pax

1

@michal26
Ja też, nauczyciele i wykładowcy akademiccy są szczepienie AZ.

pax

0

@Midast
Czytajmy ze zrozumieniem, jeśli chcemy wbić komuś jakąś szpilkę to wypadałoby się zastanowić o czym jest wpis bo człowiek może się ośmieszyć. Nie wiem po co kolega ponad połowę tekstu pisze o Lewandowskim i Suarezie do mnie skoro już tłumaczyłem że ja tego wątku nie podejmowałem, nie podejmuję ale kolega ma pewien problem z zrozumieniem prostego tekstu. Staram się nigdy nikogo nie obrażać, więc jeżeli ktoś pisze głupoty to piszę że pisze głupoty ale nie obrażam że jest głupi.
Poza tym nie odnosiłem się do opinii autora wątku (który stwierdzał subiektywnie wyższość jednego zawodnika nad drugim), trzeba rozumieć tekst ale wskazałem jego głupotę w ewentualnej kontrargumentacji, gdy pisał aby nie stosować porównania mimo że sam to zrobił. Mogłem w sumie pisać o hipokryzji.
Znowu Kolega chciał wbić szpilkę i znowu wyszło jak zawsze :)
pozdrawiam szczerze z wielkim uśmiechem :)
dziękuję Koledze za wprowadzenie w świetny humor, złego nie miałem, ale teraz mam wyborny :)

pax

2

@Midast
Kolego, jak widzę nic się nie zmieniłeś, dalej masz problem z zrozumieniem prostego tekstu i nie wyłapania sedna sprawy. Jak zwykle też Kolega nie odnosi się do tego co ja napisałem tylko próbuje narzucić swoje rozumienie tekstu zarzucając innym to samo. Dziesiątki osób zrozumiało o czym ja piszę a Kolega niestety nie pojął prostego przekazu, dodatkowo próbując moralizować.
Proszę, przeczytaj moje wpisy w tym wątku, raz, potem drugi, a potem trzeci. Może jednak ja napiszę o co chodzi, bo może trzykrotne czytanie niczego nie da.
Nigdzie nie odniosłem się do Lewandowskiego i Suareza, nigdzie nie stwierdziłem który z nich jest lepszy. Mój wpis jedynie dotyczył tego, że autor wyśmiewa ewentualne wszelkie porównania pomiędzy Suarezem a Lewandowskim sam pisząc na stronę porównanie obu zawodnika. TY piszesz - "Wg Ciebie nadal jest tylko jedna prawda Twoja" - tylko ja tu nie twierdzę że jest gdzieś tu moja prawda (jak piszę nawet nie przyjmuję stanowiska który z nich jest lepszy), ale zwracam autorowi uwagę na to na co Ty nieudolnie próbujesz mnie złapać, że nie powinien pisać że tylko jego prawda jest jedyna i tylko on może porównywać zawodników a nikt inny już nie. Jedynie to napisałem, ale chcąc komuś na coś zwrócić uwagę fajnie byłoby wcześniej zrozumieć tekst.
pozdrawiam

pax

5

@puyol_presidend5
Z sytuacją iż ładunek nie wypalił raczej nie, bardzo rzadko były przypadki że w ostatniej chwili zamachowiec z pasem szahida się wycofał, mimo że był już na miejscu zamachu. Różnie się to kończyło, ale zastrzeleniem, ale pamiętam że z dwa przypadki były że udało się ściągnąć pas i aresztować niedoszłego samobójcę. Były przypadki, że złapano przed zamachem.

https://mfa.gov.il/MFA/ForeignPolicy/Terrorism/Palestinian/Pages/Arrest%20of%20potential%20Jerusalem%20suicide%20bomber%208-Sep-2004.aspx

pax

2

@michal26
Kilkadziesiąt procent to przesada. Zgadzam się że są pewne odczyny w zależności od osób. JA oprócz lekkiego bólu w miejscu wkłucia nie miałem żadnych odczynów, żona miała jeden dzień wyższą temperaturę 37,6 i ogóle osłabienie. Znam wiele osób zaszczepionych AZ, powiedzmy wśród moich znajomych na 30 zaszczepionych 3 wymagało L4 z powodu ogólnego osłabienia, wysokiej temperatury i złego samopoczucia, z 7 osób miało powiedzmy ogólne gorsze samopoczucie, bóle stawów czy chwilową wyższą temperaturę ale po 1,5-3 dniach mijały, z 10 osób miało delikatne objawy ból ręki czy stan podgorączkowy jeden dzień, a 10 nie miało żadnych odczynów.
Tak to wyglądało u mnie.

