pax

0

@Joe_Pesci
Każde państwo ma obowiązek chronić swoich obywateli. Jeżeli chce czerpać zyski z gospodarki w tym turystyki ale chce chronić sowich obywateli to wpuszcza tych do których ma 95% pewności że nie zarażają niż tych do których nie ma żadnej pewności.

pax

0

@Nieznajomy
Przecież piszesz o początku sezonu. Na początku grał Pique i Coutinho, do tego wchodząca gwiazda Fati. Mówimy o kadrze, nie o formie czy roli przypisanej przez trenera.

pax

0

@Kgorecki2500
To pretensje niestety do państwa :(

pax

0

@Joe_Pesci
Przecież nie wierzysz w istnienie wirusa, więc o co chodzi ?

pax

0

@isnogood
słabe, ale jak dla atencji to rozumiem :)

pax

0

@Nieznajomy
To, że jakaś część kibiców kogoś widziała poza klubem nie oznacza, że kadra byłą słaba: Pique, Lenglet, Coutinho, Griezmann, Dembele, Busquets,

pax

1

@eckov
Ja liczyłem przed sezonem na co najmniej 4 tytuły. LM. LL, CdR i SpH, nawet bez pucharu Tymbarku. Dalej wierzę, że dwa są do osiągnięcia a kadra chyba najmocniejsza w lidze hiszpańskiej.

pax

0

@tn.divine
Dziękuję za definicję lewaka.
Lewak to ten któremu członek rodziny zmarł z powodu Covidu.

Bravo Ty.

pax

2

@michal26
Z tego co szukam, to nie widzę liczb bezwzględnych, ale na 1 tysiąc mieszkańców jest podobny indeks rok do roku.

pax

0

@ClassicRock
Testów robi się dużo mniej niż w Polsce czyli w państwie kilkukrotnie mniej licznym, nie było dnia od początku pandemii aby zrobiono tam powyżej 50tysięcy testów, średnio 30kilika tysięcy.

pax

0

@Peciak
Tylko tu masz porównywalne zależne.
Tzn? Możesz porównać gospodarki Finlandii i Norwegii, przed pandemią i teraz.

"Przepisy, które tam wprowadzono zostały uznane za niekonstytucyjne. Łamali więc prawa swoich obywateli. Tak jak każdy inny rząd wprowadzający ograniczenia. Szwedzi chcieli być praworządnym krajem".
Możesz napisać (nie mówię że tak nie było) czy ten listopadowy lockdown (obostrzenia) były bezprawne w Finalndii? Wiem, że chcieli ostatnio wprowadzić ograniczenia poruszania się 2 tygodnie temu, ale komisja uznała za niekonstytucyjne i tego nie wprowadzono.
Co to znaczy, że Szwecja chciała byc praworządnym krajem? To chciała wprowadzić obostrzenia ale w sposób praworządny czy nie chciała ich wprowadzić?

pax

2

@lukaszbarca15
Dlatego masz wszelkie "lockdowny" czyli zakazy palenia w miejscach publicznych, restauracjach, pubach - chyba że w danym miejscu jest to dozwolone i sam się narażasz.

pax

6

@tn.divine
Ja raczej widzę wielu twórców teorii spiskowych, omamionych pustymi sloganami tzw. "wolnościowców", którzy wmawiają proste i utopijne rozwiązania dla ogłupionych młodych ludzi, którzy wierząc w te utopie.
Rozumiem, że jeśli wierzysz w śmiertelność covidu jesteś lewakiem, jeśli straciłem przez covid w rodzinie jesteś lewakiem, jeśli widziałeś ludzi w stanie ciężkim na oddziale szpitalnym jesteś lewakiem. Jeśli wierzysz że nie ma pandemii, nie ma zgonów to jesteś cnotliwy i wartościowy a do tego pełen logiki i Dobrego Serca. Jakie to proste jeśli ktoś reprezentuje inne poglądy na daną sprawę powiedzieć o nim lewak i hołota, to takie... proste, jak utopijne pomysły Konfederacji.

pax

3

@Joe_Pesci
Tak widziałem, mam w rodzinie pielęgniarkę w szpitalu, jak i osobę w rodzinie która zmarłą na Covid bez chorób współistniejących.

To jak, kłamałeś że nie zmarło prawie 3 miliony osób? I pytałem czy jesteś "wolnościowcem", czyli zwolennikiem Konfederacji?

pax

1

@michal26
Ja wielokrotnie pisałem, że lockdown to ostateczna ostateczność. Finalndia zrobiła wiele dobrych rzeczy, których u nas nie zrobiono. U nas był problem ze wszystkim, nawet nasza polska mentalność nie pomagała. Rząd po prostu pokpił sprawe i tu moim zdaniem jest wina, nic nie robili przez miesiące oprócz afery maseczkowej, respiratorowej itd. NIe było planu, nie było strategii, brak zarządzania służbą zdrowia, szkoleń, odpowiednia organizacja szpitali, rozgraniczenia na covidowe i niecovidowe, aby mogły być przeprowadzone normalnie zabiegi, operacje itd. Lockdown jest krzykiem w rozpaczy bo nic innego nie potrafili zrobić. I to przy założeniu że lockdown pewnych branż miał na celu ochronę ludzi a nie przejęcie tych branż (nie chce mi się wierzyć ale są plotki że spółki rządowe (Orlen, PZU) chcą przejąć sektor hotelarski i fitness i potem zrobić uwłaszczenie dla swoich ludzi aby przejęli te branże dla swoich prywatnych majątków).

