0

Monaco - Club Brugge 0:4, nie oglądałem meczu, ale błagam... powiedzcie, że Glik nie brał w tym udziału...

0

to do reprezentacji Polski go ! Na tle piłkarzy wytrzymujących 20 minut meczu będzie i tak błyszczał.

1

no właśnie kolego, zwracasz uwagę na coś co ja niestety stosunkowo niedawno sobie uświadomiłem, mianowicie, że czas kiedy Messi był w Barcelonie został delikatnie mówiąc zmarnowany, szczególnie jeżeli popatrzymy na ilość Lig Mistrzó wygranych z nim. Powinno być ich na oko jakieś dwa razy więcej, tymczasem frajerskie odpadnięcia jak te z Atletico czy z Romą, szczególnie to ostatnie które wydarzyło się przez zlekceważenie przeciwnika, sprawiają, że tak naprawdę pobyt najlepszego piłkarza w historii w Barcelonie nie będzie do końca odzwierciedlony w tytułach.

3

mam wrażenie, że EV w porównaniu do zeszłego sezonu zrobił jako trener krok w tył. Rok temu, potrafił jednak zaskakiwać, postawić czasami na rozwiązanie, którego żadna z gazet nie typowała, czasami dla żartu pisałem, że nie wiem jaki będzie skład, ale z pewnością nie taki jak nakreśliły gazety. Dzisiaj skład można typować w ciemno, generalnie taki jak w poprzednim meczu. O ile np. obecność Rafinhi jestem w stanie zrozumieć, bo rozkręca się bo coraz lepiej mu idzie itd. o tyle ze słabszym rywalem zajeżdżania Rakitica nie jestem w stanie kupić, dlaczego nie można postawić na będącego w gazie Vidala, albo tego młodego Alenie ? Rozumiem, że to Roberto jest podstawowywm obrońcą dla EV, ale dlaczego nie wpuścić go na Inter a tutaj nie rzucić Semedo do boju ? Kadra jest szeroka, ale to wydaje się Erniego przerastać. Wyniki pewnie i go bronią (choć początek sezonu był średni) i jeżeli wygra Ligę Mistrzów nikt o tych rotacjach wspominał nie będzie. Ale jeżeli kolejnyrok skończymy bez wygranej Ligi Mistrzów i odpadniemy jak rok temu, to Erni będzie pewnie szukał nowej roboty niezależnie od Ligi.

0

i kto za niego ? Zaś będą odkurzać nieśmiertelnego Jupa ? On już naprawdę chce te ryby na emeryturze łowić.

90

coś czuję, że ten Malcom może się odbić jeszcze czkawką. Odejdzie po sezonie do jakiegoś Arsenalu i jego forma eksploduje, a u nas nawet szansy nie otrzyma. Nie przyszedł jako no-name z Brazylii tylko pokazał we Francji, że jest w pełni ukształtowanym dorosłym zawodnikiem. Pytanie tylko po jakiego grzyba było mu dupę zawracać i psuć karierę, ściągając go tutaj ?

1

rotowanie składem, polega na wymianie 1-2 zawodników, tutaj wymienionych jest jakichś 10 zawodników, a może nawet 11- nie wiem jak traktować Semedo.

1

Stare piłkarskie porzekadło mówi: jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz.
Patrząc po komentarzach na Rambli w trakcie meczu, można parafrazować: jesteś tak dobry, jak twoje ostatnie dotknięcie piłki.

0

ja bym powiedział, że mamy raczej dwóch pomocników, którzy mają wiele do zaoferowania. Rakieta swoi występem z Realem i Interem udowodnił, że nie gra za ładne oczy tylko faktycznie wykonuje tytaniczną robotę w odbiorze i jedna co nie każdy dostrzega - w rozegraniu. Vidal również doświadczony pomocnik, ale trudno, żeby przyszedł i nagle wygryzł Rakitica z pierwszego składu bo i z jakiej racji ? Na pierwszy skład trzeba sobie zapracować.

1

trafiłeś w sedno. Napisałem to już kilka razy i napiszę kolejny raz. EV to świetny trener na trudne czasy, odchodzi pokolenie wspaniałych piłkarzy, nie widać ich następców, kończy się era magików, siłą rzeczy nie można ich zastąpić "natychmiast". To co oglądamy to nie jest magia, wirtuozeria, oglądamy raczej football solidny, oparty na dobrych podstawach, przynoszący wyniki. I najważniejsze, EV udowodnił, że potrafi zagrać bez Messiego, zmotywować zespół i nakręcić drużynę. O mecz z Romą, nie winię go bardziej niż piłkarzy. Dla mnie symbolem tego feralnego meczu jest para Pique Umtiti, którzy chyba najbardziej uwierzyli, że są już w półfinale.

1

Ciekawy czy Erni da jutro odpocząć Malcomowi. Swoją drogą, nie mogę uwierzyć, że nie powołał na ten mecz Rakitica, większą niespodzianką jest już chyba tylko brak powołania dla Ardy Turana :D Ale po ostatnich zwycięstwa w Lidze Mistrzów i z Realem, nie będę się bawił w sędziego. Trenerze... prowadź !

