pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@GeneralXavi
Będę dopiero późno w nocy. Co do tego singapuru, to jest tam tak, jak tu napisano: "To obowiązkowy plan oszczędnościowy dla wszystkich mieszkańców Singapuru, który obowiązuje od, bagatela, 1955 roku. Jego celem jest pomoc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb, przede wszystkim dochodu na emeryturze, opieki medycznej i mieszkaniowej. Plany CPF zasilane są składkami odprowadzanymi z wynagrodzeń. Są one jednymi z najwyższych na świecie – razem 37% pensji brutto [...] Składki odprowadzane są na trzy konta: Ordinary (potrzeby mieszkaniowe, inwestycje, edukacja), Special (oszczędzanie z myślą o emeryturze) i Medisave (wydatki na leczenie, ubezpieczenie medyczne)".
Nie wiem, pytam, Ty jesteś ekonomista. I czy te dodatkowe zobowiązania są już w tym 20% podatku czy państwo pobiera je obowiązkowo z tego co już zostanie po odtrąceniu podatku?
0
@FDJ Ogólnie jest tu kwestia jak pokazano w przytoczonym artykule wedle autora utopijnych rozwiązań podatkowych proponowanych przez Mentzena. Chcą znieść lub obniżyć dużą część podatków plus dać kwotę wolną od podatku (kto by nie chciał), ale nie proponują jak załatać tą dziurę którą to wytworzy.
0
@GeneralXavi
No widzisz i już się zgadzamy ze nie da się ogarnąć wszystkiego przy pełnej prywatyzacji.
A co do innego modelu finansowania edukacji to chętnie go poznam, bo chyba nie piszesz o bonie edukacyjnym.
1
@GeneralXavi
Czytaj że zrozumieniem, przeczytałeś a nie zrozumiałeś. Zdarza się. Wskaż z czego chcesz finansować edukację w modelu o którym była mowa :"Sławek mówi wystarczy słuchać.Radykalnie obniżamy podatki =prywatyzacja szpitali,szkół i dużej ilości rzeczy.Podatki idą tylko na wojsko,policję,sądy i podstawową administrację taka jest wizja Sławka Mentzena i partii Korwin (Nie całej Konfederacji).
0
@RosjaninBut
Dlatego grzecznie poprosiłem o komentarz chcąc poznać różne opinie.
2
@GeneralXavi
Dzisiaj się odniosę szerzej ale teraz krótko.
1. Nie zrozumiałeś wpisu. Trudno, zdarza się. Użytkownik pisze że zlikwidowano by podatki a edukacja nie byłaby finansowana z budżetu państwa a Ty piszesz że byłaby. Z czego. Przeczytaj wpisy a potem komentuj, bo pisząc chamsko o zawracniu dupy i wchodząc w dyskusję nie czytając jej dajesz świadectwo o sobie.
3. Jak pisałem, system singapurski poznałem teraz i pokazałem na jakim przykładzie, nie odniosłeś się do tego
https://obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/890-system-ochrony-zdrowia-w-singapurze-nie-taki-piekny-jak-go-maluja
0
@Simusamu10
Uwielbiam jak ktoś coś wmawia, nigdzie nie napisałem że nie znam się na ekonomi tylko ze nie jestem ekonomistą, dziękowałem Ci że dzięki filmikowi zapeznalem się z systemem singapurski ma czego nie znałem a Ty piszesz : ". Piszesz że się nie znasz na ekonomii a potem robisz z siebie eksperta
2
@PabloVEB
Możesz coś więcej napisac o tej współpracy? I w jaki sposób premier miał ostrzegać osób przed piramidą finansową?
1
@GeneralXavi
Niby oczywiste ale tego nie napisałeś.
1
@Simusamu10
Tzn.?? MOżesz przybliżyć. Tzn. czy te składki zdrowotne, emerytalne, itd. to mówimy o 17% PITcie (95% podatników płaci taką skladkę), co według stawek systemu singapurskiego ma wynieść 37% ?
"Mentzen [...]jest natomiast zdecydowanym zwolennikiem reformy obecnego systemu, do którego dosypuje się pieniędzy no ale to jest jak dawanie menelowi".
Tak jak wszystkie partie i z 99% społeczeństwa, ale tak jak większość nie ma pomysłu lub oderwany od rzeczywistości.
Fajne natomiast, że pokazałeś mi że chciałby systemu singapurskiego, dowiedziałem się na czym on polega i jak bardzo jest fiskalny. Dzięki.
