pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tomek8756
Jarosław Kaczyński do roli Placka
0
@Lama20
Przecież to Ty rozpocząłeś wątek z błędnymi założeniami i tezami. Podałeś przykład Teksasu i się do niego odniosłem i wskazałem że wybiórczo potraktowałeś dane dopasowując je do tezy.
0
@szusti
Skoro jest zafascynowana sztuką to - Museu Nacional d’Art de Catalunya to podstawa, z zewnątrz i na zewnątrz, "domy" Gaudiego są fajne ale wystarczy casa batllo, możesz wziąc do Muzeum Picassa, warto przejść się nie tylko ramblą i plac espanya i catalunya. Miło spędzić czas w poble espanya, wiadomo park guell, sagrada familia. Tibidabo to głównie piękny widok na miasto i park rozrywki (bardziej dla dziecka) , super widok na miasto i port jest z montujic ale fajnie wjechać kolejką. Weź ją na targ przy rambli. Jest na rambli muzeum seksu :) Zoo i oceanarium jest fajne ale nie wiem czy to ekstra pomysł z dziewczyną.
4
@Nano22
"Choć znając lewą stronę to pewnie domagali by się podwyżki cen męskiej biżuterii, a nie obniżki damskiej".
Choć znając prawą stronę pewnie będą domagali się tylko biżuterii z białego złota i zakazu biżuterii z czarnych pereł :)
Święta jutro, a niektórzy doszukują się w biżuterii motywów do antagonizmu politycznego ;)
ps. może droższa biżuteria damska jest spowodowana większym popytem niż na biżuterię męską - ale to tylko prawa rynku :). Równouprawnienie w kwestii wyznaczeniu cen? Jakie to socjalistyczne, a fee ;)
2
@szusti
Wszystko.
Zależy czy jesteś z dzieckiem, czy lubisz sztukę, czy ogólnie lubisz zwiedzać, czy chcesz tylko najważniejsze punkty miasta, zależy na ile dni poleciałeś. Napisz to powiem co warto.
0
@Lama20
Niby zaczynasz neutralnie, potem niby że bez uszczypliwości, a potem podajesz tylko jedną możliwą wersję.
Szkoda, że pominąłeś całkowicie wiele czynników w swojej wersji, chociażby powszechną akcję szczepień, poza tym stałą tendencję spadkową od 1 lutego z drobnym odbiciem przez jeden tydzień. W Texsasie nie spada od momentu zmniejszenia obostrzeń. Nie ustawiaj faktów pod własna tezę. Bez żadnej spiny :)
0
@AV0CAD0
"idziemy starym, wyśmiewanym modelem brytyjskim"
Wielka Brytania - 46% populacji zaszczepiona co najmniej 1 dawką szczepionki - prawie 35 milionów szczepień.
3
@michal26
Ja nie napisałem, że jest wystarczająco i że przodujemy, tylko że nie widzę potrzeby umniejszać.
2
@michal26
3 miesiące i początkowo było dużo mniej szczepionek.
2
@Barca1992
No nie. Jest dobrze napisane. Wykonano 6 milionów szczepień, ale osób zaszczepionych jest 2 miliony.
23
Świetna robota. Gratulacje
1
@Stoiczkow
THX :)
1
@lucas/catalan
Może dlatego, że socjalistów i komunistów uważali za największych wrogów :)
A może dlatego że w kwestiach rasowych i narodowych mają dużą zbieżność w poglądach.
3
@pax
@Sztywno , @Lopezz80 , @bolo93 , @Symson , @Stoiczkow , @Persyfl , @Kluivert_P
26
Skoro wiele osób przedstawia różne ciekawostki: historyczne, lotnicze, kosmiczne, więc ja też podzielę się ciekawostkami z tematyki którą się zajmuję. Ciekawostki dotyczące terroryzmu i kontrterroryzmu.
21. David Copeland
„Samotnym wilkiem” jest pochodzący z Wielkiej Brytanii David James Copeland. Kiedy miał około 12 lat miewał sadystyczne sny związane z zabójstwem swoich znajomych z klasy oraz z reinkarnacją jako oficer SS. W 1997 roku Copeland stał się działaczem skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej. W kolejnym roku dołączył do Ruchu Narodowego Socjalistycznego. David Copeland należał do ugrupowania Combat 18 – organizacji, która powstała z połączenia młodzieżowych subkultur skinheads i casuals, a także skrajnej prawicy. Została utworzona przez neonazistowską organizację Krew i Honor.
