pax

0

@Patointeligent
"Nie da się również ukryć, że media i tzw "eksperci", z których część jest na liście płac koncernów farmaceutycznych lub beneficjantami grantów sponsorowanych przez te podmioty, strasznie nadmuchują tę pandemię, przez co wydaje się ona większych rozmiarów niż jest w rzeczywistości. Przypadki ludzi pod respiratorami działają na wyobraźnię, ale należy brać pod uwagę fakt, że stanowią oni bardzo małą część zakażonych".
Oprócz tych teorii spiskowych, możesz napisać ile osób było w stanie ciężkim pod respiratorem, skoro to bardzo mała część zakażonych.
"Robienie takiej szopki z powodu choroby, na którą statystycznie nie jest jeszcze specjalnie łatwo zachorować to gruba przesada".
Możesz podać jakieś badania do tego stwierdzenia?

"Kto się jej obawia niech się chroni, a kto chce żyć i zarabiać normalnie niech również ma do tego prawo".
Rozumiem, że Ci co się chronią nie chcą żyć?

pax

0

@adku
Fajne te przemyślenia.
Piszesz aby nie ufać mediom i jako swoje źródło podajesz news w mediach. Ale nieważne.
Sam po swojemu analizujesz tekst który pokazałeś. W twoim tekście masz śmiertelność na grypę (ale o tym nie piszesz bo nie pasuje do wymyślonej teorii).
Śmiertelność na grypę - czyli oficjalnie zmarło 21 osób przy prawie 20mln zakażeń (w tekście masz 5mln w ostatnim pełnym sezonie i podobne szacunki co roku)
14/15 -1
15/16 -8
16/17 -12
18/19 -0
W tekście masz "Choroba ta okazuje się śmiertelną dla od 0,1%-0,5% ogółu chorych", jakoś nie dziwię się że wybrałeś górną granicę, zamiast dolnej, baaa, zamiast chociażby średniej. Więc posługując się tym samym tekstem można napisać że choroba (i powikłania pogrypowe o czym nie napisałeś) może okazać się śmiertelna dla 0,1% czyli wraz z powikłaniami 5 tysięcy. Na covid (bez niedoszacowań a na grypę doszacowaliśmy) i bez wielu powikłań na covid które dopiero następują taki wynik masz w ostatnich 10 dniach. Tu masz 365 dni i wszelkie powikłania i doszacowania a tu jedynie 10 dni bez powikłań i niedoszacowań.

"A co jeśli szczepionka nie zadziała za pól roku (wirus zmutuje, jak zwykły wirus grypy) ??? Cały lockdown, cały wysiłek pójdzie na marne..."
Lubię takie przemyślenia. Po co były poprzednie lockdowny? Po to aby dac czas, chociażby na wynalezienie szczepionki. Fajne te konstruktywne teksty - "a co jeśli", jesli szczepionka będzie tylko "czasowa" to już ją i tak już mamy, więc za pół roku może być kolejne akcja szczepień i po sprawie, albo czas na odkrycie nowej, co jesli będzie lekarstwo na Covid za chorobą to lockdawn nie pójdzie na marne. Starasz się wszystko interpretować pod swoją tezę.

"Śmiertelność ma podobną do grypy, może jest bardziej zaraźliwy".
Chyba Ci wykazałem na podstawie podanego przez Ciebie artykułu jakie bzdury piszesz.
" No tak, tylko olano temat leku Viregyt K (od kwietnia 2020 r)".
Coś więcej o skuteczności, badaniach klinicznych itd.?

pax

0

@monsterrize
"Po co jest Lockdown, skoro i tak wszyscy będziemy zarażeni, lockdown to ukryty sabotaż pod płaszczem pandemii".
Sabotaż? Czyj? Kosmitów. Firm farmaceutycznych, Żydów, Masonów.
Piszesz o kłamstwach, możesz je wymienić?
Piszesz, że wszyscy będą zarażeni. Może lockdown był/jest wprowadzony aby był czas na wyprodukowanie szczepionki i zaszczepienie jak największej liczby populacji. Skoro piszesz że i tak wszyscy będziemy zarażeni to przelicz sobie ile osób by zmarło gdybyśmy wszyscy byli zarażeni w jednym momencie. Może właśnie lockdown daje to że zachorowania są rozciągnięte w czasie i dzięki temu służby medyczne mają czas zajęcia się ludźmi.