0
@Azi
Wiem, ale tutaj wystarczy krótka reklama i już jest z miejsca ustawiony w pierwszym składzie.
1
@jeyx77x
Ja natomiast jak 15 osób w ciągu jednego wieczora wkleja rozpisany skład na przyszły sezon, który niczym się nie różni od 14 pozostałych, po czym czytam komentarz, "długa myślałem, nad składem, ale uważam że ten byłby dobry. Co myślicie".
5
Jardell Kanga z IF Brommapojkarna wypowiedział się że w La Masii jest chłopak z talentem Gavi (Pablo Gavira). Pewnie już dzisiaj zacznie się na Rambli wstawianie go do składu lub pisanie dlaczego Koeman go nie powołuje :)
2
@Simusamu10
Główny pomysł Mentzena na reformę służby zdrowia dotyczy wprowadzenia systemu singapurskiego.
https://obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/890-system-ochrony-zdrowia-w-singapurze-nie-taki-piekny-jak-go-maluja
1
@Johnson
Tylko jakbyś przeczytał do końca to było zestawienie że "zwolnienie" biurokratów nie załatałoby dziury budżetowej spowodowanej wprowadzeniem planów KOnfederacji. Chetnie wsłucham się w te postulaty, możesz przedstawić takie zestawienie dotyczące zmniejszenia przychodów w wyniku zmniejszenia wpływów z powodu zlikwidowania lub zmniejszenia podatków i zwiększenia kwoty wolnej od podatku i z drugiej strony zmniejszenia programów socjalnych i ograniczenia urzędników.
Po prostu czy to się bilansuje.
3
@Simusamu10
Przesłuchałem to. Reforma systemu opieki zdrowotnej to smsy przypominające o wizytach, wprowadzenie drobnej odpłatności za wizyty bo "do lekarza chodzą osoby którym wydaje się że są chorzy" i model singapurski i poziomami ubezpieczeń. Pierwsze nie jest reformą systemu (ale dobrym pomysłem), drugie jest jakimś pomysłem, trzeci to model singapurski czyli podniesienie podatku PIT (forma składki) do 37% obejmująca świadczenie zdrowotne, emerytalne i mieszkanie. Czyli w większości przypadków proponuje prawie podwójne podniesienie podatku Polakom.
2
@Bartek22
"Ja w twojej gierce dalej uczestniczyć nie zamierzam".
Przecież sam wszedłeś w tą rozmowę.
"Według mnie ostatnia wypowiedź @Avatarr jest dość rzeczowa, ale Ty i tak powiesz, że nikt Ci konkretnie i rzetelnie nie odpisał choćby to była najrzetelniejsza i najkonkretniejsza wypowiedź, jaką tylko można napisać. Poprosisz o jeszcze więcej, jeszcze konkretniej, jeszcze rzetelniej. Zadajesz pytanie w taki sposób, żeby nie dostać odpowiedzi i potem się chwalić, że pytałeś, ale nikt Ci nie odpowiedział. No chyba, że ktoś odpowie. Wtedy kolejne pytanie i jeszcze kolejne, aż odpowiedź będzie niemożliwa".
Nieładnie wmawiać coś ludziom, zarzucać coś komuś, uprawiać takie gierki. Akurat jak widzisz z @Avatarr zaczyna się normalna rzeczowa dyskusja, pełna kultury, szacunku i wymiany poglądów, przedstawienia zestawień. Jednak Ty wolisz uprawiać jakieś gierki. Po co to komu potrzebna, kwestia dowartościowania się, moralizatorstwa? Ta rozmowa zeszła zupełnie na nie temat który miała dotyczyć. Chciałem porozmawiać na temat propozycji gospodarczej KOrwin/Konfederacja a kończy uwagami osobistymi i wmawianiem komuś rzeczy które nie mają miejsca.
Pozdrawiam
5
@Colon
Akurat badaniem terroryzmu, radykalizmu zajmują się od kilkunastu lat zawodowo. Nie ma przypadku co sugerujesz (podważając mój wpis), że terroryści polscy mają poglądy prawicowe.
Tak, przyznaję czasem stosuję takie zabiegi zmuszając ludzi do myślenia, do nabycia umiejętności wyartykułowania swoich argumentów lub do poszukiwania wiedzy.
