3

ja liczę, że Real odpadnie z walki o Ligę Mistrzów i nawet się nie zorientuje w który m momencie to będzie.

30

Ja bym tę dyskusję zaczął od pozycji, na jakiej Cou wygląda najlepiej, a na jaką jest wystawiany. Valverde próbuje na siłę udowodnić jemu i wszystkim dookoła, że Coutinho jest super skrzydłowym. Tymczasem jego po prostu trzeba umieścić w linii pomocy i zaryzykowałbym tutaj sparowanie go razem z Arthurem. Czas jaki ten zawodnik spędza na skrzydle to moim zdaniem czas stracony, który zwiększa tylko jego frustrację i odbiera pewność siebie. Taki Malcom, czy Ousmane, to zawodnicy skrojeni na skrzydło, a Cou to gracz kreatywny, dysponujący doskonałym uderzeniem z dystansu i skrzydło zwyczajnie tłamsi jego zalety. Nie rozumiem dlaczego w tym sezonie Valverde tak na siłę go tam pakuje, w zeszłym sezonie obserwowaliśmy Cou w pomocy i na wiosnę Cou wyglądał bardzo obiecująco. To za drogi transfer, żeby można było go tak zmarnować.

5

Skoro odejście Denisa jest przesądzone, to moim zdaniem Valdek na 100% powinien odesłać go na trybuny (pod warunkiem, że wszyscy zdrowi). Każda inna decyzja będzie nielogiczna i świadcząca o objawach zaburzonego myślenia i odbioru rzeczywistości.

2

kompletnie nie jestem przekonany do Rabiota, ale spójrz na to z innej strony. Jeżeli nie wkomponuje się w zespół, za rok można go będzie sprzedać, wyciągając spokojnie 50-60 baniek. Przy stosunkowo niewielki ryzyku, wkładzie własnym tyle co pensja i premia za podpisanie kontraktu, można dostać zawodnika, który nawet jeśli się nie sprawdzi da klubowi zarobić. Z drugiej strony pamiętam jego dobre mecze, między innymi ten pamiętny przeciw Barcelonie 4:0. Może jednak coś ten facet w sobie ma ? Przebił się jako chyba jedyny ze szkółki PSG do pierwszego zespołu- to coś znaczy. Tak czy inaczej, dobry czy zły, ja bym tego transferu aż tak jednoznacznie nie określał.

0

nie trol, po prostu tak jak kolega poniżej napisał nie potrafisz zredagować prostej myśli. Jak to powinno brzmieć, poniżej napisał Szatansky07 i nie bawię się tutaj w żadnego purystę językową, tylko Ty napisałeś po prostu zdanie oznaczające zupełnie co innego, niż chciałeś wyrazić. Coś nie pykło.
P.S. Zapomniałeś o Mein Kampf Adolfa Hitlera

1

a w jaki sposób można umrzeć podczas pisania książki ? Rozumiem, że można sobie wbić pióro/długopis w oko, ale żeby od razu umrzeć ? Interesujące...

0

belgijski jaś fasola szybko dostosował się poziomem wypowiedzi do pozostałych kolegów: "mieliśmy dwie sytuacje sam na sam, tam było zwycięstwo"

1

Odnośnie Rabiota, dokładnie tak jak to napisałeś, moim zdaniem nie można z tej sytuacji nie skorzystać + zagrać na nosie P$G. Na tym transferze można tylko wygrać.
Jeżeli chodzi o City. Do niedawna też tak myślałem jeszcze do niedawna, do momentu, kiedy dotarło do mnie, że Mahrez sprowadzony za 67 mln funtów to ich najdroższy zawodnik (chociaż w końcu nie wiem, czy de Bruyne nie był droższy). Prześledź budowanie przez nich drużyny w ciągu ostatnich sezonów. Oczywiście były czasy, kiedy nagle się wzbogacili i brali kogo popadnie (Jesus Navas, Nasri, Adebayor itd.) Ale ostatnimi laty ta drużyna wydaje się być budowana naprawdę z głową i pomysłem.

0

Tak, oczywiście że Dortmund ma genialną politykę transferową, tyle że procentuje to dopiero w tym sezonie i pomimo tego że uwielbiam oglądać ich, mam wrażenie że uropejsko dalej są "pół" poziomu niżej niż najlepsze kluby. I Dormund jednak żyje ze sprzedaży.