pax

0

@Eoren
Dzięki

pax

0

@Chwytak
Brazylia pierwsza z wielką przewagą? Jest tam ścisły lockdown czy inna forma walki z pandemią ?

pax

1

@Bogan
Problem jest właśnie taki, obecnie jest za późno na inne pomysły że wybrano lockdown bo to jest proste.
Ja jestem z Śląska i na początku w zeszłym roku Śląsk był najbardziej dotknięty Covidem i przewodził w statystykach województw a ogniska zlokalizowano w kopalniach. Co zrobiono? Przebadano przesiewowo wszystkich górników i pracowników obsługi, na wejściu do kopalni specjalne maty i badanie temperatury, wiele innych obostrzeń, ale kopalnie funkcjonowały dalej. Nagle to Mazowsze i Małopolska miały większa liczbę zachorowań. Popełniono zbyt dużą liczbę błędów i płaci się za to lockdownem który mimo że wiele osób (proKonfedercja) uważa że nie daje nic, oprócz załamania gospodarki to jednak ograniczając kontakty ogranicza się transmisję wirusa.
Inny problem jest czy można bezpośrednio patrzeć na lockdown jako problem zwiększenie śmiertelności z nowotworami czy innymi cięzkimi chorobami? Lockdown to głównie lokalne gastronomiczne, usługi i centra handlowe, co to ma bezpośrednio związane z służbą zdrowia? czy lockdown oznacza zamykanie przychodni i szpitali? Nie, po prostu być może były systemowe błędy z podziałem kompetencji, rozdziałem szpitali covidowych i nie covidowych, odizolowaniem niecovidowych sal operacyjnych, czyli szybkimi testami, może błędnymi decyzjami ministra zdrowia. Nie wiem, szukam odpowiedzi. Jednak zrzucanie lockdownu na kwestie np. ograniczenia leczenia dla chorób nowotworowych wydaje się nie ma prostego przełożenia.

pax

0

@Peciak
"Wiesz, że w Polsce liczba testów spadła w ciągu tygodnia prawie 3x?

Jak się mniej testuje to jest mniej przypadków".
Możesz podać dane ? Bo ja widzę coś innego. Oprócz niedzieli i poniedziałku co jest normalne w dni świąteczne (zawsze zmniejsza się liczba testów w dniu świąteczne, jak i liczba szczepień, stwierdzonych przypadków bo służba zdrowia też działa na troszkę innych zasadach niż w dni powszednie) to od 3 dni jest największa liczba testów. Lubisz posługiwać się niesprawdzonymi informacjami i stawiac je za pewnik. Obecnie mamy 3 tydzień w tym roku w którym robimy conajmniej 300tysięcy testów w ciągu 3 dni z rzędu, a Ty piszesz o 3krotnym spadku liczby testów.
https://koronawirusunas.pl/

pax

2

@Elisan12
świetnie napisane

pax

5

@Mario96w
Nie o to chodzi aby nazywać Cię foliarzem. Po prostu wypowiadasz się bo przeszedłeś covid łagodnie nie zawracając uwagę na tysiące osób które przez tą chorobę potraciły bliskich. Masz z gór7y założone zdanie na ten temat, masz wyniki statystyk badań wskazujących i ż covid jest kilka-kilkanaście razy groźniejszy od grypy ale Ty w to nie wierzysz.
Ja nie jestem za lockdownem jako jedynym rozwiązaniem, bo tak jest najłatwiej i najprościej. Jednak popełniono zbyt dużo błędów we wcześniejszych miesiącach aby nie zauważyć, że jest to jakieś rozwiązanie.
Dziwne rzeczy piszesz, że nawet nikt by tego nie zauważył gdyby nie było o tym głośno - w każdym państwie z pełnym lockdownem, chwilowym, bez lockdownu, z różnymi obostrzeniami i bez nich zanotowano wzrost śmiertelności. Jednak Tobie się udało więc śmierci innych nie dostrzegasz, nawet wzrostu śmiertelności w takiej Szwecji.