1

chcąc nie chcąc... Twoje słowa okazały się prorocze, bo ponoć Conte zerwał rozmowy z Realem :)

0

to sorrunia :) dużo się dzieje w związku z GD i nie nadrabiam z czytaniem wszystkiego :)

29

Pique podczas wczorajszego meczu pokazywał trybunom, by nie obrażały Ramosa. Cieszę się, że zaczął się uczyć od wielkiego Carlesa Puyola, szkoda, że tak późno, ale i tak się bardzo cieszę. Szacunek !

http://www.sport.pl/sport/7,65025,24104602,la-liga-gerard-pique-uciszal-trybuny-obrazajace-ramosa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport

0

Jeżeli chodzi o Lopetegui'ego, pierwszy raz zgadzam się w 100% z Sergio Ramosem: jestem z tym trenerem aż do śmierci :D

0

Możesz rozwinąć tę myśl ? Wszędzie czytam że jutro o 13 Conte ma zostać zaprezentowany jako nowy trener.

2

nie wiem czy wypada dzisiaj pisać o czymś innym, ale czy wie ktoś jak zagrał dzisiaj Andre Gomes i Lucas Digne ? Z pewnością nikt nie oglądał, ale może ktoś, coś ?

1

Cały czas uważam, że dwójka Semedo-Roberto prezentowała się lepiej niż Roberto-Rafinha. Sergi Roberto po przesunięciu go na prawe skrzydło zrobił Realowi z dupy wiatrak no i zaliczył dwie asysty. Nie uważam, żeby Rafinha zagrał źle, przeciwni, to był dobry mecz w pierwszej połowie, ale w drugiej jak Real przycisnął, Rafinha nie wiedział co robić z piłką, a momentami nawet gdzie jest piłka.

0

zerwałbym zaręczyny :D

0

Patrząc na skład, jedno wydaje się pewne- manity dzisiaj nie będzie.

0

ja też, ale EV wie co robi :D

7

Nieoficjalnie: Malcom zacznie mecz na ławce, zasiądzie z jej prawej strony.

0

1) Generalnie niewielu piłkarzy może/mogło się choćby równać z Danim Alvesem. Sergiego Robeto jednak nie doceniasz, a on w wielkich derbach już udowadniał, że rywalizacja z Realem mówiąc kolokwialnie "leży mu" (może z wyjątkiem ostatniego meczu kiedy nie wytrzymał nerwowo i dostał czerwo). Nie jest to klasa oczywiście Alvesa, ale nie jest to też jak to określiłeś "sto razy" niższy poziom.
2) To jeden z przykładów, pamiętam co najmniej jeszcze jeden mecz z tak ustawionym Alvesem.
https://eurosport.interia.pl/aktualnosci-sportowe/news-gran-derbi-real-madryt-barcelona-0-2,nId,552113
3) Wstawianie Dembele, który słabo broni, który traci mnóstwo piłek w meczu zRealem nastawionym na kontry ? Brzmi jak samobójstwo. Szczerze mówiąc wolałbym postawić w ciemno na Malcoma, mimo tego, że nie wiem w jakiej tak naprawdę jest dyspozycji bo EV nie daje tego poznać.

0

przypomnę, że Pepowi zdarzało się w Gran Derbi przesuwać na skrzydłowego napastnika niejakiego Daniego Alvesa, na dodatek były to mecze zwycięskie i takie rozwiązanie się sprawdzało, więc jakiś sens to chyba jednak ma.

0

Wyjazd kupił w jakiejś firmie , zajmującej się organizacją wyjazdów na mecze ? Czy może sam organizował ?

0

Te konferencje prasowe, zarówno Lopetegu'ego jak i naszego wuefisty, są takie jałowe, niestety osoby tych trenerów rzutują też na całą oprawę GD. Niby jest piłka, niby są gwiazdy, niby będzie tam Ramos, Pique, ale tak na to wszystko się nie czeka jak kiedyś. Nie są to zupełnie konferencje jak za czasów wielkiej rywalizacji Mou z Pepem, wbijanie szpileczek, dużo gry słownej (szczególnie ze strony tego pierwszego). Teraz to nawet wysokie zwycięstwa tak nie smakują jak kiedyś (Pique pokazujący dłoń-manitę). Już nawet za Luisa Enrique z Zidanem atmosfera była bardziej nakręcona. Tęskno mi Boże.

0

właśnie tak sobie czytałem ten, w tym momencie dialog i stwierdziłem, że bez tej dalszej części wypowiedź jest śmieszniejsza. Takie trochę może wyrwane z kontekstu, ale uważam zabawne :)

4

myślę, że świetnie rozwijałby się na trybunach :D

0

Mam nadzieję, że Bayern nie położy łapy na tym Sancho. 18 lat a gość już jest turbokozak.

1

swoją drogą jest to niebezpieczne. Ludziom jednak znacznie lepiej kojarzy się słowo kabaret niż partia polityczna. Tak skończył Palikot po wykręceniu jednorazowo całkiem ładnego wyniku, tak skończył Korwin, gdy już sondaże dawały mu 5,8%, wyszedł rzucił dwa głupie teksty o Hitlerze czy kobietach i zrobiło się 4,5%, tak i skończy Kukiz. a poczciwy PSL pi***ym stoickim spokojem zawsze te 5% łyknie :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?