pax

1

@Gall
Ja o tym pisze. Tylko pisanie, że Koeman stawia na młodych kosztem weteranów nie ma potwierdzenia. Fajnie, że młodzi dostają coraz więcej minut, ale wciąż podstawa to weterani. To na kogo stawia, będzie widoczne gdy właśnie teraz w drugiej połowie sezonu wrócą podstawowi zawodnicy a młodzi już się ograli. Dest czy Roberto? Araujo czy Pique? Busquets czy Moriba?

pax

1

@dawid230188
Pierwsze 5 spotkań sezonu - ile razy młodzi wyszli w podstawie.
Pedri-1
Trincao-1
Dest-2 (dwa razy na LO przy kontuzji Alby)
Araujo-1 (bo Lenglet był zawieszony za czerwoną kartkę)
Mingueza-0

Nigdzie nie napisałem że nie grali w ogóle, więc to co napisałeś to bzdury. Kwestia jak pisałem wcześniej nie jest czy dostawali minuty, ale jakie były ku temu powody. Dlatego, że Koeman stawia na nich a nie na "weteranów" czy głównie dlatego że kadra się wykruszyła w wyniku kontuzji.

pax

1

@dawid230188
Możesz odpowiedzieć na pytanie lub pytania ?

pax

1

@dawid230188, @SamuraJack
Ta dyskusja nie jest, przynajmniej z mojej strony czy grają młodzi, tylko dlaczego grają. Zadałem jedno pytanie i nie odpowiedziałeś.
Gdy Koeman miał zdrowego Roberto i Desta to który grał więcej?
Gdy Koeman miał zdrowego Pique i Araujo to który grał więcej?
Gdy Koeman miał zdrowego Pique/Desta/Roberto to ile wtedy grał Mingueza?
Gdy zdrowy był Coutinho to więcej grał on czy Pedri?
Ile minut dostał MOriba przy Busquetsie?
Jak często śmiga Konrad?
i tak można pisać. Więc pytanie nie jest czy młodzi zawodnicy grają tylko czy kwestia ich gry zależy od tego że trener na nich stawia czy trener nie ma wyjścia przy licznych kontuzjach.
Należy się cieszyć, że młodzi (Pedri, Mingueza, Araujo, Fati) sprawdzają się przeważnie gdy grają i niech dostają minuty, ale do twierdzenia, że trener na nich STAWIA jest daleka droga. Jak pisałem stawiał na Fatiego i dawał się wykazywać Pedriemu, ale pozostali to głównie wynik kontuzji lub zmian w samych końcówkach spotkania.

pax

1

@FutbolToMagia

Dest gra bo Roberto ma kontuzję, bo grałby Roberto bo daje więcej drużynie.
Pedri gra bo na jego pozycji ma konkurencję w postaci kontuzjowanego Coutinho i Puiga, więc któryś z nich i tak by grał, Mingueza grał bo kontuzjowany był Pique a nawet Roberto z Destem w jednym momencie i już całkiem brakowało PO. Dembele już w pierwszym spotkaniu wyszedł do gry (jako rezerwowy ale grał), jednak Ansu był od pierwszego spotkania najlepszym zawodnikiem Barcelony, więc Dembele siedziałby na ławce.
Koeman postawił na Ansu, widział od początku potencjał u Pedriego ale nie był jego pierwszym wyborem, reszta młodzików to głównie wypadkowa kontuzji weteranów i transferów (trudno aby taki Trincao za 30 milinów nie odstawał chociażby kilku minut w ogonach).

pax

2

@FutbolToMagia
Ogólnie się zgadzam w tym wątku z Tobą, oprócz Ansu, bo on grał od pierwszego spotkania w podstawie a Dembele wchodził z ławki, Pedri był rezerwowym bo był taki zawodnik jak Coutinho który na początku sezonu grał w podstawie.

Z tymi wynikami jak młodzi zmienili weteranów to bym nie przesadzał.

pax

3

@dawid230188

Czy obecnie Koeman stawia na młodych kosztem zdrowych weteranów ?

pax

3

@Janiama
zdrowia

pax

2

@BartqRKO
Przytoczę kilka opisów gry Villi przez redakcję fcbarca.