pax

2

pax

20

Skoro wiele osób przedstawia różne ciekawostki: historyczne, lotnicze, kosmiczne, więc ja też podzielę się ciekawostkami z tematyki którą się zajmuję. Ciekawostki dotyczące terroryzmu i kontrterroryzmu.



13. Zamachowiec-samobójca (palestyński)



Rekrutacja tych specyficznych terrorystów polegała na selekcji odpowiednich kandydatów. Nie mogli nimi zostać, ani osoby bardzo młode, ani jedyni żywiciele rodziny. Potencjalny kandydat nie informował o swoich planach rodziny, ani nikogo z najbliższego otoczenia. Jego praktyczne szkolenie przeważnie ograniczone było do nabycia umiejętności spowodowania detonacji ładunku wybuchowego przytwierdzonego do ciała, choć ze względu na kwestie motywacyjne trwało prawie rok. Przyszły zamachowiec składał przysięgę, że w decydującym momencie nie wycofa się i przeniesie się do rajskiego ogrodu, który jest zarezerwowany dla proroków i męczenników. Ten nakaz dżihadu nazywał się bajt al ridwan.

Wszystkie komórki organizacji były tajne i nie kontaktowały się między sobą. Oddziały zwane al Istishhadijja al Khalijja, według analityków i badaczy wywodzących się z zachodniego kręgu kulturowego przedstawiane były jako „oddziały samobójcze”, natomiast w terminologii fundamentalistów islamskich uznawane były za „oddziały męczeńskie”. Składały się one, z opiekuna i dwóch do trzech kandydatów na męczenników. Po miesiącach przygotowań, gdy kandydat był gotowy do swojej misji uzyskiwał status „żyjącego męczennika” (asz Szahid al hajj). Tuż przed wyruszeniem zamachowiec-samobójca wykonywał rytualną ablucję (obmycie), nakładał czyste ubranie, był obecny przy wspólnej modlitwie w meczecie, odmawiał tradycyjną modlitwę „przed bitwą” i prosił Allaha, aby wybaczył jego grzechy i pobłogosławił jego misję. Wkładał Koran do wewnętrznej lewej kieszeni ponad sercem, przewiązywał pas z materiałami wybuchowymi wokół talii, lub podnosił aktówkę z ładunkiem wybuchowym. Jego opiekun żegna go słowami: „Niech Allah będzie z Tobą. Niech Allah da ci sukces w osiągnięciu raju”. Przyszły męczennik odpowiada: „Inszallah, spotkamy się w raju”. Godzinę później naciska detonator wymawiając słowa: „Allah Akbar” – Allah jest Wielki. Na sekundy przed detonacją świadkowie często widzieli uśmiech na twarzy zamachowca. Jest to wywodzący się z tradycji szyickiej „bassamat al-Farah” (uśmiech radości), gdy męczennik wie że bramy raju za chwilę się przed nim otworzą a on dostąpi jego bram (pisałem o tym przy zamachu w Bejrucie w 1983r.)


@Hosh , @Kgorecki2500 , @Ojciec5tkidzieci , @Chakalaka , @SitvMen , @VamosB , @VenoM , @Murazor , @Janas11224 , @Kidd

pax

1

@Persyfl
Prodi to bardzo ciekawa postać, możliwe że agent KGB, do tego szukano jego powiązań z Brygadami.

pax

2

pax

20

Skoro wiele osób przedstawia różne ciekawostki: historyczne, lotnicze, kosmiczne, więc ja też podzielę się ciekawostkami z tematyki którą się zajmuję. Ciekawostki dotyczące terroryzmu i kontrterroryzmu.

