1

Tak sobie myślę, że gdyby dzisiaj Barcelona zmierzyła się z Manchesterem City w obecnych dyspozycjach, to tu nawet znajomości na ławce trenerskiej obywateli by nie pomogły. Konsekwencje byłyby przewidywalne: wizyta u proktologa z rekonstrukcją odbytnicy po meczu i ciężki uraz psychiczny.

5

i jutro znów trzeba będzie czytać w Marce coś w stylu: "liga znów otwiera się dla Realu" albo "Athletic podłącza Real do tlenu"... jeszcze tego tytułu nie widzę, a już mi się chce wymiotować.

0

to Coutinho gra w tym meczu ???

0

Szczerze mówiąc, nie mogę sobie przypomnieć tak słabej połowy w wykonaniu Barcelony. Trudno jest wskazać kogokolwiek, jakiś punkt zaczepienia w tym meczu dla Barcy, może z wyjątkiem Semedo, który jest aktywny. Coutinho, Suarez + pomocnicy - to jakieś nieporozumienie. Jak na tę chwilę, to wygląda bardzo źle.

4

biedny Gianfranco Zola musiał tłumaczyć się za tego buca.

17

Sarri rzucił rękawicę Bale'owi jeśli chodzi o tytuł "buca weekendu".

0

Marzena Sarapata !

0

Takie dmuchanie na zimne i oszczędzanie na siłę to też jest głupota. Mecz z Bilbao to takie same 3 pkty jak inne i trzeba po nie sięgnąć, bo później się okaże że Dembele i Messi byli oszczędzani na mecze o czapkę gruszek.

0

no właśnie o to chodzi, że nie każdy ...

0

Pomoc w składzie: Busquets - Vidal - Rakitic to będzie beton i skała, mnóstwo podań do boku i spowalniania gry i mało kreatywności. Lepiej byłoby jednak postawić Vidala za Rakietę, a obok Coutinho albo Alenie, albo zaskoczyć Puigiem. Niestety obawiam się, że to nie będzie łatwy mecz dla Barcelony. No ale jak się zastanowić, to ostatnimi czasy łatwych meczy już nie ma.

0

To prawda, ale jest druga strona medalu. Roberto jest traktowany raczej jednoznacznie w kategorii prawego obrońcy, a Coutinho skrzydłowego. Puig regularnie minutuje w meczach drużyny B, uważam, że cennym doświadczeniem byłoby dla niego urwanie choćby 20 minut w meczu ligowym na znacznie wyższym poziomie, tak by wiedział jak taki poziom wygląda. Przejście z trzeciej ligi do pierwszej to naprawdę skok na głęboką wodę, a czasami dobrze piłkarzowi pokazać, jak taka głębia wygląda i sprawdzić na tym etapie jak sobie radzi.

6

Trochę jednak szkoda, że w zwiazku z kontuzją Arthura Valdek nie powołuje Puiga do kadry meczowej. W drużynie B gość tak koncertuje, że aż prosi się dać mu minuty w Primera Division i zobaczyć jak będzie wyglądał wśród rutyniarzy.

0

mała korekta, we trójkę strasznie się męczą na tej pozycji, a dla Mirandy jest to nominalna, więc męczy się najmniej. Oczywiście zgadzam się z tym, że powinien on jutro zagrać, bo kiedyś musi się tego fachu uczyć.

1

Ok, z Villareal i Sociedad jeszcze wyników nie mieli, ale gra była już znacznie, znacznie lepsza. Z Sociedad mieli tak naprawdę sporo pecha i tę niezrozumiałą decyzję sędziego po faulu na Viniciusie, natomiast w obu tych meczach Real zagrał już znacznie znacznie lepiej i to miałem na myśli pisząc o formie.
Co do dalszej wizji, to skoro wiesz jak będzie, to rozumiem że w tym sezonie już rozgrywek nie oglądasz ?

1

ale w tym roku złapał na początek stycznia, więc jest szansa, że powietrze jeszcze uleci. I mimo wszystko nie wydaje mi się, żeby to była taka forma jak z kapitanem Grzmotem i Zizou na ławce w zeszłym sezonie. Nie ma się co łudzić, że cały sezon będą mieć słaby, ale ta forma też nie jest dana raz na zawsze.