pax

1

@maroon
Dodaj osoby które mieszkały samotnie i zmarły którym nie zrobiono testów i pochowano. Czy osoby nie zdiagnozowane. Uważasz, że takich nie było?
Zgadzam się, że pewnie liczba zakażonych i zmarłych jest większa.

pax

3

@Joe_Pesci
Czyli śmierć milionów nie jest problemem, kolejne miliony pod respiratorami to też nie problem?
Wirusem możesz się zarazić nie mając do tego własnej intencji, palisz na własną odpowiedzialność, podobnie jak alkohol. Możesz pić dla smaku lampkę wina tygodniowo i pić 0,5 litra wódki dziennie. Jak rozumiem nie jesteś wyznawcą tzw. wolnościowców ?

pax

1

pax

0

@Barca1992
Bo jest rozdmuchana przez jedną partię kwestia Szwecji która ogłasza jak Szwecja świetnie radzi sobie bez lockdownu.

pax

1

@Joe_Pesci
Jakieś teorie spiskowe? Przecież podałeś dane zakażonych. Sam sobie teraz będziesz zaprzeczał?

pax

4

@Joe_Pesci
Aborcją się nie zarazisz,
Paleniem się nie zarazisz (a mimo to są miejsca z zakazami palenia)
AIDS nie przenosi się drogą kropelkową, więc nie zarazisz się przebywając z osobą zarażoną np. stojąc obok w kolejce do kasy.

pax

6

@nieprzysiadalnosc
Aborcją można się zarazić w centrum handlowym :)

pax

29

@Joe_Pesci
Piszesz o śmierci 2,946,229 osób z powodu koronawirusa a potem pytasz czy wierzą w śmierć tych osób z tego powodu.
Nie wiem jak to skomentować.

Śmierć 3 milionów osób nie jest dla Ciebie prawdziwym problemem?

pax

0

@Barca1992
Kilka razy większa liczba zgonów w Szwecji od sąsiednich państw.

pax

7

Co do Covidu i Szwecji.

Jest wiele zmiennych, które mają wpływ i na ilość zakażeń i na śmiertelność. Jednym z nich jest urbanizacja, innym klimat, stan (poziom) służby zdrowia, średnia długość życia itd.
Jeśli ktoś chce porównywać jak radzi sobie Szwecja w dobie pandemii to wystarczy porównać ją do dwóch sąsiednich państw, gdzie poziom urbanizacji jest zbliżony ponad 80, poziom służby zdrowia jest zbliżony (w pierwszej dziesiątce w Europie) , klimat zbliżony, średnia długość życia ponad 80 lat.
Porównując sytuację w państwach na półwyspie skandynawskim.
Norwegia
Liczba mieszkańców 5,32
Zakażenia 103 tysiące
Zgony 684 zgony
Finlandia
Liczba mieszkańców 5,51 miliona
Zakażenia 81 tysięcy
zgony 868
Szwecja
liczba mieszkańców 10, 23 miliona
zakażenia 857 tysięcy
zgony 13621
Co nam to daje
Statystyka krajów skandynawskich o podobnym klimacie, podobnej służbie zdrowia, nawyków żywieniowych itd.
Szwecja-Norwegia+Finlandia
Obostrzenia
Szwecja brak-Norwegia/Finalndia- lockdown lub częściowy lockdown, silne obostrzenia, odpowiedzialna polityka
liczba mieszkańców
10,23-10,83
liczba zakażeń
857tysięcy-184 tysiące (5 razy więcej)
zgony
13621-1652 (8 razy więcej)

pax

0

@msmsms
Też mam Split zaplanowany w tym roku na koniec lipca, myślę że będzie dobrze :)

pax

0

@meteo100
Działanie policji było przede wszystkim nie profesjonalne. To podstawa, jeśli był powód do zatrzymania to powinni ją zatrzymać (są szkolenia z chwytów obezwładniających), a oni ją szarpią, potem raz dostaje pałką, potem kolejny policjant wymierza cios-pchnięcie. Potem ona prawdopodobnie pluje w i ich kierunku, potem inny raz ją łapie za szyje, potem uderza pałką, potem uderza ją w okolicach szyi.

pax

0

@FC1899Barca
Z prezentowaną sytuacją jednak całkowicie się mylisz. To policjant pierwszy zaatakował fizycznie tą kobietę. Ty dla swoich poglądów zaprzeczasz temu co widać na filmie.
Po drugie jest różnica między działaniem służb w ramach prawa i w granicach prawa. Z jednej strony masz skrajność o której piszesz i nazywasz anarchią a z drugiej drugą skrajność państwo totalitarne w którym służby nadużywają siły.

Art. 6. 1. Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je

w sposób niezbędny do osiągnięcia celów tego użycia lub wykorzystania,

proporcjonalnie do stopnia zagrożenia, wybierając środek o możliwie jak najmniejszej dolegliwości.

Czy użycie pałki szturmowej w tej sytuacji było potrzebne i adekwatne do zagrożenia, gdy wokół kobiety było kilkunastu innych policjantów a policjant wcześniej i później użył środka przymusu bezpośredniego jakim była siłą fizyczna i to użycie jej było nieprofesjonalne?

pax

0

@FC1899Barca
Mi nie odpowiedziałeś. Spytałem kto komu pierwszy naruszył nietykalność.
Może nie doczytałem, możesz jeszcze raz napisać.
a. ona
b. on

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?