"Villa, Panathinaikos: Pod koniec pierwszej połowy zmarnował dwie okazje na bramkę. W drugiej połowie wykazywał się co chwilę kompletnym brakiem timingu. FC Kopenhaga: Szczególnie sytuacja z 38. minuty i poprzeczka (6') pokazują, że gdy napastnikowi nie idzie. Almería: Asysta palce lizać do Messiego przy bramce na 0:1. Nieskuteczność pod bramką gospodarzy sprawia, że niestety nie można wystawić mu wyższej oceny. Swoich okazji na gole miał kilka (m.in. 3', 48', 80'), ale tego dnia nie udało mu się wykorzystać żadnej z nich. Osasuna: Jeden z dwóch barcelońskich „łasuchów bramkowych" (oczywiście wraz Messim) miał tego dnia kompletnie rozregulowany celownik i w sytuacjach, które powinien wykorzystać z zamkniętym oczyma, strzelał w bramkarza lub niecelnie (50', 59', 74', 85'). Levante: Mógł, a nawet powinien strzelić przynajmniej jednego gola. Oddał siedem strzałów na bramkę, ale ani razu nie zmusił bramkarza rywali do interwencji. Herculés: Oddał sporo strzałów, z których co najmniej dwa (33', 47') mogły przy odrobinie szczęścia znaleźć drogę do siatki rywali. Szachtar: Sporo piłek stracił, a nie oddał ani jednego (!) strzału na bramkę gospodarzy. Susza trwa, ale miejmy nadzieję, że jest już tylko kwestią godzin. Sevilla: Ogromny zawód. Ekstremalnie niewidoczny podczas najciekawszych akcji zespołu, a przez całą drugą połowę - zwyczajnie bezproduktywny Levante: Mógł - znów - zapewnić drużynie trzy punkty, ale - też znów - mu się nie udało. Wszystko, co miał - marnował w bardzo złym stylu, ponadto trudno określić jego grę z partnerami i bez piłki mianem efektywnej Saragossa: Trudno powiedzieć coś dobrego o występie Davida, gdyż wykazał się głównie marnowaniem dogodnych sytuacji tworzonych mu przez kolegów. Zamiast kreować akcje - albo je wstrzymywał, albo podawał do tyłu".

pax

7

Jak już dzisiaj pisałem, tylko przedstawiciele prawicy byli oskarżani o terroryzm na terenie Europy w ostatniej dekadzie. Kilka przykładów.



„Po stronie prorosyjskich separatystów w konflikcie na Ukrainie działali Polacy (Adrian M. z Krakowa oraz Tomasz Sz. z Bydgoszczy), którzy 4 lutego 2018 r. dokonali zamachu terrorystycznego na węgierski ośrodek kultury w Użhorodzie na zachodniej Ukrainie. Podpalenie budynku miało doprowadzić do eskalacji antagonizmów pomiędzy Polską, Węgrami i Ukrainą. Zamachowcy zostali zwerbowani przez dziennikarza, redaktora naczelnego miesięcznika “Zuerst!” i działacza niemieckiej partii prawicowej Alternatywa dla Niemiec, sympatyka Międzynarodowego Ruchu Euroazjatyckiego Manuela Ochsenreitera, za pośrednictwem członka organizacji „Falanga” Michała P. W wyniku prowadzonego przez ABW śledztwa prokuratura postawiła oskarżonym zarzuty o popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Wszyscy zamachowcy zostali skazani w marcu 2020 r. przez sąd w Krakowie.

Filip B., pochodzący z Lublina prawicowy ekstremista, 11 grudnia 2019 został aresztowany przez brytyjską policję w trakcie planowania zamachu terrorystycznego wymierzonego w społeczność imigrantów z państw arabskich. 24 listopada 2020 brytyjski sąd skazał go na 4 lata więzienia za przygotowanie ataku i produkcję ładunków wybuchowych.

19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K., należący do propagującej terroryzm neonazistowskiej organizacji Sonnenkrieg Division (była brytyjska filia neonazistowskiej sieci terrorystycznej Atomwaffen Division), gromadzili instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych. W czerwcu 2019 r. zostali skazani na kary więzienia m.in. za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za „zdradę rasy” przez małżeństwo z Meghan Markle”.