0

jak oni mogli zostawić tego wieprza samego...

0

Nie, za parę lat wskoczyłby w buty Messiego. W tej chwili w Europie, nie ma nikogo w kim można dopatrzeć się "boskiej cząstki", z wyjątkiem Sancho oczywiście. A gość ma 18 lat.

7

Kolejny genialny gol Sancho
Kolejny jego krok w drodze do Barcelony - mam nadzieję

Kolejna genialna asysta Piszczka

0

Oczywiście, że tak ! :) Ale tak jak my jesteśmy pewni, że Barcelona znajdzie się w ćwierćfinale, tak wielu zagorzałych kibiców Lyonu wierzy, że przejdą Barcelonę :) Jeden z moich kolegów z pracy jest zagorzałym fanem Termalici Bruk Bet Nieciecza (pochodzi z wioski niedaleko Niecieczy) Przed meczem z Legią chodził przez tydzień i opowiadał, jaki to w****ol spuszczą Legii na stadionie Bruk-Betu. Oczywiście wszyscy patrzyli na niego z przymrużeniem oka, trochę wręcz jak na głupiego. I co ? I Termalica pokonała wielką Legię. Kibice od wiek wieków, mieli, mają i będą mieli problem z byciem obiektywnym, ale to też część tego zamiłowania :) Czasami dla własnych chwil radości warto dać się temu ponieść.

0

Być może nie jest to najszczęśliwsze określenie które użyłem, chodziło mi raczej o przerwę od piłki, treningu i meczy, przez co jego organizm jednak trochę odpoczywa. Tak czy inaczej, słyszałem w życiu jednak trochę większych głupot... jeżeli dla Ciebie ta jest największą, to zazdroszczę, bo chyba ich jednak za wiele nie słyszałeś.

0

Jeśli w tej uwadze, zawarta jest cała Twoja merytoryka, to pozwól że Cię zignoruję.

2

W zasadzie nie wiem, ale ponieważ kibicuję Barcelonie głęboko wierzę, że jednak Lyon przejdziemy. No ale ok, pojadę zgodnie z ostatnim, dziwnym nurtem i w ramach jakiejś dziwnie wytworzonej poprawności, wycierającej sobie gębę słowem "pokora" napiszę: "szkoda, że Arthur doznał kontuzji, ominą go starcia z Olimpique Lyon i pewnie w Lidze Mistrzów w tym sezonie już nie zagra, może za rok wróci do tych szlachetnych rozrywek" aaaa nie... czekaj,... przecież miało być więcej pokory, zatem będzie tak: "szkoda, że Arthur doznał kontuzji, ominą go starcia z Olimpique Lyon i pewnie w Lidze Mistrzów w tym sezonie już nie zagra, a w przyszłym sezonie Barca pewnie nie zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów i też sobie nie pogra, co za pech" tak lepiej ?

9

Jak nie urok to sraczka.
Ale wróci wypoczęty i głodny gry na ćwierćfinały. Mleko się rozlało, nie ma co płakać, jedziemy dalej !

1

Dembele, dla mnie jest bardziej następcą Neymara niż Messiego. Francuz to też zakup przyszłościowy i pomimo początkowej krytyki jaka spadła na ten transfer, wszystko wskazuje na to, że to genialne posunięcie. Ale uważam też, że czas pomyśleć o kimś, kto za kilka lat wskoczy w buty Leo. Oprócz Barcelony, Borussia jest klubem który regularnie śledzę i oglądam, nie mogę wyjść z podziwu nad Sancho i czuję się trochę tak jak kiedyś, oglądając wchodzącego, młodziutkiego Leo. Zaznaczam słowo: TROCHĘ :)

0

Mbappe ma potencjał na zastąpienie Messiego, ale z PSG ten gość jest absolutnie nie do wyjęcia. Musiałby skończyć się mu kontrakt.