12. Armia Boga



Amerykańska organizacja terrorystyczna sprzeciwiająca się zabiegom przerywania ciąży. Najaktywniejsza na lecz nie jedyna grupa radykalnego ruchu pro-life w USA. Od 1977 r. do 2015 w USA odnotowano ponad 40 ataków bombowych i 91 takich prób na kliniki aborcyjne. Ponad 170 razy podpalano je, ponad 1200 razy dewastowano, kilka tysięcy razy wtargnięto do nich, a 3 razy porywano członków personelu medycznego. Ludzi pracujących w nich także oblewano kwasem, umyślnie podtruwano, wysyłano im listy z wąglikiem.

W 1993 r. w Pensacola, pierwszą ofiarą antyaborcyjnych zamachów w USA został dr David Gunn. Zamachowiec Michael Frederick Griffin strzelił 3 razy w plecy.

Georga Tillera, antyaborcjoniści atakowali wielokrotnie. W 1993 r. nie udało im się go zabić – uratowała go kamizelka kuloodporna. 31 maja 2009 r., w Kościele Reformowanym w Wichita w Kansas, także miał ją na sobie. Dlatego zamachowiec Scott Roeder nie ryzykował – z odległości metra strzelił Tillerowi prosto w głowę.

Rok później Paul J. Hill – znany antyaborcyjny działacz zastrzelił lekarzy: dr. Johna Bayarda Brittona i Jamesa H. Barretta oraz ranił żonę tego drugiego. W 1994 r. na przedmieściach Bostonu John Salvi zabił 2 osoby w klinikach aborcyjnych i ranił 5 kolejnych.

W 1998 r. w rejonie Buffalo, doszło do brutalnego ataku – James Kopp zastrzelił ze sztucera ginekologa dr. Barnetta Slepiana. W tym samym roku w Birmingham, stan Alabama, zdalnie odpalona bomba zabiła 2 osoby w klinice aborcyjnej.


@Hosh , @Kgorecki2500 , @Ojciec5tkidzieci , @Chakalaka , @SitvMen , @VamosB , @VenoM , @Murazor , @Janas11224 , @Kidd

pax

0

@MaxiLopez_84
Dalej nie rozumiesz o czym jest ten wątek.

pax

2

@Persyfl
O Czerwonych Brygadach i zamachu na Aldo Moro opowiada film
Byliśmy w Czerwonych Brygadach


pax

0

@MaxiLopez_84
Z czym konsekwentny?? NIe widzę pod tym wątkiem aby ktokolwiek miał pretensje do kogokolwiek oprócz Ciebie? Ty naprawdę nie rozumiesz tej dyskusji? Czy Tu ktoś tu w tym wątku atakuje prawą stronę, kościół itd? Jedyną osobą która się tu zagotowała i wzbudza konflikt jesteś TY, jeśli masz problem z jakiś użytkownikiem pisz pod jego postem o co Ci chodzi a nie rozpoczynaj gównoburzy w wątku który nie dotyczy konkretnej strony politycznej.

pax

4

pax

21

Skoro wiele osób przedstawia różne ciekawostki: historyczne, lotnicze, kosmiczne, więc ja też podzielę się ciekawostkami z tematyki którą się zajmuję. Ciekawostki dotyczące terroryzmu i kontrterroryzmu.



11. Aldo Moro

16 marca 1978 r. włoska lewicowa organizacja terrorystyczna uprowadziła 5-krotnego premiera Włoch, symbol władzy chrześcijańskiej demokracji Aldo Moro, zabijając 5-ciu jego ochroniarzy. 50 tysięcy funkcjonariuszy prowadziło poszukiwania bezskutecznie. Terroryści zażądali po ponad miesiącu przetrzymywania Moro, uwolnienia swoich towarzyszy z włoskiego więzienia i sprzeciwiali się współpracy chadecji i komunistów. W wyniku niepowodzenia negocjacji po 55 dniach od uprowadzenia Aldo Moro został zastrzelony. Wyrok został wykonany przez trybunał rewolucyjny Czerwonych Brygad, Moro został znaleziony w bagażniku samochodu Renault pomiędzy siedzibami chadeków i komunistów. Śmiertelne strzały oddał Mario Moretti przywódca Czerwonych Brygad. Terroryści zostali ujęci i skazani, Mario Moretti został skazy na 6-krotne dożywocie, wyszedł z więzienia w 1994r.