31

Śmiać mi się chce, jak czytam teksty w stylu "100 mln za De Ligta ? - w dzisiejszych czasach to promocja..." Za gościa z ligi holenderskiej, który jeszcze na dobrą sprawę nic nie osiągnął, owszem obiecujący i perspektywiczny, ale wciąż nieopierzony i nieukształtowany, lekką ręką 100 baniek.... Jeżeli chodzi o transfery, to nasi powinni brać przykład z dwóch klubów: Liverpool'u i MC. Te kluby prowadzą zrównoważoną politykę transferową, sprowadzając za rozsądne pieniądze piłkarzy takich jak: Mahrez, Bernardo Silva, Laporte, Van Dijk, Keita, Fabinho. De Jong - jeżeli priorytetem są dla niego względy sportowe trafi do nas za rozsądną kwotę rzędu 40-50 mln i ok. Natomiast De Ligt to człowiek Raioli, a ten facet widzi tylko $$$. Nie jest moim zdaniem rozsądne sprowadzanie obrońcy z ligi holenderskiej licytując się do 100 baniek, choćby nie wiem jak zdolny nie był, bo to wciąż może być niewypał. Niezłym pomysłem jest natomiast transfer Rabiota. Wziąć za darmo, jeżeli się wkomponuje i będzie potrzebny - zostawić, jeśli będzie drugim Andre Gomesem - zostanie sprzedany za pokaźne pieniądze. Założę się, że znajdą się kluby, które wydadzą na niego 50 mln lekką ręką. A my tak naprawdę potrzebujemy drugiego napastnika.

0

Nie zgodzę się, że De Ligt jest poza zasięgiem, chociaż warto w negocjacjach używać argumentów sportowych bardziej niż finansowych. Myślę natomiast, że jego sprowadzenie może być bardzo trudne. Jeżeli chodzi o napastnika, to Maxi z Celty wydaje się pewną opcją. Jest też Martial, ale być może on zostanie jednak w United. Dużo ćwierkają o Kane'ie, ale to chyba tylko plotki. Jest też Rodrigo w Valencii no i być może Firmino, chociaż z Liverpoolem targi to jakaś masakra. Ja np. bym postawił na kogoś z czwórki Andre Silva, Martial, Maxi Gomez albo Lacazette, z naciskiem na jednego z Francuzów. Szczególnie ten ostatni jest kuszącą opcją, bo jest odstawiony na boczny tor przez Emery'iego. Ale zgoda, że nie ma tutaj jednego konkretnego naziwska, który od początku do końca wydaje się rozsądnym wyjściem.

4

To okienko transferowe powinno teoretycznie być najłatwiejszych and lat. Aż się prosi o sprowadzenie dwóch młodych Holendrów i napastnika, który kiedyś zastąpi Suareza, a póki co zastąpi Munira. A Barca takimi "okazjami" jak Rabiot niepotrzebnie to okienko komplikuje. Z takimi wysokimi wymaganiami to Rabiot powinien iść do Chin razem ze swoją matką.

1

A w przyszłym tygodniu w tej samej gazecie przeczytamy: "De Ligt powiedział tak Barcelonie"... szkoda te spekulacje w ogóle czytać, to jest informacyjny rollercoster

1

No way, za kreatywny jak na grę w środku pola.

1

głowę myj szamponem DX2, ale oprócz tego załatw sobie receptę gdzieś od jakiegoś znajomego lekarza na Loxon 5% (koniecznie w tym stężeniu, 2% jest bez recepty ale jest za słaby). Jeżeli to nie pomoże, to trzeba się pogodzić z losem albo zbierać pieniądze na przeszczep włosów. P.S. Jestem farmaceutą, co prawda owłosionym, ale wielu łysiejącym pomagałem, wiem co mówię :)

3

Czy naprawdę sądzicie, że ktoś wypożyczy obrońcę klasy Van Dijka albo Kouliballi'ego ? Na wypożyczenie udają się zawodnicy mający problem z grą w swoim zespole, a mogący zapchac dziurę w innych. Christensen będzie też rezerwowym u nas, chociaż może częściej zagra niż w Chelsea.

3

walijski kuca z Walii to brzmi jak pleonazm językowy, aczkolwiek śmieszny :D

2

To nie jest kwestia ogrywania bo Rabiot nie jest już "młodym, perspektywicznym grajkiem" który stale się uczyć. To bardziej zachowanie, gdzie na złość mamie odmrożę sobie uszy. PSG potrzebuje pomocnika w środku pola do czarnej roboty, Rabiot potrzebuje stałej gry, żeby być w formie. Ale ponieważ nie chce przedłużyć kontraktu, to my usadzimy dziada na ławce, chociaż nie będzie mógł dla nas odwalić roboty.

0

To prawda, ale obrona z tego sezonu straciła już 19 bramek w 15 meczach. W poprzednim sezonie Barca straciła 29 bramek (w 38 meczach). Obecnie wychodząc na mecz mamy trochę takich niezgranych Jerry Minów w obronie i przeciwnicy to wykorzystują. Dochodzi do tego jeszcze słabsza forma Ter Stegena i przed Levante można się martwić jaką liczbę zastaniemy w rubryce "gole stracone".