1

Czysto hipotetycznie: Sancho mógłby przyjść w miejsce Coutinho (jeżeli ten do końca sezonu nie odzyska i nie ustabilizuje utraconej formy) lub ewentualnie Malcoma (który na dzień dzisiejszy jest - nie oszukujmy się- jedną nogą poza klubem). Jest jeszcze trzecia opcja: pozostawienie go na kolejny rok w Dortumdzie, dzięki czemu mógłby tam dalej rozwijać skrzydła. Odnośnie przeładowania kadry, problem ten pojawi się w lecie, ale w innej formacji, mianowicie w pomocy i trochę w obronie. Nasza linia ofensywna, akurat z przeładowaniem ma najmniej wspólnego, chociaż na tę chwilę jest kompletna. Transfer Sancho, podobnie jak Dembele byłby transferem na przyszłość, z myślą o zastąpieniu kiedyś Messiego.

0

Z myślą o przyszłości i w zgodzie z faktem, że Messi kiedyś odejdzie na emeryturę, Barca powinna jak najszybciej zadbać o jego następcę, a w tej chwili jedynym piłkarzem u którego widzę boską cząstkę jest Sancho z Dortmundu. Moim zdaniem powinien ze swoim talentem zostać zaklepany jak najszybciej i przyjść jus teraz żeby rozwijać się wśród najlepszych, a kiedyś sam stać się najlepszym. I jeżeli trzeba byłoby sprzedać Cou- zrobiłbym to, bo warto.

2

Cou powinien dostać czas do końca sezonu na ustabilizowanie wysokiej formy. Zawodnik za 140 mln, nie może głównie zajmować się szukaniem swojej formy, taki gracz powinien być kompletny i dawać zespołowi konkretną wartość dodaną. Jeżeli Cou się ogarnie fizycznie i mentalnie, to ok. W przeciwnym razie, sprzedałbym go i nawet dopłacając ściągnąłbym Sancho z Borussi Dortmund. To chyba jedyny piłkarz obecnie na rynku, który na dzień dzisiejszy przypomina chociaż cień Leo Messiego i kiedyś mógłby go zastąpić.

2

myślałem, że po to jest forum, żeby dyskutować i nożyce się jednak odzywały. No chyba że liczyłeś na same achy i ochy nad swoją wypowiedzią, a tu jakieś votum separatum.

trzeba mieć poczucie rzeczywistości w życiu, sport w tym piłka nożna, to dla wielu ludzi po prostu rozrywka i dopingowanie ulubionej drużynie ma po prostu przynosić radość. Wielu ludzi, którzy żyją takimi wydarzeniami jak Klasyk, przed meczem mówi różne, często nieobiektywne rzeczy. I wśród takich nieobiektywnych głosów słychać także takie, które mają małe szanse na zrealizowanie się... ale co z tego ?!? Czy to jest jakieś obligatoryjne ? Może to po prostu przynosi ludziom radość i nawet jeżeli później przychodzi rozczarowanie to za chwilę mija bo przychodzi kolejny mecz, a później kolejny. Czy naprawdę przed takim wydarzeniem jak mecz piłki nożnej, nieobiektywne osoby, które zdecydowanie opowiadają się po jednej konkretnej stronie muszą ważyć każde zdanie ? Moim zdaniem nie, a najważniejsze jest, żeby piłka nożna przynosiła ludziom radość i emocje były przy tym zdrowe.

A to ma do komentarzy na LaRambli, że jest to również jeden z wielu komentarzy przedmeczowych, niewypowiedziany przez kibica, ale przez jednego z piłkarzy biorących udział w rywalizacji.

3

No i co z tego ? Mecze Realu z Barceloną to rywalizacja, która polega na wzajemnym dogryzaniu, docinaniu. A, że się skończyło 1:1, trudno, będzie jeszcze rewanż, a jak się nie uda, to nastęny mecz, a potem jeszcze następny itd. Uważasz, że kibice Barcelony powinni przed meczem chodzić i opowiadać, że Barca dostanie soczysty wpierdol od Realu ? Nawet piłkarze Realu jak Vinicius tryskają pewnością siebie , że grają w najlepszym klubie na świecie i są spokojni o wynik... a od kibiców oczekujesz umiarkowania i ostrożności. proszę Cię...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?