybkich podan. A jest to skutkiem po prostu zmeczenia srodka pola. Skoro na poczatku meczu potrafimy zagrac do srodka, wycofac i zagrac prostopadle do napastnika. To czemu nie mozemy tego zrobic pod koniec? Bo nie ma na to sił Pedri ktory wydaje sie jedynym graczem rozprowadzajacym pilke a nie kapiacym przed siebie.

0

@Aragorn33 też tak myślałem, później spojrzałem kto został na ławce.
Depay/Balde i rezerwowy bramkarz.
Dramatem jestnie posiadanie nawet takiej liczby rezerwowych pomocników aby much wszystkich wymienić.

1

Proponuję cały sezon grac od gwizdka do gwizdka Pedrim i śmiać się z Realu, że obecnie nie są w formie. Tylko oni budują się na koniec sezonu i występy w LM, a my nie mamy nikogo do zmiany w środku, i przyśpieszenia w WAŻNYCH meczach. BO po co mieć ogarnego Kessiego w meczach z "Osasunami", po co nie wpuszczać Torre....bo w sumie czemu nie. Nie mamy nikogo to choć niego.
Nie lepiej Pedri 100+ meczy w roku.

0

@barcanawieki to dlatego, że oczekujesz spektakularnej gry na miarę dawnej Barcelony albo obecnego MC.
Ja bym dał dużo abyśmy mieli umiejętność Realu w wygrywania w meczach kiedy nie idzie, albo kiedy trzeba nacisnąć i gonić.

23

Najlepsze w nim było to że nie marudził i nie robił problemów.

1

Jestem ciekaw czy wypowiadający się poniżej widzieli chociaż jego jeden mecz. Bo to że Hiszpanii robił grę to nie trzeba wspominać. A to z kim się gra ma znaczenie. I to duże.
Bo na zawodnika i jego grę trzeba mieć pomysł. A jeszcze 4 miesiące twmu była Ankieta czy oddali byśmy Griezmanna za 20mln. Ostatnio z drugiej mańki czy oddanie go za 20 było błędem, bo nagle piłkarz zaczął grać fantastycznie, na pozycji i z zadaniami, którycy w Barcelonie nigdy by mu nie dano. Już od czasów Davida Villi zaczęliśmy kupować piłkarzy któtych wystawiamy na nienominalnych pozycjach. Przykładem Raphinia. Koleś który hasał na skrzydle czy to w klubie czy reprezentacji. A u nas średniak. Czemu? Bo Barca gra atakiem pozycyjnym bez praktycznie długich przerzutów otwierających skrzydło.
Tak więc Olmo na 10, za napastnika, jako ofensywny pomocnik? Jak najbardziej tak. Do gry w systemie 433, nawet nie ma co próbować, bo nie ma dla niego miejsca. I będzie kolejny problem.

1

Kessi pokazał, że może być alternatywą. Właśnie z nim w składzie wyprowadziliśmy kilka akcji, w których on "był" z przodu i jawnie uczestniczył.
Grajmy dalej non stop PEdrim, który w 2 połowach wygląda jak by przewracał się o własne nogi ze zmęczenia. Nie miał chyba już żadnego udanego dryblingu.
Xavi musi zdecydować kto go będzie zmieniał i odpowiadał za rozegranie. A na razie nie może się zdecydować czy Fdj na DM czy na rozegraniu czy gdzie. DLatego Kessi jest tak ważny. Niech zmienia Gaviego/ Busiego. Daje inny poziom gry.

1

@Krzeczo sęk w tym, że za pomoc MC odpowiadają ukształtowani gracze, w szczycie formy, a nie młodzian, który w drugiej połowie przewraca się ze zmęczenia. Nawet jak mu dali piłkę to nie skonstruował już nic.

0

Rozumiem zmiany Arujo (kartka, powrót po kontuzji) , ale po co wymieniać połowę obrony, która sie spisuje?
Boisko nie sprzyja nam. Murawa śliska.