7

w zeszłym roku też wklepaliśmy im 4 brameczki, problem w tym, że oni nam 5 wepchnęli. A patrząc na naszą obronę dzisiaj wszystko jest możliwe.

28

Uwielbiam tę "potęgę argumentacji" piłkarzy Realu, którzy na każdy zarzut odpowiadają jak mantrę: "on uderza w Real, ponieważ to najlepszy klub na świecie". Wyższy poziom prowadzenia sporów.

0

Borussia to drużyna którą oglądam ze zdecydowanie największą przyjemnością, zaraz po Barcelonie oczywiście. Oglądanie Paco, Reusa, Deleyny, Weigla, Piszczka, Guerero i przede wszystkim Sancho to czysta przyjemność.

0

no właśnie, myślę, że Karim już punktuje na przyszłoroczną złotą piłkę :D

0

Na boisku w Madrycie dzisiaj:
-zdobywca złotej piłki
-przyszły zdobywca złotej piłki (Pajacencio, któremu zp wręczyła już zaocznie Marca)
A kolejny zdobywca złotej piłki w czasach Jettsonów na ławce rezerwowych (Winicjusz).
Czuję że będzie magia.

0

Może Dembele jest na tyle mentalnie "dojrzały" , że wciąż kręcą go bardziej konsole niż dziewczyny :D poza tym za duże ryzyko, wtedy mógłby się dopiero nie wysypiać :D

52

To może prościej zatrudnić jakąś starszą Panią albo inną opiekunkę, która ładnie przypomni mu o treningu, zawiezie go tam, zgasi światło, wyłączy konsolę i nakaże iść spać, zrobi zdrowe pożywne śniadanko.

2

Trzeba będzie znowu urządzić czyszczenie magazynów. W Evertonie Andre Gomes pracuje na solidny transfer, myślę że jest tu szansa odzyskać ok 35 mln. Dennis, Rafinha, Palencia, Munir to powinnno przynieść zysk ok 60 mln. Paco 25 mln. Podejrzewam, że przy dobrych wiatrach pojawi się też sporo ofert za Cucurellę, tyle, że wciąż nie jestem przekonany do zasadności jego sprzedaży. Zawsze można rozważyć też sprzedaż Rakitica, osobiście uważam, że jest to zawodnik nietykalny, ale być może sam będzie chciał spróbować czegoś innego. Wtedy zastrzyk gotówki powinien być naprawdę konkretny. Mam nadzieję, że oprócz Holendrów Barcelona poszuka także dobrego napadziora, zmiennika dla Suareza. Osobiści postawiłbym na Luke Jovica z Eintrachtu - uważam, że ma olbrzymi potencjał, a jego cena wciąż nie będzie jakaś wygórowana. Ewentualnie jest jeszcze Martial, ale ta operacja może być znacznie znacznie trudniejsza.

2

Miałem pisać, że Marca coś dawno nie "wręczała" zaocznie Asensio Złotej Piłki... i wszystko wskazuje na to, że ten stan jeszcze będzie trwał. Nowy Neymar to też bardziej parodia niż faktycznie kopia Neya. Numer jeden na świecie również wygląda, jakby ten ranking przekręcono do góry nogami. Tylko jakim cudem "prześcieradła" znalazły się na pierwszy miejscu w tej grupie ?

1

Takim meczem jest spotkanie z Tottenhamem, gdzie w linii pomocy obok Rakiety czy Vidala mógłby zagrać spokojnie Alenia czy Puig (większe szanse ma ten pierwszy). Ci goście muszą poczuć, czym jest gra na najwyższym poziomie, czym różni się Liga Mistrzów od trzeciej ligi hiszpańskiej. Ale do tego trzeba trenera z jajami i prezesa z jajami. Pamiętam kiedyś jak ptaszki ćwierkały, że przyjdzie Guardiola i obejmie ster Barcelony, Pep powiedział do Laporty: "nie masz jaj, żeby to zrobić". Laporta miał jaja i postawił na trenera z jajami. Dzisiaj mamy prezesa bez jaj i trenera z co najwyżej jednym malutkim jąderkiem i dlatego Alenia w drużynie gnieździ się dopiero w wieku 20 lat, kiedy jest już częściowo ukształtowany trzecioligowym poziomem Barcy B. Mam nadzieję, że nie jest dla niego już za późno, chociaż wcale go oczywiście nie skreślam.

0

Po pierwsze... zagrał
Po drugie... chciałeś żeby Ci pokazać taki mecz więc pokazałem tę które pamiętam :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?