pax

2

@wojtekjoe
Rozumiem że reszta chce złapać wirusa ?

pax

2

@cules96
Pewnie po to samo co prawicowym aktywistom.

pax

3

@DanielVeB
Jan Laguna

pax

0

@oskar_wojak
Badania pokazują coś innego

pax

12

@Mario96w
Czyli dla Ciebie Covid to zagrywka polityczna, raczej pseudopandemia niż pandemia, mijasz się z prawdą na temat Szwecji aby udowodnić swoją tezę że jest to niegroźna pseudopandemia. Zgadzam się, że nic nie jest warte zamykania gospodarki, może tylko ludzkie życie, ale jak rozumiem podejście do ludzkiego życia jest podejściem indywidualnym. Ja nie jestem za lockdownem ani przeciw z zasady, ale czytajac głupoty Konfederacji nie da się śmieć z tego co wypisują.

pax

2

@michal26
Nie zwalam. Jasne, że było wiele powód wzrostu zgonów w tym złe zarządzanie i niewydolna służba zdrowia itd.
Więc wzrost śmiertelności z tych powodów o których piszesz (szpitale, diagnostyka upadła, przerwano leczenie) czy jest bezpośrednio skorelowany z zamknięciem restauracji, miejsc gromadzenia się, centrów handlowych czy brakiem spójnej, mądrej, zrównoważonej polityki opieki zdrowotnej w ramach walki z Covidem?

pax

8

@tomFCB
Jak w fawelach nie mają telewizora to znaczy że u nich nie ma koronawirusa :)
Proste.

pax

12

@Quavosk
Zawsze możesz umrzeć z powodu wypadku komunikacyjnego, ale nie jest to zaraźliwe. Rak raczej nie przenosi się drogą kropelkową więc bez sensu przykład, śmiertelność grypy z tego co patrzę w statystyki w Polsce okazała się kilkadziesiąt razy mniejsza od Covidu.

pax

8

@Mario96w
Czyli wytłumacz mi ? Chodzi o to, że telewizja przekazuje że pandemia jest a tak naprawdę jej nie ma? I jak się wyłączy telewizor to nic nikomu nie grozi bo pandemia jest wymyślona ?

pax

29

@Quavosk
Zgadzam się nie można odbierać słów Konfederacji dosłownie.
W Polsce zmarło najwięcej osób od II wojny światowej, no ale lepiej bagatelizować i uważać że problem zniknie jak się wyłączy telewizor.
Ja akurat straciłem kogoś w rodzinie przez covid i nie miał chorób współistniejących, no ale lepiej uważać że pandemia zniknie przez wyłączenie telewizora.
Dalej nie wiem jak się żyje według Konfederacji. Co takiego wprowadzili że żyjesz według ich wizji.

pax

5

@Quavosk
Wyrzuciłeś już telewizor jak wskazują na zdjęciu ?
Czyli jak się żyje według Konfederacji, skoro żyjesz jak oni Ci wskazali ?

pax

25

@Quavosk
Tylko ja uwielbiam je dlatego, że są śmieszne, utopijne i naiwne. A Ty czemu ?? Mi poprawiają humor.

pax

56

@Quavosk

"Wyłącz TV, włącz myślenie i wspieraj Konfederację".
A Covid sam zniknie, . Uwielbiam te recepty Konfederacji.

pax

0

@kamill//
Może obecnie każda partia w Polsce ma coś z socjalizmu? Skoro uważasz że PO to pewnie Konfederacja też z bonem edukacyjnym

pax

0

@AV0CAD0
Wytłumacz kontekst ? Ja go nie rozumiem.
Kto intencjonalnie godzi się na śmierć drogach, że mam się intencjonalnie godzić na gwałcenie dzieci ?
Czy powód aby dzieci nie bały się ogólnie obcych dorosłych ma wymuszać zgodę na gwałcenie części dzieci?