0

To jest ten problem młodości, że Pedri z Gavim nke potrafią jeszcze na pressingu wziąc ciężaru rozgrywania na siebie.

2

@Maciusx6 akurat jak na grę na środkubto schodzi, ściąga obrońców.
Pamiętajmy że Atle to jedna z lepszych defensywnie drużyn.

2

Przewaga w środku. Zabezpiecznie możliwości dryblingu dla Pedreigo.
I szybka, sliska murawa. I potrafimy naprawdę grać fajnie piłką.
Więcej akcji niż w derbach.

0

Zdecydowanie Depay. Potrzeba kogoś fizycznego na Atle. Z Raphinią i Dembele zamieniającymi się skrzydłami.
Najważniejsze nie przegrać. A później się zobaczy.

4

Angole już dawno zrozumieli na czym polega popularyzacja i podnoszenie oglądalności lig poprzez puchar. Topowa drużyna wychodzi słabiej zmotywowana, rezerwowymi, a "ogórki" nakręcone. Jak wyjdzie mecz do jednej bramki. Super. Jak wyjdzie mecz słabszym to mamy niesamowite widowisko. Jak wczorajszy mecz. Może poziom nas rozczarowuje. Ale mamy 7 bramek. Walkę do końca. Granie jak nie idzie. Takie mecze procentują dla obu drużyn. A dodatkowo słabszy zarabia na tym pokaźne pieniądze.
A gdyby skończyło się odwrotnie? Media mówiły by o tym latami. Jak o 0:4 Realu, które może się zdarzyć każdemu.

Szkoda sił. Ale meczyk był fajny. Gramy dalej. I powinno być lepiej.

3

NIech zawieszają. Dobrze zawieszą to wyjdzie, że nie zagra z Realem

0

Najlepsze w tym wszystkim, że u nas smiano się jaki to GireZman jednowymiarowy. A tu się okazuje, że można go dać jako rozgrywającego + schodzącego na skrzydło.
A u nas....tylko drewno.

1

Mam wrażenie, że mamy doczynienia z paradoksem sytuacyjnym. Koleś broni się statystykami na top europejskim poziomie, które definiują pozycje defensywnego pomocnika. Ale każdy widzi, że to nie jest gracz, który cokolwiek daje gdy zespołowi nie idzie, albo gdy to nie my gramy atak pozycyjny.
Jedyny rodzaj meczu w jakim się odnajduje to nasz ciągły atak pozycyjny, z wysokim presingiem po stracie. Wtedy Busi jest jednym z najlepiej przewidujących i ustawiających sie graczy na świecie. Kiedy jednak przychodzi do rozbijania szybkich kontr, a także obrony pozycyjnej to jest dramatyczny. Spozniony, zle ustawiony, bez kontroli pozycji przeciwnika.

0

Wg mnie to raczej Maroko gra niesamowity turniej. Hiszpania zagrała dla nich. Bez polotu i pomysłu. A spokojnie Maroko mogło to wygrać w normalnym czasie.
Dziś po prostu środek Hiszpanii nie dojechał.

0

@QuentinTarantino niech strzela w lidze. Nawet ogórkom. Bo głównie meczami z tymi ogórkami wygrywa się LaLigę. Drużyna potrzebuje graczy dających coś ze słabymi i mocnymi zespołami. Paradoksalnie czemu nasza pomoc, w ogórkowej lidze, nie potrafi tak klepać szybkiej piłki, jak robiła to wczoraj. Debele i Lewy to chyba wyższa pułka niż Olmo i Asensio

0

Najgorsze: to że w reprezentacji Hiszpanii nasza pomoc potrafi zdominować Kostarykę, a na tle Cadizów, Levantów itp. wyglądają jak goryle we mgle.

0

Mecz pokazuje jak nam w klubie jest potrzebny rozgrywający szybkie piłki, jak Olmo/Silva.

0

No jak chce kupić to natychmiast mu go sprzedajmy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?