2
@Avatarr
Ja jestem za zniesieniem 500+ i innych zbyt socjalnych dodatków. Tylko czy można tak to bezpośrednio zestawić, dać znak równości - 500+(i np.13,14 seniorów) = likwidacja PIT. Może nie zbyt dokładnie to tłumaczę, mając taką dziurę budżetową, czy likwidują PIT i ten socjal nie jesteśmy w takiej samej sytuacji jeśli chodzi o budżet z dodatkowym brakiem finansowania innych rzeczy, które wcześniej były częściowo finansowane przez PIT.
2
@CZaras
"Czyli nadal będziesz udawał, że z ciekawością wypytujesz o poglądy".
Wmawianie czyiś intencji to bardzo niefajna cecha.
"No skoro potrafisz sam siebie przekonać, że faktycznie to robisz to mnie się z wiatrakami walczyć nie chce". Cóż za ironia i szydera w jednym, nie będę pisał tu o nieakceptowalnym wręcz obrzydliwym wpisie. Po prostu życzę miłego dnia i pozdrawiam.
3
@Colon
"Jesli ktos nie znajdzie odpowiedzi na LR, to nie znaczy, ze tych odpowiedzi nie ma".
Tylko czy oznacza to, że mam nie pytać o taką odpowiedź na rambli, skoro wiele osób na te i podobne tematy się wypowiada?
3
@Pawel1980
Tzn.?? MOżesz wytłumaczyć, bo z ciekawości poznam poglądy w tej sprawie i może się do nich przekonam.
5
@Bartek22
Aby kogoś zezłomować tzn. czyjeś populistyczne, utopijne poglądy skrytykować? Dałem link do tekstu, bardzo grzecznie poprosiłem o rzetelne odniesienie się do tekstu. Wskaż kto odniósł się rzetelnie, przedstawił kontrargumenty do przedstawionych w linku. Ja naprawdę chciałbym aby ktoś mnie rzetelnie przekonał do jakiegoś programu gospodarczego, nawet Konfederacji i rozwiał moje wątpliwości. Jak widzisz nikt tego nie robi.
7
@CZaras
""Czyli jak kogoś nie stać na edukację to zostaje analfabetą?" - pytanie ironizujące".
Czemu? Jeżeli kogoś nie będzie stać na edukację która ma być sprywatyzowana, to czemu nazywasz to ironią? NIgdzie na świecie nie ma chyba państwa z w pełni sprywatyzowaną edukacją bo produkowałoby to analfabetów wśród osób mało zamożnych. Gdzie widzisz tu ironię. Czy brak edukacji to nie jest prosta droga do ogłupiania społeczeństwa?
Jak zauważyłeś krytykuję poglądy, bardzo rzadko ludzi, więc pokazywanie tych poglądów które są dla mnie utopijne lub populistyczne w sposób dość dosadny ale z kulturą wobec osoby która je wypowiada uważasz za obrzydliwe?
6
@Bartek22
A o co? Przecież chęć poznania a w tym przypadku bardzie wytłumaczenia nie musi oznaczać ich bezkrytycznego zaakceptowania.
5
@CZaras
Czyli źle że pytam bo pytania nie wygodne ?
5
@Bartek22
Tylko ja chętnie poznam pozytywne kwestie, tylko chciałbym aby je ktos przedstawił. NIe hasła, slogany ale konkretne rozwiązania. To źle że chcę się czegoś dowiedzieć, ciekawość poznania innych rozwiązań ma stanowić zarzut?
4
@Avatarr
Tylko czy można zestawiać w tak prosty sposób 500+ do PITu, tzn. czy np. 500+ nie jest wypadkową życia na kredyt czyli pogłębianiem deficytu budżetowego i totalnym zmniejszeniem inwestycji. Pytam.
5
@Hopner15
Słucham wywiadów Korwina - mówisz o pedofili, Berkowicza mówisz o bonie edukacyjnym ? Rozmawialiśmy na ten temat i wyszło jakie głupoty oni mówią, sam się wstydziłeś za Korwina usprawiedliwiając go wkładając mu w usta słowa które nie wypowiedział.
9
@Hopner15
Tylko Ty prawie nigdy nie odpowiadasz na pytanie.
Jeszcze raz spytam czy jesteś za brakiem do edukacji części polskiego społeczeństwa?
Zamknięciem domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, poradni uzależnień, czy np. dla ofiar pedofili?
Zamknięciem dróg w Polsce bo bez podatków nie byłoby za co ich utrzymywać.
Zamknięcie muzeów, bibliotek, ośrodków kulturalnych dla dzieci, zaoraniem cmentarzy.
itd.
Przekonaj mnie, że program Konfederacji/Korwina będzie dobry dla Polski.