Czekam aż skomentujesz uczucie które odczuwa gwałcone dziecko bo według Korwina po gwałcie kilkuletniemu dziecku "pozostaje cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne".

pax

1

@Rothan1
wyślij mi

pax

1

@against_modern_football

Właśnie przeczytałem pierwsze z brzegu jego źródło z Oxfordu.
"The design of these twelve trials differed: viral circulation was usually variable; none had been conducted during a pandemic. Outcomes were defined and reported in seven different ways, making comparison difficult. It is debatable whether any of these results could be applied to the transmission of SARs-CoV-2. [...] However, recent reviews using lower quality evidence found masks to be effective".

Gość manipuluje tekstami, wyciąga pojedyncze zdania bez kontekstu i dopasowuje do teorii.

pax

1

@against_modern_football
Fajnie, że nie odpowiadasz na pytania. Jasno pokazuję, że gość manipuluje tekstami. a Ty udajesz że tego nie widzisz.
Dalej nic o nim nie wiem. Tak, gość ma typowe poglądy Konfederacji wejść na jego stronę i jego tekst chociażby o Marszu Kobiet.

pax

0

@Peciak
"Szwecja Polska ma obecnie i większą liczbę zakażeń i zgonów od Szwecji i to znacznie".
Dane obecne - z wczoraj
Szwecja 10,23 miliona mieszkańców - 6814 zakażeń
Polska 38 miliona mieszkańców 14908 zakażeń

śmiertelność jest większa w Polsce.
Cały czas rozmawiamy o liczbie zakażań na 100tysięcy mieszkańców więc patrząc na dobową ilość w Szwecji obecnie jest więcej zakażeń - trzymajmy się faktów.

"Politycy Konfederacji używają różnych przykładów i to od dawna".
Ja skomentowałem podany przykład Szwecji bo taki był wczoraj podawany na rambli, może i pokazują inne, ja komentuję ten.

"Ciekawi mnie też jaką metodą zbadałeś, że ta Polska jest znacząco gorsza od tej Szwedzkiej".
W Indeksie Zrównoważonego Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia w Europie Szwecja jest na 1 miejscu a Polska 25.

"Od początku pandemii licząc jest bardzo podobna, niestety tam od dawna jest tendencja spadkowa do poniżej 10 osób na 1mln mieszkańców, w Polsce niestety jeszcze bardzo daleka droga do tego i za miesiąc prześcigniemy Szwedów i to znacznie".
Czyli mamy otwierać bo zgonów będzie więcej ?

Lubię takie rozmowy, spokojnie spytałem o Szwecję, dostaję komentarze o Armenii, WB, Dakocie ale w kontekście Szwecji gdzie zachorowalność jest większa obecnie niż w Polsce w przeliczeniu na liczbę mieszkańców tych wiadomości jest coraz mniej.

Ja ogólnie nie jestem za lockdownem, szczególnie że jest niezgodny z prawem tylko śmieszą mnie argumenty Konfederacji na jego zniesienie które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Ogólnie śmieszą mnie takie proste recepty gdy ktoś próbuje w tak prosty sposób przenieść (raczej dostosować do swojej tezy) sytuację w jednym kraju nie zważając na uwarunkowania tego kraju, pomijając wszystkie inne zmienne.
Jak pasuje to porównuje się śmiertelność a pomija zachorowalność bo pasuje do tezy, raz porównuje się zachorowalność i pomija śmiertelność bo pasuje do tezy.

pax

0

@Peciak
Uwielbiam twoje manipulacje i niespójności.
Raz wyznacznikiem są zakażenia raz śmiertelność, w zależności jak Ci pasuje. Jak pasuje przykład Szwecji to piszesz o śmiertelności a zakażenia pomijasz, jak przykład Dakoty to piszesz o zakażeniach a śmiertelność pomijasz, jak pasuje do tezy to same dostosowujesz dane (1938-1499).
To, że są nielegalne np. w Polsce było wiadome i że wirusy mają okresowo większą zaraźliwość też.
Staraj się być metodologicznie spójny, wtedy to co piszesz będzie miało jakąś wartość.

pax

0

@Explode
Może i będzie virus covid-2333 i szczepionka pfizer 45678 czy coś innego. Zapytałem wydawało mi się o coś prostego, bo sam musiałem tego doczytać. Napisałeś, że szczepionka nie chroni, to czy mam rozumieć że chodziło Ci o te 5% badanych bo chroni 95% czy jakoś inaczej mam rozumieć?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?