@Hosh , @Kgorecki2500 , @Ojciec5tkidzieci , @Chakalaka , @SitvMen , @VamosB , @VenoM , @Murazor , @Janas11224 , @Kidd

pax

0

@MaxiLopez_84
Dalej to samo. Nie potrafisz przeżyć , że nie chodzi tu o jakąkolwiek opcję polityczną, tylko ogólnie czy powinno się ograniczać dyskusję o polityce. Ty natomiast pokazujesz cały czas pewne zacietrzewienie na jednym punkcie. Nikt oprócz Ciebie tego nie robi. Nie widzisz tego?

pax

0

@MaxiLopez_84
Dalej nie rozumiesz nic. Czy w tym wątku który tutaj komentujesz i zacząłeś od komentowania mojego wpisu było coś napisane na temat konkretnej opcji politycznej? Ty z ogólnego wątku o polityce zrobiłeś wylew na jedną stronę.

pax

0

@MaxiLopez_84
Dalej nie rozumiesz tej dyskusji :(

pax

4

@MaxiLopez_84
Dalej idziesz w jedną opcję. Akurat w tej dyskusji nie ma lewej czy prawej strony ale ogólne dywagacje, Ty sprowadzasz to do antagonizmu.

pax

1

@FC1899Barca
Niby tak, ale są osoby które nie chcesz ignorować bo piszą fajne posty o Barcelonie ale nie po drodze Ci z nimi gdy piszą w kontekście politycznym, więc je nie ignorujesz. Zgadzam się że czasem jest troszkę tego za dużo, nie jestem za cenzurowaniem ale jakimś fajnym pomysłem aby wilk był syty i owca cała.

pax

3

@MaxiLopez_84
Jak widzisz boli Cię jedna opcja polityczna. Tu jest rozmowa ogólnie o polityce bez rozróżnienia na lewicę, prawicę, liberałów, konserwatystów, że dla niektórych jest jej po prostu ogólnie za dużo. Można się zgodzić z tym lub nie, ale właśnie aby o dyskusji ogólnej nie szukać pojedynczych użytkowników czy konkretnych opcji politycznych.

pax

0

@kamilop
Po pierwsze zwrot "ty" piszemy z dużej litery, po drugie na nią nie głosowałem, a to brak kultury wmawiać coś komuś, po trzecie nie skrytykowałem intencji ale poziom wypowiedzi.

pax

1

@FC1899Barca
Zawsze redakcja może zrobić akcje raz na miesiąc "dzień bez polityki" :)
Wszyscy o tym będą wiedzieć (będzie to zaznaczone tak jak w dniu wyborów było), więc nie będzie cenzury (usuwania postów), bo każdy ogarnięty po prostu opublikuje swój post w dniu następnym, a niektórzy odetchną na jeden dzień.

pax

1

@bartekvisca
Hmmm, jak raz odkręcają a raz dokręcają to wniosek taki że sami nie wiedzą w którą stronę chcą kręcić :)

pax

0

@tristan87
Miło mi to słyszeć :)

pax

0

@PatrykBarca
Nie napisałem że nie może, zwróciłem uwagę jedynie na poziom, czyli na poziom rzygowin Stanowskiego, nic więcej. Sam przecież o tym napisał.

pax

5

@MaxiLopez_84
To po co pisać o charakterze "wyłącznie informacyjnym"?

pax

3

@tristan87
Jakby to powiedzieć poziom Stanowskiego to poziom haftowania, no ale sam sobie laurkę wystawia :)
Brakuje tylko w jego komentarzu XD albo hehehe.
Gdzie czasy prawdziwych dziennikarzy sportowych np. redaktora Tomaszewskiego.

pax

12

@MaxiLopez_84

Gdyby był jedynie informacyjny byłby bez subiektywnego komentarza :)

pax

5

@Ronaldinho10VB
Hahaha :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?