pax

26

@elmayakos
To normalne, że złodzieje nie lubią PiSu. Nikt nie lubi konkurencji :)

pax

0

@Explode
To, że chcę się dowiedzieć czegoś ?

"Jedynie u 5 proc. zaszczepionych badanych stwierdzono zakażenie wirusem SARS- CoV- 2".
https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/koronawirus-jaka-jest-skutecznosc-szczepionki-na-covid-19/8swq6eh
W badaniach nie podaje się, że dochodzi do zakażenia (a objawy są słabe) ale że w 95% nie dochodzi do zakażenia. Też lekarzem nie jestem, więc szukam informacji. Ty chyba też szukasz?

pax

0

@Explode
Możesz pokazać badania ?

pax

0

@Peciak
"Idąc twoja logika to po 3 tygodniach po otwarciu powinni mieć wzrost zakażeń skoro z lockdownem mieli spadek".
Idąc twoją logiką to po szczepieniach powinni odnotować wzrost zakażeń a mają spadek.

pax

2

@DonMatteo901
Szkoda że nie dodał, że zniesienie obostrzeń nastąpiło po akcji masowych szczepień i już wcześniejszych kilkutygodniowych spadków zakażeń.
Ale nie wymagajmy za dużo od Konfederacji.
1 luty 39250 przypadków
10 marca 5350 przypadków-dzień zniesienia obostrzeń
10 marca zaszczepionych 16% społeczeństwa przynajmniej 1 dawką, obecnie 30% społeczeństwa teksasu.

pax

2

@against_modern_football
Możesz napisać coś o nim ? Gdzie się specjalizował, co ukończył? Przeczytałem jego poglądy, typowy anty-maseczkowiec z Konfederacji.

Oczywiście źródeł mogę podać wiele, jak i odwołać się do logiki.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK556964/

https://msphere.asm.org/content/5/5/e00637-20.abstract

Patrzę na te źródła i są śmieszne, jaki jakiś tysol.
Podał np. anglojęzyczne
„Maski nie zapobiegają chorobom grypopodobnym układu oddechowego lub chorobom układu oddechowego przenoszonym przez cząsteczki aerozolu i krople” [14] (tu niestety wybiórczo nie dodał, że autor jasno stwierdził a był to marzec 2020 nie zaleca się noszenia osobom zdrowym ze względu na możliwe braki maseczek dla osób zakażonych)
Desai 2020, Journal of the American Medical Association:
Fragment tekstu w tym samym artykule pominięty przez pseudonaukowca.
"Medical masks are a type of personal protective equipment used to prevent the spread of respiratory infections. These masks cover the mouth and nose of the wearer and, if worn properly, may be effective at helping prevent transmission of respiratory viruses and bacteria".
Uwielbiam, jak ktos dostosowuje teksty do swoich tez.

pax

0

@Peciak
"A przepraszam przed czym ma chronić lockdown? Przed zachorowaniami? Czy przed śmiertelnością?"
W takim przypadku jak Polska gdzie zachorowalność równa się dużej liczbie zgonów to chyba nie da się tego rozdzielić. Jeśli w Szwecji chociażby ze względu na wyższy poziom służby zdrowia śmiertelność jest niższa to chyba logiczne jest że w takim kraju jak Polska zwiększona zachorowalność równa się większa liczba zgonów.
"Manipulacja jest wtedy kiedy pomijasz lub inaczej przedstawiasz dane, które nie pasują do twojej tezy".
Tak zrobiłeś z zachorowalnością, pomijając ją, skupiając się tylko na śmiertelności, co nie ma bezpośredniego przełożenia na dane w Polsce.
"Boimy się śmiertelności, a tam jest bardzo podobna do naszej, z tym, że [...] jest bardzo niska obecnie".
Hmmmm,
"Jest to bardzo wygodne, gdyż wystąpiło tylko przez tydzień i pominęło inne kraje Europejskie".
Tylko właśnie wykorzystali ten tydzień politycy Konfederacji to sformułowania swojej tezy.

"Nie widzę tutaj żadnego populizmu, bardziej chyba Ty nie rozumiesz tych porównań".
Zgadza się, Szwecja ma dużą liczbę zakażeń i mała liczbę zgonów, Polska ma mniejszą liczbę zakażeń a większą zgonów. (w przeliczeniu na milion mieszkańców). Co lockdown ma tu potwierdzać lub czemu zaprzeczać. Że mamy gorszy system służby zdrowia? To chyba oczywiste.

pax

1

@MaxiLopez_84
To jak, siedział 4 razy dłużej od Korwina za komuny czy nie ? Walczył z komuną i został złamany, czy tak jak Korwin najpierw działacz Związki Młodzieży Socjalistycznej, potem 20 lat w przybudówce PZPRu.

pax

1

@Hopner15
Masz jakieś dane na ten temat ? Czy dalej wymyślasz ??

pax

2

@MaxiLopez_84
" Tak NIESIOŁOWSKI siedział i szybko wyszedł"
Prawie 4 lata. JKM nawet roku nie siedział. Nie ma co porównywać.

pax

0

@Hopner15
Takich ludzi są miliony? Lubisz wymyślać. Zrób ankietę na rambli i zobaczysz jak bardzo się mylisz.

pax

0

@Peciak
No właśnie nie do końca. Ja nie twierdzę, że lockdown ma wpływ pozytywny czy negatywny ale nie wziąłeś pod uwagę chociażby poziomu systemu ochrony zdrowia.
"Jeżeli weźmiemy dane od początku epidemii to w Polsce zmarło 1343, a w Szwecji 1324 (dane na 25 marca) na milion mieszkańców".
Czemu nie porównałeś danych z zachorowalnością, tylko z śmiertelnością? To byłaby manipulacja?