W okresie między 17 a 30 kwietnia 1999 roku David Copeland zainspirowany ideologią skrajnej prawicy zaatakował czarnoskóre osoby w Brixton, muzułmanów w Brick Lane, a także gejowski klub w Soho. Pierwszy zamach został przeprowadzony w supermarkecie na południowym rynku londyńskim przy Electric Avenue w Brixton. Około godziny 17:26 zamachowiec pozostawił sportową torbę, w której umieszczona była bomba złożona z gwoździ, która eksplodowała. Bomba roztrzaskała witryny sklepowe, a także okna przejeżdżającego autobusu. Podczas wybuchu zostało rannych około 48 osób. Nie było ofiar śmiertelnych. Tydzień później 24 kwietnia w Brick Lane, centrum obszaru bengalskiego, zamachowiec ponownie podłożył bombę. Umieścił ją w torbie w bagażniku samochodu. W wyniku eksplozji około 13 osób zostało rannych. Zniszczeniu uległy pobliskie budynki oraz zaparkowane samochody.
Po raz trzeci zamachowiec zaatakował 30 kwietnia tego samego roku w Soho. Copeland podłożył ładunek wybuchowy w pubie dla homoseksualisów „Admiral Duncan” na Old Campton Street. W wyniku wybuchu zmarły 3 osoby, a ok 140 zostało rannych.
W związku z dokonaniem trzech zamachów terrorystycznych Copeland został aresztowany. Po trzecim zamachu policja aresztowała go w hotelu, w którym wynajmował pokój. W miejscu swojego zakwaterowania widniały nazistowskie flagi. Jak przekazał policji, jego głównym celem było szerzenie strachu i nienawiści w całym kraju.
W 2000 roku za dokonane ataki terrorystyczne David Copeland został skazany na sześciokrotne dożywocie .W czerwcu 2014 roku podczas odsiadywania wyroku w więzieniu zaatakował współwięźnia. Dwukrotnie ranił go w twarz przy użyciu shivu – improwizowanej broni, która jest zrobiona z żyletek przymocowanych do rączki szczoteczki do zębów. Za ten czyn ostał skazany na dodatkowe trzy lata więzienia.
@Hosh , @Kgorecki2500 , @Ojciec5tkidzieci , @Chakalaka , @SitvMen , @VamosB , @VenoM , @Murazor , @Janas11224 , @Kidd
1
@sebasarna18
Nie zbudujesz masy w ten sposób, głównie budujesz przez ciężkie treningi, powtórzenia do max 15 na serie, najlepiej w zakresie 8-12 powtórzeń prawie do kresu siły, więc 33 kilo to mało bo możesz tym machać z 40 razy a efekty będą słabiutkie.
0
@Sulimo
Piękny jest Teide i widać że jest "wulkanem wewnątrz wulkanu", pozostałością po wulkanie który był co najmniej dwa razy wyższy, ale się zapadł i zostały tylko pozostałości po gigawulkanie na Teneryfie.
I widok z niego jest niesamowity.
1
@AleksanderFCB
Dzięki :)
2
@pax
@Sztywno , @Lopezz80 , @bolo93 , @Symson , @Stoiczkow , @Persyfl , @Kluivert_P
15
Skoro wiele osób przedstawia różne ciekawostki: historyczne, lotnicze, kosmiczne, więc ja też podzielę się ciekawostkami z tematyki którą się zajmuję. Ciekawostki dotyczące terroryzmu i kontrterroryzmu.
20. Śmierć przywódców Frakcji Czerwonej Armii
Gdy pierwsza generacja Frakcji Czerwonej Armii (niemieckiej lewackiej organizacji terrorystycznej) odsiadywało wyroki więzienia w specjalnie wybudowanym skrzydle więzienia Stammheim, ich naśladowcy stosując zamachy terrorystyczne próbowali „wyciągnąć” z więzienia przywódców RAFu. W styczniu 1977 oprowadzono Hansa Martina Schleyera (przemysłowca, członka CDU, prezesa Niemieckiego Związku Pracodawców) chcąc wymienić go na skazanych. W dniach od 13-18 października nastąpiło porwanie samolotu pasażerskiego Lufthansy - „Landshut”. Sprawcami uprowadzenia Boeinga 737, byli palestyńscy terroryści z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny. Celem porywaczy było żądanie uwolnienia 10 terrorystów odsiadujących swoje wyroki w więzieniu (pierwszej generacji Frakcji Czerwonej Armii), uwolnienia dwóch Palestyńczyków w Turcji oraz 15 milionów dolarów okupu. Samolot został odbity przez GSG-9 18 października 1977r..