Źródło: ZAGROŻENIA O CHARAKTERZE TERRORYSTYCZNYM A SYSTEM ANTYTERRORYSTYCZNY W RP - RAPORT POLSKIEGO TOWARZYSTWA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO 2020


pax

0

@Dawid66
Po kontuzji grał lepiej niż przed

pax

0

@G9
Napisałem że często zawodził, a nie zawsze, zagrał conajwyżej kilkanaście spotkań w których pokazał klasę, reszta to niestety słabe i przeciętne mecze z marnowaniem seryjnie 100% sytuacji.

pax

0

@puyol_presidend5
Zgoda. Wszystkie skrajności są złe i prowadzą do radykalizacji, nie ma znaczenia czy to skrajna prawica czy lewica. Jednak oskarżani o terroryzm byli tylko osoby o poglądach prawicowych.

pax

2

@Dawid66
W Barcelonie niestety często zawodził.

pax

0

@Ojciec5tkidzieci
Więc rozumiem, że wiedziałeś że tylko przedstawiciele prawicy byli skazani za terroryzm poza Polską.

pax

0

@Ojciec5tkidzieci
Mówimy o aktach terroryzmu. Oczywiście zabójstwo Rosiaka czy Adamowicza to zabójstwa z wątkiem politycznym ale nie wyczerpują znamion przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zostali oni oskarżeni z art.115 kk.
Poza tym pisałem o ostatniej dekadzie, zawsze można pisać o zabójstwie Narutowicza :)

pax

0

@Peciak
Hmmm, nie wiedziałęm że Trynkiewicz był prawicowcem, no ale skoro piszesz w tym wątku to wiesz o nim więcej.

pax

0

@VenoM
To wspaniały argument dlaczego z Polski tylko prawicowcy są oskarżeni o terroryzm.

pax

3

@Jarema1987
Możesz podać przykłady takich działań i wyroki sądowe skazujące za akty terrorystyczne lub przygotowanie do aktów terroryzmu ?
Tylko osoby o poglądach prawicowych takie działania podejmowały.

pax

11

@Bruttal
Tego nie wiedziałem, skoro masz taką wiedzę to wierzę na słowo.

pax

5

@tristan87
Niestety prawdziwe.

pax

6

Jedynymi Polakami oskarżonymi o terroryzm w ostatniej dekadzie w miejscach nie objętych konfliktami zbrojnymi (Syria, wschodnia Ukraina) byli przedstawiciele prawicy.

pax

0

@tristan87
Kilkanaście osób było w Państwie Islamskim, do tego po kilkanaście w konflikcie na Ukrainie po obu stronach konfliktu.

pax

0

@daniel32778
Taaa, Polacy mają swoje miejsce historii terroryzmu.

pax

1

@sawyer00
Są ciekawe. Mamy przecież "naszych" terrorystów. W sumie często mieliśmy :)

pax

1

@Barca1922
Pytałem na serio, bo są obecnie Polacy skazani za działania terrorystyczne, którzy zorganizowali zamach lub przygotowali zamachy lub do nich podżegali.

pax

2

@Wilczeq
Czemu, to kwestia faktów a nie opinii.

pax

2

Ktoś potrafi wymienić polskich terrorystów z ostatnich powiedzmy 10 lat, czyli Polaków oskarżonych o terroryzm, w Polsce lub na świecie, w regionach nie objętych konfliktami zbrojnymi, (bo wiadomo, że byli w Syrii czy na wschodzie Ukrainy) i którą opcję polityczną/ideologię reprezentowali?

pax

1

@panczo
Po prostu lepszy mecz z dwumeczu był tym ostatnim, a z Romą i Liverpoolem zostaliśmy wygrzmoceni i to było ostatnie wspomnienie z tamtych sezonów z LM. Tutaj fatalne pierwsze spotkanie i wynik dwumeczu prawie ustalony w drugim pokazaliśmy się z lepszej strony i zapamiętujemy tylko to ostatnie spotkanie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?