pax

3

@Hopner15
Nie znam osoby która by chodziła przez kilka tygodni w jednej maseczce, dla mnie wymyślasz, bo nie masz argumentów. Spytaj się na rambli, kto chodzi kilka tygodni w jednej maseczce.

pax

7

@Hopner15
Fajnie, że dla Ciebie są dwie możliwości. Albo maseczka noszona kilka tygodni albo chodzenie bez maseczek. Typowe skrajne myślenie, bo doskonale wiesz że nie masz racji. Rozumiem, że nie nosisz maseczki bo nie stać na jednorazową lub na proszek do prania?

pax

0

@Peciak
Patrz jak manipulują.
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,koronawirus--szwecja-ma-najwyzszy-wskaznik-zachorowan-w-europie-zachodniej,artykul,33754083.html?utm_source=www.fcbarca.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs

Wskaż gdzie ta manipulacja? Bo portal pisze o Krajach EUROPY ZACHODNIEJ a Ty piszesz że manipulacje bo porównanie jest z krajami z lockdownem, chyba właśnie o to chodziło.
Do reszty się postaram jak najszybciej odnieść

pax

5

@Hopner15
Każda osłona fizyczna ma sens. Załóż maseczkę, ja założę i spróbuj napluć mi na twarz. Jak sądzisz kiedy masz większe prawdopodobieństwo zakażenia gdy masz maseczki czy gdy ich nie masz ?
Żadna nie daje 100% skuteczności, ale każda daje jakąś ochronę. To tak jak walniesz samochodem w drzewo. Nie masz 100% pewności że przeżyjesz, ale mając zapięte pasy, poduszkę powietrzna i kilka innych rzeczy masz większe szanse na przeżycie. Tak jak z maseczkami, dystansem itd.
I tak masz swoje teorie, że nawet logika tu nie pomoże.

pax

0

@Wilczeq
To nie był rasizm, raczej szowinizm. Napastnik, którego teść jest Polakiem a zmarła na raka żona była pół-Polką. Można doszukiwać się różnych podtekstów, ale uwielbiam jak ludzie szukający rasizmu "w drugą stronę" przeważnie strzelają sobie w stopę.

pax

5

@Hopner15
Badania i logika wskazują że maseczki ograniczają zakażenie ale Ty sądzisz inaczej? Pokażesz badania czy tylko powołujesz się na guru ?


pax

7

@Hopner15
Taaa, a mając dwa lata prowadził warzywniak gdzie wprowadzał zasady wolnorynkowe wśród gospodarki centralne planowanej.
Kult jednostko To objawy z ZSRR i innych państw socjalistycznych czy komunistycznych.
Piszesz fajne rzeczy, mikke działał przez 20 lat w partii przybudówce PZPRu ale zyjac w PRLu o tym nie wiedział. Czy mam go mieć za idiotę czy on tak uważa o swoich zwolennikach?

pax

3

@Hopner15
Ty to na serio? Do związku młodzieży socjalistycznej też należał z niewiedzy? W latach 70-tych i do połowy 80-tych wszystkie organizacje były socjalistyczne, to ogólna wiedza.

pax

2

@Hopner15
Napisałeś że lata siedział, pytanie jest proste ile lat siedział?

pax

6

@AV0CAD0
Każdy ma swoje autorytety
„Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie” – rozpoczął wpis w mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke. „Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów – ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?”
Na temat lekcji wychowania seksualnego stwierdził że wolałby oddać swoje dziecko pedofilowi.
" po zetknięciu z pedofilem pozostanie cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne"
Komentarz do udowodnionego aktu pedofili i sądowego wyroku skazującego "Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę - od dziewczyny, która owszem, chętnie.... ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty?"

pax

1

@AV0CAD0
Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego projektu? Został złożony w Sejmie? Nie znam szczegółów, możesz napisac coś więcej?

pax

5

@Hopner15
Możesz napisać w jakich latach siedział w więzieniu.

Doskonale znasz jego wypowiedzi o pedofilii, zarówno te o tym że dla lepszych relacji dzieci z dorosłymi aby dzieci nie bały się dorosłych można byłoby zgwałcić kilko więcej dzieciaków czy przy wyroku skazującym za pedofilie pisanie o falszywych oskarżeniach dorosłych kobiet.

Lata w więzieniu za komuny siedział Niesiołowski a nie Mikke bo ten to od tego czasów studencki h kręcił się przy socjalistach.

pax

4

@AV0CAD0
To był pomysł PiS, potem już PiS się z tego wycofał i ten pomysł przejęła PO.

pax

3

@Hopner15
To ten co najpierw lata był w przybudówce PZPRu a ostatnio głównie pisze w bardzo nie dobrym dla dziecka tonie o pedofili? To ten, czy coś mnie ominęło?

pax

0

@Ascend
To trochę tego nie rozumiem. Zakażeni bezobjawowcy nie idą na testy bo się boją kwarantanny, zakażeni z lekkimi objawami nie idą na testy licząc że samo przejdzie i normalnie funkcjonują w społeczeństwie, z średnimi objawami leżą w domu licząc ze sami się wyleczą wśród rodziny ale lockdown to zły pomysł?

pax

0

@Explode
Podałem źródło i nie napisałem niczego innego co Ty napisałeś. O co chodzi?

pax

0

@Ascend
Więc problem nie jest w lockdownie ale w systemie służby zdrowia?
Skoro w Szwecji nie ma lockdownu i mamy największą liczbę zakażeń w Europie Zachodniej to przełóżmy to na sytuację gdyby nie było lockdownu? Sam piszesz że systemu już nie jest wydolny to co by było gdyby zakażeń było na poziomie 100 tysięcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?