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9796841#comment-9796841
W tym samym czasie 18 października 1977 r. w więzieniu w Stammheim, podczas wykonywania rutynowych czynności przez strażnika, zostały dostrzeżone ciała nieżywych przywódców i członków Frakcji Czerwonej Armii.
Cela 716 – Jan Carl Raspe, siedzącego na łóżku ze strugą krwi na skroni.
Cela 719 – Andreas Baader z raną postrzałową z tyłu głowy.
Cela 720 – Gudrun Ensslin wiszącą na kracie okna.
Cela 725 – Irmgard Moller z czterema ranami kłutymi, jedna z przywódczyń, która przeżyła noc z 17 na 18 października 1977 r.
Gdy tylko rozeszła się nowina o uwolnieniu zakładników i odbiciu samolotu
w Mogadiszu, porywacze z RAFu udusili Schleyera struną od fortepianu. Kwestia samobójstw w nocy z 17 na 18 października 1978 w najpilniej strzeżonym więzieniu w Niemczech przywódców Frakcji Czerwonej Armii do dziś budzi wiele kontrowersji.
@Hosh , @Kgorecki2500 , @Ojciec5tkidzieci , @Chakalaka , @SitvMen , @VamosB , @VenoM , @Murazor , @Janas11224 , @Kidd
4
@Mathew86
Z samym stwierdzeniem prawda jest po środku, trzy kwestie - zarówno jest w pewien sposób niechęć, możliwość zakażenia jest realna jak i pokazanie że kościół jest ponad prawem i pandemią, nawet ponad zgromadzeniami na świeżym powietrzu.
Niechęć z czegoś wypływa - lewica ideologicznie żywi niechęć do kościoła, korwiniści powinni żywić niechęć bo jest to nierówne traktowanie podmiotów, liberałowie podobnie. Zostaje PiS który dla swojego elektoratu otworzy kościoły a niebawem da 15 i 16 emeryturę :).
Więć Ci którzy mają "wbudowaną" niechęć dostali argument w postaci nierównego traktowania i zwiększenia zarażeń.
2
@bartekvisca
Czyli wcześniej mogłoby więcej ale lekarz nie wysyłał na testy?
Testy mają wątpliwą wiarygodność więc zakażeń może być więcej, ale wątpliwie wskazują wyniki negatywne zamiast prawidłowych pozytywnych ?
Może coś w tym jest, może masz rację .... hmmmm, nie wiem, pytam.
W sumie 30+ to może być kropla w morzu, zakażeń i śmiertelności.
2
@Mns21
Pytasz na moment swojego pytania czy na moment mojej odpowiedzi?
2
@MaxiLopez_84
W sumie lepiej hipotetycznie czytać Korwina gdy pisze o możliwie wymyślonych oskarżeniach o gwałt podając udowodnione akty pedofili, bo on lubi trywializować pedofilię.
A co do twojego przykładu, nie wiem czemu go podałeś skoro nie ma związku w wpisem, tak jak moja odpowiedź ;)
A co do twojego wpisu, to organy ścigania mają obowiązek przyjąć zawiadomienie i sprawdzić, oprócz słowa jednej strony przeprowadza się postępowanie dowodowe, które wykaże czy przestępstwo zaistniało. Bezkrytycznie nie powinno się wierzyć dziewczynie ani chłopakowi, po prostu trzeba sprawdzić, a nie z góry "hipotetycznie" pokazywać jedną opcję.
4
@FC1899Barca
Patrząc na tą młodzieżówkę przerażają mnie inne rzeczy...
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/gwalcic-trzeba-tak-zeby-tego-nie-zglosila-obrzydliwe-komentarze-korwinistow/b4bhgc0
0
@MaxiLopez_84
Bo to prawda, jego przyrost demograficzny w rodzinie to zero, dwoje rodziców i dwoje dzieci. Więc jak ma system emerytalny nie paść ;)
0
@MaxiLopez_84
Jurne to jedno a czy płodne to drugie ;)
0
@Bykunn
Wina Tuska :)
9
@panczo
Czesi mają dodatni przyrost naturalny od wielu lat my ujemy.
3
@pax
@Sztywno , @Lopezz80 , @bolo93 , @Symson , @Stoiczkow , @Persyfl , @Kluivert_P